شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-11-12 12:33 PM

samuel عزیز ماهی های خوبی گرفتیدKhansariha (48)
درمورد ماهی هامور چه اطلاعاتی دارید؟ تاحالا گرفتید؟چطور باید ریسه بست و کاری کرد که زیر سنگ نره و گیر نکنه؟Khansariha (8)
دیشب یا هامور 1.7 کیلویی گرفتم که عکسش میذارم بعدأKhansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Samuel - 2014-11-12 12:33 PM

(2014-11-12 11:53 AM)mmahdighomi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر امكانش هست اسم ماهيها و خوراكي بودنشون رو هم بفرماييد، خيلي زيبا هستند

به دلیل تنوع بالای ماهی ها خوردن یا نخوردنشون بسته به شخص داره .. : خوردنی های رایج سر سفره ها : مثل هامور . ماهی شیر .. باراکودا ... ماهی تُن .... دختر ناخدا ..... انواع جاش ..... و ....

مثلا بعضی ها کوسه رو میخورن بعضی ها نمیخورن..

من کوسه رو میخورم... مراج تقلید هم یسری میگن فلس داره یسریا میگن نداره...

[تصویر: 29893115856701453271.jpg]
(2014-11-12 12:33 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
samuel عزیز ماهی های خوبی گرفتیدKhansariha (48)
درمورد ماهی هامور چه اطلاعاتی دارید؟ تاحالا گرفتید؟چطور باید ریسه بست و کاری کرد که زیر سنگ نره و گیر نکنه؟Khansariha (8)
دیشب یا هامور 1.7 کیلویی گرفتم که عکسش میذارم بعدأKhansariha (256)

درود به شما دوست عزیز

والا من بیشتر با تفنگ میرم شکار.... speargun

با قلاب هم شما اصلا نباید مجال ازاد گذاشتن ماهی هامور رو بدید و سریعا باید بالا بکشید وگرنه سریع به زیر سنگ و مرجان ها میره و حتی چندین بار هم شده که تیر تفنگه مارو لا بلای مرجانها خم کنه...

ریسه بستنش هم سر نخ قلاب بعد سرب وصل میشه ... اکثریت سر قلاب بجای نخ بکسل میبندن ..احتمال پاره شدن نخ زیاده

[تصویر: 69282457420628835939.jpg]

شکار یک ماه پیش ... بازم شکار شب....

Khansariha (226)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mmahdighomi - 2014-11-12 12:43 PM

كوسه معلوم و حاله،خخخخخ
منظورم اون ماهي هاي خوشكل بود

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-11-12 04:57 PM

ببخشید من اسم شما نمیدونمKhansariha (8)
شب چطور زیر آب ماهی میبینید و شکار میکنید؟Khansariha (226)
بماند که چقد خوف داره!!!!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2014-11-12 07:47 PM

(2014-11-12 09:39 AM)kavehatm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-11-11 10:42 PM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز
پشت سد با روده مرغ،یا ماهی کوچیک که بهش لتک یا بتک میگن،بستگی داره چه ماهی بخوای صید کنی
با خمیر یا نون معمولی هم میشه،با کرم خاکی...
ولی تجربه نشون داده که برای شیربت یا سونگ(بچ)باید حداقل یک شب بمونید

ممنون از راهنمائي شما دوست عزيز .
يك شب رو كه حتما مي مونيم، اصلا لطفش به شبه ...
من ماهيگير حرفه اي نيستم . لنسر و چوب ماهيگيري هم ندارم . اما ماهيگيري سنتي كردم بدون لنسر . آيا اونجا حتما بايد با لنسر ماهيگيري كرد يا اينكه با يه سرب و دو قلاب و بعدشم دو تا تيكه ماهي بدبو بزنم بهش و كار تمومه ؟
راهنمائي لطفا .
من هم سنتی ماهیگیری میکنم معمولا،خیلی ها فکر میکنن پشت سدهای کارون هر چقدر قلابو به قسمت عمیق تر بفرستن نتیجه بهتری میگیرن،در قسمت های عمیق آب به شدت سرده و غیر مارماهی هم به ندرت چیزی به قلاب میافته،پیشنهاد میکنم ابتدا محدوده ماهیگیریتونو بودار کنید با تکه های نان و یا جگر مرغ که له شده باشه،ماهی های کوچیک که جمع بشن یواش یواش سروکله شیربت ها و سونگ های ریزو درشتم پیدا میشه،بعد میتونید بدون سرب و شناور از تکه های روده یا نان(خمیر نه)استفاده کنیدKhansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Samuel - 2014-11-12 10:15 PM

(2014-11-12 12:43 PM)mmahdighomi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
كوسه معلوم و حاله،خخخخخ
منظورم اون ماهي هاي خوشكل بود

اونن ماهی رو ما میگیم خروس ماهی .... حالا اسم علمیش چیه رو نمیدونم دیگه...

اون ماهی با دندونای وحشت ناک رو برای اولین باره که شکار کردم.... Khansariha (226)

(2014-11-12 04:57 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید من اسم شما نمیدونمKhansariha (8)
شب چطور زیر آب ماهی میبینید و شکار میکنید؟Khansariha (226)
بماند که چقد خوف داره!!!!

شما صدام کنیم سام..

شبا با چراغ قوه میریم زیر اب دوست عزیز....

خوف بودنش که بسته به طرف داره. ولی بکل بله بسیار خوفه... چون چندین متر اون طرف تر مشخص نیست و نمیدونی الان چی میاد سمتت... و اینکه فقط جهت چراق قوه روشنه... که چراغ قومون هم نورو لیزی میزنه و محیطی روشن نمیکنه..

انشالله هفته اینده که رفتم سعی میکنم اگه دوربین گیرم بیاد واستون حتما فیلم و عکس زیر اب رو بگیرم و نحوه شکار شدنشون..

Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-11-15 08:38 AM

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - MILADSOBHI - 2014-11-15 12:06 PM

دوستان این موقع چه طعمه ای برای کپور خوبه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mmahdighomi - 2014-11-15 04:32 PM

من از كرم خاكي استفاده ميكنم، خمير هم با كمي زردچوبه جواب ميده(البته نوع كپور و منطقه زندگيشون هم مهم هستش)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gafor - 2014-11-28 07:50 PM

سلام بردوستان
مدتیه یه جای دنج تو ارس پیداکردم وهفته ای یکی دوبار میرم ماهیگیری وهردفعه خداروشکر حداقل یه ماهی صیدمیشه .ولی امروز بابقیه روزها فرق داشت اونم اینکه نمیدونم دوستان طرف پلدشت یا جلفا اومدن یانه .اینجا یه رودخونه ای هست بنام مارکان که بارسوبات خاک رس قرمزش آب زلال ارسو تبدیل میکنه به یه رودخونه باآب گل الود بارنگ خاک رس قرمزکه کیلومترها ابرو گل آلود میکنه جالبه بسیاری ازماهیگیران این حالتو دوست دارن ولی بنده امروز همونجایی رفتم که البته قبلاهم اولین تجربه ازماهیگیری رو اونجا داشتم وجریان آب هم تقریبا ساکن بود توی نیم ساعت چهارتاماهی سوف بالای یک وسیصد ویدونه هفتصد گرمی صید کردم .نکته جالب که اصل مطلب هستش اونجاییکه ماشینو نگه داشته بودم بالاتراز خودرودخونه بود وهربارماهی میگرفتم بایست میبردم چون زانوم دوسه هفتس آسیب دیده بود دومین صیدمو که یک ونیم کیلو بود گذاشتم کناررودخونه تقریبا با دومترفاصله وروش هم یه سنگ گذاشتم.بعدکه یه ماهی دیگه به طعمه زد دیدم ماهی سنگوانداخت یه طرف وسرخوردرفت طرف اب ازیه طرف چوب دستم بودوازیه طرف ماهی داشت میرفت تو اب که خودشو رسوند به اب ومنم شیرجه زدم بگیرم تا زانو رفتم تواب ولی فرارکردتازه ازاب دراومدم نخوجمع کردم دیدم ماهی هنوز گرفتاره .ازنکات جالب این مطلب ماهی بووآبو میشناسه وتجربه ای شد برا من که دیگه ماهیرو کناراب هرچندبافاصله نذارم .تجربه دیگه اینکه داشتن طعمه ژله ای مخصوص هرماهی رو باید بکاربست امروزمن بعلت اینکه دوستان ماهیگیرتورهای یک متریشون کاملا مسیررودروآلوده کرده تعداد۵ عددژله ای روکه به تور گیرکردن روبالاجبارازدست دادم وپس ازهربار که طعمه پاره میشد ناامیدنشدم ونقطه ای از رودوپیداکردم که یک پرتاب ویک صید ولذت ماهیگیری بدون وصف .ولی اون ماهی که ازدستم باهوشیاری دررفت طرفای ما حداقل ۳۰ یا ۴۰ هزارتومن قیمتش بود.ببخشیدمطلب زیادشدفقط یک نکته ماهیهای صید شده کیسه تخمدانشون پربوداز اشپیل !!!!