شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - seasonhunt - 2014-07-14 11:53 AM

سلام دوباره
به نظر شما بهترین طعمه برای ماهی آزاد رودخانه های شمال چیه؟ من قبلا از این جوشانده های دستساز خودم استفاده میکردم ولی یک مشکل داره که انقدر سفت و خشک میشد که نمیشه اصلا به قلاب کشید لطف کنید تجربه خودتونو بگین تا بهره مند بشیمKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-07-14 04:59 PM

(2014-07-14 11:28 AM)panambf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان درمورد سيروان اگه اطلاعاتي دارين راهنمايي بفرمائيد . نوع ماهي ها . ريسه . طعمه و .....و به علت طولاني بودن مسير رودخانه سيروان كجاي رودخانه بهتر جواب ميده قبلا از راهنماييتون متشكرم Khansariha (399)

سلام رودخانه سیروان از جنوب شهرستان سنندج سرچشمه میگیرد و چند رودخانه فرعی دیگر هم به آن اضافه شده و با عبور از کوها در شمال غرب پاوه وارد خاک عراق میشود ...........اما در مورد ماهی 2 گونه ماهی این رودخانه خوب به قلاب میزند 1- ماهی زردک 2- ماهی زردپر ... برای صید ماهی زردک این رودخانه باید از ریسه با شناور کوچک استفاده کرد و قلاب شماره 6 یا 7 با طعمه خمیر آرد ............ ماهی زردپر این رودخانه که در قسمتهای عمیق و سنگی زندگی میکند باید از ریسه کف خواب با انشعاب یک قلاب به سایز 03 استفاده کرد همچنین چون کف این رودخانه گیر زیاد دارد استفاده از وزنه سربی تلفات و پارگی زیادی به دنبال دارد در نتیجه باید سنگ در نایلون فریز گذاشت گره زد و به جای وزنه استفاده کرد در ضمن زردپر های این رودخانه به طعمه دل مرغ و روده مرغ علاقه دارن اما نکته خیلی مهم ماهی های زردپر این رودخانه در مرز یافت میشوند و من پیشنهاد میکنم نروید چون جان شما از ماهی با ارزش تر است .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-15 07:50 AM

(2014-07-14 04:59 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-14 11:28 AM)panambf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان درمورد سيروان اگه اطلاعاتي دارين راهنمايي بفرمائيد . نوع ماهي ها . ريسه . طعمه و .....و به علت طولاني بودن مسير رودخانه سيروان كجاي رودخانه بهتر جواب ميده قبلا از راهنماييتون متشكرم Khansariha (399)

سلام رودخانه سیروان از جنوب شهرستان سنندج سرچشمه میگیرد و چند رودخانه فرعی دیگر هم به آن اضافه شده و با عبور از کوها در شمال غرب پاوه وارد خاک عراق میشود ...........اما در مورد ماهی 2 گونه ماهی این رودخانه خوب به قلاب میزند 1- ماهی زردک 2- ماهی زردپر ... برای صید ماهی زردک این رودخانه باید از ریسه با شناور کوچک استفاده کرد و قلاب شماره 6 یا 7 با طعمه خمیر آرد ............ ماهی زردپر این رودخانه که در قسمتهای عمیق و سنگی زندگی میکند باید از ریسه کف خواب با انشعاب یک قلاب به سایز 03 استفاده کرد همچنین چون کف این رودخانه گیر زیاد دارد استفاده از وزنه سربی تلفات و پارگی زیادی به دنبال دارد در نتیجه باید سنگ در نایلون فریز گذاشت گره زد و به جای وزنه استفاده کرد در ضمن زردپر های این رودخانه به طعمه دل مرغ و روده مرغ علاقه دارن اما نکته خیلی مهم ماهی های زردپر این رودخانه در مرز یافت میشوند و من پیشنهاد میکنم نروید چون جان شما از ماهی با ارزش تر است .

سلام
در تکمیل گفته های شما
مهمترین ماهی موجود در سیروان که باعث ترویج ماهیگیری در این رود شده و اکثر ماهیگیران کشور بخاطر این ماهی به کردستان سفر میکنن ماهی قزل الاست
به واسطه فراوانی پرورش ماهی قزل در مسیر رودخانه در سالهای اخیر رکوردهای خوبی از قزل در این رود بدست امده و یکی از مناطق بسیار خوب برای صید این ماهی محسوب میشه
در اردیبهشت در قسمتهای مرزی این رود ماهی سونگ هم صید میشه که بیشتر مهاجر هستند و برای تخم ریزی به ایران میان
در برخی نقاط هم ماهی اسبله وجود داره که گاها قابل صید هست
برای صید قزل در این مناطق میتونید از انواع طعمه طبیعی و مسنوعی و پشه استفاده کنید و جواب بگیرید
چون خودم بارها در این رود به صید قزل رفتم به جرعت میگم که قزل های منطقه جزع سرزنده ترین قزل های ایران هستند دربعضی از مناطق بخاطر شفافیت بالای اب گله های قزل قول پیکر بخوبی قابل رویت هستند در این مناطق رعایت استتار و سکوت الزامیه
چند نکته
در صید قزل در سیروان حتما از نخ با کیفیت استفاده کنید چون هر لحظه ممکنه یک ماهی قول پیکر ریسرو پاره کنه
در جریانهای تند اب مخصوصا پشت سنگها و صخره ها پناهگاه خوبی برای قزل هستند فراموش نکنید
در سیروان برای قزل به دنبال عمق زیاد اب نباشید عمق نیم متر هم ماهیان زیادی داره
اگه از ماهی برای شام استفاده میکنید ماهیا کوچک تا 1 کیلو رو دوباره به اب برگردونید تا سالها از این نعمت استفاده کنید
حتما چاک با خودتون ببرید که دچار مشکل نشید
اینم چنتا عکس از ماهیگیری در سیروان عکس زیاده ولی در دسترس نیست
[تصویر: 14053979721.jpg]
[تصویر: 14053979722.jpg]
[تصویر: 14053979723.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-07-15 09:25 AM

با سلام خسته نباشيد خدمت hellboy عزيز با توجه به طولاني بودن مسير رودخانه از كامياران تا مرز ايران عراق و وجود جاهاي مختلف شما كجارو پيشنهاد ميكيند كه دست خالي برنگرديم . Khansariha (399)Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-15 09:56 AM

سلام
دادا اگه برنامه طولانی مدت چند روزه دارین میتونید روستای پالنگان رو انتخواب کنید هم به وفور قزل بزرگ بالای چند کیلو داره هم سویت برای خواب داره هم امکانات کامل داره هم یک روستای بسیار دیدنیه که دیدنش خودش کلی حال میده مردم بسیار خونگرمی هم داره
در تمام مسیر رودخونه هم به راحتی میتونید ماهی گیری کنید
توی مسیر رود اول روستا 48 پرورش ماهی بزرگ قرار داره که اب خروجیش به رودخونه میریزه و کلی ماهی داره خودم زیر خروجیش قزل 5 کیلو گرفتم استاد بهنام عزیز و شاهین عزیز هم توی سفرشون کلی قزل 3 تا 6 کیلو همینجا گرفتن
اگه رفتین تو این فصل لانسه خال قرمز و سوسکی و سفید عالی جواب میده از کرم و دل و روده مرغ هم قافل نشید پشه هم عالیه
خروجی پرورش ماهی ها هم که به رودخونه میریزه عالیه اگه مسیر رو ادامه بدین بعد روستا به سمت سرچشمه یک جاده خاکی کوچیکه که از کنار رود میگزره انتهای مسیر میتونید دسته های قزل رو مشاهده کنید
تنها مشکل پالنگان اینه که ماشین به راحتی تا ابادی نمیره و باید کنار پرورش ماهی رها کنید اما کاملا امنه فقط بهتره توی هفته برین چون اخر هفته کلی ادم اونجا میریزه و تمرکز کم میشه
مسیر هم کرمانشاه بعد کامیاران بعد روستای پالنگان از هرکی بپرسین نشونتون میده
موفق باشید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-07-15 10:29 AM

یکی از دوستان نحوه ساختن ذرت بودار توسط سرکه به شرح زیر توضیح داده بودن؛
توی یه بطری نوشابه خانواده ذرت می‌ریزیم و بهش دوقاشق سرکه اضافه میکنیم بعد یک هفته زیر نور مستقیم آفتاب قرار میدیم.
من یه سوال دارم فقط دو قاشق سرکه اضافه میکنیم یا نه باید بعدش بطری با آب پر کنیم؟
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-15 11:01 AM

بطری باید پر بشه تا عمل بیاد از سرکه سیب هم میشه استفاده کرد هرچند من نتیجه زیاد خوبی از این مدل ذرت نگرفتم دوستان رو نمیدونم
به نظر من بهتره ذرت با چیزی ترکیب نشه و برای جذب ماهی مواد بودار در طعمه پاشی استفاده بشه چون مثلا در تمام فصل ها بوی سرکه جذب کننده نیست و گاهی نتیجه معکوس داره و دستو پا گیره تازه این همه زمان گزاشتن واسه ساختش زیاد منطقی نیست و اگه بعد عمل اوری برنامه ماهیگیری کنسل بشه کلا باید دور ریخت چون خیلی نرم میشه و قابل استفاده نیست
خود ذرت به اندازه کافی جذب کننده ماهی هست واسه بهتر شدنش میشه یک محلول شربت درست کرد و یک ساعت ذرت رو توی اون خابوند
راستی یک تجربه جدید هم چند روز پیش داشتم بجای بویله از شیرینی بامیه استفاده کردم خوب جواب داد فقط من چون از دوستم بامیه گرفتم گفتم واسم ریز درست کرد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-07-15 11:29 AM

ببخشید دوست عزیز
در مورد بامیه خواستم بدونم چربی نباید داشته باشه دیگه. کلا در مورد چربی در ماهیگیری توضیح میدین؟
بعدشم بامیه که داخلش نرمه. منظور شما اینه که از جنس بامیه بویله درست کردین؟ یعنی خمیر درست کردین و تو شکر جوشوندین؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-15 12:00 PM

دادا
چربی نه تنها ضرر نداره بلکه مفید هم هست البته نه هر روغنی کلا کمپانی های بزرگ تولید طعمه کپور ترکیبات خاصی از روغن رو تولید میکنن که در طعمه پاشی استفاده میشه که منبع خوبی برای تغذیه کپور محسوب میشه
روغن کنجد و روغن زیتون و روغن شاهدانه و ........ میتونه در جذب کپور مفید باشه
در مورد بامیه منظورم همون بامیست که واسه افطار میخوریم نرم بودنش هم مشکلی نداره اگه ریز باشه مثل بویله ازش استفاده کنید جواب میده کلا توی فصل گرم طعمه شیرین خوب جواب میده

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-07-15 12:33 PM

سلام خدمت همه دوستان
چوبهای ماهیگیری leo 4متری با چرخهای banex برای ماهیگیری تو سد ارس
[تصویر: 14054148761.jpg]
[تصویر: 14054148762.jpg]
[تصویر: 14054148763.jpg]