شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-07-04 01:10 PM

سلام دوستان
می خواستم بپرسم برای ساخت خمیر برای کپور میشه از زرد چوبه واسانس توت فرنگی بطور هم زمان استفاده کرد ؟؟؟؟
یعنی هم زرد چوبه توش باشه هم اسانس توت فرنگی؟
اگه میشه برای یه خمیر به اندازه مشت بزرگ انسان چند قطره باید اسانس بریزم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی بکنید
یا حق

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - akhahir - 2014-07-04 04:42 PM

بهترین راه که خوب جواب میده بویله پاشی هست چند نمونه ایرانی که من دیدم خوب جواب میده
از اسانسهای میگو و طعمهای مختلف هم ایرانی و خارجی میشه استفاده کرد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-07-05 12:25 PM

با سلام خدمت علی آقا ممنون از پستهای مفیدتون یه سوال داشتم بنده حدود 2 سال است که در یکی از سدهای محل زندگیم که فقط ماهی آمور دارد میرم ولی حتی یه بچه آمورم نگرفتم ذرت کرم خمیر هرچی بگین استفاده کردم ولی نشد لطف بفرمایید در اینمورد هرچی لازمه بفرمایید از ریسه گرفته تا طعمه زمان صید و... ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-07-05 12:37 PM

ديروز يه ماهيگيري جالب داشتيم كه عكسهاش رو به زودي اضافه ميكنم
به يه سد رفتيم كه دورش يه عالمه كرم ريخته بود همه هم رنگشون سبز شده بود بس كه مونده بودند كنار آب
نكته جالب اينجاست كه كپورها براي خوردن اين كرمها به ساحل ميومدند و گير ميكردند و به زحمت ميتونستند خودشون رو به قسمت عميق برگردونند.
خيلي منطقه آرومي بود ، بيشتر ماهيگيري ديروزمون شبيه دو ميداني بود ، دور تا دور سد مي دويديم و با دست ميگرفتيمشون
ترازو همرام نبود ولي كوچكترينشون 30 سانت و بزرگترينشون 53 سانت بود ، نكته جالب تر اينكه به قلاب نميزدند ؟!؟ هم كرم خاكي داشتم هم خمير نون باگت !
يكي يه طعمه جذب كننده خوب معرفي كنه واسه كپور و هم اينكه برام توضيح بده چرا بعضي هاشون كه طعمه رو ميخوردند و در ميرفتند به قلاب نمي افتادند‌ ؟؟!
راستي همه ماهي ها بعد از يه سري عكس خوب رها سازي شدند كه با قلاب برگرديم سراغشون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-07-05 01:17 PM

(2014-07-05 12:37 PM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ديروز يه ماهيگيري جالب داشتيم كه عكسهاش رو به زودي اضافه ميكنم
به يه سد رفتيم كه دورش يه عالمه كرم ريخته بود همه هم رنگشون سبز شده بود بس كه مونده بودند كنار آب
نكته جالب اينجاست كه كپورها براي خوردن اين كرمها به ساحل ميومدند و گير ميكردند و به زحمت ميتونستند خودشون رو به قسمت عميق برگردونند.
خيلي منطقه آرومي بود ، بيشتر ماهيگيري ديروزمون شبيه دو ميداني بود ، دور تا دور سد مي دويديم و با دست ميگرفتيمشون
ترازو همرام نبود ولي كوچكترينشون 30 سانت و بزرگترينشون 53 سانت بود ، نكته جالب تر اينكه به قلاب نميزدند ؟!؟ هم كرم خاكي داشتم هم خمير نون باگت !
يكي يه طعمه جذب كننده خوب معرفي كنه واسه كپور و هم اينكه برام توضيح بده چرا بعضي هاشون كه طعمه رو ميخوردند و در ميرفتند به قلاب نمي افتادند‌ ؟؟!
راستي همه ماهي ها بعد از يه سري عكس خوب رها سازي شدند كه با قلاب برگرديم سراغشون

سلام دوست عزیز احتمالا نحوه ی به قلاب زدن طعمه شما بد بوده مکان ماهیگیری و عکسا فراموش نشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-07-05 02:55 PM

باسلام خدمت دوست عزیز
من تجربه شخصی خودم رو ازصید آمور خدمتتون عرض می کنم درست یا غلطش با اساتید گل هستش
1.من از هیچ طعمه ای به جز جوانه تازه نی مرداب نتیجه ننگرفتم
2.برای صید آمور نباید هیچ دام دیگه ای برای کپور یا ماهی های ریز دیگه بزارین و کلا هر چند تا چوب که دارین رو برای آمور بزارین ( برای جلوگیری از هر نوع صر و صدای ناشی از شارژ طعمه )اصطااحا برای ماهی دیگه دام نزنین
3.از قلاب 1 تیره پایه کوناه تستفاده کنین . نی رو از ساقه با نخ و قلاب مثل نخ و سوزن بدوزین تا توک نی. بعد از یه سرب چاک دار سایز متوسط استفاده کنین و به انتهای نی یعنی نقطه شروع دوختن وصل کنین
در بالای این تشکیلات باید از یه شناور بزرگ کپوری استفاده کنین که یادم رفت اول بگم.فاصله شناور تا نی رو هم نیم متر در نظر بگیرین ( گاهی مواقع هم روش کف خواب جواب میده ولی به نظر من این بهتره)
پرتاب بلند نکنین . کنار نی و گیاه ها بهترین جا هستش. اگه تونستین یکی دو تا نی رو کامل ببرین و داخل آب بزارین و شناور و نخ رو جلوی اونها پرتاب کنین تا از حرکت شناور در اثر جریان آب جلوگیری کنین .
قبل از اتمام این کارها سیگار نکشین( قابل توجه دوستان سیگاری خخخخخ )
بهترین زمان برای صید وقتی که آب کم میشه چون نی های سبز از آب خارج میشن و دیگه در دسترس ماهی نیست
چون طول اآزاد نخ کم هستش کلاچ رو به مقدار لازم باز کنین تا در اثر شوک اولیه نخ پاره نشه یا چوب نشکنه
فکر میکنم هر چی که تو این سال ها تجربه کرده بودم رو گفتم
اگر هر جا رو اشتباه انجام میدم دوستان بگن تا اصلاح کنم و نتیجه بهتری بگیرم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kiyaking - 2014-07-05 03:08 PM

(2014-07-05 12:25 PM)panambf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت علی آقا ممنون از پستهای مفیدتون یه سوال داشتم بنده حدود 2 سال است که در یکی از سدهای محل زندگیم که فقط ماهی آمور دارد میرم ولی حتی یه بچه آمورم نگرفتم ذرت کرم خمیر هرچی بگین استفاده کردم ولی نشد لطف بفرمایید در اینمورد هرچی لازمه بفرمایید از ریسه گرفته تا طعمه زمان صید و... ممنون

دوست عزیز ماهی امور هوشش وخجالتی بودنش نسبت به بقیه ماهی های گرم ابی بیشتره واسه همین باید خیلی ریزبینانه هر موردی که باعث ترس ماهی میشه رو مخفی کنی اول از ریسه شروع کن و با علف ها ونی هایی که دور دریاچه هست با استفاده از کش های ریزی که واسه موهای دختر بچه ها استفاده میشه و سبز رنگه ریستو کامل مخفی کن بعد روی تجربه شخصی خودم عرض میکنم نه از ریسه زیر ابی استفاده کن نه از شناور !! چون امور به محض حس کردن خطر طعمه رو ول میکنه! حالا بریم سراغ طعمه همونطور که میدونی امور یه ماهی الف خواره واسه همین بهترین طعمه چیزی هستش که از گیاه باشه به عنوان مثال نون لواش رو وقتی داغه تو کیسه بذار و درش رو محکم ببند که هوا نخوره بعد موقع قلاب زدنمقداری سبزی خوشبو مثل شوید یا جعفری به صورت خوشه ای لای نون بپیچ جوری که ادامه سبزیجات بیرون از نون باشه راستی از کرفس تازه هم میتونی استفاده کنی بعدش این لقمه رو با نخ خیاطی ریز دور قلابت ببند و بنداز تو اب این نکته رو فراموش نکن حتما حتما حتما حداقل ۱۰۰ متر از چوبت دور شو ولی گوش به زنگ باش که ماهی چوبتو نبره کلاژ هم باز بزار طعمه خوب بعدی استفاده از مخلوط سیر ذرت تخمیری و پنیر پیتزاست!! که باید پشت قلاب ببندی این مورد معجزه میکنه! مورد بعدی استفاده از جوانه تمام حبوباته خیس خوردست! ولی بهترین روش و طعمه ۱۰۰٪ استفاده از نی های کنار دریاچه هستش مخصوصا اونایی که تازه جوونه زده یه توصیه میکنم از نی های کنار دریاچه چند تا بشکن و همونجا تو اب فرو کن بعد چند ساعت دور شو بعد از چند ساعت برگرد و نیها رو ببین ! حالا از هر کدوم که خورده شده بود همونجا جای تغذیه این موجود دوست داشتنی و مخربه! ریستو همونجا بنداز و منتظر شو اخ اخ اخ فقط اگه امور سنگین زدی حواستو جمع کن خستش کنی که خیلی بچه زرنگه راحت در میره و تو میمونی و یه دنیا حسرت :) در اخر هم بگو ما هم بیایم این سد اطراف شما یه چند تا عکس بندازیم Khansariha (8)
(2014-07-05 03:08 PM)kiyaking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-05 12:25 PM)panambf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز ماهی امور هوشش وخجالتی بودنش نسبت به بقیه ماهی های گرم ابی بیشتره واسه همین باید خیلی ریزبینانه هر موردی که باعث ترس ماهی میشه رو مخفی کنی اول از ریسه شروع کن و با علف ها ونی هایی که دور دریاچه هست با استفاده از کش های ریزی که واسه موهای دختر بچه ها استفاده میشه و سبز رنگه ریستو کامل مخفی کن بعد روی تجربه شخصی خودم عرض میکنم نه از ریسه زیر ابی استفاده کن نه از شناور !! چون امور به محض حس کردن خطر طعمه رو ول میکنه! حالا بریم سراغ طعمه همونطور که میدونی امور یه ماهی الف خواره واسه همین بهترین طعمه چیزی هستش که از گیاه باشه به عنوان مثال نون لواش رو وقتی داغه تو کیسه بذار و درش رو محکم ببند که هوا نخوره بعد موقع قلاب زدنمقداری سبزی خوشبو مثل شوید یا جعفری به صورت خوشه ای لای نون بپیچ جوری که ادامه سبزیجات بیرون از نون باشه راستی از کرفس تازه هم میتونی استفاده کنی بعدش این لقمه رو با نخ خیاطی ریز دور قلابت ببند و بنداز تو اب این نکته رو فراموش نکن حتما حتما حتما حداقل ۱۰۰ متر از چوبت دور شو ولی گوش به زنگ باش که ماهی چوبتو نبره کلاژ هم باز بزار طعمه خوب بعدی استفاده از مخلوط سیر ذرت تخمیری و پنیر پیتزاست!! که باید پشت قلاب ببندی این مورد معجزه میکنه! مورد بعدی استفاده از جوانه تمام حبوباته خیس خوردست! ولی بهترین روش و طعمه ۱۰۰٪ استفاده از نی های کنار دریاچه هستش مخصوصا اونایی که تازه جوونه زده یه توصیه میکنم از نی های کنار دریاچه چند تا بشکن و همونجا تو اب فرو کن بعد چند ساعت دور شو بعد از چند ساعت برگرد و نیها رو ببین ! حالا از هر کدوم که خورده شده بود همونجا جای تغذیه این موجود دوست داشتنی و مخربه! ریستو همونجا بنداز و منتظر شو اخ اخ اخ فقط اگه امور سنگین زدی حواستو جمع کن خستش کنی که خیلی بچه زرنگه راحت در میره و تو میمونی و یه دنیا حسرت :) در اخر هم بگو ما هم بیایم این سد اطراف شما یه چند تا عکس بندازیم Khansariha (8)
البته امیدوارم ماهی فیتوفاگ رو با امور اشتباه نگرفته باشی دوست عزیز چون این اشتباه زیاد پیش میادKhansariha (226)

راستی یادم رفت حتما قبل از طعمه زدن به قلاب دستتو با گل و لای کنار دریاچه کاملا بشور!!!!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - مهدى١٣٦١ - 2014-07-05 04:19 PM

با سلام ، ٢ تا سوال از دوستان داشتم ، سوال اول اينكه نحوه بستن ريسه واسه اردك ماهى چطوره و اينكه استفاده از طعمه طبيعى و مصنوعى به چه ترتيبه در يك جمله روش موفقيت أميز صيد اردك ماهى ؟ با تشكر

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-07-06 09:19 AM

سلام
اين كه خيلي ساده هستش و با 2 تا سوال حل ميشه

1- از كجا ميدوني كه ماهي دارد ؟ آن هم از نوع آمور
2- اگه ميبيني كسي مياد ماهيگيري و آمور ميگيره خوب ازش بپرس چه طعمه اي ميزنه و از چه روشي استفاده ميكنه
وسلام

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - panambf - 2014-07-06 09:26 AM

با سلام خدمت دوستان بنده با تور كوچيك نامرئي چندتاشونو گرفتم و
دوستان و اساتيد ماهيگيري لطف كنييد به صورت تصويري نحوه زدن ني به قلاب رو تو پستاشون بذارن ... ممنون
Khansariha (399)
نقل قول :
اينم عكسشه [تصویر: 3_1.jpg]