شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mmahdighomi - 2014-11-05 12:21 PM

طوطي ماهي از خوشمزه ترين ما هي هاي جنوب كشور هستش(نظر شخصي) و لي يه مطلب هستش كه گفتنش بد نيست، اين ماهي قسمت شكمش بسيار شل و ول هستش و در نگاه اول فكر ميكنيد خراب شده، و وقتي هم كه شكمش رو تميز ميكنيد بوي بسيار بدي داره (نسبت به ساير ماهي هاي جنوب)اما بعد از پخت بسيار كم بو و لذيذ ميشه، البته اگر ماهي تازه باشه
راستي از حلال بودنش صددرصد مطمئن هستم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-11-06 07:20 AM

(2014-11-05 12:21 PM)mmahdighomi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طوطي ماهي از خوشمزه ترين ما هي هاي جنوب كشور هستش(نظر شخصي) و لي يه مطلب هستش كه گفتنش بد نيست، اين ماهي قسمت شكمش بسيار شل و ول هستش و در نگاه اول فكر ميكنيد خراب شده، و وقتي هم كه شكمش رو تميز ميكنيد بوي بسيار بدي داره (نسبت به ساير ماهي هاي جنوب)اما بعد از پخت بسيار كم بو و لذيذ ميشه، البته اگر ماهي تازه باشه
راستي از حلال بودنش صددرصد مطمئن هستم

گوشتش عاليه و صد در صد حلال فقط يه نكته اي كه داره اينه كه زياد با بدن همه سازگار نيست و واسه بعضي ها سردرد مياره ، البته نه شديد !

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Samuel - 2014-11-09 02:34 PM

سلام و درود

تو این مدت که کیش بودم انواع ماهی سانان رو شکار کردم Khansariha (48) جای همگی خالی ..... Khansariha (399)

تو سمت های بعدی : ( خرچنگ گوشتی ، دختر ناخدا ، گرفه و ماهی عجیب و .... رو قرار میدم.)

[b]تصویری که دوستان در بالا قرار دادن تصویر طوطی ماهیه ...

عرضم به خدمتتون طوطی ماهی ها یکی از ماهی های مورد علاقه عرب هاست که پول خوبی بابتش میدن...

طرز تهیه ماهی های جنوب خیلی متفاوته ..و هر ماهی باید به شکل خاصی پخته بشه وگرنه طعمی که به وجود میاره حالتون رو بهم میزنه...Khansariha (367)

چند روز دیگه بر میگردم کیش کسی دوست داشت بیاد در خدمتش هستم... کلبه درویشی داریم... Khansariha (8)

[/b]

شکار کوسه :

[تصویر: 29893115856701453271.jpg]

شکار گربه ماهی :

[تصویر: 44206378335969586200.jpg]

شکار طوطی ماهی :

[تصویر: 71797187822974630506.jpg]

بدرود ....

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavehatm - 2014-11-11 09:54 PM

کسی از دوستان تو این فصل تجربه ماهیگیری در دریاچه سد شهید عباسپور ( جزیره تفریحی کوشک) رو داره ؟
چه طعمه ای مناسبه ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2014-11-11 10:42 PM

دوست عزیز
پشت سد با روده مرغ،یا ماهی کوچیک که بهش لتک یا بتک میگن،بستگی داره چه ماهی بخوای صید کنی
با خمیر یا نون معمولی هم میشه،با کرم خاکی...
ولی تجربه نشون داده که برای شیربت یا سونگ(بچ)باید حداقل یک شب بمونید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Samuel - 2014-11-11 11:15 PM

اینم سری جدید ماهی ها که قولشو داده بودم...

جزیره کیش... شهریور 93

شکار خرچنگ گوشتی و لابستر و ماهی..... این خرچنگ ها فوق العاده گوشت خوشمزه ای دارن اگه طبخشون رو بلد باشین

تمام این ها در غواصی بدون کپسول در عمق 10-15 متر ساعت 2 شب با تفنگ نیزه شکارشدن...

توجه : به هیچ عنوان اگه شناختی با ماهی جنوب ندارین بهشون دست نزنید.. Khansariha (8)

[تصویر: 15815770286209709641.jpg]

[تصویر: 23507926248350853106.jpg]

[تصویر: 64324844858589085707.jpg]

[تصویر: 06682135821177551425.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mosen - 2014-11-12 08:12 AM

دوست عزیز ماهی گرفتی یا هیولااااا خخخخخ عجب دندونای وحشتناکی داره Khansariha (187)
لطفا روش طبخ خرچنگ و لابستررو توی تایپیک آشپزی با گوشت شکار توضیح بدید و یک توضیح اجمالی در مورد ماهیان خطرناک دریای جنوب چون امکان داره گذر بچه های سایت به جزایر زیبای جنوب کشور بیوفته اونوقت ممکنه خدای نکرده مشکلی براشون پیش بیاد (البته توی تاپیک مخصوص به خودش)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavehatm - 2014-11-12 09:39 AM

(2014-11-11 10:42 PM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز
پشت سد با روده مرغ،یا ماهی کوچیک که بهش لتک یا بتک میگن،بستگی داره چه ماهی بخوای صید کنی
با خمیر یا نون معمولی هم میشه،با کرم خاکی...
ولی تجربه نشون داده که برای شیربت یا سونگ(بچ)باید حداقل یک شب بمونید

ممنون از راهنمائي شما دوست عزيز .
يك شب رو كه حتما مي مونيم، اصلا لطفش به شبه ...
من ماهيگير حرفه اي نيستم . لنسر و چوب ماهيگيري هم ندارم . اما ماهيگيري سنتي كردم بدون لنسر . آيا اونجا حتما بايد با لنسر ماهيگيري كرد يا اينكه با يه سرب و دو قلاب و بعدشم دو تا تيكه ماهي بدبو بزنم بهش و كار تمومه ؟
راهنمائي لطفا .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mmahdighomi - 2014-11-12 11:53 AM

اگر امكانش هست اسم ماهيها و خوراكي بودنشون رو هم بفرماييد، خيلي زيبا هستند

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Samuel - 2014-11-12 12:15 PM

(2014-11-12 08:12 AM)mosen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ماهی گرفتی یا هیولااااا خخخخخ عجب دندونای وحشتناکی داره Khansariha (187)
لطفا روش طبخ خرچنگ و لابستررو توی تایپیک آشپزی با گوشت شکار توضیح بدید و یک توضیح اجمالی در مورد ماهیان خطرناک دریای جنوب چون امکان داره گذر بچه های سایت به جزایر زیبای جنوب کشور بیوفته اونوقت ممکنه خدای نکرده مشکلی براشون پیش بیاد (البته توی تاپیک مخصوص به خودش)

سلام.

بهشون هیولا هم میشه گفت ..خخخ

سر فرصت حتما دوست عزیز .. Khansariha (8)

یک مسئله مهم اینکه حتی اگر ماهی رو شکار کردید که نمیدونید سمی هست یا خیر حد الامکان به هیچ عنوان به باله ها و دمش دست نزنید.

مثلا همین ماهی که من شکار کردم : تو تصویر زیر نزدیک به دمش یه تیغ زرد رنگ مشاهده میکنید که شبیه دندوم مورچه باز میشه و سمی هست.

[تصویر: 35565867538133203685.jpg]