شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - babakhakham - 2014-07-22 10:00 AM

هفته قبل بعد از کلی تهیه مقدمات رفتم سد گلابر زنجان که تا پارسال کمتر پیش میومد ازش دست خالی برگردم ولی متاسفانه این سری علیرغم امیدواری زیادی که داشتم تا صبح بازر حتی یک بار هم صدا نکرد که البته بعد از روشن شدن هوا دلیلشو فهمیدم، یه گروه سه نفره با تورهای حداقل 2 کیلومتری که کل محوطه قابل دید منو از دریاچه سد پوشش داده بودن. گرچه تا جایی که من دیدم چیزی تو تورشون نبود (که البته معنیش اینه که تو دفعات قبل همه چیو درو کردن)واقعاً تاسف خوردم حداقل به حال خودم که کلی هزینه و انرژیم بیخودی صرف شد. خداحافظ گلابر.
از تجهیزات و ماشین و سر و شکلشون کاملا مشخص بود که شغلشون ماهیگیریه و مال اون منطقه هم نیستن. فارغ از حس بدی که پیدا کردم یه سوال برام پیش اومد تو اینجور مواقع چطوری میشه به محیط بانی یا هر ارگان مسئول دیگه ای خبر داد؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-22 10:26 AM

سلام
دادا بابارستم رو در مسیر رودخونه باید ادامه بدین به سمت بالا بعد اب بند عمق رودخونه زیاد میشه من زیاد واسه زرد پر نرفتم خودم بزرگترینی که گرفتم اونجا 1.60 گرم بودا اما دیدم با موتور برق و تور تا 3 کیلو هم گرفتن
کنگاور کهنه زرد پر و سفید رودخونه خوبی داره پارسال که رفتیم زیاد گرفتیم توی این فصل بهترین طعمه ملخه که بهتره قلاب ریز باشه ریسه شناوری تا 1 متر هم عالیه بعضی مناطق چون کف اب شیشه زیاد داره نمیتونن تور بکشن زردپرهای قولی داره خودم 7 کیلو گرفتم یکی از دوستان 9 کیلو و مطمعا بزرگتر هم داره
در مورد فلوروکربن من فیفری ندیدم اما کلا نخهای رنگی برای لانسه کشی استفاده میشه تا مسیر هدایت لانسه بهتر دیده بشه اما درکل کیفیت نخهای بیرنگ موجود در بازار بهتر از رنگی هستند بجز چند مورد مثل نخ قرمز زالیان که بینظیر بود و تکو توک پیدا میشه یکی از دوستان تو مغازه چنتا داره که اونم به هرکسی نمیفروشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-07-22 10:35 AM

سلام دوستان من یه چوب و چرخ میخوام برای ماهیگیری توی کارون و دز و جراحی چی پیشنهاد میکنین و از کجا تهیه کنم.لطفا شماره چند تا فروشنده منصف رو برام خصوصی کنید ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-07-22 10:39 AM

علي آقا سلام خستنه باشي عالي بود
در مورد ريسه وقلاب هم توضيح بدين
تو پستهاي قبلي گفته بودين جوانه ني بهتره . چطور شد ذرت ؟
يه سئوال هم از دوستان داشتم نخ فلوروكربن فسفري برا چه جاهاي و برا چه ماهيهاي بهتره استفاده بشه ؟
ممنون

سلام دوست عزیز
روی یکی از چوبها از جوانه نی استفاده کردم ولی توجهی بهش نشد .امور برای خوردن نی باید به سطح اب نزدیک بشه ولی اینقدر طبیعت اطراف رودخونه به نسبت سالهای قبل از بین رفته و انقدر شلوغ میشه که ماهی ها بیشتر توی جاهای عمیقتر رودخونه هستن. اگه امور بخواد که از نی تغذیه کنه به راحتی در قسمتهای مختلف رودخونه میشه کشیده شدن نی ها رو دید ولی اون روز حتی یکبار هم ندیدم. ولی دوستان من که شب برای ماهیگیری رفته بودن با جوانه نی یدونه 8 کیلویی گرفته بودن و میگفتن که امورهای زیادی مشغول کشیدن نی ها بودن . ظاهرا شبها به دلیل ساکت بودن منطقه ماهی ها راحتر به سطح اب نزدیک میشن.
برای ریسه هم از یک قلاب پایه کوتاه شماره 1 تیره در انتهای نخ و یه سرب متحرک 5 گرمی استفاده کردم.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-07-22 02:28 PM

علی اقا دستخوش . ایولا داری
علی جون کجا نشستی و فاصله سرب تا قلاب چقدر بود؟ گوشه زد یا وسط اب؟
امسال هرچی نی زدم جواب نگرفتم انشالا راهنمایی شما کمک کنه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-07-22 05:11 PM

(2014-07-21 07:04 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من صرب متحرک استفاده کنید بهتره ینی از نخ اصلی یه صرب رد کنید بهد یه دوراهه ببندید به نخ که صب از یک حدی پایین تر نیاد بعد هم بقیه ریسه رو سر هم کنید این روش باعس میشه که ماهی متوجه سنگینی نشه و بدون محدودیت طعمه رو برداره و ببره
ممنونمKhansariha (8)Khansariha (8)

منظور شما صرب زیتونی هست؟
یعنی صرب زیتونی بهد از 2 راهی که به نخ اصلی وصل میشه باهش ؟
صرب متحرک باشه بهتره یا ثابت؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-07-22 06:16 PM

(2014-07-22 02:28 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی اقا دستخوش . ایولا داری
علی جون کجا نشستی و فاصله سرب تا قلاب چقدر بود؟ گوشه زد یا وسط اب؟
امسال هرچی نی زدم جواب نگرفتم انشالا راهنمایی شما کمک کنه
سلام ارش جان
خروس کله بعد از پیچ تند دوم یه 200 متر که رد میشی یه درخت صنوبر هست که من تقریبا روبروش نشستم. قلاب رو هم گوشه انداختم با فاصله تقریبا 3تا 4 متر از خشکی.
منم از نی هیچ نتیجه ای نگرفتم . راستش ذرت رو هم بیشتر برای کپور گذاشته بودم که امور گرفتم. تو پست قبلی هم گفتم که امسال ظاهرا شبها که محیط ارومه امورها از برگ نی تغذیه میکنن. که دوستان چندتایی گرفتن با برگ نی. خودتون دیدید که به نسبت سالهای قبل چقدر نیزارها رواز بین بردن.
اینم چند عکس از ریسه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای بویله هم از همون ریسه استفاده کردم فقط قلابش رو به شکل زیر دراوردم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - zeoos328 - 2014-07-22 09:32 PM

دوستان توی جنوب ماهی هست بهش میگیم سرخه و جسش از ۱۰ ساتی متر تا ۱۵۰ سانتی متر و فکر میکنم وزنشون به ۲۵ کیلو برسه تجربه ای واسه صید دارین بفرمایید چوبی که نیازه چرخ و خلاصه همه چی واسه ما تازه کارا

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-07-22 10:19 PM

ریست که اشتباهه اولا از نخ براید باید استفاده کنی
دوما اینکه از صرب چاکدار برای اینکه بویله شناور باشه باید استفاده کنی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-07-23 12:26 AM

(2014-07-22 09:32 PM)zeoos328 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان توی جنوب ماهی هست بهش میگیم سرخه و جسش از ۱۰ ساتی متر تا ۱۵۰ سانتی متر و فکر میکنم وزنشون به ۲۵ کیلو برسه تجربه ای واسه صید دارین بفرمایید چوبی که نیازه چرخ و خلاصه همه چی واسه ما تازه کارا

بهتره از ماهی موردنظرتون یه عکس بذارید چون توی جنوب هر ماهی به چندین نوع اسم میشناسن.
طعمه و قلاب بزرگ و نخ ضخیم و چوب و چرخ محکم برای ماهیای جنوب واجبه چون ممکنه یه ماهی یک متری بخوره بعد غافلگیر بشید.
از روشهای بومی ها و کسانیکه ماهی بزرگ گرفتن تقلید کنید برای شروع خوبه.
من بصورت کلی سعی کردم راهنماییتون کنم.Khansariha (8)