شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-08-05 01:54 PM

(2014-08-04 03:18 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان بعد از این همه مدت ماهیگیری و نگیری ( تا سقف 7 کیلو ) . شنبه موفق به صید یه آمور شدم که فکر میکنم تا 20 کیلو وزنش بود . ولی بعد از 15 20 دقبقه سعی نخ پاره شد .
سایز نخ 35 بود مارک دایوا که از آقای خدادای گرفته بودم . حالا میخوام بدونم کسی نخ بهتری مبشناسه که مخصوص آمور باشه تا دیگه این اتفاق تلخ تکرار نشه . به سایز بالای 40 اعتقادی ندارم .
ممنون
سلام ارش جان
به نظر من نخpowe pro شماره 40 بگیری عالی هست .توی خصوصی براتون نوشتم که کجا تهیه کنی .فقط زودتر برو چون ظاهرا چند بسته بیشتر نداشت
ارش جان کجا نشستی واسه ماهیگیری و طعمه چی بود؟Khansariha (8)
دوستان راستش ماهیگیری توی رودخانه های شمال به خاطر وجود نیزارهای کنار رودخونه از جاهای دیگه و مخصوصا پشت سدها یه مقدار سختره. مثلا نمیشه از ریسه دو قلابه به راحتی استفاده کرد چون موقع گرفتن ماهی قلاب دوم ممکنه که توی نیزار گیر کنه. یا نمیشه به ماهی اجازه داد تا خودش رو توی نیزارها ببره و نخ رو ببیچونه به اونها چون در اوردنش تقریبا غیره ممکنه . و بدتر از همه برگ نی هایی هست که مثل یه تیغ عمل میکنن و مخصوصا اگه نخ نایلونی باشه به راحتی باعث پاره شدن اون میشن.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-08-05 03:13 PM

Helboy و یاسر و علی عزیز مرسی از وقتی که گزاشتین
چوب رو تازه گرفتم پس از حلقه نیست ( البته الان نگاه هم کردم )
نخ سامورایی نیست روش نوشته شیمانو بالاش اآرم دایوا زده ولی مشخصات ظاهریش همینه که فرمودین
واسه تست اول امسال بستمش به ستون خونه سره دیگشو به صندلی بستم وزنمو انداختم روش پاره نشد ولی از گره باز شد . نخ خیلی خوبی هستش . تعجبم از همینه که چرا اینطوری شد.به احتمال زیاد به خاطر اینکه مداوم تو اب بوده و همینطور در معرض افتاب بوده اینطوری شده . یه 20 متری شو میریزم دور ببینم چی میشه حالا.
فقط چرب کردن نخ باعث مشکل تو گره نمیشه ؟ گره در اثر فشار حرکت نمی کنه ؟
و در آخر علی جان فقط شما درک میکنین که وقتی میگم شرایط فرق میکنه منظورم چیه
من بعد دکل 3 سمت راست نشسته بودم . طعمه هم نی بود

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2014-08-05 03:36 PM

دوست عزیز چند نکته اینجا مطرح هست.چرا به نخ سایز بالا اعتقاد ندارید.در سیستم کپور نخ سایز بالا ایرادی نداره به چند جهت.اول اینکه سر نخ از ریسه استفاده میشه.دوم وزن تجهیزات ریسه به قدری هست که برد کافی رو براتون تامین میکنه.تاثیر سایز نخ در روشهای دیگه مثل اسپینیگ بسیار کلیدی تر هست تا روش کارپ.
دوم اینکه دلیل وجود ماهی سنگین در اونجا همین صعوبت کار هست.اگر نیزار نبود که تا حالا جارو میکردنش.شما با نخ پر قدرت در سیستم کپور هم کارتون راه نمیوفته چون اگر نخ خیلی قوی باشه یا دهن ماهی که به دور نی چرخیده رو پاره میکنه یا قلاب رو صاف میکنه که در میاد.وگرنه شما یک نخ براید 35 بگیری میتونی نی های اونجا رو از پایه در بیاری.بریدن نختون احتمالا بخاطر زدگی بوده که توجه نکردید.معمولا در این جور مناطق نخ به نی گیر میکنه و میتونه آسیب ببینه و با اولین شوک ببره.کلا تنها راه شما کنار اومدن با شرایط موجود و لذت بردن ازش هست.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2014-08-05 03:53 PM

سلام دوستان.
چرا از نخ های براید استفاده نمیکنید ؟ سایز 10 براید بسته به جنسش میتونه تا 6 کیلو هم تحمل کنه ، خودم اول از نخ 50 شروع کردم اما الان دیگه نمیتونم از سایز بیشتر از 20 استفاده کنم . گمونم مشکل اکثر دوستان قیمتش باشه Khansariha (226) ولی میشه یه 300 متریشو به قیمت حدود 8 دلار تهیه کرد البته جنس ژاپنی.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - flower - 2014-08-05 04:14 PM

سلام دوستان عزیز قراره امشب برم اسکله برا ماهی گیری
خواستم ببینم طعمه مناسب چنگو چی هست ؟
طعمه هم میگو

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-08-05 04:37 PM

(2014-08-05 03:36 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز چند نکته اینجا مطرح هست.چرا به نخ سایز بالا اعتقاد ندارید.در سیستم کپور نخ سایز بالا ایرادی نداره به چند جهت.اول اینکه سر نخ از ریسه استفاده میشه.دوم وزن تجهیزات ریسه به قدری هست که برد کافی رو براتون تامین میکنه.تاثیر سایز نخ در روشهای دیگه مثل اسپینیگ بسیار کلیدی تر هست تا روش کارپ.
دوم اینکه دلیل وجود ماهی سنگین در اونجا همین صعوبت کار هست.اگر نیزار نبود که تا حالا جارو میکردنش.شما با نخ پر قدرت در سیستم کپور هم کارتون راه نمیوفته چون اگر نخ خیلی قوی باشه یا دهن ماهی که به دور نی چرخیده رو پاره میکنه یا قلاب رو صاف میکنه که در میاد.وگرنه شما یک نخ براید 35 بگیری میتونی نی های اونجا رو از پایه در بیاری.بریدن نختون احتمالا بخاطر زدگی بوده که توجه نکردید.معمولا در این جور مناطق نخ به نی گیر میکنه و میتونه آسیب ببینه و با اولین شوک ببره.کلا تنها راه شما کنار اومدن با شرایط موجود و لذت بردن ازش هست.

Sadra جان ممنون .
دلیلشو نمی دونم شاید طرز فکر غلط ناشی بودن بهم القا میشه.
کلا از اینکه نخ خیلی ضخیم باشه و بدون زحمت ماهی رو پرت کنم تو ساحل خوشم نمیاد
نمی دونم .
حق با شماست .هیچ لذتی برای من بالاتر از این نیست.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-08-05 06:20 PM

دوستان کسی تجربه کار با چوبهای ویندسور ژاپن رو داره تلسکوپی ۴ متری هست و اکشن ۷ قیمت هم ۲۰۰ دادن چطوره؟

فرستاده شده از HUAWEI P6-U06ِ من با Tapatalk

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-08-05 10:35 PM

(2014-08-04 03:18 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان بعد از این همه مدت ماهیگیری و نگیری ( تا سقف 7 کیلو ) . شنبه موفق به صید یه آمور شدم که فکر میکنم تا 20 کیلو وزنش بود . ولی بعد از 15 20 دقبقه سعی نخ پاره شد .
سایز نخ 35 بود مارک دایوا که از آقای خدادای گرفته بودم . حالا میخوام بدونم کسی نخ بهتری مبشناسه که مخصوص آمور باشه تا دیگه این اتفاق تلخ تکرار نشه . به سایز بالای 40 اعتقادی ندارم .
ممنون

سلام کجا صید کردین؟
نخ ضخیم ببندید ماهی بخواد بزنه میزنه.ضرب المثلی میگه واسه شکار روباه میری ابزار شکار شیر ببر!!
برای من هم یبار همین پیش اومد نخم بصورت باور نکردنی براحتی پاره شد. قبلش حاضر بودم تا وزن 5کیلو روی نخم قسم بخورم.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-08-05 10:46 PM

دوستان کسی سایت خارجی سراغ داره که این قایقهای کنترلی که طعمه پاشی میکنرو بفروشه؟
پیدا کردم
دوستانی که مثل من دنبال همچین چیزی هستن ببینن

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - EssiFisher - 2014-08-07 09:40 AM

از اساتید و دوستان منجمله اقا sadra تجربه ماهیگیری در سد لفور رو دارید؟ گونه هایی که تو اون سد قابل صید هستند رو میشناسید؟ یا از رنج متوسط وزن اونا اطلاعاتی دارید؟
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم دوستانKhansariha (8)