شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-07-15 01:38 PM

(2014-07-15 12:00 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا
چربی نه تنها ضرر نداره بلکه مفید هم هست البته نه هر روغنی کلا کمپانی های بزرگ تولید طعمه کپور ترکیبات خاصی از روغن رو تولید میکنن که در طعمه پاشی استفاده میشه که منبع خوبی برای تغذیه کپور محسوب میشه
روغن کنجد و روغن زیتون و روغن شاهدانه و ........ میتونه در جذب کپور مفید باشه
در مورد بامیه منظورم همون بامیست که واسه افطار میخوریم نرم بودنش هم مشکلی نداره اگه ریز باشه مثل بویله ازش استفاده کنید جواب میده کلا توی فصل گرم طعمه شیرین خوب جواب میده

در مورد فواید روغن و عصاره شاهدانه زیاد شنیده بودم. ولی دقیقا منظورم روغن خوراکی بود. مخصوصا روغن جامد.
یادمه بچه که بودیم برای ماهیگیری خمیر نون تو سفره را جمع میکردیم بهمون میگفتند روغنیهاشو بر ندارین.
در مورد روغن زیتون و کنجد نمیدونستم.

یه راهنمایی میخواستم. تو رودخونه های شمال برای کولی خمیر نان باگت استفاده میکردیم یا کرم. بعد از یه مدتی خمیر نون را با جگر ورز میدادیم و خوب جواب میداد. ولی الان خبری نیست. بنظرتون چیو امتحان کنم؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-07-15 01:42 PM

سلام ماهی های زردپر رودخانه سیروان (مرز ایران و عراق ) [تصویر: 14054190303.jpg] [تصویر: 14054190302.jpg] ماهی قزل آلا رنگین کمان رودخانه پالنگان کامیاران رودخانه منتهی به سیروان[تصویر: 14054190301.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-07-15 02:53 PM

آقای kuzey چندساله sx5000 دارید؟ازش رازی هستید؟من4000 دیدم که واقعا دلبری میکنه.
محسن جان بطری از سرکه پر بشه یا از آب؟
من اعتراف میکنم توکف کپورگیری موندم!همه کپور گنده گرفتن الا من خخخخخخخ تصمیم گرفتم با یکی که بلده برم ماهیگیری فعلا قولش بمن داده منم نازش میکشم!یکم راه بیفتم تمومهKhansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-15 04:06 PM

دادا بطری از اب پر کن اما بنظرم واسه یک بطری 1.5 لیطری حدودا 6 قاشق سرکه کافیه
دادا اگه از وجود کولی توی منطقه مطمعا هستید از میگوی اب شیرین که خیلی کوچیکه و توی تمام رودخونه های شمال هست استفاده کن و قلاب شماره 18 حتما جواب میگیرین
نکته اینجاست که کولی گاهی منطقرو ترک میکنن پس اول مطمعا بشید که هستند

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - seasonhunt - 2014-07-15 04:56 PM

کسی جواب مارو نداد آخر بهترین طعمه ماهی کپور برای رودخونه چیه؟ جوشانده خوبه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-07-15 06:56 PM

(2014-07-15 04:56 PM)seasonhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی جواب مارو نداد آخر بهترین طعمه ماهی کپور برای رودخونه چیه؟ جوشانده خوبه؟

سلام بهترین طعمه برا ماهی کپور در رودخانه اول کرم خاکی بعدخمیر است

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - seasonhunt - 2014-07-15 07:03 PM

اصلا خمیر به غلاب وصل نمیشه هر وقت این کارو کردم این شده که تا قلاب افتاد تو آب خمیر شل شد و افتاد تو آب ماهی ها هم خوردن و کیف کردن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-07-15 07:40 PM

سلام همون خمیرارو که درست کردین بشکل بویله دراریدشون بهد بجوشونید در حد 2 min بهد مس روش بویله زدن سر قلاب استفاده کنید منم خودم جواب گرفتم شما تاره میتونید خمیرو دور قلاب بپیچید بعد با قلاب بجوشونید ولی مدت زمان کمتر بجوشونید
ممنونمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(((((راستی من روش 2 را تا حالا امتحان نکردم))))))
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-07-15 08:36 PM

(2014-07-15 07:03 PM)seasonhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصلا خمیر به غلاب وصل نمیشه هر وقت این کارو کردم این شده که تا قلاب افتاد تو آب خمیر شل شد و افتاد تو آب ماهی ها هم خوردن و کیف کردن

حتما از خمیر آرد استفاده کردی !!! اون هم شل و چسبناک !!! نان سنگک ماشینی (متری) یا نان لواش داغ رو خمیر کن اون وقت میبینی که چقدر دیر از قلاب آزاد میشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-07-15 08:48 PM

چرا خمیر بآید جوشوند؟خمیر نان سنگگ که توی پخته شده دیگه چرا جوشاندن؟اصلا جوشاندن چه تاثیری میذازه؟Khansariha (8)