شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-07-17 04:56 PM

سلام دوست عزیز به این سیستم فلای فیشینگ میگن بسته به نوع ماهی و فصل نوعپشه ها عوض میشن این سیستم بیشتر برای رودخونه هست ولی داخل دریا هم میشه استفاده کرد که وسایل خودشو لازم داره لین سیستم هیچ گونه سربی به نخ وصل نیست و از سنگینی نخ استفاده میشه نخ ها هم مدل های مختلفی دارن که از جمله ی آن نخ فلوت و سینک و... هستن و نخ سنگینی متفاوتی داره مسلا برای رودخونه از نخ فلوت استفاده میشه چون قزل به روی آب وقتی هوا سرده بهتر میزنه برای دریاچه و سد از نخ های میانه رو و کف استفاده میکنند قیمتشم انواع متفاوتی داره این جا ست رو گزاشته168تومان ولی بسته به مدل چوب و چرخ و نخ قیمت متفاوته تازه پشه مورد نیازهم میتونید از بازار بخرید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در پایان این روش فقط تمیرین زیاد میخواد خیلی لزت بخشه وقتی طعمه تو هوا تکون میدی ویک باره درون مکان مورد نظر میندازی ویک دفعه ماهی قزل قشنگی از لای سنگ ها طعمه ی شما رو میبینه و بهش حمله میکنهKhansariha (214)
ممنونمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-07-20 09:38 AM

(2014-07-10 05:37 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا من برای کار خاصی نمیخوام
میخوام بدونم یه چرخ اسپینینگ 1000 با یه چرخ اسپینینگ 5000 فرقش چیه و کاربرد 1000 برای چیه و کاربرد 5000 برای چیه؟
مثلا برای اردک ماهی چه چرخی مناسبه؟
Khansariha (8)

سلام دوست عزيز
اون عددي كه كنار هر چرخ مياد نشان دهنده حجم و اندازه موتور هستش
هرچه كوچيك باشه مثلا 500 يا 1000 يك موتور خيلي جم جور هستش و براي چوبهاي كوتاه و مخصوص لانسه كشي هستش
و برعكس هرچه بزرگتر 4500 يا 5000 هزار براي چوبهاي بلند و پرتابهاي بلند بكار ميره بيشتر هم براي دريا و سيستم هاي كپور گيري طرفدار داره

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-07-20 09:54 AM

با سلام خدمت دوستان باتوجه به گرماي هوا براي قزل آلا تو اين فصل چه طعمه بهتره ؟
وقتي دقت مي كني ميبيني ماهي ها بيشتر از حشرات روي آب تغذيه مي كنن و به طعمه نمي زنند ؟
ما هم كه چوب وچرخ پشه نداريم ؟
راهنمايي بفرمائيد ؟
Khansariha (256)
با سلام مجددد من براي صيد قز آلا از قلاب سه شاخه استفاده مي كنم و بيشتر مواقع ماهي موفق به فرار ميشه و قلاب از دهنش بيرون مياد .
حالا با توجه به تجربيه ارزنده دوستان درمورد ماهي قزل يه مقدار تخصصي تر توضيح بديد كه اصولا قلاب سه شاخ بهتر يا تك شاخ ؟ سايز قلاب چي باشه بهتره ؟ ريسه چطوري باشه ؟ نكته مهم سرب مباشد كه به نظر بنده سرب بايد اينقدر وزن داشته باشد كه تقه اوليه گير كردن قلاب به دهن ماهي را انجام بدهد .
متشكر از راهمايتون .
Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-20 11:54 AM

سلام
دادا توی فصل گرم کرم خوبه خوده پشه مگس سوسک زنبور و ملخ و ... هم میشه به قلاب زد
لانسهخال قرمزتا ظهر جواب میده ظهر به بعد لانسه تیره یا سوسکی بهتره
قلاب 3 شاخ اگه استفاده میشه باید خیلی ریز باشه سایز 18 خوبه
قلاب تک شاخ کلا بهتره و سایز 6 یا 8
وزنه هم بستگی به نوع صید داره اما نیاز نیست خیلی سنگین باشه همینکه تحمل جریان اب رو داشتهباشه کافیه
قزل یک ماهی مهاجمه اگه سایز قلاب زیاد بزرگ نباشه چنان طعمرو قورت میده که باید از معدش خارجش کنی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-07-20 09:00 PM

دوستان یکی راهنمایی میکنه چطوری برای بویله صرب معمولی استفاده کنیم؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - yaserfisher - 2014-07-20 10:54 PM

(2014-07-20 09:00 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یکی راهنمایی میکنه چطوری برای بویله صرب معمولی استفاده کنیم؟

شما میخوای از روش صرب حرکتی استفاده کنی یا صرب در انتهای ریسه؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-07-21 09:29 AM

(2014-07-20 11:54 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دادا توی فصل گرم کرم خوبه خوده پشه مگس سوسک زنبور و ملخ و ... هم میشه به قلاب زد
لانسهخال قرمزتا ظهر جواب میده ظهر به بعد لانسه تیره یا سوسکی بهتره
قلاب 3 شاخ اگه استفاده میشه باید خیلی ریز باشه سایز 18 خوبه
قلاب تک شاخ کلا بهتره و سایز 6 یا 8
وزنه هم بستگی به نوع صید داره اما نیاز نیست خیلی سنگین باشه همینکه تحمل جریان اب رو داشتهباشه کافیه
قزل یک ماهی مهاجمه اگه سایز قلاب زیاد بزرگ نباشه چنان طعمرو قورت میده که باید از معدش خارجش کنی

hellboy جان سلام ممنون از راهنماييتون
يادداشتهاي قبلي تونو مي خوندم متوجه شدم تقريبا همشهري هستيم ( خوشحال شدم) من ساكن همدانم ولي اصليت مون طرفهاي آورزمان در مورد رودخانه هاي نهاوند تقريبا بعضي هاشو رفتم بابا رستم رو چندبار رفتم ولي دست خالي برگشتم (بغير چند ماهي زردپر كوچك كه رهاسازي شد ) اگه زحمتي نيست جهاي رو كه خودتون رفتين و ارزش رفتن رو داره بگين ؟ !
درمورد تك درخت هم آيا تازه گيا رفتين ؟ وضعيتش چطوره ؟ كجاش بهتره ؟ طعمه چي جواب ميده ؟
منون از راهنماييتون Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-21 10:17 AM

دادا من محسنم ساکن همدانم اما اصلیتم نهاوندیه
بابارستم من هروقط رفتم دست پر برگشتم توی بابا رستم کانال بهتر از رودخانست زیر سد بابا رستم همیشه توی کانال قزل هست به پایین
تک درخت رو چون چند سال دانشجو بروجرد بودم زیاد میرفتم اما دوسال نرفتم اما دوستان بروجردی هنوز هم میرن 5 کیلومتری بروجرد توی جاده قدیم یک پرورش ماهی سمت راست جاده کاملا معلومه زیر پرورش ماهی تا بعد پل پادگان قزل داره تا 4 کبلو هم گرفتیم بهترین طعمه کرمه چون لانسه کشی بخاطر درختان سخته

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hamidmiri - 2014-07-21 11:58 AM

(2014-07-21 10:17 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا من محسنم ساکن همدانم اما اصلیتم نهاوندیه
بابارستم من هروقط رفتم دست پر برگشتم توی بابا رستم کانال بهتر از رودخانست زیر سد بابا رستم همیشه توی کانال قزل هست به پایین
تک درخت رو چون چند سال دانشجو بروجرد بودم زیاد میرفتم اما دوسال نرفتم اما دوستان بروجردی هنوز هم میرن 5 کیلومتری بروجرد توی جاده قدیم یک پرورش ماهی سمت راست جاده کاملا معلومه زیر پرورش ماهی تا بعد پل پادگان قزل داره تا 4 کبلو هم گرفتیم بهترین طعمه کرمه چون لانسه کشی بخاطر درختان سخته

سلام جناب hellboy
مرسی بابت توضیحاتتون
من چند سوال دارم از حضورتون
تک درخت که رفتین از چه روشی استفاده کردین منظورم طعمه نیست بشتر ریسه ایناست...
می تونید یه توضیحی راجب ریسه که بستین رو بگید ؟از سرب هم استفاده میکنید ؟سیستم انتظاری هست یا حالت لانسه عمل میکنید
با سپاس

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-21 12:29 PM

دادا بستگی به شرایط محیط داره اینجا که ادرس دادم بیشتر طعمه کرم استفاده میکنم چون کف اب گیر زیاد داره و درختان دورو ور لانسه کشی رو مشکل میکنه اما توی دریاچه پارک فدک میشه لانسه کشی کرد و جواب میده قزل هم خوب داره و بالاتر از تک درخت چنتا روستا هم هست که رودخونه ازونجا میگزره اونجاها هم میشه لانسه کشی کرد
در مورد استفاده از وزنه توی اینجور رودخونه ها بهتره از یک سه راهی استفاده کنید و نخ متصل به وزنرو نازک بگیرین که اگه گیر کرد فقط وزنرو از دست بدین نه کل ریسرو
قلاب باید 30 تا 50 سانت بالای کف رودخونه باشه از ریسه بیگتر از دو انشعاب استفاده نکنید که دردسره