شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-01-13 12:53 PM

با سلامKhansariha (8)
ماهی شیر
وزن 19 کیلو!
نخ 60!!
طعمه ماهی پشت سبز
مکان عسلویه
قلاب 3چکه و کمان نروژ سایزشون یادم نیست حدود 1 بودن
روش شناوری
ماهی به قلاب همکارم مهندس زمانی زد و همکار دیگرم مهندس عموشاهی زود به قلابش رسید و ماهی خسته کرد و موقع بالاکشیدن چوب داد به صاحبش و من هم ماهی با چنگک به سختی از آب بالا کشیدم.
مهندس زمانی صاحب چوب و ماهی!!!!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مهندس عموشاهی که واقعا دمش گرم استادانه دوبار تا ته نخ به ماهی کلاچ داد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بنده حقیر

اینم دندونهای شیر

پریشب هم یه ماهی زمین کن یه وزن 660 گرم گرفتم

دوستم ماهی به قیمت 285 تومن به گفته خودش فروخت یعنی کیلویی 15 تومن(من موقع وزن کشی و فروش نبودم).
مبارک صاحبش باشهKhansariha (172)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - FMJ - 2015-01-13 01:27 PM

آقا دمت خیلی گررررررررررررررررررررم...ای ولله...
بابا یه ماهی 6-7 کیلویی پدر آدمو درمیاره تا بیاریش بیرون این که دیگه .......!!!!!!!! مبارکه آقا/بسلامتی....
اونم با نخ 60 !!!!!!!.......... مررررررررررررررسی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - diana56th - 2015-01-13 04:14 PM

ای ول

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2015-01-13 05:07 PM

دست راستت زیر سر ماااا...
من که 2 سال بوشهر ماهیگیری میکنم بزرگترین صیدم هامور 2 کیلویی از اسکله صلح آباده

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2015-01-13 06:45 PM

دوستان اینو کجای عسلویه
گرفتید؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2015-01-13 08:39 PM

دوستان و علاقمندان ماهیگیری خوب نیست توی فروم تخصصی شکار و تاپیک پرباره ماهیگیری( 260! صفحه ای)
که ماشاا... کاربرای حرفه ای یا بهتر بگم ماهیگیرای حرفه ای و با تجربه هم کم توش نیست،کسی که ماهیگیری میکنه و اینجا پست میزاره اصطلاحات ماهیگیری
یا حداقل اسم تجهیزات ماهیگیری رو بلد نباشه
اگر حال خوندن 260 صفحه رو ندارین فایل PDF که دوست خوبمون از همین تاپیک جمع آوری کردن رو مطالعه کنید
امید وارم کسی از پستم ناراحت نشده باشهKhansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-01-14 08:13 AM

با سلام
مهرداد جان شرمنده دیر جواب دادم البته منظور پست آقا شاهین هم متوجه نشدم امیدوارم کمکاری از جانب من نبوده باشهKhansariha (8)
خب ابتدا ماهی که دیشب صید کردیم یا بهتره بگم بامداد امروز حدود ساعت 3 صبح.
باراکودا
وزنش حدود 3 کیلو بود
سیستم همون سیستم صفحه قبل (قلاب سه شاخ و نروژ!!!!) با این تفاوت که به قلاب مهندس عموشاهی زد و من زود رسیدم به قلاب و لذت بالا کشیدنش بردمKhansariha (219)
مهندس عموشاهی

مخلص دوستان خودم

دلیل اینکه عکس سایر دوستان میذارم بخاطر سهیم بودن در کار صید ماهی و تیم ورک بودن و همچنین در شرح ماجرا امانتداری انجام داده باشم.
خب مکان دقیقش پشت پتروشیمی کاویان هست که اونجا کولینگ واتر (آبی که تجهیزات پالایشگاه خنک میکنه) با شدت جریان عجیب و زیاد حدود 5 مترمکعب در ثانیه با سرعت وارد دریا میشه که ما از این انرژی استفاده میکنیم و قلاب بصورت شناور توسط بادکنک به وسط دریا میفرستیم که ظرف چند ثانیه کل نخ اسپول باز میشه!!!!!
الان وقت صید شیر و باراکودا هست و روزهای تعطیل حدود 100 نفر میان ماهیگیری میکنن که ما تصمیم گرفتیم روزهای تعطیل نریم.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2015-01-14 09:33 AM

آقا ایشالا میام شاید ما هم بی نسیب نموندیم

سلام smart جان ( شرمنده اسم شریف رو نمیدونم)
آقا 2 تا سوال؟؟
طعمه که میزنید زندست یا مرده؟؟ و چه ماهی هست اگر عکسش داری میزاری چون هرجا به یه ماهی یه چی میگند...
تو این فاصله زیادی که مخ میره جلو از کجا میفهمید که ماهی طعمه رو زده؟؟
مرسی
من از فردا به مدت 1 هفته بوشهرم. اگر وقت شد میام.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - FMJ - 2015-01-14 05:38 PM

خوش بحالتون.
از ته دل گفتما..
لب دریا بودن این خوبیارو داره هاااا.../دمتون گرم عوض ما هم ماهیگیری کنین/ عکساشم بذارید ما حال کنیم/مررررسیKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2015-01-14 08:16 PM

با سلام
درسته هرکسی یه اسمی واسه ماهی میگه!!!!
میگن بهترین طعمه ماهی دارو هست که مشهوره و اصلا پیدا نیست.ما از ماهی نازک و بلند که فک بالایی حدود یک سانت و فک پایینی حدود 5 سانت طول داره استفاده میکنیم همچنین ماهی پشت سبز که ماهیان اخیر با پشت سبز گرفتیم.همه طعمه ها مرده و تازه بودند.اگه طعمه زنده باشه بهتره چون ماهی ها حسگر دارن که از دور میتونن تحرک ماهیان کوچیک توی آب حس کنند.عکس ماهی برای طعمه میذارم تا اشتباه نشه.اندازه طعمه هرچی بزرگتر باشه ماهی بزرگتری صید میشه و بهتره از 10 سانت کوچکتر نباشه معمولا 15 سانت عالیه.ماهی تک نوک خیلی خوش فرمه چون نازک قلاب درصد گرفتنش بیشتر و طولش 25 سانت هم باشه خوبه.
اونجا مشعل پتروشیمی باعث میشه بادکنک سفید از 200 متری داخل دریا دیده بشه ولی اگه ماهی بالای 2 کیلو باشه بادکنک حرکت سریع میکنه و میشه متوجه شد.اگر ماهی شیر یا باراکودا بالای 10 کیلو که بزنه بادکنک که هیچ چوب و دستگاه در کمتر از 10 ثانیه با خودش میبره توی آب! !!! حتما به چوب زنگوله جفتی ببند و بیشتر از 30 متر از چوب دور نشو.تنها هم نرید بهتره چون ماهی شیر بزرگ میزنه خیلی قویه.