شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gafor - 2014-10-22 05:59 PM

سلام دوست عزیز
براماهی سفیدبهترین طعمه همون صدفها یاخرچنگهای ساحلی هستش که میتونی ازساحل جمع کنی .یاازخمیر بربری که کمی زرد چوبه بهش زده باشی استفاده بکنی .ریسه هم بهتره از ریسه انشعابی استفاده بکنی با یک سرب گرد وشناور .موفق باشی .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-10-25 10:27 AM

(2014-10-22 02:40 PM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
دوستان ميخواستم برم سمت فريدون كنار و بابلسر براي صيد ماهي سفيد
چه نوع طعمه اي پيشنهاد ميكنيد با چه نوع ريسه اي
اگه تصوير از ريسه داريد ممنون ميشم

داداش ماهي سفيد تو اين فصل به همون طعمه خمير بهترين جواب رو ميده
من هفته قبل بابلسر بودم ، يه اسكله بالاتر از اسكله پلاژهاي بانك كشاورزي بري لب سنگها ماهيگيران زيادي نشستند و راهنمائيت هم ميكنند ، طعمه همه هم خمير بود ، ماهي خوب هم به قلاب ميزد.
موفق باشي.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-10-25 03:15 PM

سلام دوستان
طعمه برای کپور توفصل پاییز چی استفاده کنم که خوب جواب بده؟؟؟؟
سایتای مختلفی رو زیرو رو کردم ولی همشون معما میگن؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2014-10-25 04:55 PM

(2014-10-25 03:15 PM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
طعمه برای کپور توفصل پاییز چی استفاده کنم که خوب جواب بده؟؟؟؟
سایتای مختلفی رو زیرو رو کردم ولی همشون معما میگن؟؟؟
جناب kuzeyKhansariha (8)
ماهیای هر منطقه عادات و رفتار های تغذیه کمی متفاوت با هم دارند در این فصل برای صید کپور در مناطق شمالی از این طعمه ها استفاده میشه
با توجه به اینکه کپور ماهی گرم آبی هست و الان که داریم بسمت سرما میریم استفاده از طعمه زنده خوب جواب میده
در وحله اول توسیه من میگوی ریز دریایی هست ( ما با چاک توری کوچک از دیواره سنگی کنار موج شکن ها جمع میکنیم)
کرم خاکی قرمز چاق و چله و حشرات زنده مثل ملخ و لارو انواع سوسکهای چوب که داخل تنه درختهای پوسیده هستند خوب جواب میده
ذرت کنسروی درشت که یه قل نیمجوش زده با یه قاشق عسل و یه ذره زردچوبه عمل اومده باشه هم بد نیست
بعد از این مراحل هم میتونید از طعمه های آماده خریداری و امتحان کنید
درهر حال باید ذائقه ماهیای اونجا رو بسنجید و ببینید به کدوم طعمه بهتر جذب میشند
انشالله کپورهای درشتی بگیریKhansariha (219)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gafor - 2014-10-31 05:37 AM

سلام بردوستان
خواستم از تجربه خودم براتون بگم شایدمورداستفاده قراربگیره دوسه روزقبل برا ماهیگیری کناررودارس رفته بودیم کلی کرمو وخمیر لانسه رنگارنگ باخودمون برده بودیم ولی چون دیررسیدیم هوا زودتاریک شد وسط ماهی ژله ای ها توتاریکی داخل جعبه یکیشون مثل نئون نورمیداد که یقینا روش فسفرداشت خلاصه برداشتمش وباهاش شروع کردم به لانسه کشی دوبا رننداخته بودم که دیدم چوبم به ویبره افتاد ویه سوف بهش آویزونه داخل آب مثل روز روشن مشخص بود.بعدکه ماهیرو بامکافات توتاریکی درش آوردیم .چون دیگه فرصت نبود برگشتیم .حتی میتونیدبعداز دوسه بار لانسه کشی دوباره بگیرید زیرنور چراغ ماشین یاچراغ قوه دوباره نورش زیادتر بشه .این تجربه من بود تو تاریکی ولانسه کشی که تاحالا درهیچ سایتی یاازکسی ندیده بودم توتاریکی لانسه کشی جواب بده.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-10-31 02:04 PM

سلام خدمت دوستان
این هفته به خودم مرخصی دادم رفتم ولایتمون واسه ......وماهیگیری جای دوستان خالی ترکوندیم
ماهیگیری چهارشنبه رودخونه ارس
gafor جان کنار اب ندیدمت
اسبله 21.800 طعمه روده مرغ ریسه دو انشعابه انتظاری نوع نخ ابریشمی
[تصویر: 14147506731.jpg]
ماهی سوف 1.500 و 1950 نوع طعمه ماهی کوچیک ریسه دوانشعابه انتظاری
[تصویر: 14147506732.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alirezasalehi - 2014-10-31 03:28 PM

واسه ماهی سرخه چه طعمه ای پیشنهاد میدین؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Zoli - 2014-10-31 03:42 PM

دوست عزيز سرخه منظورتون همون شيربت هست؟اخه اينجا بهش شيربت ميگن
واسش روده مرغ خوب جواب ميده،

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alirezasalehi - 2014-10-31 06:05 PM

(2014-10-31 03:42 PM)Zoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز سرخه منظورتون همون شيربت هست؟اخه اينجا بهش شيربت ميگن
واسش روده مرغ خوب جواب ميده،
هم خانواده میشن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Zoli - 2014-10-31 09:29 PM

سلام
جناب كوزي صيد خوبي كردينKhansariha (8)
سايز نخي كه اسبله رو باش در اوردين چند بود؟