شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - SolidSnake - 2014-08-12 02:18 PM

(2014-08-12 01:55 PM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-12 12:16 PM)SolidSnake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-11 09:49 AM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه دوستان عزیز
پنج شنبه و جمعه گذشته فرصتی پیش اومد که با دوستان به ماهیگیری بریم و یه اتفاق جالب افتاد و اونم زدن ماهی پیرانا 2 کیلویی به نخ دستی که طعمش بچه ماهی بودKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز مطمئنید این پیراناست ؟
اخه نه دندوناش و نه اروارش به تیپ پیرانا نمیخوره .

سلام
مطمئن باش پيرانا هستش
اين مدل اكواريومي هستش به احتمال زياد كسي اورده و رها سازي كرده
من خودم يكي ازش دارم تقريبا 1 كيلو شده و به هيچ چيزي تو اكواريوم رحم نميكنه
حتي به سيم برق پمپ هوا هم رحم نكرده
منم قصد دارم ببرم تو سد رهاش كنم
سلام
ولی من تقرییا مطمئن شدم که اون ماهی پیرانا نیست ولی شبیه به پیرانای شکم قرمز هست و اسمش هم پاکو هست و اصلا حس درندگی و گوشت خواری پیرانای شکم فرمز رو نداره و بیشتر گیاه خوار هست
[تصویر: Piranha-teeth.jpg]
[تصویر: image_pacu.jpg]
[تصویر: 314137016_big-1.jpg]
[تصویر: pira_pacuhead.jpg]
من خیلی تو تبریز دنبال پیرانا گشتم متاسفانه همه همین پاکو رو دارن و به عنوان پیرانا میفروشن Khansariha (367)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-08-12 02:19 PM

سلام
درسته دادا این پیرانانیست
دادا شمام بهتره که اون رو رهاسازی نکنید چون اکوسیستم رو مختل میکنه و مثل ماهی قرمز ممکنه عواقب ناگواری داشته باشه اگه از دستش خسته شدی کبابش کن گوشت خوشمزه ای داره هم مورد استفاده قرار گرفته هم به عنوان یک عامل ناشناس در منطقه مشکل ساز نمیشه ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-08-12 02:38 PM

دوستان یه سوال داشتم
به نظرتون میشه به جای استفاده از آرد از خود نون خشک و اسیاب شده برای درست کردن بویله استفاده کرد ؟
چون ماهی های اینجا استبال خوبی از خمیر می کنن ولی وقتی با ترکیب های مختلف ارد بویله درست میکنم نتیجه مطلوبی نداره. به ذهنم رسید که خود نون رو مجددا اسیاب کنم و تبدیل به بویله کنم
؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-08-12 03:47 PM

سلام ارش جان
من یه بار این کارو کردم . خمیر نون باگت رو در اوردم و اونو به شکل بویله در اوردم و جوشوندم. البته چند طعم مختلف درست کردم به این صورت که یه مقدارشو با طعم زعفران و یه مقدارشو با طعم وانیل و باقی رو هم بدون افزودنی درست کردم . این کارو دو ، سه سال پیش انجام دادم و تا جایی که یادمه با زعفرانیش یه چند تایی کپور متوسط گرفتم. البته بویله ها خیلی خوب نشده بودن چون فکر میکنم به اندازه کافی نجوشیده بودن و یا شاید بیش از حد جوشیده بودن . که فکر میکنم اونم به دلیل این بود که زمان جوشوندن که خونده بودم مال مواد خام بود ولی من از خمیر اماده استفاده کرده بودم .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - discovery - 2014-08-12 04:46 PM

به نظرم باید به یه مسئولی محیط زیستی چیزی خبر داد که کجا این پیرانا ها پیدا شده تا اون منطقه رو واسه شنا ممنوع اعلام کنن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-08-12 06:00 PM

(2014-08-12 03:47 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ارش جان
من یه بار این کارو کردم . خمیر نون باگت رو در اوردم و اونو به شکل بویله در اوردم و جوشوندم. البته چند طعم مختلف درست کردم به این صورت که یه مقدارشو با طعم زعفران و یه مقدارشو با طعم وانیل و باقی رو هم بدون افزودنی درست کردم . این کارو دو ، سه سال پیش انجام دادم و تا جایی که یادمه با زعفرانیش یه چند تایی کپور متوسط گرفتم. البته بویله ها خیلی خوب نشده بودن چون فکر میکنم به اندازه کافی نجوشیده بودن و یا شاید بیش از حد جوشیده بودن . که فکر میکنم اونم به دلیل این بود که زمان جوشوندن که خونده بودم مال مواد خام بود ولی من از خمیر اماده استفاده کرده بودم .

خمیر نون باگت و من با آب و اسانسی که میخوام خمیرش میکنم و خوب ورز میدم و بعد میبرم برای ماهیگیری.
ولی برای بویله تو خمیرم بجای آب سفیده تخم مرغ میزنم تا خوب چسبناک بشه.

(2014-08-12 04:46 PM)discovery نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظرم باید به یه مسئولی محیط زیستی چیزی خبر داد که کجا این پیرانا ها پیدا شده تا اون منطقه رو واسه شنا ممنوع اعلام کنن

دوستان به این نتیجه رسین که پیرانا نیست.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - BARZOV - 2014-08-12 06:22 PM

جهت اطلاع دوستان.Khansariha (8)

پیراناها دو نوع کلی هست قرمز و سیاه.
پیرانای قرمز رو تقریبا هیچ یک از کشورهای دنیا وارد نمیکنن چون خیلی موجود نامرد و خطرناکی هست و اگه یدونه ازش تو یه رود خونه بیافته تا عمر داره موجودات راه های آبی اون منطقه رو که تو دسترسش هست به قتل می رسونه.Khansariha (290) چه برسه به یک جفتش که...فاتحه اونجا خوندست و همه جا رو پیرانا میگیره.Khansariha (290)Khansariha (290)

اما پیرانای سیاه رو وارد میکنن و تو ایران هم هست اما کمیابه و تولید مثلش یه سری محدودیت ها و احتیاجاتی داره که معمولا برآورده نمیشه از طرف دیگه چون توان زندگی در محیطی که انداختنش (مثلا یه سد یا دریاچه) رو نداره اینطوری بعد از مدتی کوتاهی میمیره.Khansariha (219)

Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-08-13 02:10 PM

(2014-08-12 12:06 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان مازندرانی از دریاچه اویدر خبری دارند که ماهی کپور داره میشه خوب ماهی کرد یا نه

سلام
همكار من رفته بود هفته گذشته براي تفريح ميگفت كناره هاي اب ماهي هاي خوبي ديده البته ماهيگير نيست ولي شكل ماهي رو ببينه شايد تشخيص بده Khansariha (399) Khansariha (226)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-08-13 03:13 PM

(2014-08-13 02:10 PM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-12 12:06 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان مازندرانی از دریاچه اویدر خبری دارند که ماهی کپور داره میشه خوب ماهی کرد یا نه

سلام
همكار من رفته بود هفته گذشته براي تفريح ميگفت كناره هاي اب ماهي هاي خوبي ديده البته ماهيگير نيست ولي شكل ماهي رو ببينه شايد تشخيص بده Khansariha (399) Khansariha (226)

دوست عزیز میتونید از همکارتون بپرسید ببینید کسی مشغول ماهیگیری بود یا نه؟

2 سال پیش با دوستان تفریحی رفتیم اونجا ولی وسایل نبرده بودیم. ورودی میگرفتند و برای ماهیگیری پول جداگانه.
ولی پارسال دوستان رفته بودند بهشون گفتند ماهیگیری ممنوع شده.
ما هم دیگه نرفتیم.ولی جای زیباییه و اگر اجازه بدن برای ماهیگیری و تفریح جای بدی نیست.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-08-14 06:00 AM

(2014-08-13 03:13 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-08-13 02:10 PM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

دوست عزیز میتونید از همکارتون بپرسید ببینید کسی مشغول ماهیگیری بود یا نه؟

2 سال پیش با دوستان تفریحی رفتیم اونجا ولی وسایل نبرده بودیم. ورودی میگرفتند و برای ماهیگیری پول جداگانه.
ولی پارسال دوستان رفته بودند بهشون گفتند ماهیگیری ممنوع شده.
ما هم دیگه نرفتیم.ولی جای زیباییه و اگر اجازه بدن برای ماهیگیری و تفریح جای بدی نیست.

گفتم كه به قصد تفريح رفته بود
ولي ميگفت روبروي الاچيق هايي كه ساختن ماهي ديده
بايد كل درياچه رو دور بزني بري اون سمت
مجوزش هم 10هزارتومان هستش