شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kolak - 2014-05-23 11:57 PM

سلام دوستان
صید دیروز ما
[تصویر: IMG_0818.jpg]
[تصویر: IMG_0822.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-05-24 06:21 AM

(2014-05-23 11:57 PM)kolak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
صید دیروز ما

بازم ماهي كاراس !

كاراس - kavian - 2014-05-24 08:32 AM

(2014-05-21 04:27 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من که دیگه بیخیل نوشتن مطلب شدم که تاپیک اختصاصی نشه بیخیال
اون ماهی صد در صد کراس هست عکسیم که دوستمون گزاشتن همون کراس هست که توی کتاب ماهیان ایران ماهی حوض معرفی شده اونم به اشتباه و توی همون کتاب نامی از ماهی کراس برده نشده.
در اینکه یک افته شکی نیست وعلت اینکه در منجیل نیست چون خودش برای ماهیان منجیل یک طعمست من و یک گروه که روی کنترل این ماهی کار میکردیم به این نتیجه رسیدیم که اردک ماهی بهترین کنترل کننده این ماهی همونتور که در اوان هیچ اثری از این گونه پیدا نمیشه.
در مورد سایز و جثه با دوستان مخالفم این ماهی در خارج کشور یکی از ماهیانستکه صید ورزشی اون متداوله و در سایز بزرگ هم دیده میشه اما در ایران معمولا به این سایز نمیرسه چون ماهی بومی نیست و شرایط محیطی برای رشتش خوب نیست.
تفاوت عمده این ماهی با سیم ماهی و سیم نما در باله پشت شکمی اونه و اینکه سیم باریکتر و در ناحیه کمر پهنای بیشتری داره و رنگ تیره تری البته سیم نما از سیم روشنتره
در مورد سیم هم در ایران سایز بزرگ هم صید میشه
ببخشید پریدم توی بحث صمیمانتون
یا علی
--------------
سلام محسن جان
كراس نوعي گويش محلي است .. ضمن اينكه كلمه "كاراس" به كاراسيوس كه خانواده اصلي اين ماهي است بسيار شبيه تر مي باشد در واقع مخفف كاراسيوس مي باشد. در مورد crusian carp هم با دوستمون مخالفم. crusian carp بسيار بزرگ است و با سرچ در نت و ديدن عكس هاي آن متوجه خواهيد شد. نام دقيق و صحيح اين ماهي كه پس از تحقيق طولاني در مورد آن عرض كردم همان لينكي است كه جهت استفاده دوستان قرار دادم. حالا دوستان مي توانند قبول نكنند و همچنان حرف خود را بزنند كه ظاهراً همين كار را هم مي كنند ((: حتماً تابحال از ماهيگيران خبره شنيده ايد كه چرا در اينترنت فعاليت نمي كنند! به همين دلايل! اين ماهي كاملا مشخص و شناخته شده است و در منابع و ريسورس هاي خالي دنيايي مطلب دارد اما ما همچنان با اصرار سعي داريم حرف غلط خود را به كرسي بنشانيم به همين دليل بيش از 70 درصد ماهيگيران خبره هيچ استقبالي از دنياي ماهيگيري اينترنت نمي كنند. ركورد كپور ايران دست آن دوستي نيست كه خودش وبلاگ دارد. كپورهاي بسيار درشت تر از آن، توسط افراد بومي صيد شده است كه ما نمي دانيم و نديده ايم و هرازگاهي متوجه اين مسائل مي شويم. با برخي از اين افراد صحبت كنيد، بگوئيد شما با اين مهارت خود در ماهيگيري، چرا از اينترنت استفاده نمي كنيد؟ چرا از مطالب متنوع آن استفاده نمي كنيد ببينيد چه مي گويند؟! جوابشان اين است: مطالب آن گمراه كننده است!! اين را من از حداقل 4 نفر از اين دوستان شنيده ام و با ديدن اين صحنه ها در اين سايت و امثال آن، به تائيد حرف آن دوستان مي رسم. نام آن ماهي كه دوستمون در ابتدا عكسش را گذاشتند كاراس نيست! دقت كنيد عرض كردم "كاراس" نه كراس و كاس و .............................. چند روز بگذرد اسامي جديدي هم خواهيم داشت ((((((:
بهرحال من آنچه شرط بلاغ است با تو مي گويم، تو خواه از سخنم پند گير خواه ملال!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-05-24 11:56 AM

بعد چندماه سلامKhansariha (8)
البته این تاپیک مرتب دنبال می کردم
این موضوع اسم ماهی خیلی دیگه لوس شده و طبیعیه هرجایی به یه اسمی صداش کنن چون اکثر اسمها بومی هستند. من توی جنوب از هیچکسی اسم ماهی نمیپرسم چون چندبار سوال کردم فهمیدم که اکثرأ ماهی خور هستند تا ماهی شناس.
سمت ما هم به این ماهی که روش بحثه اوشین میگن.
در خصوص اینترنت باید بگم که همیشه مفید بوده چون تجارب بقیه مفتکی نصیب هرکسی میشه و باز به نظر من ماهیگیرایی که اهل اینترنت هستند حتمأ برای ماهیگیری سرچ میکنن ولی کسایی که اهل اینترنت نیستند باوجود ماهیگیر بودنشون توی اینترنت برای ماهی سرچ نمیکنن. Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kolak - 2014-05-25 12:43 AM

(2014-05-24 06:21 AM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-23 11:57 PM)kolak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
صید دیروز ما

بازم ماهي كاراس !
البته با این تفا وت که یکی از این ماهیها تقریبا دو برابر ماهیهای دیگری بود ورنگ اطراف شکمش بنفش مایل به صورتی بود

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-05-25 11:58 AM

دوستانKhansariha (8)
اگه بخوام اینترنتی چوب تلسکوپی CORMORAN بالای 4 متر بخرم از چه سایتی باید بخرم؟کلدن که چیزی نداره
Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-05-25 01:18 PM

(2014-05-25 11:58 AM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانKhansariha (8)
اگه بخوام اینترنتی چوب تلسکوپی CORMORAN بالای 4 متر بخرم از چه سایتی باید بخرم؟کلدن که چیزی نداره
Khansariha (256)

تلفني با اقاي خدادادي صحبت كردي ؟؟/

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2014-05-25 10:29 PM

سلام و ارادت خدمت دوستان
به علت مشغله زیاد،نه وقت ماهیگیری پیش میاد نه وقت سر زدن به سایت
اینم از دستمون در رفت ناپرهیزی کردیم
شیربت ،هر دو دریاچه سد کارون 3،یکی منطقه زیبای شیوند (1.25kg)و اون یکی هم شالو(2kg)
طعمه هم تکه نان شناور
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-05-26 07:01 AM

(2014-05-25 01:18 PM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-25 11:58 AM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانKhansariha (8)
Khansariha (256)

تلفني با اقاي خدادادي صحبت كردي ؟؟/

نه براشون ایمیل زدم که چطور میشه مدل خاصی سفارش داد.Khansariha (8)
به یه روز نکشیده جواب ایمیلم دادن که واقعأ کارشون ایول دارهKhansariha (8)
باید تلفنی صحبت کنم؟سال قبل یه چوب تلسکوپی دایوا داشت حیف شد نگرفتمش یه چوب اردک ماهی هم داشت که عکس اردک ماهی روش حک شده بود!!!!!اونم حیف شد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-05-26 07:48 AM

(2014-05-26 07:01 AM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه براشون ایمیل زدم که چطور میشه مدل خاصی سفارش داد.Khansariha (8)
به یه روز نکشیده جواب ایمیلم دادن که واقعأ کارشون ایول دارهKhansariha (8)
باید تلفنی صحبت کنم؟سال قبل یه چوب تلسکوپی دایوا داشت حیف شد نگرفتمش یه چوب اردک ماهی هم داشت که عکس اردک ماهی روش حک شده بود!!!!!اونم حیف شد.

--------------
سلام دوست من
من معمولا براي كسي يا فروشگاهي تبليغ نمي كنم اما نظر به پيگيري شما بايد عرض كنم چوب 3 تيكه كپور با مارك Defender رو ديروز در فروشگاه DAM ديدم به قيمت 500 هزار. اين چوب رو يك مشتري خريد و بيرون از مغازه باز كرد كه تست كنه. مرغوبيت كالا از همه جاش مي باريد!!