شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-09-16 09:21 AM

(2014-09-15 09:36 PM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: DSC_4544_edited_1.jpg]

سلام
دوستان راهنمایی کنن چه نوع ماهی هستش ؟

بسيار شبيه سفيد رودخانه اي ولي دم سفيد رودخانه اي ها به اين بزرگي نيست!

(2014-09-15 03:10 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اسبله از نظر شرعی حرامه اما خوب خیلیا میخورن یک طعم متفاوت داره چون جزع ماهیانیه که خون زیادی داره باید بلافاصله خون خارج بشه تا مزه خوبی بده

اما در مورد اسبه يا گربه ماهي:
اين اطلاعات از فردي خبره در صيد سنتي و طبخ گربه ماهي به اينجانب منتقل گشته و من آنرا عيناً نقل قول مي نمايم:
اين ماهي بدليل وجود نوعي باكتري در خونش كه باعث مي شود سيستم گوارش انسان تا مدتي مختل گردد، خورده نمي شود! آنهايي كه از سر ناچاري اين ماهي را طبخ مي كنند به روشي غيرطبيعي و خشن اين عمليات را انجام مي دهند: پشت گردن اين ماهي رگي وجود دارد كه با سيم چين آنرا مي برند در حاليكه سر ماهي درون آب مي ماند و باعث مي شود خون قسمت بالايي بدن از اون رگ خارج بشه و سپس ماهي را برگردانده و آنرا آويزان مي كنند و اينبار از زير آنرا مي برند تا خون هاي اين رگ در قسمت پاييني بدن نيز كاملا تخليه شود. دقت كنيد گوشت اين ماهي بسيار شبيه اوزون برون مي باشد و در اكثر رستوران ها با چاشني و ... آنرا بجاي گوشت اوزون برون طبخ و به خورد خلق الله مي دهند و هيچ كس هم متوجه نمي شود!! بنابراين توصيه اكيد مي كنم به كلي دور خريد و خوردن اوزون برون را خط بكشيد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gaforan - 2014-09-16 09:58 AM

منظور از ماهی ورزشی چیه ؟اگه منظورتون ماهیگیری ورزشی باشه سیستم بگیر رها کنه ولی شما که اینجوری اسبله ها رو بستین فکر کنم تاحالا به حسابشون رسیدین.در مورد حلال وحرام بودن اسبله تاحالا کارشناسان دینی به اجماع نرسیده اندوتوی نت مقاله ی مفصلی از یکی از اساتید هست ولی در آخرمقاله باز چیز خاصی متوجه نمیشی .اصل کلی اینکه در ماهیان اگه پولک نداشته باشه قابل خوردن نیس .ولی تا این اواخر در فروشگاههای معتبر گوشت کوسه که بدون پولکه بابسته بندی شکیل فروخته میشد بنام شیر ماهی که فروشنده فرمودن همون کوسه هستش وگوشتش چون شبیه شیر ماهیه کسی متوجه نمیشه وفوق العاده خوشمزه والبته گرون .تازه گی همین فروشگاهها رو بسته بندی نوشتن گوشت کوسه. در کل اگه ماهی هم که ظاهرآپولک نداشته باشه ولی اگه دستتو بکشیش روش و چیزهایی شبیه پولک که معمولا به رنگ نقره ایه به دست بچسبه علما فرموده اند همون پولکه وماهی حلال .بنده تجربه صید این ماهی رو البته با وزن 15 کیلو به بالا در ارس داشتم .دوستان زحمت کشیدن از کله ازدرخت آویزون کردن وقسمت دمشو بریدن وکلی خون ازش سرازیرشدوبعددیگه هیچی گفتن اینجوری خونش بیرون میاد وخوشمزه میشه .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-09-16 11:59 AM

(2014-09-16 09:58 AM)gaforan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظور از ماهی ورزشی چیه ؟اگه منظورتون ماهیگیری ورزشی باشه سیستم بگیر رها کنه ولی شما که اینجوری اسبله ها رو بستین فکر کنم تاحالا به حسابشون رسیدین.در مورد حلال وحرام بودن اسبله تاحالا کارشناسان دینی به اجماع نرسیده اندوتوی نت مقاله ی مفصلی از یکی از اساتید هست ولی در آخرمقاله باز چیز خاصی متوجه نمیشی .اصل کلی اینکه در ماهیان اگه پولک نداشته باشه قابل خوردن نیس .ولی تا این اواخر در فروشگاههای معتبر گوشت کوسه که بدون پولکه بابسته بندی شکیل فروخته میشد بنام شیر ماهی که فروشنده فرمودن همون کوسه هستش وگوشتش چون شبیه شیر ماهیه کسی متوجه نمیشه وفوق العاده خوشمزه والبته گرون .تازه گی همین فروشگاهها رو بسته بندی نوشتن گوشت کوسه. در کل اگه ماهی هم که ظاهرآپولک نداشته باشه ولی اگه دستتو بکشیش روش و چیزهایی شبیه پولک که معمولا به رنگ نقره ایه به دست بچسبه علما فرموده اند همون پولکه وماهی حلال .بنده تجربه صید این ماهی رو البته با وزن 15 کیلو به بالا در ارس داشتم .دوستان زحمت کشیدن از کله ازدرخت آویزون کردن وقسمت دمشو بریدن وکلی خون ازش سرازیرشدوبعددیگه هیچی گفتن اینجوری خونش بیرون میاد وخوشمزه میشه .

سلام دوست عزیز ایشون نگفتن ماهیگیری ورزشی گفتن ماهی ورزشی جون ماهی سر سختی هست و به همین راهتی ها نمیشه از تئ آب کشیدش بیرون باید کلی باهاش بازی کنی و خستش کنی تا بتونی بکشیش بالا من خودم تجربه 100 کیلو به بالاش رو دارم تو رودخانه مرزی عراق من با وزن 100 کیلو و قد 190 و قدرت بدنی خوب انگار ماس کشید تو آب پس این ماهی ورزشی هست
موفق باشیدKhansariha (8)Khansariha (8)
(2014-09-15 02:56 PM)Huntsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست گرامی ، قابل خوردن هست ولی چون فلس نداره اکثرا نمیخورن
مزه ماهی هم یه چیز سلیقه ای هست و بسته به نحوه درست کردن داره
من که تا حالا ماهی اسبله نخوردم ببینم چه طوره .

به نظر من کبابیش بهتره چون موقعی که سرخ میشه بینهایت کف میکنه من خوشم نیومد کبابیش رو بهتر میپسندم
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2014-09-16 12:44 PM

(2014-09-16 08:33 AM)arsallann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رودخانه کارون
حمری (Barbus Luteus)
[تصویر: 14108586671.png]
دوست عزیز این ماهی بیاحه نه حمری

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-09-16 04:09 PM

ارسلان جان کجای کارون ماهیگیری میکنید؟بخشی که وسط شهره یا بیرون شهر اهواز؟طعمه سایز قلاب و...؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-09-16 04:59 PM

با عرض سلام و درود Khansariha (8)
جناب gaforan عزيز اول از همه ورود شما رو به اين انجمن تبريك ميگم Khansariha (8)
بنده معني اين جمله رو دقيق متوجه نشدم Khansariha (290)
**تاحالا به حسابشون رسیدین**
بحث حلال و حرومش رو بايد در تاپيك احكام شرعي شكار دنبال كرد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چند تا سوال از شما مي پرسم Khansariha (8)
يعني دوستان عكس كلاغ شكار شده ميزارن ، كلاغ مي خورن !!؟؟؟
يا اوني كه عكس گراز ميزاره ،گراز مي خوره يا مار و عنكبوت ووو !!؟؟؟
نه دوست من بايد ديدمون بازتر بشه Khansariha (8)
بايد عرض كنم در مورد خوردن گوشت ماهي اسبله بنده نميخورم فقط ميگيرم Khansariha (8)
در اصل اين ماهي وقتي گرفته ميشه،چندين نكته ياد آوري ميشه Khansariha (219)
امتحان انواع گره و بستن نخ بر روي قلاب، قرار دادن انوع طعمه به قلاب و نحوره اتصالش، نحوه اتصال سرب به نخ،
حركت پمپاژ ، چگونه نگه داشتن چاك در آب و در آورد ماهي از آب با چاك ..... Khansariha (399)
در مورد اون نخ درون دهن ماهي ،وقتي شما بخواهيدماهي زنده بمونه بايد در آب ازش نگه داري كنيد. در اصل ميگن شاگرد كردن ماهي در آب
نخ رو از داخل آبشش ميفرستي در دهان ماهي دو سر نخ جمع مي كني و ماهي رو رهاش مي كني تو آب
توجه داشته باشيد مقدار نخ بايد حدي باشه كه سر ماهي بالا قرار نگيره و بدن ماهي كامل داخل آب باشه و براي خودش بازي بكنه
ماهي حداقل چند ساعتي زنده دوام مياره كه بتوني باهاش عكس بگيري و رهاش كني
موفق باشيد Khansariha (172)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-09-17 08:25 AM

ماهي شيربت
حاصل تلاش گروه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arsallann - 2014-09-17 08:57 AM

(2014-09-16 04:09 PM)zeoos328 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ارسلان جان کجای کارون ماهیگیری میکنید؟بخشی که وسط شهره یا بیرون شهر اهواز؟طعمه سایز قلاب و...؟
بین پارک قوری و پل پنج، طعمه خمیر و زردچوبه ، قلاب سایز 6 ، نخ 22

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-09-17 09:11 AM

پس نزدیک مایی افتخار بده در خدمتت باشیم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gaforan - 2014-09-17 11:44 AM

با عرض سلام دوست عزیزمیشه بفرمائین ماهی که میفرمائید قابل خوردن نیس پس از صید واینجوری به طناب کشیده شده به چه دردی میخوره .اگه بخوای هم با ماهی عکس بندازی باید با دقت قبل از آسیب رسیدن به ماهی عکسشوبندازی ورهاش کنی درجواب دوست عزیزمون که کلاغ زنی رو تو تایپک مد کرده اند وحکم مرگ حیوان زبون بسته رو به عناوین مختلف صادر میکنن عارضم شکار برای تفریح کلا حرامه چه خورده بشه یا نه .کلاغی که بعنوان هدف زده میشه احتمالا تو لانه اش جوجه باشه و تا آخرشو بخون.در مورد احکام شکار دوستمون پرسشی داشتن وبنده خواستم فی المجلس جوابشون رو بدم که از لحاظ قوانین تایپک یه عذر خواهی بدهکارم .