شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - andytanha - 2014-08-07 09:50 AM

(2014-08-07 09:40 AM)EssiFisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اساتید و دوستان منجمله اقا sadra تجربه ماهیگیری در سد لفور رو دارید؟ گونه هایی که تو اون سد قابل صید هستند رو میشناسید؟ یا از رنج متوسط وزن اونا اطلاعاتی دارید؟
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم دوستانKhansariha (8)

سلام دادا خوبی
اگه اونجا میخوای بری ماهی گیری
جگر مرغ ببر با قولاب 10 یا 12 طلای نخ 25 یا 30 جاهای بکر پیدا کن جاهای که دخت میوه هاش میافته تو اب ارتفا رو هم ببر بالا 3 یا 4 متر پرتابی نزن رو ابی همش هم کفخوار میزنه یعنی 98 درصد کفخواره Khansariha (219) ما که داریم میریم سلیمان تنگهKhansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-08-07 12:43 PM

سلام دوستان
یه سوال داشتم
2هفته پیش برای طعمه پاشی کپور گندم جو وذرت روخیس کردم ریختم تو بطری نوشابه خانواده گذاشتم جلوی افتاب
ولی بعلت مشغله کاری نتونستم برم ماهیگیری فردا می خام برم ماهیگیری می خواستم بدونم بدرد می خوره ایا جواب میده؟؟؟؟؟
البته بدون سرکه.
وقتی بطری رو باز میکنی گازداره وبوی تندی داره.
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-08-07 01:38 PM

(2014-08-07 12:43 PM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه سوال داشتم
2هفته پیش برای طعمه پاشی کپور گندم جو وذرت روخیس کردم ریختم تو بطری نوشابه خانواده گذاشتم جلوی افتاب
ولی بعلت مشغله کاری نتونستم برم ماهیگیری فردا می خام برم ماهیگیری می خواستم بدونم بدرد می خوره ایا جواب میده؟؟؟؟؟
البته بدون سرکه.
وقتی بطری رو باز میکنی گازداره وبوی تندی داره.
یا علی

با خیال راحت طعمه پاشی کن تازه الان خوبه که طعمه پاشی بو گرفته

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-08-09 09:01 AM

(2014-08-05 03:13 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Helboy و یاسر و علی عزیز مرسی از وقتی که گزاشتین
چوب رو تازه گرفتم پس از حلقه نیست ( البته الان نگاه هم کردم )
نخ سامورایی نیست روش نوشته شیمانو بالاش اآرم دایوا زده ولی مشخصات ظاهریش همینه که فرمودین
واسه تست اول امسال بستمش به ستون خونه سره دیگشو به صندلی بستم وزنمو انداختم روش پاره نشد ولی از گره باز شد . نخ خیلی خوبی هستش . تعجبم از همینه که چرا اینطوری شد.به احتمال زیاد به خاطر اینکه مداوم تو اب بوده و همینطور در معرض افتاب بوده اینطوری شده . یه 20 متری شو میریزم دور ببینم چی میشه حالا.
فقط چرب کردن نخ باعث مشکل تو گره نمیشه ؟ گره در اثر فشار حرکت نمی کنه ؟
و در آخر علی جان فقط شما درک میکنین که وقتی میگم شرایط فرق میکنه منظورم چیه
من بعد دکل 3 سمت راست نشسته بودم . طعمه هم نی بود

سلام دوست عزيز
بله قطعاً بدليل استفاده مداوم در آب و آفتاب بوده است. عين همين مسئله براي من هم پيش آمد و آن روز بود كه متوجه شدم پس از 5 بار ماهيگيري (در يك روز) بايد حتماً ليدر و مقداري از نخ اصلي بريده شود وگرنه قدرت لازم را به سرعت از دست مي دهد. بهترين نخ ها هم پس از چند بار ماهيگيري بشدت ضعيف مي شوند و اين خصلت نخ هاي نايلوني است ولي در مورد نخ هاي بريد وضعيت متفاوت است كه متاسفانه بدليل قيمت بالا و فقدان در متراژ بالا، امكان استفاده روي اسپول مقدور نمي باشد و ناچاراً بايد با همين ها ساخت تا ببينيم در آينده چه مي شود.
(2014-08-05 03:53 PM)xoncegame نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
چرا از نخ های براید استفاده نمیکنید ؟ سایز 10 براید بسته به جنسش میتونه تا 6 کیلو هم تحمل کنه ، خودم اول از نخ 50 شروع کردم اما الان دیگه نمیتونم از سایز بیشتر از 20 استفاده کنم . گمونم مشکل اکثر دوستان قیمتش باشه Khansariha (226) ولی میشه یه 300 متریشو به قیمت حدود 8 دلار تهیه کرد البته جنس ژاپنی.

سلام دوست من
فكر نمي كنم 300 متر نخ بريد Braid را بتوان در ايران با قيمت 8 دلار تهيه كرد!
من 2 سال پيش در نمايشگاه شكار، يك بسته 20 متري آمريكايي را خريدم 6 هزار تومان كه الان همان حدود 20 هزار تومان مي باشد.

(2014-08-07 09:40 AM)EssiFisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از اساتید و دوستان منجمله اقا sadra تجربه ماهیگیری در سد لفور رو دارید؟ گونه هایی که تو اون سد قابل صید هستند رو میشناسید؟ یا از رنج متوسط وزن اونا اطلاعاتی دارید؟
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم دوستانKhansariha (8)

سلام اسي جان
من زياد مي رم لفور تقريباً هر 2 ماه يكبار. اما گونه ها: كپور (درشت زياد دارد ولي بدليل شرايط خاص به ندرت صيد مي شود)، آمور (درشت زياد دارد ولي بدليل شرايط خاص به ندرت صيد مي شود)، زردپر يا اورنج كه تك و توك در سايزهاي زير 1 كيلو صيد مي شود و 90 درصد سفيد رودخانه اي كه اكثراً سايز زير 400 گرم هستند.
متاسفانه در ايام تخم ريزي، محلي ها، رودخانه ها را غارت مي كنند و هر سال وضعيت آنجا بدتر مي شود.
اما بشنويد خبر دست اول: بسياري از ماهي هاي سفيدرودخانه اي آنجا دچار بيماري خاصي شده اند كه زير پوست يا پولك آنها كرم زده است! و چند شب پيش از طرف محيط زيست يا بهداشت در رودخانه هايي كه به سد ميريزند، دارو ريخته شده است.
دلايل اين بيماري هنوز رسماً منتشر نشده است اما استفاده از سم و انفجار و برق كه متاسفانه در آن منطقه مرسوم است مي تواند عامل اين بيماري باشد.
نوع طعمه هم در هواي گرم: كرم خاكي و در هواي سرد: روده مرغ و در هواي معتدل رو به سرد: زنبور عسل
اما براي صيد درشت ها: ايجاد كمپ 1 الي 2 روزه در مناطق بكر و ساكت و طعمه پاشي وسيع با ماگوت
كلا بدليل شرايط نامطلوب و نامساعد آن منطقه (وجود درخت هاي 10 متري در كف آب) ماهيگيري بصورت كف خواب ميسر نمي باشد و شناوري هم به ندرت ماهي درشت مي زند.
ظاهراً ارتفاع آب كنار تاج سد حدود 50 متر مي باشد. آب خارج شده از سد و ريخته شده به رودخانه كوچك بابل (با كسر ب دوم) در اوج تابستان و گرما بسيار سرد مي باشد بطوري كه تحمل 5 دقيقه در آن آب واقعاً سخت مي باشد كه نشان از شرايط خاص كف آب در اين سد مي باشد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-08-09 10:38 AM

با سلام خدمت دوستان
چندتا سوال براي صيد زرد پر حداقل يك كيلو به بالا تو سد :
1 چه ريسه اي بسته شه
2 چه طعمه اي استفاده بشه
3 كدام قسمت از سد هاي براي صيد زرد پر بايد نشست ( واقعا اگه جاي مناسبه پيدا نكنيم وقت تلف كردنه )
5 ماهي زرد پر تو چه عمقي حركت ميكنه
6 بهترين زمان براي صيد زرد پر چه وقت مي باشد * صبح *ظهر * عصر * شبها ؟
Khansariha (256)

با سلام خدمت دادا محسن آقا مار فتيم تك درخت ابتداي جاده پادگا پشت پرورش ماهي اونجا خيلي ني و جلبك داشت و ريسه زياد گير مي كرد . تعدادي ماهيگير هم اونجا بودن كه خمير باگت استفاده مي كردند . ماهي هاش ريز بود و آبش هم بو مي داد و تميز نبود آيا جاي بهتر كه خودتون تو تك درخت صيد داشته بوديد هست ؟ بالا دست رودخونه است يا پايين دست رودخونه ؟
Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-08-09 10:06 PM

ما هم تعطیلات رفتیم سمت پالنگان و چند شهر دیگه که انصافاً بسیار لذت بردم ، خصوصاً از رفتار و اخلاق و مهمون نوازی بسیار تا بسیار زیاد همشهریان کرد
بالای آبشار پالنگان ماهی بود ولی به زحمت وزنشون به 300 گرم میرسید ، جای دیگه خبری از ماهی نبود یا شاید هم بود و ما ندیدیم !!!
اینم چند تا عکس تقدیم دوستان ، تو عکس دوم تقریباً ماهی ها تو آب مشخصه ، راستی کباب ماهی اونجا حرف نداشت.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-08-09 10:43 PM

کاویان عریز ممنون
کاملا حق با شماست . قیمت نخ براید مقداری تنده . 20 متزی به مرز 30 رسیده
باسپاس

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-08-10 08:09 AM

براي تقويت روحيه ماهيگيران عزيز Khansariha (8)
ماهي سونگ + شيربت صد البته با قلاب و مجوز
البته بيست و سوم داره تموم ميشه بايد برم يك ماه ديگه تمديد كنم Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-08-10 10:09 AM

(2014-08-09 10:43 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کاویان عریز ممنون
کاملا حق با شماست . قیمت نخ براید مقداری تنده . 20 متزی به مرز 30 رسیده
باسپاس
سلام
دادا نخ 30 متری براید برای ریسه استفاده میشه و متراژش کمه و بدرد نخ اصلی نمیخوره نخ برایدی که برای نخ اصلی استفاده میشه کلاف 100 متری و کلافها بهم متصل هستند من نخ 100 متری کلافی 60 تومن مارک کلیمکس سراق دارم
در مورد تک درخت دادا هرچی رودخونرو به پایین بیاین مکانهای بهتری وجود داره و ابگیرهای بهتری قزل تل 5 کیلو هم داشته الان رو نمیدونم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shankayn - 2014-08-10 02:56 PM

سلام دوستان
عید فطر با بچه ها رفته بودیم طالقان از رودخانش چند تا ماهی گرفتیم ماهی های خوبی بودن ولی کمی کوچیک بودن قزل رنگین کمان داشت کپور سفید داشت زرد پر هم داشتKhansariha (399) این هم عکس هاش Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)[تصویر: 14076698752.jpg][تصویر: 14076698751.jpg]