شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahab1177 - 2014-07-30 10:40 PM

سلام دوستان ، دو تا سوال از دوستان پیشکسوت دارم اما نمیدونم مراحل یا جای ارسال سوال رو درست عمل کردم یانه
و اما سوال یک : دیروز دو نفر اهل کشور عراق با یه طعمه خاص در عرض مدت کوتاهی تونستن 3 ماهی نسبتا بزرگ از سد چالیدره مشهد بگیرن . متاسفانه این دوستمون هرچی سوال کرده این طعمه چیه اونها از دادن اطلاعات امتناع کردن . تنهای اطلاعاتی که بدست اومده اینه که طعمه رنگ سبز داشته و بصورت خمیر و اشکی استفاده می شده و بصورت آماده بوده یعنی مارک دار بوده. حالا میخواستم بدونم با این اطلاعاتی که دادم کسی میتونه کمک کنه ؟
سوال دوم : چند وقته (حدود یکسال) سد چالیدره مشهد با یک معذل بزرگ مواجه شده و اونم عدم موفقیت ماهیگیران برای صید ماهی است . چیزی که الان میشه صید کرد فقط ماهی کپور نقره ای است حالا ببینید این سد با کلی ماهی آمور و کپور معمولی که خودمون پارسال 12 کیلویی و 13 کیلوییش رو صید کردیم چه بلایی بسرش اومده که تنها ماهی که میشه صید کرد کپور نقره ای ست حتی ماهی کپور کوچک هم نوک نمیزنه. خودم فکر می کنم تردد بیش از حد کشتی با سوخت گازوئیل و قایق موتوری با سوخت بنزین باعث آلودگی بیش از حد آب شده ولی مطئن نیستم آیا دوستان اطلاعاتی در مورد بی اشتهایی ماهی کپور با این شرایطی که وصف شده دارند ؟ یا راه حل صید این ماهیا با این شرایط چیست ؟ ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2014-07-31 12:10 AM

طعمه خمیر برکلی بوده

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-08-01 02:10 PM

(2014-07-30 10:40 PM)shahab1177 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ، دو تا سوال از دوستان پیشکسوت دارم اما نمیدونم مراحل یا جای ارسال سوال رو درست عمل کردم یانه
و اما سوال یک : دیروز دو نفر اهل کشور عراق با یه طعمه خاص در عرض مدت کوتاهی تونستن 3 ماهی نسبتا بزرگ از سد چالیدره مشهد بگیرن . متاسفانه این دوستمون هرچی سوال کرده این طعمه چیه اونها از دادن اطلاعات امتناع کردن . تنهای اطلاعاتی که بدست اومده اینه که طعمه رنگ سبز داشته و بصورت خمیر و اشکی استفاده می شده و بصورت آماده بوده یعنی مارک دار بوده. حالا میخواستم بدونم با این اطلاعاتی که دادم کسی میتونه کمک کنه ؟
سوال دوم : چند وقته (حدود یکسال) سد چالیدره مشهد با یک معذل بزرگ مواجه شده و اونم عدم موفقیت ماهیگیران برای صید ماهی است . چیزی که الان میشه صید کرد فقط ماهی کپور نقره ای است حالا ببینید این سد با کلی ماهی آمور و کپور معمولی که خودمون پارسال 12 کیلویی و 13 کیلوییش رو صید کردیم چه بلایی بسرش اومده که تنها ماهی که میشه صید کرد کپور نقره ای ست حتی ماهی کپور کوچک هم نوک نمیزنه. خودم فکر می کنم تردد بیش از حد کشتی با سوخت گازوئیل و قایق موتوری با سوخت بنزین باعث آلودگی بیش از حد آب شده ولی مطئن نیستم آیا دوستان اطلاعاتی در مورد بی اشتهایی ماهی کپور با این شرایطی که وصف شده دارند ؟ یا راه حل صید این ماهیا با این شرایط چیست ؟ ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه .

شما برای صید خول اولا به یه قایق خوب احتیاج داری بعد با این قاقیق قبل ماهیگری خوب باید طعمه پاشی کنی و از بویله هم استفاده کنی یه نوع بویله هست که آمور خیلی عاشقش هست مطمئن باش اگر ماهی درشت داشته باشه با طعمع پاشی خو ماهی صید میکنی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - tomic - 2014-08-01 07:20 PM

دوست تجهیزات فلای فیشینگ هزینه اش چه قدر میشه حدودا ممنون میشم اساتید کمک کنن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - EssiFisher - 2014-08-01 07:23 PM

دوستان براتون يه سري عكس اماده كردم از ماهيكيري هاي جديدم و در حال حاضر سد سليمان تنكه هستم اماده براي بركشت به شهرمون ايشاالله تا شب تصاوير رو براتون اماده ميكنم.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-08-01 08:13 PM

(2014-08-01 07:20 PM)tomic نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست تجهیزات فلای فیشینگ هزینه اش چه قدر میشه حدودا ممنون میشم اساتید کمک کنن

چوبش از 130 تا 450
چرخش از 68 تا 500
نخ بکینگ 10 تا 50
نخ فلای از 40 تا 200
لیدر فکر میکنم 4 5
تیپت 3 تومن البته بصورت تکه شده شبیه به لیدر دیدم. متری پیدا نکردم
تعداد حداقل 10 نوع پشه و از هر کدام 3 4 عدد. بسته به بافنده 3تا 15 تومن
جعبه پشه از 5 تا 50
چاک ا

البته همانطور که میدونید برای فلای در آب شور تجهیزات گران قیمت هست.

بغیر از اینها کلی لوازم دیگه هم باید داشته باشید مانند فوکا و نیپر و زینگر و ...

یک ست هم سمس داره که قیمت زده 168 ولی نمیدونم کیفیتش چطوره.

البته بنده فقط شاگردم. Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - flower - 2014-08-01 10:43 PM

(2014-07-30 04:43 PM)dadmehr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام....

آموزش خوردن ماهی (:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز ممنون بابت لینک ولی خوردن که دیگه آموزش نمیخواد
این یکی رو دیگه همه بلدن Khansariha (219)
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-08-02 11:44 AM

سلام دادا محسن
آقا ما تعطيلات رفتيم سمت سيروان و پالنگان ولي متاسفانه دست خالي برگشتيم ( با اين همه هزينه و 3 روز وقت )
پالنگان پروش ماهي تعطيل بود نمي گذاشتن ماشين ببري داخل بايد مي رفتي تويه روستا داخل روستا به سمت بالا آبشار و سرچشمه رفتيم غروب و دم صبح ولي اصلا هيچ خبري نبود .
سيروان هم سمت هجيج رفتيم اونجا هم متاسفانه دست خالي برگشتيم .
Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-08-02 12:27 PM

(2014-08-01 07:23 PM)EssiFisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان براتون يه سري عكس اماده كردم از ماهيكيري هاي جديدم و در حال حاضر سد سليمان تنكه هستم اماده براي بركشت به شهرمون ايشاالله تا شب تصاوير رو براتون اماده ميكنم.Khansariha (8)

منتظريم اسي جان

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-08-02 12:49 PM

(2014-08-02 11:44 AM)panambf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دادا محسن
آقا ما تعطيلات رفتيم سمت سيروان و پالنگان ولي متاسفانه دست خالي برگشتيم ( با اين همه هزينه و 3 روز وقت )
پالنگان پروش ماهي تعطيل بود نمي گذاشتن ماشين ببري داخل بايد مي رفتي تويه روستا داخل روستا به سمت بالا آبشار و سرچشمه رفتيم غروب و دم صبح ولي اصلا هيچ خبري نبود .
سيروان هم سمت هجيج رفتيم اونجا هم متاسفانه دست خالي برگشتيم .
Khansariha (256)

دادا عجیبه دوستان به منم زنگ زدن که ماهم بیایم اما شرایط من امکانش نبود خودشون اومدن اما صید خوبی داشتن
از چه طعمهای استفاده کردین؟
ایا اصلا ماهی ندیدین؟ ندیدین کسیم چیزی بگیره؟