شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mozafar - 2014-06-07 09:14 PM

سلام به همه دوستانKhansariha (8)
سد دامغان ماهی کپور
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-06-08 07:47 AM

سلام
دادا صید خوبی داشتین سد دامغان کپور های خوبی داره احتمالا با تغییر روش موفق به صید بزرگتری خواهین شد موفق باشین
در مورد استفاده از ژله یا پودر شربت درسته که مشکلاتی داره اما باز از استفاده از اون خالی از لطف نیست و اگه ناچار بشین از هیچی بهتره

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-06-08 09:05 AM

دوستان این طعمه ذرتی که استفاده میشه، همین ذرتای کنسرویه؟؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-06-08 01:21 PM

(2014-06-08 09:05 AM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
بله از کنسرو میشه هم برای طعمه هم طعمه پاشی استفاده کرد و بهتره از کنسروی استفاده بشه که ته ذرت رو نگرفتن اینجوری دوام بیشتری داره
برای ذرت قلابمخصوص هم هست که طلایی رنگه و بهتر جواب میده اما در صورت موجود نبودن قلاب پایه کوتاه با رنگ مات هم خوبه
ذرت رو میشه هم به قلاب کشید و هم مثل بویله به نخ کشید که من خودم از این روش نتیجه بهتری گرفتم
برای شناور شدن بهتر هم میشه از شناور کن که طرح ذرته استفاده کرد که نتیجرو بهتر میکنه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-06-09 07:16 AM

دوستان اگه ممكنه مقداري در رابطه با طعمه پاشي هم صحبت كنيد ، مثلاً همين ذرت رو با چه روشي طعمه پاشي كنيم . . .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-06-09 07:44 AM

سلام
دادا توی همین تاپیک به کرات توضیح کامل داده شده یکم بگردین پیدا میکنید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-06-09 07:47 AM

(2014-06-08 09:05 AM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

---------------------------
سلام دوست من
البته ذرت هاي كنسروي يا ذرت شيرين در تابستان و آب گرم اثربخش هستند و در آب هاي خنك تر بهتر است از ذرت تخميري استفاده بشه كه بدليل سفت تر بودن، ماندگاري بالاتري دارند (بدليل استفاده از ذرت خشك).

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-06-09 07:51 AM

(2014-06-06 12:04 PM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درسته دوست عزیز.
ولی برای شیرین کردن طعمه باید از شیرینی طبیعی با ماندگاری بالا استفاده کرد نه شکر و شربت. حتی المقدور قندش باید زنجیره سبکتری داشته باشد. اگر بتونید تایگر ناتس پیدا کنید که بهتر از اون وجود نداره.
کپور به پروتئین و بوی تند خوب جواب میده . مثل مخلوط دارچین و تخم مرغ. یا وانیل. سوسیس با ادویه زیاد. همچنین رنگ خیلی مهمه.
ولی در مورد پودر ژله اصلا این کار و نکن چون ژلاتین خمیرت و تکه تکه میکنه. در بویله جوشانده هم باعث وارفتن بویله میشه.

اگر یک شربت شیرین درست بکنم و بجای آب برای خمیر شدن استفاده کنم چی؟؟؟؟

مثلا این ترکیب: نان فانتزی + تخم مرغ + غذای ماهی + شربت شیرین

بنظرتون این جواب میده؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-06-09 08:08 PM

(2014-06-09 07:47 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

---------------------------
سلام دوست من
البته ذرت هاي كنسروي يا ذرت شيرين در تابستان و آب گرم اثربخش هستند و در آب هاي خنك تر بهتر است از ذرت تخميري استفاده بشه كه بدليل سفت تر بودن، ماندگاري بالاتري دارند (بدليل استفاده از ذرت خشك).

سلام
دوست من جهت درست کردن ذرت تخمیری این ذرت دونه درشت برزیلی رو میشه از کجا تهیه کرد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2014-06-09 10:54 PM

با سلام خدمت شما دوستان
می خواستم طرز تهیه ذرت تخمیر شده رو توضیح بدین من هر کاری می کنم حتی بعد از چند ماه بازم مثل سنگ سفته وهیچ بوی نداره ( مثل گندم تخمیری )
ذرت خشک رو میشورم و بعد داخل ظرف اب معدنی با یه ذره شکر و اب میریزم میزارم جلوی افتاب بمونه
از این ذرت برای آمور می خوام استفاده کنم
خیلی خیلی ممنون