شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-07-25 06:54 PM

دوستان سی میدونه توی تهران بازار چوب پنبه کجاست؟؟؟؟؟؟؟

برای بویله میخوام

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2014-07-25 08:25 PM

ناصر خسرو .فقط بری بگی یکم بدبد نگاهت میکنن چون مصارف غیره هم داره

RE: پاسخ : پاسخ : ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-07-26 07:56 AM

[/quote]
اسمارت جان شما ۲.۷ متری این چوب رو دارید؟اینجا گیرم نیومد.طرفای شما اگر پیدا میشه امکانش هست زحمت خرید و ارسالش رو به شما بدیم؟

[/quote]

بله من چوب 270 دارم. سمت محل کارم باید بگردم دنبالش (استان بوشهر) چون من اینجا خریدمش. در اولین فرصت بهتون اطلاع میدم دوست عزیز چون خودم هم باید برم وسایل بخرم.Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-07-26 09:58 AM

مممون دوست عزیز ایشالا بتونم لطفتو جبران کنم

فرستاده شده از HUAWEI P6-U06ِ من با Tapatalk

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-07-26 10:11 AM

(2014-07-25 11:45 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-24 08:15 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز هنوز موقعی که بویله چوشونده نشده میتونید با لوله خودکار وسط اون رو سوراخ کنید بعد داخلش چوب پنبه بزارید اگر هم جوشوندید با مته هم سایز مداد یه سوراخ درست کنید بعد چوب پنبه رو بزارید
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

چوب پنبه مدادی از کجا تهیه کنم

راحتت كنم
بفكر هيچي جز ذرت شناور نباش چون هم طمع و بوي مناسب داره هم ميتونه تا يك سايز خاصي از بويله را به خوبي شناور كنه
چوب پنبه هر كار هم كني بويله دست ساز خودت رو شناور نميكنه مگر اين كه هم اندازه بويله چوب پنبه استفاده كني كه اون موقع حجم بويله 2 برابر ميشه
(2014-07-24 12:09 PM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-24 09:32 AM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-24 08:37 AM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دروود !
دوستان بهترين ريسه براي قزل تو جريان آب شديد چيه ؟ ميشه زحمت بكشيد يه توضيح كامل بديد ممنون

سلام
بايد از سيستم شناوري استفاده كني
به اين صورت كه
نخ اصلي - چوب پنبه - سرب ريز چند عدد در فواصل 10 سانتي تا 20 سانت قبل از طعمه
توجه داشته باش از چوب پنبه تا خود طعمه بيشتر از 70 سانت نشه چون اون وقت ضربه شناور را متوجه نميشي

اخه شناور تو جريان آب شديد اصلا مگه رو آب ميمونه رئيس !!؟

اون ديگه هنر خودت هست كه بتوني ضربه ماهي رو بفهمي
چون تو اب تند تحت هرشرايطي قلاب به كف برسه گير كرده فقط با شناور ميتوني قلاب رو بالاتر از كف نگه داري

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-26 11:45 AM

سلام
دادا واسه شناور کردن بویله با چوب پنبه تنها راح اینه چوب پنبرو به قطر 7تا 10 میل بتراشی بعد با مته 10 بویلرو سوراخ کنی و چوب پنبرو داخل بویله بزاری اما همونتور که دوستمون گفتن ذرت شناور یا شناور توپی طرح بویله خیلی بهتره
استفاده از چوب پنبه در ترکیب مواد هم زیاد کارامد نیست و در فرم دادن بویله ایجاد مشکل میکنه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-07-26 12:36 PM

(2014-07-21 01:37 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رودخونه سیاه درویشان که حدودا در 20 کیلومتری رشت به ضیابر قرارداره . البته برای رسیدن به اینجا باید سوار قایق شد . این روش چند حسن داره یکی اینکه جریانات و امواج روی اب باعث حرکت شناور نمیشه و دوم اینکه لازم نیست که ماهی شناور رو به زیر اب ببره و متوجه وزن شناور نمیشه. همین که یه مقدار نخ کشیده یا شل بشه کافی هست. البته باید از شناور نسبتا سنگین استفاده کرد که یه مقدار به نخ زاویه بده تا حرکت شناور راحتر مشخص بشه. اگه به چوب دوم از سمت چپ نگاه کنید مقدار زاویه لازم رو میبینید.

ضمن تشكر از علي عزيز
مازندراني ها به اين روش آنتني مي گويند اما انتخاب ريسه در انتها معمولا سليقه اي مي باشد. برخي مويي، برخي دو قلاب كنار هم و برخي انشعابي با 2 تا چند انشعاب ولي معمولا از 2 قلاب كنار هم كه يكي بلندتر مي باشد استفاده مي كنند.
علي جان شما چه ريسه اي زده بوديد؟ 2 انشعابه؟ با توجه به اينكه آمور گرفته ايد و آمورها در رودخانه ها معمولا در عمق وسط شنا مي كنند احتمال ريسه 2 انشعابه مي باشد درسته؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-07-26 04:32 PM

ضمن تشكر از علي عزيز
مازندراني ها به اين روش آنتني مي گويند اما انتخاب ريسه در انتها معمولا سليقه اي مي باشد. برخي مويي، برخي دو قلاب كنار هم و برخي انشعابي با 2 تا چند انشعاب ولي معمولا از 2 قلاب كنار هم كه يكي بلندتر مي باشد استفاده مي كنند.
علي جان شما چه ريسه اي زده بوديد؟ 2 انشعابه؟ با توجه به اينكه آمور گرفته ايد و آمورها در رودخانه ها معمولا در عمق وسط شنا مي كنند احتمال ريسه 2 انشعابه مي باشد درسته؟

[/quote]

سلام جناب کاویان
من از تک قلاب در انتهای ریسه استفاده کردم. راستش به خاطر اینکه اطراف رودخونه پر از نیزار است و ماهی موقع گیر افتادن گاها خودش رو به داخل نیزار میکشه وجود قلاب دوم باعث گیر کردن به اونها و از دست دادن ماهی میشه . این قضیه چند باری برای همراهام که از ریسه دو قلابه استفاده کرده بودن به پیش اومده . عکس ریسه ای که استفاده کرده بودم در صفحه 222 هست .جایی که من قلابمو انداخته بودم کنا رودخونه و عمقش حدود 1 متر بود ، شاید به خاطر همین زیاد کف و وسط فرقی نداشته باشه.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-07-26 05:52 PM

دوستان من قصد رفتن به خزر شهر ساری رو دارم
میتونم بیام بابلسر برای ماهیگری
دوستان بابلسری یا مازندرانی الان بابلسر با چه طمه ای و کجاش میشه خوب کپور صید کرد
بی زحمت اگر میشه یه عکس هم از ریسه بزارید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-07-27 08:52 AM

(2014-07-23 11:17 AM)theanimal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قزل آلای خال قرمز-درود-اشترانکوه-دره نی گاه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزيز سلام
سمت دورد كه رفتيد وضعيت ماهي هاي رودخانه چطور بود ؟
روستاي تي هم رفتيد ؟
ارزش رفتن داره ۀ؟
Khansariha (256)