شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2015-06-25 09:03 AM

(2015-06-23 08:34 PM)Mahmoodfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-06-22 10:08 PM)lvlahdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستاني كه با روش شناوري كپور گرفتن ، بهترين طول ريسه اي كه بهش رسيدن چقدر بوده ؟ لطفا نظرتون رو بگيد 15-20 ، 20-25 ........
(من با هفت ونيم ، هشت سانت...بامكث به فرض 3 ثانيه ....كپورهاي هفت صد ، هشت صد گرم گرفتم....به نظرتون ميشه كپورهاي بزرگتري رو با اين اندازه گرفت )
ممنون

[تصویر: F-01.jpg]

سلام وحید جان
واسه صید ماهی های سایز دو تا اصل خیلی مهم وجود داره یکی اینکه ماهی درشتتر جاهای عمیقتر زندگی و تغذیه میکنه و اکثرا دم غروب تغذیه میکنه و دوم اینکه استار و سکوت محض رو باید ساعتها رعایت کنی مخصوصا راسته کپور ماهی ها که شنوایی بسیار حساسی دارن حتی از صدای لرزش پای شما هنگام راه رفتن لب آب میترسن و سمت طعمه نمیان
پس با توجه به این اصول به این نتیجه میرسیم که هم طول ریسه باید بلندتر باشه و حتما جاهای خیلی بکر که از جاده و حضور دیگران خیلی فاصله داشته باشه و از غروب تا صبح باید به صید ماهی های سایز بری
البته تجربه بنده هم شخصا همینطور بوده یعنی هر ماهی سایزی از هر نوع و نژاد ماهی که صید کردم 99% آخر غروب یا طول شب بوده.
امیدوارم ماهیهای سایزی صید کنیKhansariha (8)
ممنون مسیح جان
یهبرنامه بچین یه بازفت بریم

سلام
در مورد روش صید کپور با فلوت یا شناور چند نکته اصلی وجود داره
1.چوب ماهیگیری : چوب ماهیگیری در این روش متفاوته و به چوب فلوتینگ معروفه که فاصله حلقه ها نزدیکه این چوب امکان پرتاب بلنتر با شناور رو به شما میده این به این معنا نیست که با چوب معمولی نشه اما کار سخت تر میشه
2.طول ریسه: ریسه باید حدود 25 سانت باشه و یک لیدر که بین 50 سانت تا 1متر پشت اون قبل از شناور
3.وزنه باید خیلی کوچیک لاشه و روی لیدر بهتره وصل بشه در 20 سانتی اخر لیدر
4.سایز شناور که بهتر تا حد ممکن کوچیک و کشیده باشه
5.طعمه:واسه کپور از ذرت و حبوبات یا کرم و ماگوت و جکر و دل مرغ و .... میشه استفاده کرد
یک روش هم هست بنامه شناور ازاد که ریسه بدونه وزنه انتخاب میشه و ازادی عمل داره
نکته بعدی نیاز به عمق خیلی زیاد نیست مخصوصا توی این فصل فقط کافیه طعمه پاشی مناسب داشته باشین و سکوت رو رعایت کنین با این کار حتی ماهیبزرگ رو میشه تا ساحل اورد
نکته اینه که این روش یک روش جایگزین برای مناطقیه که بستر شرایت استفاده از سیستم کف خواب رو نداره
یک روش هم اندازه گیری عمق اب در منتقست که با فلوت مارکد یا شناور ازاد قابل اندازه گیریه و بعد ریسرو توری انتخاب کنید که طعمه در 50سانتی کفاب قرار بگیره
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-25 12:30 PM

سد منجیل
طعمه مخلوط خمیر باگت سفیده تخم مرغ فلفل سیاه زرچوبه شکر
ریسه خوشه ای
زمان 5 تا 10 صبح.
البته چون همیشه اندازه حجم صید هام یکی هست همیشه عکس نمیزارم تا تکراری نباشه برای دوستان.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-06-25 03:39 PM

سلام به تمام دوستان و اساتید گرامی مخصوصا آقا محسن که من خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم. دوستان من دوتا سوال دارم ممنون میشم اساتید راهنماییم کنن.
من فردا میخام برم سد درودزن مرودشت برا ماهیگیری. اول اینکه اگه ممکنه ترتیب ریسه رو بهم بگید یعنی مثلا اول قلاب بعد سرب و ...
دوم اینکه برا پرتاب قلاب باید اول مقدار نخی رو که میخایم با پرتابمون آزاد کنیم از اسپول باز کنیم یا اینکه اجازه بدیم نخ با نیروی پرتاب خودش از دور اسپول باز بشه
در ضمن ماهی غالب اونجا کپور هست. طعمه هم ذرت و دل مرغ و یه کم خمیر.
ممنون از همهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-06-25 04:31 PM

سلام دوستان

hellboy دوست عزيز طبق عكس منظورتون رو درست متوجه شدم ؟Khansariha (371)
دليل استفاده از ليدر با توجه به اينكه فرمودين طعمه 50 سانت بالاي كف باشه ؟ (روش ابتكاري جايگزين ليدر دارين)

amin.faraji دليل خاصي داره كه شما از سفيده تخم مرغ استفاده مي كنين ، نه از زرده ؟

موفق باشيد

[تصویر: F-02.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-25 05:17 PM

برای بهم چسبیدگی خمیر از سفیده استفاده میشه دادا.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-06-25 06:39 PM

دوستان عزیز کسی سوال منو جواب نمیده. ممنون میشم راهنمایی کنید چون فردا صبح زود میخام برم
با تشکر

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-06-25 07:01 PM

برای اینکه عجله دارین تجربه خودم رو میگم در این مورد نخ باید با پرتاب از دور اسپول ازاد بشه، بهترین ریسه برای پشت سد ریسه خوشه ای هست من تقریبا 20 سال هست که تو پشت سد ماهیگیری میکنم و هیچ ریسه ای به اندازه ریسه خوشه ای جواب نداده برام.
در مورد ریسه معمولی سرب ته قرار بگیره بهتر هست.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2015-06-25 09:20 PM

سلام
aminhunt
در موردريسه دوستمون_ amin.faraji _به تجربه راهنمايي كردن .

در مورد پرتاب :
تو حالت پرتاب حلقه رو باز مي كنين...سرب روتا اندازه اي به زمين نزديك مي كنيم كه بشه باهاش پرتاب كرد ......يعني از عقب بوته موته و كيف و توري رو نبره تو آب...همين كه پرتاب شد سعي كنين چوب رو قائم با يه كمي زاويه به جلو نگه دارين.
سعي كنين پرتاب اولتون بلند نباشه .(آروم آروم طول پرتاب رو زياد كنين)

موفق باشيد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Mahmoodfisher - 2015-06-26 09:51 PM

سلام دوستان
ازبچه های کرمانشاه کسی اینجا هست؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aminhunt - 2015-06-26 10:56 PM

با سلام و تشکر از دوستان خوب
مخصوصا جناب فرجی عزیز و دوست خوبمون که اگه اشتباه نکنم اسمشون مهدی هست. عرض به حضور گل دوستان امروز اولین تجربه ماهیگیریمو انجام دادم. توی سد درودزن
درسته که چیزی عایدم نشد ولی خیلی ازینکار خوشم اومد.
چن تا تجربه خوبم پیدا کردم که براتون میگم
اول نحوه پرتاب کردن رو بعد از 2-3 بار پرتاب یاد گرفتم. طبق روشی که آقا مهدی گفتن. ریسه هم کفخواب دو قلاب بستم که خیلی محکم و خوب شد. از ساعت 7 تا 1 بعد از ظهر بیشتر از 30 بار قلاب رو انداختم. ولی یه مورد عجیب پیش میومد. یه ماهی کوچیک و باریک اونجا زیاد وول میخورد. فوری ترتیب طعمه رو میداد. آقا یه کنسرو ذرت و یه بسته جگر مرغ رو تموم کردن. اصلا مهلت به ماهی دیگه نمیداد. اونقدزوم کوچیک بود که قلاب نمیرفت تو دهنش. فقط طعمه رو معذرت میخام کوفت میکرد!!! القصه این اولین تجربه بود ولی خیلی خیلی بهم چسبید و بیش از پیش مایل شدم. با وجودی که ماهی هم نگرفتم
در انتها میخاستم ببینم کسی تا حالا با این موجود برخوردی داشته؟
ممنون از همه دوستان گل