شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-07-09 11:44 AM

البته محمد جان بده در حضور اساتيد حرفي براي گفتن ندارم
اما يه كوچولو تحقيق كردم براي خريد موتور يا چرخ ماهيگيري
چند وقت پيش سوالي مطرح كردم كه كسي جواب بنده رو نداد
اين همه چرخ ماهيگيري چيني در بازار اومده يعني واقعا هيچ كدومشون خوب نيست ؟؟
چطور ميشه يك چرخ خوب رو انتخاب كرد ؟
ملاك خريد يك چرخ خوب چيست ؟
شكل ظاهري ؟ اطلاعات ؟ زيبايي ؟ هزينه ؟
دايوا - شيمانو - كي كارپ - كارپ لاين -كلميك ووووووووو كه همه رو يا ويتنام داره توليد مي كنه يا چين
بنده اين سوالات رو از خيلي دوستان پرسيدم هر عزيزي يك گزينه خاصي مد نظر داشت
در مورد برندي كه گذاشتين من چيزي نشنيدم شايد هم شنيده باشم و الان حضور ذهن نداشته باشم
در مورد چرخ 5000 مختص كپور هست و صد البته انتظاري
وزن بالا چرخ براي روش انتظاري - حجم نخ فكر مي كنم 200 تا 230 متر نخ 0.40 بگيره بستگي داره به اسپول (روي اسپول توضيح داده)
ميزان دورش هم بايد بدوني مثلا 5:1.1

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-07-09 12:20 PM

سلام
دادا عبدالله گل در مورد چرخ های چینی این نکته لازمه که بدونید باید سطح توقع رو اول مشخص کرد من با اینکه کلی چرخ حرفه ای دارم اما توی یک ابگیر نزدیک شهرمون چون قزل بالای 500 گرمی نداره من از یک چرخ خیلی ارزون کوچیک استفاده میکنم که پارسال 7000 تومن خریدم و تا حالا ازش راضیم و مشکلی باهاش ندارم
پس لزوما چرخ گرون نیاز نیست
چرخ با کیفیت از ظاهرش داد میزنه ظرافت کاری و ........ میتونه ملاک خوبی باشه اگر تحقیق جامعی در مورد مکان ماهیگیریتون انجام بدین میتونید با توجه به سایز ماهیان منطقه خرید کنید و هزینه اضافی نکنید
در مورد شرکتهایی مثل لاین اف یا البا استار ......... میشه چرخ خوب و کارامدی پیدا کرد درسته به پای مارهای خوب نمیرسه اما در خیلی از موارد کارامده
در مورد چرخ 5000 کپوری هم شرکتهای بزرگ این نوع چرخ رو با دو اسپول متفاوت به بازار میفرستند که هرکدوم میزان نخ متفاوتی روی خودش میگیره یعنی عمق اسپول متفاوته در خیلی از موارد شما نیاز به بیش از 150 متر نخ ندارین و اگه اسپول عمیق باشه شما مجبورین نخ اضافه روی اسپول ببندین و این یعنی هزینه اضافی نخ کم هم نمیشه بست چون پرتاب رو دچار اشکال میکنه و نخ راحت ازاد نمیشه
پس بهتره اول هدف از صید سایز مورد نظر و .......... خوب برسی بشه تا انتخواب درستی انجام بشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-07-09 01:19 PM

سلام دوستان شما اطراف ششپیر فارس کجاشو برای قزل پیشنهاد مدید طعمه هم لانسه لطف کنید آدرسو دقیق بگید
ممنونمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-07-09 02:47 PM

سلام دوستان
من چوب رییوبی 2.40 قدیمی که روش یه میشل 300 A بسته شده دارم و باهاش کار میکنم
این چوب طوی این همه سال که گذشته یه سری خط های خیلی ریز برداشته راهی داره که درستش کرد
2 تا پیشنهاد به من شده یکی زدن روغن زیتون یا اینکه چوب زو کامل باز کنم و یه دست کیلر یا سیلر بزنم
می خواستم بدونم شما پیشنهاد دیگه ای ندارین ویا کدوم برای سالم موندن چوب بهتره؟
[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]اینم از صید دیروز

[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]اینم از صید دیروز

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2014-07-09 04:04 PM

چرخ کپوری نیست
چرخ اسپینینگ با اسپول 5000 هست
منظورم این بود که چرخ اسپینینگ با اسپول 5000 چه کاربردی داره
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - EssiFisher - 2014-07-09 04:24 PM

(2014-07-09 02:47 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
این چوب طوی این همه سال که گذشته یه سری خط های خیلی ریز برداشته راهی داره که درستش کرد
2 تا پیشنهاد به من شده یکی زدن روغن زیتون یا اینکه چوب زو کامل باز کنم و یه دست کیلر یا سیلر بزنم
[/img]اینم از صید دیروز

[/img]اینم از صید دیروز

دوست عزیز من خوذم همیشه از روغن زیتونه برای چوب هام استفاده میکنم ولی در مورد سیلر کیلر بعید میدونم راه حل خوبی باشه ولی بازم اساتید نطر بدن بهتر هست. Khansariha (214)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-07-09 05:07 PM

(2014-07-09 04:24 PM)EssiFisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-09 02:47 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

دوست عزیز من خوذم همیشه از روغن زیتونه برای چوب هام استفاده میکنم ولی در مورد سیلر کیلر بعید میدونم راه حل خوبی باشه ولی بازم اساتید نطر بدن بهتر هست. Khansariha (214)

سلام دوست عزیز
همینطور که دوستمون اسی فیشر عزیز هم گفتند نباید سیلر یا کیلر به چوبتون بزنید و یا ترکیبات نفتی.
بهترین کار اینه که خوب با آب تمیزش کنید و بعد خشکش کنید و با روغن زیتون (من با روغن چرخ خیاطی) چربش کنید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-07-09 05:10 PM

کسی نبود جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - EssiFisher - 2014-07-09 06:51 PM

[/quote]

سلام دوست عزیز
همینطور که دوستمون اسی فیشر عزیز هم گفتند نباید سیلر یا کیلر به چوبتون بزنید و یا ترکیبات نفتی.
بهترین کار اینه که خوب با آب تمیزش کنید و بعد خشکش کنید و با روغن زیتون (من با روغن چرخ خیاطی) چربش کنید.
[/quote]

دوست عزیز از روغن چرخ استفاده نکنی بهتر چون غلظت اون زیاد هست بیشتر خاک به خودش میگیره و باعث میشه خاک چوب رو خط بندازه و خرابی به وجود بیاره ولی روغن زیتون خیلی روان تر هست و بهتر جواب میده طبق تجربه بنده . Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-07-09 08:37 PM

دوستان اطراف شیراز کجا میشه اسپینینگ و فلایی کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟