شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2011-11-04 12:49 PM

از توضیحات دوست خوبم faridpdسپاسگذارم.اون میگوهای ریز کنار ساحلی که فرمودید اسمش همون (رش)هست.من از محلی که شما در اواخر اردیبهشت برای صید ماهی تشریف میبرید بی اطلاعم.ولی در همون بندر انزلی هم حتما مشاهده کردید که از اواسط فروردین به مدت 15 ال 20 روز روی دماغه موج شکن هر نیم متر جای ایستادن در شبانه روز با قیمتهای بالایی بین ماهیگیران خرید و فروش میشه.و چه دعواهایی که تو این فصل بین ماهیگیران سر نمیگیره.چون واقعا جمعیت بالایی از این ماهی در اطراف مناطق صخره ای و موج شکن ها تجمع میکنند.ما هم امروز قرار بود بیایم شهر زیبای شما برای صید اردک ماهی یا بقول شما انزلی چی ها (شوک)که قسمت نشد.اگر بنده در بین عرایضم در مورد صید ماهی سفید عرض کردم که روشهای دیگری هم برای صید سفید وجود داره که در اینده برای دوستان خواهم گفت.منظورم همون صید با خمیر یا کرم خاکی و دیگر طعمه ها بود.روش صید با قلاب دو شاخ و طعمه بقول شما دانگوراش رو هم از یکی از دوستان خوب و ماهیگیران قهار انزلی چی یاد گرفتم.در اینجا باید به این نکته اذعان کنم که بهترین و با تجربه ترین ماهیگیران کشور در روش صید با انواع قلابها و چوبهای ماهیگیری رو گیلان در اختیار داره.چون گرفتن ماهی های خزری اونم با قلاب واقعا پر درد سر و سخته.البته قصد جسارت خدمت دوستان خوب مازندرانی و جنوبی نداشتم.خوش باشید.Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - میثم کماسایی - 2011-11-04 09:30 PM

این عکس ها مربوط به ماهیگیری چند هفته قبل در دریاچه ارم هست که نتیجش 5 تا کپور بود ظاهرا دیگه قزل میریزن تو دریاچه که من هنوز نرفتم Khansariha (8)
[تصویر: DSC03337.jpg]
[تصویر: DSC00116.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2011-11-05 09:13 AM

عکسهای خیلی زیباییه.اگر خبر موثقی در مورد ریختن قزل تو دریاچه ارم بدست آوردی از طریق همین تاپیک اطلاع رسانی کنی ممنون میشم.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-11-05 10:08 AM

سلام
چند روزی نبودم شرمنده
ارش جان توی ارم قزل الا ریخته شده و چند وقتی هست برای صید قزل الا دوستان به ارم میرن
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2011-11-05 11:50 AM

سلام
چند روزی نبودم شرمنده
ارش جان توی ارم قزل الا ریخته شده و چند وقتی هست برای صید قزل الا دوستان به ارم میرن
مخلصیم . سلام.خیلی خیلی خوش اومدیhellboy عزیز.انشا الله که مشکلی خاصی نبوده باشه.راستش تو این چند روز غیبت دوستان کاملا احساس میشه.ازدوست خوبمون شاهین هم چند وقتیه که خبری نیست.و از مطالب و تجربیات ارزشمندشون بنده و دیگر دوستان رو بهرمند نمیکنن.این تاپیک با عنایت دوستان تازه داشت جون میگرفت.حیفه که به این راحتی رهاش کنیم.منتظر مطالب خوب دوستان هستیم.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-11-09 11:57 AM

ارش جان ممنونم
واسه تنوع هم شده عکس خریدای جدیدم رو میزارم شرمنده میدونم جاش اینجا نیست خاستم توی فریم هر چه که خریدید بزارم فکر کردم اینجا هم باشه بد نیست
[تصویر: huvptdlyz89854kg2hnd.jpg]
[تصویر: fx1odlrir2rhflbcq9pp.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2011-11-09 04:08 PM

کار بسیار خوبی کردی که عکس از خریدهای جدیدت گذاشتی ولی کاش در مورد مارک و اندازه چوب و مارک موتور خریداری شده و مورد استفادش و تواناییش در برابر وزن ماهی هم توضیح مختصری میدادی.البته اگر زحمت نیست.
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash30 - 2011-11-11 05:54 PM

با سلام خدمت دوستان عزیز.فکر میکنم نوبتی هم باشه نوبت به ماهی سوفه.متاسفانه بخاطر جمعیت کم این ماهی در زیستگاه های طبیعی در کشور ما زیاد مورد توجه ماهیگیران ورزشی نیست.در حالیکه بخاطر خوی شکار گری این ماهی صید اون واقعا لذت بخشه.البته نسبت به دیگر ماهی ها خیلی هم سخت.فکر میکنم نزدیک به 10 گونه از این ماهی در اروپا و اسیای مرکزی پراکنده هست که فقط 3 نوع در حوضه آبریز دریای خزر وجود داره.که یکی از اونها سوف سفید یا معمولی هست.این نوع سوف تقریبا بزرگترین نوع سوف در جهان محسوب میشه و وزن اون به 20 کیلوگرم و طولش حد اکثر به 100 سانتیمتر میرسه.ماهی سوف قبل از بلوغ توسط راه های پشت و دندانهای پیشین بسیار تیزش قابل تشخیصه.بهترین فصل برای صید سوف پاییز و زمستانه.و بهترین ساعات غروب و سپیده صبح.سوف ماهیان در طول روز در استراحت گاهشون پنهان میشن و شب شکار هستن.برای همین شب هنگام بهتر میشه اونها رو به دام انداخت.خوشبختانه در سالهای اخیر تعداد زیادی بچه ماهی سوف در سد ها و دریاچه های مصنوعی رها سازی شده.و در حال حاضر مکانهای زیادی هست که در اونجا میشه سوف صید کرد.در شب هنگام هم بهترین وقت برای صید زمانیه که هوا مهتابی نباشه و کمترین نور در محل صید وجود داشته باشه.چون در این صورت به علت ضعیف شدن قدرت دید ماهی بیشتر از حس بویایی استفاده کرده و به طعمه های مرده نیز حمله میکنه.و این فرصت خوبی برای صیدشه.سعی کنید در ریسه ای که برای سوف درست میکنید حد اقل فاصله قلابها 10 سانت باشه.و پایین ترین قلاب شما باید بین 25 تا 40 سانتیمتر از کف بالا تر قرار بگیره.بهترین طعمه برای صید ماهیان قناتی و ماشک ماهی یا دهان گشاده.سعی کنید حتی الامکان از ماهی بعنوان طعمه استفاده کنید.هر چند که برای صیدش از دل و روده مرغ هم میشه استفاده کرد ولی به نظر من هیچ طعمه ای نمیتونه مثل طعمه طبیعی نه در مورد این ماهی بلکه در موردهمه حیوانات توجهشون رو جلب کنه.از اونجایی که این ماهی بر حسب غریزه طعمه خودش رو از سر یا دم می بلعه سعی کنید طعمه رو طوری به قلاب بزنید که در اولین حمله بلعیده بشه.همچنین چون دهان این ماهی استخوانی هست قلابهای شما باید بسیار تیز باشه.محلی که برای پرتاب انتخاب میکنید باید جایی باشه کمترین انعکاس نور در اطرافش وجود داشته باشه.چون این ماهی به نور خیلی بیشتر از صدا حساسیت نشون میده.در صورتیکه در تابستان تصمیم به صید این ماهی دارین مناطق کم عمق رو انتخاب کرده و پرتابهای کوتاهی انجام بدیدولی در صورت سرد شدن هوا مناطق عمیق تر و پرتابهای بلند تر.در صورتیکه طعمه های یاد شده رو. در اختیار نداشتید از کیلکا و میگوی آب شیرین هم میتونید استفاده کنید.البته کیلکا بخاطر بویی که داره و حالت براق و درخشنده ای که بدنش داره خیلی بیشتر از دیگر طعمه ها مورد توجه سوف واقع میشه.سعی کنید سر کیلکا رو از کمی پایین تر و بالای کمر قطع کنید تا بوی اون بهتر در آب پخش بشه.پس از بیرون کشیدن ماهی از آب برای خاج کردن قلاب سعی کنید از پنس یا انبر دم باریک استفاده کنید و تا جایی که میتونید از نزدیک کردن انگشتان به دهان ماهی خود داری کنید.موفق باشید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-11-12 01:11 PM

سلام دادا ارش و همه دوستان
چوبها مدل AKX شرکت کورمورانه چوب تخصصی کپوره و 3 تکه است به طول 3.60
نسبت به مدلهای سال قبل کیفیت خیلی بهتری داره و مشکلات گذشته حل شده و کاملا مناسبه
چرخ هم مدل BLAK MASTER هست که مخصوص همین چوبه و از همین شرکت مدل 5000 هستش و سیستم WORM SHAFT
داره و اینم تخصصی کپروه 2 اسپول داره با ظرفیت گنجایش متفاوت که هر دو اسپول فلزی و با کیفیت عالی هستن
چوب کوچیکترم چوب تخصصی قزل و اردک هستش مدل CARBO STAR XT که اکشن خیلی خوبی داره به طول 2.10
دو عدد نخ SAMORAI به سایز 30 و 35 که مخصوص کپوره که ساخت شرکت DAWA ژاپنه و از بهترین نخ های بازاره
4 عدد هرزه گرد شرکت کورموران
4 بسته قلاب مخصوص کپور
1 بسته قلاب مخصوص ذرت
1 بسته رول PVA
1 بسته هم فیکسر بویله
سوالی هست در خدمتیم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-11-24 11:06 AM

سلام
دیروز یه فرصت دست داد و برای چند ساعت به صید قزل الا رفتم
تعداد ماهی صید شده 22 عدد بود که 16 عدد اونا به اب برگردونده شدن و 6 عدد از اونا که قلاب رو قورت داده بودن و زنده موندنشون محال بود رو نگه داشتم
چون تنها بودم و ماهیا بلافاصله بعد از صید به اب برگردونده میشد امکان عکس گرفتن از تمام ماهیا نبود شرمنده
نوع ریسه: کف خواب با دو انشعاب 25 سانتی و صرب ثابت
نوع تعمه: کرم خاکی
قلاب: پایه بلند شماره 4
[تصویر: ckil7h4vq8p7twkpmthj.jpg]
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)