شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-07-10 08:38 AM

خیلی ممنون از راهنمایی دوستان

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-07-10 08:46 AM

چرخ کپوری نیست
چرخ اسپینینگ با اسپول 5000 هست
منظورم این بود که چرخ اسپینینگ با اسپول 5000 چه کاربردی داره

محمد جان Khansariha (8)
چرخ هاي ماهيگيري طرح هاي متفاوتي دارند
طرح اسپينينگ طرح فلايي طرح ترولينگ طرح كستينگ و.....
چرخ اسپينينگ يك طرح هست
به اين عكس دقت بفرماييد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اسپينينگ مي تونه كلاچ از جلو باشه مي تونه كلاچ از پشت باشه مي تونه بايت رانر داشته باشه مي تونه دو تا دسته موتور موازي داشته باشه و.....
و با شماره هايي كه روي اسپول چرخ نوشته شده كاربردش براي هر كاري مجزا ميشه
در دو پست قبلي نقل قول كردم از يك شركت سازنده كه كدوم شماره براي چه كار بردي وچه ماهي هست
شما نمي توني يك چرخ ماهيگيري 5000 براي لانسه كشي با قاشقك استفاده كني
به علت وزن بالا (در پرتاب ها دست و كتف زود خسته ميشه)و نخ گيري بالا (اگر نخ هم سطح اسپول نباشه پرتاب خوبي نداري)
پس چون وزن موتور بالاست بيشتر بايد اين موتور ها همراه با چوب و پايه شاگرد كرد
حالا شما براي چه ماهي ميخواهيد و چه چوبي و چه روشي تا بشه راحت تر راهنمايي كرد Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - EssiFisher - 2014-07-10 09:27 AM

اقا کسی نبود ؟ ما که امشب داریم میریم سراغ سلیمان تنگه و صفا سیتی با بروبچ زیر اب اونجا Khansariha (214) جای همگی دوستان خالی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arsallann - 2014-07-10 10:45 AM

(2014-07-08 04:21 PM)arsallann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان

مکان خاصی برای ماهیگیری در رامسر هست؟ اگر دوستانی که با منطقه آشنایی دارند راهنمایی کنند ممنون میشم. و معمولا از چه سایز و چه چه نوع نخی و چه طعمه ای باید استفاده کرد؟
با تشکر

دوستان می توانند راهنمایی کنند؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-07-10 11:43 AM

(2014-07-09 06:51 PM)EssiFisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز از روغن چرخ استفاده نکنی بهتر چون غلظت اون زیاد هست بیشتر خاک به خودش میگیره و باعث میشه خاک چوب رو خط بندازه و خرابی به وجود بیاره ولی روغن زیتون خیلی روان تر هست و بهتر جواب میده طبق تجربه بنده . :khansariha

سلام دوست عزیز

هر روغن یا چربی را به وسیله ای بزنی خاک میگیره.
من برای وقتی از چوبهام استفاده نمیکنم از روغن زیاد استفاده میکنم و بعدش چوبهامو با پارچه میپیچم و داخل کیسه پلاستیک میگذارم.
یه چوب آلمانی دارم شاید مال 40 سال پیشه. داییم بهم داده. همراهش یه برگه کاغذ بود که نشون میداد همینطوری که گفتم با روغن نگهداریش کنی.

در فصلی که از چوب استفاده میکنم یه پارچ دارم که با پارافین خوراکی کمی چربه. کلا با تفنگ که بیرون میرم و میام با این پارچه یه دستی به سر و روش میکشم. همین کارم با چوبها میکنم. فقط در حد تمیزی و خیلی کم چوب چرب میشه.

یه خواهشی هم ازتون دارم و اینکه لطفا طبق روال سایت مطلبتون را با فونت معمولی تایپ کنید و بولدش (Bold) نکنید.

(2014-07-10 10:45 AM)arsallann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-08 04:21 PM)arsallann نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان

مکان خاصی برای ماهیگیری در رامسر هست؟ اگر دوستانی که با منطقه آشنایی دارند راهنمایی کنند ممنون میشم. و معمولا از چه سایز و چه چه نوع نخی و چه طعمه ای باید استفاده کرد؟
با تشکر

دوستان می توانند راهنمایی کنند؟

یبار از دو نفر شنیده بودم که سمت جواهر ده یجایی هست که اسبله داره. البته محلی بودند و میگفتند اوزون برون داره. یه سد خاکی هم هست که زیاد جای مناسبی نیست. مخصوصا اینکه زیر آبش درخت و یه گاوداری هست...خخخ ولی با شناور و ریسه کوتاه اگر شانس داشته باشید کولی خوبی داره.
البته اینم بگم که از این جماعت شکارکش هیچی بعید نیست. ممکنه الان دیگه نسلشون و منقرض کرده باشند.

ولی به تجربه در کل شمال در زیر پلهای جاده اصلی محل وصل رودخانه به دریا ماهی گیرتون میاد. بزرگ و کوچیک. مخصوصا اینکه پل بزرگ باشه.
امیدوارم موفق باشید و ماهیگیری خوش بگذره.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - EssiFisher - 2014-07-10 12:31 PM

دوست عزیز من عادتم اینه که فونتم رو بولد کنم پس از این به بعد پستی نمیدم که روال سایت بهم نریزه !Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-07-10 01:30 PM

(2014-07-10 12:31 PM)EssiFisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز من عادتم اینه که فونتم رو بولد کنم پس از این به بعد پستی نمیدم که روال سایت بهم نریزه !Khansariha (8)

نه داداش گلم. شما پست بده. ما همیشه به وجود دوستان خوب و آگاه در سایت نیاز داریم.Khansariha (8)
من از این جهت گفتم بولد نکنین تا درج مطالب طبق روال سایت انجام بگیره.
(من هم بخاطر آسیب پام دوست دارم مهمونی پام و دراز کنم ولی نمیشه. ولی این دلیل نمیشه که مهمونی نرم...خخخخ)
بخاطر این پست باقالیم هم از دوستان عذر میخوام.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-07-10 05:34 PM

(2014-07-09 08:37 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اطراف شیراز کجا میشه اسپینینگ و فلایی کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2014-07-10 05:37 PM

آقا من برای کار خاصی نمیخوام
میخوام بدونم یه چرخ اسپینینگ 1000 با یه چرخ اسپینینگ 5000 فرقش چیه و کاربرد 1000 برای چیه و کاربرد 5000 برای چیه؟
مثلا برای اردک ماهی چه چرخی مناسبه؟
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-07-11 02:51 PM

(2014-07-10 05:34 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-09 08:37 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اطراف شیراز کجا میشه اسپینینگ و فلایی کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟

دوستان اطراف شیراز جایی واسه قزل گیری لانسه کشی با پشه سراغ ندارید؟؟؟