شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-24 10:27 AM

سلام
دادا توی صبح لانسه خال قرمز سر ظهر لانسه سفید و بعد از ظهر لانسه سوسکی یا طرح ماهی
طعمه طبیعی هم کرم یا روده مرغ
چون احتمال صید بزرگ زیاده نخو ریسه محکم ببند
قلاب شماره 4 پایه بلند خوبه
قزل و زرد پر میشه صید کرد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-07-24 12:09 PM

(2014-07-24 09:32 AM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-24 08:37 AM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دروود !
دوستان بهترين ريسه براي قزل تو جريان آب شديد چيه ؟ ميشه زحمت بكشيد يه توضيح كامل بديد ممنون

سلام
بايد از سيستم شناوري استفاده كني
به اين صورت كه
نخ اصلي - چوب پنبه - سرب ريز چند عدد در فواصل 10 سانتي تا 20 سانت قبل از طعمه
توجه داشته باش از چوب پنبه تا خود طعمه بيشتر از 70 سانت نشه چون اون وقت ضربه شناور را متوجه نميشي

اخه شناور تو جريان آب شديد اصلا مگه رو آب ميمونه رئيس !!؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-07-24 02:39 PM

(2014-07-24 12:09 PM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز اگر انقدر آب خروشان باشه که شناور را به زیر آب ببره که ماهی نمیشه گرفت. تو همچین جریان آبی اصلا ماهی طعمه را نمیبینه چون هم حباب هوا زیاد میشه (کف میکنه آب) و هم خود ماهی برای رسیدن به جای امن فقط داره شنا می کنه.

در این گونه رودخانه ها شما باید برید در حاشیه رودخانه جاهایی که به اصطلاح خلیج مانند هست و جریان آب آروم میشه ماهیگیری کنید.
یا اگر سنگهای بزرگی در وسط رودخانه قرار دارد در پشت سنگ جریان آب ارام میشود و محل مناسبی برای ماهیگیریه. چون ماهیها پشت سنگ در جریان آرام آب استراحت میکنند.

در عکس زیر نقاط قرمز مناسب برای ماهیگیری میباشند.
[تصویر: rood.JPG]
(عکس از سایت ماهیگیران)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2014-07-24 02:56 PM

دوست من اتفاقا اینجور آبها مکانهای خوبی برای ماهیگیری هست.اولا با چوب پنبه میشه.چوب پنبه های مخصوص آبهای خروشان وجود داره.اندازه مشت دست هست.زیاد نگران اندازش و اصول اولیه دید ماهی نباشید چون تو اون آب ماهی یک لحظه بلند میشه میزنه
ولی بهترین روش برای اینجور آبها لانسه کشی عمود بر جریان هست و دیگری مدل طعمه طبیعی
روش دوم جون میده واسه سیروان
برای این روش کنار رودخونه چاله های زیادی وجود داره که میتونید بوسیله یک قلاب ریز و کرم چند عدد بچه ماهی بگیرید.سپس این بچه ماهی میره سر قلاب و با فاصله 30 سانت یک هرزه گرد و نسبت به فشار آب سرب پرچی پشتش.شما باید قلاب زنی رو بصورت مداوم و پروانه ای کل رودخونه رو جارو بزنید
برای لانسه هم با پرتاب لانسه به پشت جریان و بالاتر از قسمتی که آب کف میکنه اجازه بدید لانسه بره پایین.وقتی موازی با تلاطم آب شد عمود به تلاطم آب با سرعت جمع میکنید.میبینید که بر خلاف تمام تئوریهای موجود در سایت ها ماهی های سنگین با چه قدرتی از میان این جریانهای خروشان و در فواصل حرکتی بسیار کوتاه لانسه که شاید به 50 سانتی متر هم نرسه حمله های برق آسا میکنن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-07-24 07:13 PM

یکی از دوستان با تجربه میتونه راهنماییم کنه میخوام بویله شناور درست کنم داخلش چی بزارم تو بازارم پیدا شه که بویلرو شناور کنه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-07-24 08:15 PM

سلام دوست عزیز هنوز موقعی که بویله چوشونده نشده میتونید با لوله خودکار وسط اون رو سوراخ کنید بعد داخلش چوب پنبه بزارید اگر هم جوشوندید با مته هم سایز مداد یه سوراخ درست کنید بعد چوب پنبه رو بزارید
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-07-25 07:50 AM

[/quote]

به نظرم بهتره هر دو روش امتحان بشه بعضی وقت ها پیش بینی ما از رویکرد ماهی ها در به قلاب اومدن و حضور یک ماهی در جایی خاص اشتباه در میاد. مثلا در جریان تند آب ماهی کاس با سیستم شناوری به قلاب میاد درحالی که به جسش نمیخوره بتونه اونجا شنا کنه! من در جریان آبی که به راحتی انسان از روی زمین میکند و می برد ماهی دیدم که با سرعت تقریبی یکسانت در ثانیه خلاف جهت آب حرکت میکرد!!!!! ماجرا اینطور بود که طغیان آب فروکش کرده بود و من با طعمه زالو منتظر ماهی زردپر بودم و در یه گردابی در کنار جریان شدید قلاب زدم و اون روز اصلا حتی یه نوک هم به چندتا قلابمون نزده بود و من چوب برداشتم که جمع کنم فهمیدم قلابم گیر کرده و چندتا ضربه که زدم متوجه شدم نخ من داره آروم سمت جریان تند حرکت میکنه که مقدار ده متری خلاف جهت آب آروم و بدون مشکل حرکت کرد.من باورم نمیشد که چطور در اون شدت آب یه ماهی بتونه حرکت کنه چه برسه با اون سرعت کم!!! بعدش هم جهت با آب شد و 30 متری رفت و قلاب از دهنش در اومد.
همونطور که هوا و خشکی محل زندگی ماست و ما بلدیم چطور باهاش کنار بیایم، ماهی ها هم بلدن چطور توآب زندگی کنن.
سرتون به درد اوردمKhansariha (8)
برای صید ماهی هامور که در سنگلاخ به قلاب میاد شما نخ براید(ابریشمی) پیشنهاد میکنید یا نایلونی؟ نخ براید یه مشکلی داره اینه که خیلی راحت تا میخوره و اگه بین سنگهای کف آب شل بیفته طوری گیر میکنه که دیگه نمیشه درش اورد و بقول محسن جان کش نمیاد و ممکنه از داخل دستت پاره بشه.ولی مقاومتش در برابر سایش و نیرو بهتر از نایلونیه.
ببخشیدKhansariha (256)

پاسخ : RE: پاسخ : ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-07-25 10:49 AM

(2014-07-24 07:36 AM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون نمونه ۲۴۰ و ۲۱۰ solid warrior رو پیدا کردم کدومشون رو بگیرم قیمتش هم میگه ۹۰ خوبه؟

چندوقت پیش برادرم مثل چوب خودم خرید 78 تومن ولی فروشنده گفته بود بار قبلیشه و آخری هم بود.
این 240 و 210 طول چوبه؟اگه آره، باید قبلش مشخص کنید که ار ساحل یا قایق میخواین ماهیگیری کنید.اگه از ساحل باشه باید ار 270 شروع بشه به بالا چون نیاز به پرتاب بلند دارید و اگه از قایق باشه نیاز به ضخامت بیشتر و طول کمتر دارید چون ماهی بزرگتر میخوره و چوبت میکشه به زیر قایق و میشکنهKhansariha (256)
[/quote]
اسمارت جان شما ۲.۷ متری این چوب رو دارید؟اینجا گیرم نیومد.طرفای شما اگر پیدا میشه امکانش هست زحمت خرید و ارسالش رو به شما بدیم؟

فرستاده شده از HUAWEI P6-U06ِ من با Tapatalk

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-07-25 11:45 AM

(2014-07-24 08:15 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز هنوز موقعی که بویله چوشونده نشده میتونید با لوله خودکار وسط اون رو سوراخ کنید بعد داخلش چوب پنبه بزارید اگر هم جوشوندید با مته هم سایز مداد یه سوراخ درست کنید بعد چوب پنبه رو بزارید

چوب پنبه مدادی از کجا تهیه کنم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-07-25 01:17 PM

(2014-07-25 11:45 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-24 08:15 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چوب پنبه مدادی از کجا تهیه کنم

نیاز به چوب پنبه مدادی نیست. یک چوب پنبه معمولی را از طول نصف کنید. هر نیمه را باز نصف کنید که میشه 4 تا ربعی. بر حسب اندازه بویله تیکه کنید و داخل بویله قرار دهید.