شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-10-06 10:16 AM

سلام
عکسای زیبایی بود
به این ماهی اردک ماهیم میگن که یکی از محبوبترین ماهیان برای ماهیگیرانه
به وسیله انواع لانسه و ماهی مصنوعی و انواع طعمه طبیعی قابل صیده بسیار درندست و حالت تحاجمی داره .
دوست عزیز یکبارم از ماهی کیلکای سالم برای تعمه استفاده کن نتیجه جالبی میده.
این ماهی در شمال کشور زیاده و یکی از بهترین مناطق تالاب انزلی هستش که میشه اونجا ماهی تا وزن 20 کیلو هم پیدا کرد.
در فصول سرد به عمق میرن و میله کمتری به غذا نشون میدن
در صید این ماهی بهتره از چوب با اکشن بالا استفاده کنید چون تکونهای شدیدی به چوب میده و احتمال پاره کردن نخ یا شکستن چوب خیلی زیاده.
برای ماهی با جسهی متوسط به بالا حتمن برای خارج کردن از اب از چاک استفاده کنید که خدای نکرده ماهی از دست نره
در اخرم مراقب دندونای تیز این ماهی باشید که گازتون نگیره
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ahmad1373 - 2011-10-06 03:01 PM

(2011-10-06 10:16 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
عکسای زیبایی بود
به این ماهی اردک ماهیم میگن که یکی از محبوبترین ماهیان برای ماهیگیرانه
به وسیله انواع لانسه و ماهی مصنوعی و انواع طعمه طبیعی قابل صیده بسیار درندست و حالت تحاجمی داره .
در اخرم مراقب دندونای تیز این ماهی باشید که گازتون نگیره
درسته این ماهی بد جور گاز میگیره!
اینم نمونه جراحت گاز گرفتگیش:
[تصویر: %D8%A7%D8%B1%D8%AF%DA%A9_%D9%85%D8%A7%D9%87%DB%8C.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - faridpd - 2011-10-06 03:19 PM

در تکمیل صحبت های دوستان بگم که این ماهی حقیقتاً یه هیولاست وگرفتنش بی نهایت لذت بخش ( خصو صاً با لنسر )
برای در آوردن قلاب از دهن این ماهی زیبا همیشه از دم باریک یا پنس استفاده می شه اونم بعد از ضربه به سر حیوان با جسمی سخت و بی هوش کردن حیوان .
بهتره که این موارد رعایت بشه در غیر اینضورت آخرین غذای ماهی انگشتان شماست .
در مورد کیلکا هم که گفتی رو چشم اگه کیلکای تازه گیر بیآد حتماً فعلاً لنج ها همه خوابیدن و کلاً صنعت صید کیلکا داره تعطیل میشه .
من خودم که مرداب میرم معمولاً از یه نوع ماهی ریز به اسم سس استفاده می کنم که به وفور تو مرداب یافت میشه
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-10-06 03:28 PM

درسته دوست عزیز منم با سس توی تالاب ماهی گرفتم ولی تجربه شخصیم میگه حتی کیلکای یخ زده و بسته بندی هم بهتر جواب میده.
کیلکا بخاطر بوی زیادش یکی از بهترین تعمه ها محسوب میشه
جالبه که بدونید استفاده از کیلکا برای صید قزل الا و اردک ماهی در خیلی از مناطق دنیا ممنوعه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - leopard - 2011-10-09 04:03 PM

سلام
یه سایت پیدا کردم اگه مشکلی نداره بزارمش
در ضمن سایت مخصوص ماهی گیریه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2011-10-09 04:20 PM

سلام
نه دوست من چه اشکالی داره اینجا همه جمع شدیم واسه یادگیری
خوشحالم میشیم چیزه جدیدی یاد بگیریم
Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - severus snape - 2011-10-09 05:38 PM

وای 1 ساعت طول کشید تا کلا این بخشو خوندمش فکر نمیکردم چندان ماهیگیری حرفه ای رواج داشته باشه تو ایران
ولی میبینم که ...Khansariha (215)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - abbasi - 2011-10-09 11:00 PM

شاهین جان بچه های سایتو دست کم نگیر همه یه پا استادن Khansariha (256)Khansariha (219)Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: تصاویر ماهیگیری - rabinhod - 2011-10-10 12:17 AM

(2011-10-09 03:49 PM)soheil5tir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-05-30 10:17 AM)rabinhod نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی بچه ها...
ما هم برگشتیم دوباره... ببخشید یه چند وقتی نبودیم...
این یه منطقه ای هست که رودخانه کوهی (چشمه کوهی) داره در چهارمحال بختیاری... یعنی این رودخانه از دل کوه در میاد با تمام حجمش... که خیلی عجیب هم هست... قزل رنگین کمان... برای اردیبهشت همین امسال هست (چند هفته پیش)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درود بر شما
یه سوال داشتم،این رودخانه کوهی که میگین میشه دقیقا بگین کجاست؟اخه من خودم در استان چهارمحال و بختیاری زندگی میکنم اما همچین اسمی را تا حالا نشنیدم،اسم روستا یا مسیر را اگر بگین ممنون میشم

یکی از انشعابات بازفت هست عزیز... حدودا 200 کیلومتر بعد از چمن گلی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2011-10-10 10:03 AM

سلام دوستان
اونایی که ناراحتی قلبی دارن نبیننKhansariha (399)
این عکس مربوط به قدیمه پدرمه،ماهی سونگ(بچ)،وزنش نکردن ولی قدش 163 سانت مکانشم چم شیر(گچساران)طعمه هم گنجشک

[تصویر: ofo67t.jpg]