شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-09-03 08:19 AM

(2014-09-02 04:42 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر شما Khansariha (8)
****اما كلاً بستن سرب در وسط نخ بصورت ريسه مورب كاري است نشدني و غيرممكن (بدليل سنگيني سرب وسط) و بنابراين بايد ريسه در كف خوابانيده شود (مثل ريسه مويي) كه در اين حالت نيز بستن سرب هاي Bank به هيچ عنوان پيشنهاد نشده و بايد از سرب زيتوني و يا جداشونده قبل از هرزگرد استفاده نمود (ريسه مويي كپور) ****
البته شدنيت اما اشتباه Khansariha (8)
بنده هم كه عرض كردم نميشه گفتم شايد گره جديدي داشته باشه كه من بي نصيب موندم از ديدنش
خب الان در اين روش بالايي كه فرمودين بنده از هرزه گرد استفاده نمي كنم نخ رو كه از وسط سرب رد كردم مستقيم به قلاب گره مي زنم
بعد به اندازه مورد نظر سرب رو فاصله ميدم بعد با گذاشتن چوب باريك بين سرب و نخ فيكسش ميكنم
در اين روش شما هر چه بيشتر بكشيد فشار به قلاب مياد و گره اي ديگر در كار نيست
در مورد سرب رها شونده روش زياد هست كه فعلا واسه ماهيگيران كارايي داره و نميشه گفت نميشه و نيست
جناب كاويان بنده، نگفتم اين گره ،گره بديه خودم يكي از طرف دار هاي پر و پا قرص اين گره هستم
بنده هم عرض كردم به درد وسط نخ نميخوره
در مورد اينكه عرض مي كنم نميشه گرفت چون اين روش ها رو زدم
متاسفانه اين ريشه انشعابي رو درست كردم پرت كردم اونم تو سد با اون حجم آب
متاسفانه گير مي كرد و بالا نمي آمد نه تنها يك جا بلكه در جا هاي مختلف (ريشه درخت نبود فقط سنگ )
منهاي اينكه به طعمه نوك نميزد . چرا واقعا جاي تامل داشت .خلاصه
دوستان تاكيد زياد مي كردن بوي سرب رو ماهي مي فهمه وووو
سرب استفاده نكردم ريسه تك رشته بستم و ديدم بله تجربه اونها بالاتر از بنده هست
خيلي تاكيد بر اين داشتن كه نخ بايد مستقيم به قلاب وصل بشه و هيچ سرب يا هرزه گردي سر راه نباشه
دو هفته بعد كه رفتم چون آب خيلي پايين اومده بود سرب هاي قديميم رو جمع كردم چون به نخ وصل بودن خخخخ
موفق باشيد Khansariha (8)

مخلصيم برادر.
منظور وجود سرب در وسط و مورب نگاه داشتن ريسه بود كه عرض كردم نشدني و غيرممكن است.
عرض به خدمتتون كه براي بستن سرب خصوصا سرب Bank به وسط ريسه، بدون گره، راه هايي وجود دارد از جمله قرار دادن سرب درون هرزگرد كليپ كه سر هرزگرد كروي شكل مي باشد و نخ اصلي بايد از درون چشم اين قطعه كروي عبور داده شود و سپس دوطرف اين قطعه كروي بايد 2 عدد استاپر و يا سرب پرسي ريز نصب گردد در اين حالت هيچ گرهي استفاده نشده است تا نخ را ضعيف كند مضاف بر اينكه مي توان مكان سرب را به راحتي بالا و پايين برد. البته در ادامه بحث قرار دادن سرب در وسط ريسه كه كار اشتباهي است من فقط يك مورد از اين ريسه ديده ام و آنهم با قرار دادن يك شناور درشت بطوري كه ريسه را درون آب و در محل استقرار، مورب نگه دارد و براي آب هايي است كه نزديك ساحل درختچه وجود دارد و مي خواهيم ادامه نخ درون درختچه ها قرار نگيرد و بالاتر از آن (توسط شناور) قرار گيرد (درست عكس سيستم سرب بك ليد). سدهاي عميقي كه ساحلي با شيب تند دارند بدليل عدم رسيدن نور خورشيد به كف آب، گياهان كف آب در مركز عمق، پوسيده و از بين مي روند اما درختچه هاي نزديك ساحل همچنان موجود هستند و باعث مي شود ريسه هاي كف خواب انتظاري مشكل زا گردند و در صورت اصرار جهت استفاده از سيستم كف خواب، بايد روش هايي مانند همين روش كه عرض كردم را استفاده نمود در اين حالت سرب مي تواند در وسط يا انتها قرار گيرد. اما در مورد وجود گره كه شما معتقد هستيد يكي آنهم بر روي قلاب كافيست، عرض كنم كه اگر تجهيزات خوبي استفاده كنيم و روش علمي آنرا پياده كنيم (خصوصاً در مورد گره) نه تنها هيچ مشكلي ايجاد نمي شود بلكه كارايي ريسه را بالاتر برده ايم، مسلماً كلمه ريسه به معني وجود ساير تجهيزات مانند هرزگرد،‌ ليدر و ... مي باشد كه قطعاً باعث نتيجه گيري بهتري مي شود. در مورد بوي سرب هم اطلاعات جالبي بود كه قبلاً نشنيده بودم ولي تصور نمي كنم چنين چيزي باشد به اين دليل كه تابحال همه ما با همين سرب ها، ماهي گرفته ايم حتي درشت ترين كپورها، با همين سرب ها صيد شده اند.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - tawer - 2014-09-03 12:21 PM

سلام دوستان خوشحالم که در جمع شما اساتیدبزرگوار هستم و تشکر بابت مطالب مفیدتون
من تازه ماهیگیری رو بصورت تفریحی شروع کردم و حسرت گرفتن یک کپور به دلم مونده Khansariha (399) به نظرتون بهترین افزودنی به خمیر چیه برای طعمه ممنون
دوم اینکه دوستان لانسه کشی خیلی کار مشکلیه میشه یاد گرفت از کجا شروع کنم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Raptor - 2014-09-03 06:31 PM

(2014-09-03 12:21 PM)tawer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تازه ماهیگیری رو بصورت تفریحی شروع کردم و حسرت گرفتن یک کپور به دلم مونده Khansariha (399) به نظرتون بهترین افزودنی به خمیر چیه برای طعمه ممنون

سلام دوست عزیز
من هم تازه تجهیزات خریدم و هنوز نرفتم ماهیگیری ولی بتسیار مشتاقم که هرچه زودتر شروع کنم. یکی از دوستان بهم پشنهاد داد بجز دل و روده مرغ ، خمیر نون باگت به همراه زردچوبه و مقداری پودر سیر و مقدار کممی هم گوجه فرنگی خیلی خوب جواب میده . . .
کسی میتونه راهنمایی کنه اطراف خرم آباد کجا میشه خوب ماهیگیری کرد ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - tawer - 2014-09-03 10:40 PM

(2014-09-03 06:31 PM)Raptor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-03 12:21 PM)tawer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
من هم تازه تجهیزات خریدم و هنوز نرفتم ماهیگیری ولی بتسیار مشتاقم که هرچه زودتر شروع کنم. یکی از دوستان بهم پشنهاد داد بجز دل و روده مرغ ، خمیر نون باگت به همراه زردچوبه و مقداری پودر سیر و مقدار کممی هم گوجه فرنگی خیلی خوب جواب میده . . .
کسی میتونه راهنمایی کنه اطراف خرم آباد کجا میشه خوب ماهیگیری کرد ؟
یعنی گوجه فرنگی با خمیر قاطی بشه ؟ من خودم فکر کنم مشکلم از ریسه یا قلاب یه نحوه طعمه زندن دوستان اگه بشه چندتا عکس از ریسه ای که خودشون بستن و استفاده میکنن خیلی لطف میکنن ببینم هرزگرد و سرب و بقیه وسایل به چه ترتیبی وصل میشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Raptor - 2014-09-04 03:19 AM

بله آب گوجه فرنگی به مقدار کم با خمیر حاوی سیر یا پودر سیر و زرد چوبه مخلوط بشه . . .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-09-04 08:14 AM

سلام
دوستان بحث گره جزاب شده در تکمیل فرمایشات دوستان چند نکترو من میگم شاید مفید باشه
1: هیچ گرهی وجود نداره که در تمام سایز نخها بهترین عملکرد رو داشته باشه یعنی در سایز های مختلف نخ گره ها واکنشهای متفاوتی میدن
2. گرهی که برای قلاب زده میشه با گره هرزهگرد یا مثلا وزنه متفاوته
3. گره نامناسب میتونه تا 80 درصد کارایی نخ رو پایین بیاره
4.همیشه بیشترین وسواس رو در انتخواب گره و گره زدن بزارید که خدای نکرده پشیمون نشید
تصور اینکه بعد از کلی برنامه ریزیو صرف وقت و هزینه و ........... یه ماهی خوب به پست ادم بخوره و بخاطر گره بد از دست بدین واقعا زجر اوره

بحث راجع به وزنه شد اینکه بوی سرب ماهیرو فراری بده زیاد علمی نیست اما در محیط های مختلف ممکنه وجود داشته باشه بواصطه صید زیاد و اشنایی ماهیان به بوی سرب و .......
در مورد ماهی سونگ کلا نیاز زیادی به وزنه نیست چون طعمه به اندازه کافی سنگین هست که نیازی به وزنه نداشته باشه
در کل هرچه ریسه شلوغتر باشه احتمال پارگی بیشتره
چند گره رو برای مصارف مختلف قرار میدم امیدوارم مفید باشه
این برای هرزه گرد البته در سایز نخ بزرگ
[تصویر: 14098058071.jpg]
اینم قلاب

[تصویر: 14098058072.jpg]
[تصویر: 14098058073.gif]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-09-04 10:45 AM

سلام در پایین یک نوع گره معمول برای نخ درسایز 30 و 35 گذاشتم [تصویر: 14098144852.jpg] درپایین گره اتصال 2 نخ بهم نمایش داده شده [تصویر: 14098144851.jpg] اما مهمترین گره و بهترین نوع گره که اگر درست گره زده شود هیچ وقت پاره نمیشود و مناسب نخ در سایزهای 40 و 45 است [تصویر: 14098144853.jpg] ............................................. در مورد ریسه هم بگویم که ساده ترین نوع ریسه بهترین کارایی را دارد چون باعث میشود ماهی بزرگ نترسد در پایین ریسه تک قلاب نمایش دادم که ساده است و بهترین ماهیهای کپور و آمور را با آن صید کردم [تصویر: 14098144854.gif] [تصویر: 14098144855.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - data19 - 2014-09-04 09:18 PM

سلام. من میخوام تازه ماهیگیری رو شروع کنم. یک چوب خوب تا 100-120 تومن چی هست؟ تا 3-4 کیلو رو بگیره خوبه و میخوام به مدت طولانی داشته باشمش و کم هم به ماهیگیری خواهم رفت.
یک چرخ هم میخوام ولی با هم بیش تر از 180-200 نشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2014-09-05 05:28 PM

Khansariha (399)
طعمه : خمیر نون ساندویچی
ریسه : انشعابی تک قلاب
مکان : یه جای کاملا متروکه اطراف ایذه ( خوزستان )

[تصویر: 58056947054202472959.jpg]

[تصویر: 42633179642364524461.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - KRALMAGNUM - 2014-09-06 12:46 AM

سلام و شب بخیر الان از پشت ماشین از مسافرت برگشتم.
خونه اقوام بودیم دیروز بحث ماهیگیری پیش اومد.
اول اینکه هیچ علاقه ی به ماهی گیری ندارم اصلا از اب جماعت خوشم نمیاد چون خیلی از دوستای نزدیکم توو اب غرق شدن و از اب بدم میاد بگذریمKhansariha (8)
دوستان کسی تا حالا با دست ماهی گرفته؟ اصلا باور میکنید کسایی هستن با دست ماهی میگیرن؟
من خودم به شخصه تا امروز با چشم خودم ندیدم باورم نمیشد.
10 نفر توی اب بودن 7 نفر ماهی گیر 3 نفر ماهی جمع کن یا به زبان خودمون لش کش داخل اب بودن خلاصه بگم تویه 1 ساعت یه گونی 10 کیلوی جای برنج ماهی گرفتن تازه میگفتن این چیزی نیست هیچی نگرفتیم.
متاسفانه گوشی همراهم نبود عکس بزارم اخه جای نبود گوشی همراه ببریKhansariha (8).
فعلا یا علی