شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-08-04 03:18 PM

با سلام
دوستان بعد از این همه مدت ماهیگیری و نگیری ( تا سقف 7 کیلو ) . شنبه موفق به صید یه آمور شدم که فکر میکنم تا 20 کیلو وزنش بود . ولی بعد از 15 20 دقبقه سعی نخ پاره شد .
سایز نخ 35 بود مارک دایوا که از آقای خدادای گرفته بودم . حالا میخوام بدونم کسی نخ بهتری مبشناسه که مخصوص آمور باشه تا دیگه این اتفاق تلخ تکرار نشه . به سایز بالای 40 اعتقادی ندارم .
ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-08-04 05:14 PM

نخ از کجا پاره شد؟
از گره یا جای دیگه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - greenaref - 2014-08-04 05:38 PM

سلام.دوستان یه سوال.گوشت کپور چه مزه ای هست؟میگن خیلی بد مزست درسته؟نخ اصلی سایز 50 خوبه؟نخ کفاشی برای ریسه خوبه؟ممنونKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-08-04 07:25 PM

با عرض سلام خدمت دوست عزیزمون کپور مزش بسته به زاعقه شخصی داره مسلا ما که شیرازی هستیم ماهی های آب شور رو بیشتر میپسندیم به نظر من کپور مزه نداره بی مزه هست (نظر شخصی) بعضی ها هم میگن بوی بد میده که من اعتقادی ندارم یا جایی که من ماهیگیری میکنم ماهی های اونجا این بو رو نمیدن با خ کفاشی هم میشه برا ریسه استفاده کرد ولی باید رنگش مشکی باشه چون کپور به رنگای روشن حساسه نخ اصلی هم نخ 40 جنس خوب باشه که ریسه و نخ خیلی خوب و تمیز باشه نه چلفته کاری بشه باید گره هارو ریز زد که شانس ماهیگیری بره بالا خ 40 جنس خوب میتونه 18 _20 kg فشار رو تحمل بکنه
ممنونمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-08-04 08:18 PM

من 5شنبه یه کپور حدود 4 5 کیلویی صید کردم که چون از جای گره زیاد نخ بدون خیس کردن کشیدم اصطکاک حاصل از کشیدن باعث شد از جای گره نخ پاره بشه گر شما توی گره زدنتون دقت کنید و موقع صید ماهی رو خسته کنید با نخ 20 هم میشه ماهی 4 5 کیلویی رو بالا کشید چه برسه به نخ 35 که راحت میشه ماهی وزن بالا رو باهاش صید کرد فقط دقت میخواد بدون عجله

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-08-04 09:25 PM

با تشکر از دوستان
نخ از گره پاره نشد . بلکه از نزدیک نوک چوب پاره شد . ریسه نخ ابریشمی سایز 20 k_karp بود که به خوبی جواب داد .
وقتی میگم به سایز بالای 40 اعتقادی ندارم یعنی local عزیز با نظر شما موافقم که ماهی رو با چرخوندن میشه خسته کرد ولی این حرفا واسه شرایط ایده ال هستش وقتی ماهی میخاد خودشو به نی های کنار بکوبه شما ناچارین که اونجا بهش فشار وارد کنین تا دو باره به وسط اب هدایت بشه و وقتی این کار چندین بار تکرار بشه دیگه کیفیت نخه که به داد ادم میرسه.
البته استاد شما هستین.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-08-04 10:15 PM

(2014-08-04 09:25 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از دوستان
نخ از گره پاره نشد . بلکه از نزدیک نوک چوب پاره شد . ریسه نخ ابریشمی سایز 20 k_karp بود که به خوبی جواب داد .
وقتی میگم به سایز بالای 40 اعتقادی ندارم یعنی local عزیز با نظر شما موافقم که ماهی رو با چرخوندن میشه خسته کرد ولی این حرفا واسه شرایط ایده ال هستش وقتی ماهی میخاد خودشو به نی های کنار بکوبه شما ناچارین که اونجا بهش فشار وارد کنین تا دو باره به وسط اب هدایت بشه و وقتی این کار چندین بار تکرار بشه دیگه کیفیت نخه که به داد ادم میرسه.
البته استاد شما هستین.

شما با نخ سیلیکون سایز 35 مشکلت حل میشه
من از این نخ خیلی راضیم
این نخ با نخ 40 معمولی از لحاظ استقامت م خصوصا کششهای متوالی نمیکنه بلکه بهتر و مقاوم تره

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-08-05 07:51 AM

سلام
آرش جان نخ دایوا که گرفتین اگه اشتباه نکنم مدل سامورایی باید باشه به رنگ لجنی این نخ یکی از بهترین نخهای دنیاست و ازین بهتر پیدا نمیکنی
اما در مورد اتفاقی که افتاده چند علت ممکنه داشته باشه
1. نخ اصلی به علت ارتباط مستقیم با نور خورشید حد اکثر بعد از 2 روز صید باید تعویض بشه چون میپوسه البته به علت گرونی و در دسترس نبودن نخ اکثرا در ایران این کار رو نمیکنن و مدتها از یک نخ استفاده میکنن برای مقاومت نخ بهتره هنگام بستن به اسپول نخ رو خیس کنید و 100 متر اخر رو با یک روغن مثل زیتون چرب کنید البته نه خیلی زیاد
2. حلقه اخر چوب رو چک کنید احتمالا سابیدگی داره که مشکل ساز میشه
3.اگه احتمال صید ترفه دارین بهتره از بک لیدر استفاده کنید که تنشهای ایجاد شده توسط ماهیرو بگیره و کمتر به نخ اصلی وارد بشه
4. بهتره پمپاژ رو وقتی ماهی در مکان مناسبی قرار داره متوقف کنید تا وقتی ماهی خسته بشه
5. بعد هر ماهیگیری نخ رو باز کنید و بشورید و دوباره چرب کنید تا از پوسیده شدن نخ جلوگیری بشه
6. اگه بازم به جنس نخ شک دارید از نخ براید استفاده کنید که احتمال پاره شدن صفره مگر.......

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - yaserfisher - 2014-08-05 08:21 AM

من از نخ هفت رنگ معروف 0.50که یه زمانی تو بازار خیلی فراوون بود برای تمام چرخام استفاده میکنم که در 10سال پیش قیمت 500متریش 8 هزار تومن بود
و حدود 7ساله که همونا رو دارم استفاده میکنم و هر 2هفته یک بار هم به ماهیگیری میرم و ماهی تا 6کیلو هم باهاشون گرفتم و هیچ مشکلی پیش نیومده البته یکی دیگه از دوستان هم از نخهای دیگه استفاده میکنه که اون هم تقریبا نخهاشو هر 5 یا 6 سال عوض میکنه و ایشون تا 11 کیلو هم گرفته و هیچ زمان به مشکل پاره شدن نخ اصلی نخورده
به احتمال زیاد مشکل از حلقه های لنس باید باشه
بدرود

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-08-05 09:35 AM

(2014-08-04 05:38 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.دوستان یه سوال.گوشت کپور چه مزه ای هست؟میگن خیلی بد مزست درسته؟نخ اصلی سایز 50 خوبه؟نخ کفاشی برای ریسه خوبه؟ممنونKhansariha (8)

سلام دوست من
كپور زير 2 كيلو بد نيست ولي بالاي 2 كيلو بدليل انباشت چربي در پهلوها و تغذيه از درون لجن، به مزه اي لجني مي زند كه البته با خواباندن در سركه، آبليمو، شكم پر كردن و ... مي توان تا حدودي از آن بو و طعم بد كاست ولي در كل جالب نيست و بهتر است رهاسازي گردد تا حداقل سايرين در دفعات بعدي از گرفتنش لذت ببرند.