شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-05-21 02:07 PM

من نمیدونم چرا بعضی از دوستان تا برخلاف نظرشون صحبت میشه سریع داغ میکنن!!! مگه با ارامش نمیشه به نتیجه رسید!؟
دوست عزیز شما گفتین دوستان لینک رو مطالعه نکردن منم در جواب گفتم شاید ما لینک وبلاگ شمارو مطالعه نکرده باشیم ولی شما هم مطلب مارو دروست مطالعه نکردین که گفتین بنده این ماهیرو با کاس ماهی اشتباه گرفتم! چون ما داشتیم سر چیز دیگه با دوستان صحبت میکردیم نه اینکه بگیم این ماهی کاس هست یک بار دیگه مطلب بخونید متوجه میشین،
در مورد اسم ماهی ها هم هر منطقه میشه گفت اسم خودش رو داره مثال تو سد منجیل ما به اسبله میگیم سگ ماهی. و ماهی سیم هم به چیز دیگه میگیم نه به این ماهی که دوستمون عکسش رو گذاشته.
در کل بهتر هست با ارامش احترام نظر خودمون رو بگیم تا باز تاپیک ها به بیراهه نره ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kiyaking - 2014-05-21 03:05 PM

اخ اخ اخ چه بحث داغی شده Khansariha (219) دوستان خواهش میکنم ..... ما اینجا جمع شدیم که یه چیزایی یاد بگیریم و سطح علمی مون رو بلا ببریم خواهش میکنم یه ذره با هم مهربون تر باشیم به نظر من ارزش این موضوع اینقدر نیستش که خدایی نکرده بخواد جرو بحث پیش بیاد من از وقتی خودمو شناختم تو طبیعت بودم و هر چیزی رو علمی دنبال میکنم به نظر من این ماهی همونطور که قبلا گفتم ماهی کراس هستش که البته از خانواده کپور ماهی ها یا همون کارپ هستش که برای از بین بردن نوعی انگل وارد ایران شده که متاسفانه رشد جمعیتش کنترل نشده همینطور در حال بیشتر شدنه متاسفانه این ماهی یه افت واسه دریاچه محسوب میشه چون نسل تخم ماهی ها و بچه ماهی هارو منقرض میکنه واسه همین توصیه میشه بعد از صید به اب برنگرده در ضمن تاجایی که عقل من قد میده توی ایران به امور که از خانواده کپور هست ولی علف خوار هست کپور نقرهای یا سفید میگن در صورتی که ماهی فیتوفاگ رو به عنوان ماهی کپور نقره ای یا سیلور کارپ تو کل دنیا میشناسن که تو ایران بهش میگن ازاد پرورشی Khansariha (172)
جناب امین فرجی عزیز اق یه قرار بذار ما بیایم منجیل با هم بریم ماهیگیریKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-05-21 03:18 PM

(2014-05-21 02:07 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من نمیدونم چرا بعضی از دوستان تا برخلاف نظرشون صحبت میشه سریع داغ میکنن!!! مگه با ارامش نمیشه به نتیجه رسید!؟
دوست عزیز شما گفتین دوستان لینک رو مطالعه نکردن منم در جواب گفتم شاید ما لینک وبلاگ شمارو مطالعه نکرده باشیم ولی شما هم مطلب مارو دروست مطالعه نکردین که گفتین بنده این ماهیرو با کاس ماهی اشتباه گرفتم! چون ما داشتیم سر چیز دیگه با دوستان صحبت میکردیم نه اینکه بگیم این ماهی کاس هست یک بار دیگه مطلب بخونید متوجه میشین،
در مورد اسم ماهی ها هم هر منطقه میشه گفت اسم خودش رو داره مثال تو سد منجیل ما به اسبله میگیم سگ ماهی. و ماهی سیم هم به چیز دیگه میگیم نه به این ماهی که دوستمون عکسش رو گذاشته.
در کل بهتر هست با ارامش احترام نظر خودمون رو بگیم تا باز تاپیک ها به بیراهه نره ممنون

----------------
حق با شماست
من يكم تند رفتم. ببخشيد (:

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-05-21 03:22 PM

منم با شما موافق هستم چون دوستمون گفتن تو متن اولشون که از وقتی این ماهی وارد دریاچه ما شده دیگه از ماهیای دیگه خبری نیست بس این میتونه همون ماهی باشه. خوشبختانه این ماهی کاراس تو سد منجیل نیست برای همین من نمیشناسم.
در مورد ماهی گیریم اتفاقا 5روزی وقتم ازاد هستو منجیل هستم هر کدوم از دوستان خواستن بیاین با هم میریم برای صید ماهی و دوستان دیگر مثل شایان عزیز و اقا جاوید و همینطور
Kiyaking. عزیزKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kolak - 2014-05-21 04:10 PM

با تشکر از شما دوستان عزیز عزیز عزیزKhansariha (8)
دوستان چرا ما عادت کردیم که فقط وفقط حرفهایی که میزنیم و فکر فکر میکنیم که درسته
رو درست میدو نیم. چرا راجب هر موضوعی زود قضاوت میکنیم چرا به نظرهای همدیگه احترام نمیگذاریم .همین لجو لجبازیهاست که هرروز تو خیابونها وکوچه های شهرمون شاهد بدخلقیهای مردم هستیم از عابر پیاده گرفته تا راننده تاکسیو کارگرهای عزیز (شغل خودم فدای همه کارگرای عزیز)
دوستان لااقل بیایید نامردی نکنیم تو این فضای مجازی احترام هم نگه داشته باشیم مخلص همه ی دوستان این سایت Khansariha (8)Khansariha (8)
برای اینکه تاپیک قاتی باغالیها نشه فکر کنم این از همون ماهی نام علمشم کاراسیاس فکر کنم نوشته اینگلیش خونیم ضعیفه
[تصویر: 5.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-05-21 04:27 PM

سلام
من که دیگه بیخیل نوشتن مطلب شدم که تاپیک اختصاصی نشه بیخیال
اون ماهی صد در صد کراس هست عکسیم که دوستمون گزاشتن همون کراس هست که توی کتاب ماهیان ایران ماهی حوض معرفی شده اونم به اشتباه و توی همون کتاب نامی از ماهی کراس برده نشده.
در اینکه یک افته شکی نیست وعلت اینکه در منجیل نیست چون خودش برای ماهیان منجیل یک طعمست من و یک گروه که روی کنترل این ماهی کار میکردیم به این نتیجه رسیدیم که اردک ماهی بهترین کنترل کننده این ماهی همونتور که در اوان هیچ اثری از این گونه پیدا نمیشه.
در مورد سایز و جثه با دوستان مخالفم این ماهی در خارج کشور یکی از ماهیانستکه صید ورزشی اون متداوله و در سایز بزرگ هم دیده میشه اما در ایران معمولا به این سایز نمیرسه چون ماهی بومی نیست و شرایط محیطی برای رشتش خوب نیست.
تفاوت عمده این ماهی با سیم ماهی و سیم نما در باله پشت شکمی اونه و اینکه سیم باریکتر و در ناحیه کمر پهنای بیشتری داره و رنگ تیره تری البته سیم نما از سیم روشنتره
در مورد سیم هم در ایران سایز بزرگ هم صید میشه
ببخشید پریدم توی بحث صمیمانتون
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-05-21 05:15 PM

این چه حرفیه اقا محسن عزیزKhansariha (8) ما اگه از تجربه شما مطلب مفیدتون استفاده نکنیم بس چرا اینجا جمع شدیم! به شخصه همیشه عاشق مطلب نوشتن شما هستم چون همیشه با مهربونی صبر حوصله جواب دوستان رو میدینKhansariha (8)
در منجیل این ماهی دیده نمیشه ولی سد منجیل اردک ماهی نداره. ولی خوب اسبله های غول پیکری داره که تو ایران معروف هستن همینطور فیتوفاگ و زردپر

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - romin - 2014-05-21 11:14 PM

تعویض حالو هوا .سد شیرین دره بجنورد با طول حدود 5کیلومتر (زرد پر )هایه بزرگ وخوبی داره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-05-22 09:06 AM

(2014-05-21 05:15 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این چه حرفیه اقا محسن عزیزKhansariha (8) ما اگه از تجربه شما مطلب مفیدتون استفاده نکنیم بس چرا اینجا جمع شدیم! به شخصه همیشه عاشق مطلب نوشتن شما هستم چون همیشه با مهربونی صبر حوصله جواب دوستان رو میدینKhansariha (8)
در منجیل این ماهی دیده نمیشه ولی سد منجیل اردک ماهی نداره. ولی خوب اسبله های غول پیکری داره که تو ایران معروف هستن همینطور فیتوفاگ و زردپر

سلام
شما لطف دارین داداش اینجا یه جورین خیلیا مثل برادرای من شدم کلیم دوست با صفا پیدا کردم
در مورد منجیل بله حق با شماست اردک ماهی نداره خودم خیلی اونجا ماهیگیری کردم اما همون اسبله و زرد پرهای غول پیکر اجازه رشد به ای ماهی نمیدن همونتور که خودتونم در جریانید چند مرتبه ماهی قزل هم در منجیل رها سازی شد که همه طعمه همین ماهیان شدن و خبری از قزل هم نیست
یا علی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-05-23 10:58 PM

هفت برم