شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - andytanha - 2014-09-06 09:33 AM

دوست عزیز تو مازندران تو فصب تابستون که اب رودخونه ها میاد پاین ما هم با دست میریم ماهی گیری ؟
Khansariha (48)
اخ حال میده میری زیر اب یه دفه ماهی .5 کیلوی میاری بالاKhansariha (219)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-09-06 11:51 AM

KRALMAGNUM عزيز Khansariha (8)
والله اين همون مصداق از آب گل آلود ماهي گرفتنه
وقتي آب كم ميشه و پايين ميره جايي كه بستر شني يا گلي داشته باشه
آب رو گل آلود مي كنن و ماهي براي تنفس به بغل رو سطح آب مياد
اون وقت با دست مي زنن زيرش از آب بيرونش ميارن
بيشتر در ***** اين كار انجام ميشه Khansariha (290)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - KRALMAGNUM - 2014-09-06 11:59 AM

(2014-09-06 12:53 AM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب چطوری گرفتن؟
من یکبار ماهی قزل آلا که حدود1.5کیلو وزن داشت رو توی رودخونه دیدم و با دست زدم زیرش(اثرات زیاد نگاه کردن ماهیگیری خرس ها.خخخ) پرت شد تو ساحل ولی فرار کرد.خخخخخخخخ.فکر کنم از مزرعه پرورش ماهی بالا دست فرار کرده بود.
Khansariha (256)

نه با دست زیر ماهی نمیزنن عمق اب 1متر و 30 سانت تا 1 متر و 70 بود .میرفتن زیر درخت های کنار رودخانه و با زیر ابی میرفتن جای که حفره های بزرگی اون زیر هست ماهی هارو بادست میگرفتن میکشیدن بیرون.
پسر داییم یه لحظه ماهی گرفت حاضرم قسم بخورم کله ماهی اندازه سر من بود .انقدر خودشو تکون داد با کله زد توو سر پسر داییم پسردایم گیج شد.
و توصیه های ایمنی. جاهی بود که میگفتن وقتی میری زیر سنگ های بزرگ رو نگاه میکنی باید حواست باشه از اون راهی که رفتی از همون راه برگردی اگر راهتو گم کردی کارت تمومه.
و زیر درختای که شاخ و برگاشون زیر اب هست خیلی حواستون رو جمع کنید چون بعضی وقتها که حواستون نیست دستتون هنگامه شنا کردن به شاخه میخوره و وقتی بخوای برگردی گردنتون رو نگیره زیر اب بمونید. این چیزای که میگم واسشون اتفاق افتاده.
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-09-06 02:15 PM

سلام
در مورد گرفتن ماهی با دست چند نکته لازمه
1. محیط رو کامل بشناسید تا خدای ناکرده اطفاق بدی نیوفته
2.مراقب موجوداتی مثل خرچنگ و مار هم باشید به شخصه بارها توسط این موجودات گاز گرفته شدم
3.در این روش نیاز به عمق زیاد اب نیست پیدا کردن چاله در جای نیمه عمیق میتونه نتیجه خوبی داشته باشه
4.ماهیان منطقه رو اول شناسایی کنید جایی که ماهی مثل اردک ماهی اسبله یا سونگ داره جای مناسبی برای این کار نیست و خطرناکه سال 84 توی رود ارس خودم با ضربه یک اسبله خیلی بزرگ تا چند ساعت گیج میزدم توی تالاب انزلی هم چاک توی اب افتاد با دست خواستم بردارم اردک ماهی گازم گرفت شانس اوردم کوچیک بود
5.هیچ وقط تنهایی این کار رو نکنید و حتما یک نفر تمام دوستان رو تحت نظر داشته باشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-09-07 02:25 PM

(2012-07-17 07:07 PM)mohajr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان به نظر من باید ماهی یک بار اعلام کنیم که به یک منطقه ای میریم و بچه هایی که میتونن بیان هماهنگ کنند تا بتونیم گروهی به یک منطقه بریم و با یک دیگر اشنا بشیم و تجربه هایی هم به دست بیاریم .

سلام دوستان
اين پست بسيار خوبي بود كه متاسفانه انجام نشد.
تا شروع فصل سرما هنوز وقت داريم .. همت مي خواهد و بس

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-09-07 02:59 PM

سلام
پیشنهاد خوبیه منکه کلا گرفتارم اما اگه بشه در خدمتم تنها مشکل پراکندگی دوستانه که اونم با برنامه ریزی حل میشه همین هفته دوستان برنامه گهر داشتن که من نتونستم برم
اما واسه همچین برنامه ای چند نکته لازمه
1. مکان مورد نظر باید حتما مورد تعیید باشه و دوستان به تازگی ماهی گرفته باشن
2.برای عموم فاصله معقولی باشه که همه بتونن برنامه ریزی کنن
3.تعداد روزهای برنامه و مکان اسکان مشخص باشه
4.نوع ماهی موجود مشخص باشه تا امکانات رو بشه فراهم کرد
5.از قبل به دوستان اعلام بشه تا برنامه ریزی کنن
و........

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-09-08 12:29 AM

سلام دوستان، من آخر هفته احتمالا راهی کیش میشم. بنظرتون این فصل از سال ارزش لنسر کوله کردن بردن داره یا نه؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-09-08 08:03 AM

(2014-09-07 02:59 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
پیشنهاد خوبیه منکه کلا گرفتارم اما اگه بشه در خدمتم تنها مشکل پراکندگی دوستانه که اونم با برنامه ریزی حل میشه همین هفته دوستان برنامه گهر داشتن که من نتونستم برم
اما واسه همچین برنامه ای چند نکته لازمه
1. مکان مورد نظر باید حتما مورد تعیید باشه و دوستان به تازگی ماهی گرفته باشن
2.برای عموم فاصله معقولی باشه که همه بتونن برنامه ریزی کنن
3.تعداد روزهای برنامه و مکان اسکان مشخص باشه
4.نوع ماهی موجود مشخص باشه تا امکانات رو بشه فراهم کرد
5.از قبل به دوستان اعلام بشه تا برنامه ریزی کنن
و........

سلام
همه دوستان به نحوي گرفتارن و اگر بنا بر اين باشد كه همه يك زمان خاص آزاد باشند، قطعاً چنين گردهمايي هرگز شكل نخواهد گرفت. بايد دل را به دريا زد و تايمي را اعلام كرد، هر كس بتواند مطمنا تشريف فرما مي شود و قطعاً روز فراموش نشدني در زندگيش خواهد داشت، شما در طول عمرتان چند بار چنين برنامه مهيجي داشته ايد كه همراه يك سري دوستاني كه بصورت مجازي با آنها در ارتباط هستيد، از نزديك يك برنامه طبيعت گردي داشته باشيد؟؟ اين نوع برنامه ها به ندرت در زندگي افراد پيش خواهد آمد و بايد از ذره ذره آن لحظات استفاده كرد، بنابراين دوستان به اين راحتي نمي توانند چنين برنامه هايي را از دست بدهند و اگر از دست بدهند، قطعاً پشيمان خواهند شد خصوصاً با ديدن عكس و فيلم سايرين و روزي كه در زندگي شما ثبت خواهد شد.
شما پيشتاز اين برنامه باش. فقط لطفاً سريع عمل كنيد و اگر در برنامه اول هم استقبالي نشد، نااميد نشيد و سريعاً در هفته هاي بعدي، برنامه دوم را اجرا كنيد. اگر كسي از دوستان به هر دليلي نتواند در برنامه اول شركت كند، قطعاً در برنامه دوم شركت خواهد نمود ولي ترجيح بر حضور در برنامه اول است چون برنامه هاي اول هميشه اجرا مي شوند ولي مشخص نيست برنامه دومي هم باشد يا خير ... بنابراين توصيه من به دوستان اين است كه تا حد امكان به گونه اي زمان بندي كنند كه بتوانند در برنامه اول شركت كنند. با توجه به پراكندگي دوستان، مي توان برنامه ها را به دو دسته اصلي و زيرشاخه تقسيم كرد. برنامه اصلي در مناطق مابين براي كليه دوستان و برنامه هاي زيرشاخه فقط براي بچه هاي يك منطقه خاص.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-09-09 09:43 PM

(2014-09-08 12:29 AM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان، من آخر هفته احتمالا راهی کیش میشم. بنظرتون این فصل از سال ارزش لنسر کوله کردن بردن داره یا نه؟؟؟

کسی جواب نمیده؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-09-09 11:23 PM

(2014-09-09 09:43 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-08 12:29 AM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کسی جواب نمیده؟؟

من جای شما بودم می بردم.