شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-03-26 03:41 PM

(2015-03-26 01:07 PM)dadmehr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام...
ممنون جهت راهنمایی ...اما :

" اول مبتدی بودنم دوم اینکه ببینم تا چه اندازه تمایل و احساس نسبت به این کار دارم...."

واسه من فعلا شروعه....و واسه شروع و اینکه اصلا چوب رو چه جور تو دستام بگیرم نمیخوام برم پشت سد یا خود رودخونه....بلکه اول کانالها و شاخه های اطراف شهر....به همین دلیل هم گفتم از اون صفحه چه ستی رو پیشنهاد می کنید...
بعد اگر دیدم تمایلات و احساسات فوران زد اون موقع میرم سراغ ست چوب و چرخ بهتر و بهتر تر....من حتی یه قایق هم دارم ولی هیچ وقت استفاده نکردم...به همین دلیل میگم میخوام بدونم اصلا احساسات و تمایلاتم واسه شروع این ورزش چقدر است...
به هر حال ممنون بهتر انتخاب از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهم پیشنهاد کنید....
بازم ممنون

با سلام و تبریک به مناسبت سال نو
دوست عزیز مهمترین چیز ایجاد علاقه در شما هست
من پیشنهاد میکنم با یک نفر که ماهیگیری خوب بلده برید ماهیگیری و با صبر و حوصله به حرفاش گوش کنید و چیز یاد بگیرید. اگر ماهی نگیرید بعید میدونم جذب ماهیگیری بشید و چون تجربه ماهیگیری ندارید اونم بعید میدونم چیزی بگیرید. بعد از یاد گرفتن اصول اولیه ماهیگیری بصورت تجربی بیشتر میشه به شما کمک کرد. به قول دوست خوبمون با نخ و سرب و قلاب خالی هم میشه ماهیگیری کرد. اگر کسی نبود باهاش برید ماهیگیری اونوقت باید با مطالعه زیاد و کمک گرفتن از دوستان انجمن مسیر رسیدن به هدفتون کم کم طی کنید.
فقط زود جا نزن سد ها جاهای بسیار مناسبی برای ماهیگیری هستن یجورایی میشه گفت نعمتی برای ماهیگیر ها هست.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-04-04 03:23 PM

با سلامی دوباره
فعلا هوای شمال جالب نیست و بازار زردپر تعریفی نداره و جنوب کشور هم دو سه روزیه که هوا وزش باد داره ولی قبلش دو شبی رفتیم ماهیگیری تا آرامش به روح ما برگردهKhansariha (219)
اطلاعات:
طعمه: تکه های ماهی پشت سبز
ریسه: کف خواب!!
زمان: 7 فروردین هنگام شب
مکان: عسلویه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جالبه همه وزن ماهی روی یه دندونش بود!!!!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

زمان: 11 فروردین هنگام شب
مکان: بندر سیراف(طاهری) استان بوشهر

بزرگترینش شاید 400 گرم میرسید
و اما هدیه نوروزی من برای شما دوستان:
عکس های زیبایی از یک مدل هامور

Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - cornet - 2015-04-04 06:16 PM

(2015-04-04 03:23 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلامی دوباره
فعلا هوای شمال جالب نیست و بازار زردپر تعریفی نداره و جنوب کشور هم دو سه روزیه که هوا وزش باد داره ولی قبلش دو شبی رفتیم ماهیگیری تا آرامش به روح ما برگردهKhansariha (219)
اطلاعات:
زمان: 7 فروردین هنگام شب
مکان: عسلویه

محمد جان این ماهیه چقدر شبیه اردک ماهی شماله! اسمش چی بید؟
[تصویر: 14281598541.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-04-05 08:32 AM

سید جان سلامKhansariha (8)
باز این عکس گذاشتی منو غصه بدی؟!!Khansariha (368)
دقیقأ خو و رفتار یکسانی دارند. اسمش باراکودا هست که به محلی چنگو نیز میگند. تفاوت این دوتا در شدت وحشی بودنشون هست که باراکودا به شدت تیز، قوی، و مهاجمه. یه جورایی میشه گفت باراکودا برای دریا و آب شور و اردک ماهی برای آب شیرین و مرداب و ... اینهاست. یه تفاوت اساسی هم دارند و اون فرم دهان دو ماهی هست. اردک ماهی پوزه ای بلند و دهانی گشاد داره گه باعث میشه طعمه خودش قورت بده درحالیکه باراکودا پوزه ای بلند و دهانی تنگتر از اردک ماهی داره که باعث میشه از دندونهای تیزش کمک بگیره و طعمه در حال حرکت قیچی کنه و به معنای واقعی قیچی میکنه طوریکه طعمه اگه ماهی باشه از وسط دو نیم میشه!!!!
سید جان هنوز تاپیکی برای صید ماهی سفید، اردک ماهی و ... وجود نداره اگه تجربیاتی دارید مارو بی نصیب نذاریدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-04-05 11:10 AM

امسال صید زردپر زیاد جالب نبود هر سال این زمان رودخانه جمال اباد زردپر های بزرگی میزد از 1 کیلو تا 10 کیلو ولی امسال سیل امد کل اب رو گل کرد!
ولی روز 13 بدر سد منجیل رو زیر اب زدن مردم هم کم ماهی نگرفتن ماهی های که کنار جاده اورده بودن بنده دیدم هر کدوم غولی بود واس خودش مخصوصا زردپر ها که بالای 1 متر بودن.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-04-05 11:35 AM

امین جان سلام
آره هنوز هوا سرده و برای زردپر مساعد نیست پارسال سوم عید من زردپر خوبی گرفته بودم. من فکر میکنم اگه هوا گرم بشه به شدت زردپر بخوره مخصوصأ اینکه سیلاب بیاد.
میگم هروقت سد رو زیرآب زدن یه اطلاعی بما بده خدا خوشش میادخخخخخKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2015-04-05 12:07 PM

سلام دادا شما که هرچی ماهی داشت تو جنوب تموم کردی رفتهKhansariha (172)
منم ماهی گیری تو جنوب رو خیلی دوست دارم تجربه کنم ولی تا حالا نشدهKhansariha (226)
دیروز با یکی از بچه های سایت رفتیم پشت سد ولی خبری نبود خروجی اب رو بسته بودن کلا تو چند نوبت سد رو زیر اب میزنن روز 13 بدر از رو پل فلزی که به سمت گیلوان هست رد شدم خیلی شلوغ بود مشخص بود اون موقع زیر اب زدن.
دیروز پشت سد که رفتیم خبری نبود رفتیم جمال اباد اونجا هم دو روز پیش سیل امده بود وضعیت اب خیلی خراب بود برای همین چیزی نتونستیم بگیریم، اب سد هم امده بالا کلا. پارسال این موقع زردپر های خوبی گرفتم عکسش رو گذاشتم تو همین تاپیک همون زمان.

باز هر زمان زیر اب زدن خبرت میکنم حتما داداKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-04-05 04:07 PM

تشکرKhansariha (8)
آره تصاویر زردپرهایی که گرفته بودی یادمه توی تور بودن در سایز های مختلف.فکر کنم با خمیر میگرفتی.
امین جان ماهیگیری توی جنوب مثل یک رویا هست تا تجربه نکنی نمیدونی چی میگم.
همین الان اتفاقی یه کلیپ از باراکودا برام فرستادند ببینید لذت ببرید فکر کنید اگه به قلاب شما بزنه چوب شما چه اتفاقی براش میفته!!!!!!قیچی کردنش بی نظیره الکی نیست بهش میگن اژدر دریا!!!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - MILADSOBHI - 2015-04-10 10:30 AM

دوستان عزیز تو این فصل سال .ماهی های مثل سیاه کولی .امور.کپور به قلاب میزنه.طعمه هم بویله.کرم.خمیر .ذرت.ملخ.با تشکر

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - MILADSOBHI - 2015-04-14 07:16 AM

[quote='MILADSOBHI' pid='230121' dateline='1428649240']
دوستان عزیز تو این فصل سال .ماهی های مثل سیاه کولی .امور.کپور به قلاب میزنه.طعمه هم بویله.کرم.خمیر .ذرت.ملخ.با تشکر

انگار کسی نیست...