شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-07-23 10:50 AM

اسمارت جان ممنون از راهنماییت.والا تمام تاپیک رو خوندم حجم اطلاعات اینقدر زیاده که مخ گریپاژ میکنه خخخ خودمو گفتم.مخصوصا در مورد چوب.سوال بزرگ اینه ایا با چوب کپور ماهی دیگه ای نمیشه گرفت یا برعکس.یا من که بودجه ندارم برای هر ماهی یک چوب بخرم نمیشه یه چوب خوب بگیرم که بتونه تو هر منطقه از جنوب با توجه به ماهی های اونجا جوابگو باشه؟من میخوام برای چوب و چرخ حدود ۵۰۰ هزینه کنم اما نمیخوام چند تا چوب داشته باشم.دنبال چوب دو تکه تو پر خوب هستم که هنوز انتخابی نداشتم چون تنوع زیاده و کمک شما رو میطلبه.چرخ هم دایوا پروکستر ۴۰۰۰ ایکس مد نظرم هست دوستانی که تجربشو دارن راهنمایی کنن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - theanimal - 2014-07-23 11:17 AM

قزل آلای خال قرمز-درود-اشترانکوه-دره نی گاه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-07-23 01:34 PM

سلام
شیرین کننده قوی واسه صید کپور می خواستم؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-07-23 04:33 PM

(2014-07-23 10:50 AM)zeoos328 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسمارت جان ممنون از راهنماییت.والا تمام تاپیک رو خوندم حجم اطلاعات اینقدر زیاده که مخ گریپاژ میکنه خخخ خودمو گفتم.مخصوصا در مورد چوب.سوال بزرگ اینه ایا با چوب کپور ماهی دیگه ای نمیشه گرفت یا برعکس.یا من که بودجه ندارم برای هر ماهی یک چوب بخرم نمیشه یه چوب خوب بگیرم که بتونه تو هر منطقه از جنوب با توجه به ماهی های اونجا جوابگو باشه؟من میخوام برای چوب و چرخ حدود ۵۰۰ هزینه کنم اما نمیخوام چند تا چوب داشته باشم.دنبال چوب دو تکه تو پر خوب هستم که هنوز انتخابی نداشتم چون تنوع زیاده و کمک شما رو میطلبه.چرخ هم دایوا پروکستر ۴۰۰۰ ایکس مد نظرم هست دوستانی که تجربشو دارن راهنمایی کنن

چوب من اسمش solid warior هست و عکسش در صفحه 210 همین تاپیک هست. شاید برند معروفی نباشه ولی من ازش کاملا راضی هستم و واقعأ یک امتیاز برای بالا کشیدن ماهی محسوب میشه برای من.از جانب چوبم همه ماهیایی که باهاش گرفتم مثل آب خوردن کشیدم بالا.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-07-23 07:19 PM

(2014-07-22 05:11 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-21 07:04 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من صرب متحرک استفاده کنید بهتره ینی از نخ اصلی یه صرب رد کنید بهد یه دوراهه ببندید به نخ که صب از یک حدی پایین تر نیاد بعد هم بقیه ریسه رو سر هم کنید این روش باعس میشه که ماهی متوجه سنگینی نشه و بدون محدودیت طعمه رو برداره و ببره
ممنونمKhansariha (8)Khansariha (8)

منظور شما صرب زیتونی هست؟
یعنی صرب زیتونی بهد از 2 راهی که به نخ اصلی وصل میشه باهش ؟
صرب متحرک باشه بهتره یا ثابت؟

سلام دوست عزیز مقداری از نخ چرخ رو آزاد میگنید بهعد یه سرب خوشه ای از داخل اون رد میکنید بعد یه دوراهه میبندید که سرب از یه حدی پایین تر نیاد بعد هم بقیه ریسه رو سر هم میکنید بسته به خودتون داره که متحرک استغاده کنید یا سابت ولی بهتره 2 نوع رو درست کنید تا ببینید کدوم بهتر جواب میده
Khansariha (8)Khansariha (8)

پاسخ : RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-07-23 07:26 PM

(2014-07-23 04:33 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-23 10:50 AM)zeoos328 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چوب من اسمش solid warior هست و عکسش در صفحه 210 همین تاپیک هست. شاید برند معروفی نباشه ولی من ازش کاملا راضی هستم و واقعأ یک امتیاز برای بالا کشیدن ماهی محسوب میشه برای من.از جانب چوبم همه ماهیایی که باهاش گرفتم مثل آب خوردن کشیدم بالا.Khansariha (8)
ممنون نمونه ۲۴۰ و ۲۱۰ solid warrior رو پیدا کردم کدومشون رو بگیرم قیمتش هم میگه ۹۰ خوبه؟

RE: پاسخ : ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-07-24 07:36 AM

ممنون نمونه ۲۴۰ و ۲۱۰ solid warrior رو پیدا کردم کدومشون رو بگیرم قیمتش هم میگه ۹۰ خوبه؟
[/quote]

چندوقت پیش برادرم مثل چوب خودم خرید 78 تومن ولی فروشنده گفته بود بار قبلیشه و آخری هم بود.
این 240 و 210 طول چوبه؟اگه آره، باید قبلش مشخص کنید که ار ساحل یا قایق میخواین ماهیگیری کنید.اگه از ساحل باشه باید ار 270 شروع بشه به بالا چون نیاز به پرتاب بلند دارید و اگه از قایق باشه نیاز به ضخامت بیشتر و طول کمتر دارید چون ماهی بزرگتر میخوره و چوبت میکشه به زیر قایق و میشکنهKhansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-07-24 08:37 AM

دروود !
دوستان بهترين ريسه براي قزل تو جريان آب شديد چيه ؟ ميشه زحمت بكشيد يه توضيح كامل بديد ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-07-24 09:32 AM

(2014-07-24 08:37 AM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دروود !
دوستان بهترين ريسه براي قزل تو جريان آب شديد چيه ؟ ميشه زحمت بكشيد يه توضيح كامل بديد ممنون

سلام
بايد از سيستم شناوري استفاده كني
به اين صورت كه
نخ اصلي - چوب پنبه - سرب ريز چند عدد در فواصل 10 سانتي تا 20 سانت قبل از طعمه
توجه داشته باش از چوب پنبه تا خود طعمه بيشتر از 70 سانت نشه چون اون وقت ضربه شناور را متوجه نميشي

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-07-24 10:22 AM

دادا محسن سلام
تو تعطيلات عيد فطر مي خواستم برم سمت سيروان اگه تو اين وقت تجربه اي دارين از نوع ماهي و طعمه هاي كه استفاده كردين ممنون ميشم راهنمايي كنين . ۀ؟Khansariha (256)