شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2015-03-11 09:14 AM

یا جای قلابه یا من توی بوشهر بعضی وقتا یه ماهیایی میگیرم زیر دهنشون یه موجود مثل میگو چسبیده که انگل هستند...
که ممکنه جای اونا باشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-03-11 10:31 AM

من توی یه مستند دیدم که یه موجودی به زبان ماهیه میچسبه و خونش میخوره . ولی این جای زخم نداشت و فقط پوستش بنفش بود

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavehatm - 2015-03-11 02:35 PM

اگه قسمت باشه امسال عید نوروز میرم مازندران . آیا توی این فصل می شه توی دریا با قلاب ماهیگیری آماتوری کرد ؟ چه ماهی هایی داره ؟ معمولا طعمه چی می زنند ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - andytanha - 2015-03-11 04:11 PM

(2015-03-11 02:35 PM)kavehatm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه قسمت باشه امسال عید نوروز میرم مازندران . آیا توی این فصل می شه توی دریا با قلاب ماهیگیری آماتوری کرد ؟ چه ماهی هایی داره ؟ معمولا طعمه چی می زنند ؟

چرا که نشه
ماهی هم بستگی داره
سفید-کفال-کپور-شک-و....
بهترین طعمه کرم خاکی یا خمیر+زرد چوبه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - yaserfisher - 2015-03-13 12:33 PM

به نظر من یک لحظه هم تو شمال وقتت رو برای ماهیگیری تلف نکن .برو از هوای خوب شمال استفاده کن .چون واقعا ارزش نداره .ماهیگیری فقط جنوب.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2015-03-17 10:29 AM

(2015-03-11 02:35 PM)kavehatm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزيز درياي شمال بدك نيست و براي گذراندن اوقات تفريح خوبي است گرچه موفقيت زيادي نداره ولي بد هم نيست. اگر چنانچه از طعمه هايي مانند كرم استفاده كنيد حتما بصورت شناوري كار كن به اين دليل كه كف خواب باعث ميشه طعمه نزديك كف آب ارائه بشه و سگ ماهي مي زنه. بهترين طعمه نان لواش براي گرفتن كفال هست (به روش شناوري ترجيحاً از روي موج شكن) و يا در تابستان مي توانيد از ساحل هم به اين روش كفال بگيريد (بايد يك مقداري بريد تو آب و با كاسي بلند)
براي ديد بهتر از شناورهاي سفيد يا قرمز استفاده كنيد. قلاب ريز. رش هم تا دلت بخواد تو ساحل پيدا ميشه چندتا بكش به قلاب
خبر موفقيتت رو بذار همينجا

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - dadmehr - 2015-03-25 07:13 PM

سلام... و تبریک سال جدید
خب دوستان من میخوام یه ست چوب و چرخ بگیرم....
پول دارم ولی نمیخوام زیاد خرج کنم ...تجربه ماهیگیری با چوب ندارم ...
بهبهان زندگی میکنم ...این ور اون ورش رود خونه و سد هست ...رود خونه مارون (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و خیر اباد ...
دلیل اینکه نمیخوام زیاد خرج کنم اول مبتدی بودنم دوم اینکه ببینم تا چه اندازه تمایل و احساس نسبت به این کار دارم....
با این توصیفات از سایت سمس بخش ست چوب و چرخ به درس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگ بخوام خرید کنم کدوم مناسبه....
ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2015-03-25 07:58 PM

(2015-03-25 07:13 PM)dadmehr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام... و تبریک سال جدید
خب دوستان من میخوام یه ست چوب و چرخ بگیرم....
پول دارم ولی نمیخوام زیاد خرج کنم ...تجربه ماهیگیری با چوب ندارم ...
بهبهان زندگی میکنم ...این ور اون ورش رود خونه و سد هست ...رود خونه مارون (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و خیر اباد ...
دلیل اینکه نمیخوام زیاد خرج کنم اول مبتدی بودنم دوم اینکه ببینم تا چه اندازه تمایل و احساس نسبت به این کار دارم....
با این توصیفات از سایت سمس بخش ست چوب و چرخ به درس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگ بخوام خرید کنم کدوم مناسبه....
ممنون

سلام دوست عزیز ...با توجه به اینکه در بهبهان تشریف دارید و به سهولت میتوانید به سد مارون و رود خانه مارون بروید پیشنهاد میکنم چوب 3 یا 3.60 متری فول کربن بگیرید با اکشن 200 گرم چون سد مارون ماهی سونگ و ماهی شیربت خوب دارد و این ماهی هم در همه وزنی صید میشود ..چرخ هم اگر بانکس 3 هزار یا 4 هزار بگیرید مناسب است

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - dadmehr - 2015-03-26 01:07 PM

سلام...
ممنون جهت راهنمایی ...اما :

" اول مبتدی بودنم دوم اینکه ببینم تا چه اندازه تمایل و احساس نسبت به این کار دارم...."

واسه من فعلا شروعه....و واسه شروع و اینکه اصلا چوب رو چه جور تو دستام بگیرم نمیخوام برم پشت سد یا خود رودخونه....بلکه اول کانالها و شاخه های اطراف شهر....به همین دلیل هم گفتم از اون صفحه چه ستی رو پیشنهاد می کنید...
بعد اگر دیدم تمایلات و احساسات فوران زد اون موقع میرم سراغ ست چوب و چرخ بهتر و بهتر تر....من حتی یه قایق هم دارم ولی هیچ وقت استفاده نکردم...به همین دلیل میگم میخوام بدونم اصلا احساسات و تمایلاتم واسه شروع این ورزش چقدر است...
به هر حال ممنون بهتر انتخاب از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهم پیشنهاد کنید....
بازم ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2015-03-26 02:09 PM

با سلام..
آقای دادمهر عزیز این ست ها فقط مهمون چند ماه هستند و براحتی خراب میشند...
به نظر من اگر میخوایید ماهیگیری رو تازه شروع کنید از ماهیگیری سنتی استفاده کنید... بعد اگر دیدید علاقه دارید کمکم وسایل حرفه ای بخرید... هزینه شروع ماهیگیری به روش سنتی یعنی همون نخ و قلاب و سرب همش با هم حداکثر 30000 تومن میشه...من خودم هنوز که هنوزه با وجود داشتن کلی وسایل ولی باز از ماهیگیری سنتی استفاده میکنم.
یا علی