شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-05-10 08:57 PM

سلام جناب gafor در تاپیک معرفی انواع ماهیان آب شیرین صفحه اول در مورد شیوه صید ماهی سونگ مطالبی نوشتم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-05-11 07:56 AM

(2014-05-10 03:28 PM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزيز
نظر من در مورد بويله اين كه ممكنه كپور هر منطقه به بويله زياد اشتياق نشون نده مخصوصا سدها و رودخانه هاي طرف كرمانشاه كه همه به طعمه خمير نان علاقه نشون ميدن و حتي با تعجب ميگم خودم شخصا از طعمه كرم استفاده كردم ولي به خمير بيشتر علاقه نشون ميدن توي رودخونه هم كه نميشه از بويله استفاده كرد به اون صورت
به اين خاطر گفتم
و گرنه شما كه در اين زمينه تجربه داري و حتما هم موفق بودي و خواهي بود
چون در مكانهايي صيد ميكني كه هم ماهي اون منطقه به بويله جواب ميده و هم شرايط و وقت كافي را داري
موفق باشي
-------------------------
سلام بر علي و محسن عزيز
حرف علي كاملاً منطقي است و من نيز قبول دارم. مطمئنا براي گرفتن تروفه هيچ راهي جز بويله نيست اما به شرط ها و شروط ها كه عرض شد. همانطور كه قبلا نيز گفتم به ندرت شخصي در ما پيدا مي شود كه ماهي 2 بار مسافت هاي طولاني را طي كند و راهي مناطق بكر و طبيعي گردد. اكثر ما در تعطيلات چند روزه راهي اين مناطق مي شويم .. البته من شخصاً هر بار كه راهي اين مناطق مي شوم، يك بويله دست ساز خودم را نيز مي برم و تست مي كنم اما از ريسه هاي ديگر بيشتر جواب مي گيرم. متاسفانه در هيچ كجاي اينترنت نيز مطلب جامعي در مورد رژيم غذايي كپورهاي مناطق مختلف وجود ندارد و دقيقاً مشخص نيست كپورهاي هر منطقه در چه فصلي به چه بويله اي بهتر جواب مي دهند.
اما تجربه خودم را خدمتتان عرض كنم: تجربتاً به اين نتيجه رسيده ام كه مكان هايي با پوشش شني و سنگي به مراتب به بويله بهتر جواب مي دهد (مثل سد ساوه) و مناطق داراي پوشش گياهي انبوه در كف آب، بيشتر به طعمه هاي گوشتي جواب مي دهد!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-05-13 11:31 PM

سلام دوستان، فردا دارم میرم بوشهر هم واسه دانشگاه هم ماهیگیری... امید است که صید خوبی انجام شه
شما چه ریسه و طعمه ای رو برای ماهیگیری از کنار ساحل پیشنهاد میکنید؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-05-15 11:32 AM

سلام
صید وکباب ماهی سوف رودخونه ارس جای دوستان خالی.
همین یکی قسمت ماشد چون بالا دست بارندگی بود اب گل الود شد ما هم برگشتیم.
سیستم انتظاری طعمه بچه ماهی.
[تصویر: 14001405711.jpg]
[تصویر: 14001405712.jpg]
[تصویر: 14001405713.jpg]
[تصویر: 14001405714.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gafor - 2014-05-15 01:55 PM

سلام جناب کوزیرچه خبر اینجادقیقاکجای ارسه ?دعوت کن بیایم اونجا.راستی اونجاواسه ماهیگیری برادران مرزبانی گیرنمیدن.یکم اینکه اونجا که سوف هستش ازطعمه مصنوعی بچه سوف بارنگ روشن ولانسه کشی استفاده کن بهترازسیستم انتظاری جواب میده .عمق آب اونجاهم مثل اطراف جلفاکم شده ?اینجابعضی جاهاتقریبایک ونیم مترآب پایین اومده ومیشه ازعرض رودخونه ردشد!!!!!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-05-15 02:51 PM

سلام
اینجا بالا دست پاسگاه خرابست
برادران مرزبانی گیر دارن گاهی بی خیال -گاهی تذکر- گاهی هم میبرن پاسگاه خلاصه اینجا حساب کتاب نداره.
نه عمق اب این قسمت همیشه اینقدره 4 متری میشه. اگه بارندگی زیاد باشه تادرختچه ها بالا میاد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-05-16 08:46 AM

ماهیگیری در بندر بوشهر... ساعت 7 تا 8:30 بعد از ظهر... اسکله صلح آباد
1 عدد هامور اسم بقیش بلد نیستم....
ریسه: کف خواب...طعمه: میگو

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - flower - 2014-05-16 09:50 AM

دوست عزیز همونطور که گفتید هاموره ولی اون وسطی رو من هم قبلا گرفتم و فکر کنم پولک نداشته باشه و خوردنش حرومه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-05-16 09:56 AM

(2014-05-16 09:50 AM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز همونطور که گفتید هاموره ولی اون وسطی رو من هم قبلا گرفتم و فکر کنم پولک نداشته باشه و خوردنش حرومه
وقتی اونی که شما میگید پولک نداره رو گرفتم قلاب رو تا ته قورت داده بود دیگه یکم کثیف کاری شد.... صدای قورباقه هم میداد..دیگه با اجازه دادمش به گربه نوش جان کرد Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Amiraliv - 2014-05-17 11:32 PM

سلام به دوستان عزيز ، عذر خواهي مي كنم اين سوالو اينجا ميپرسم اگه جاي درستي انتخاب نكردم لطفا منو راهنمايي بفرماييد ...
من اگه بخوام براي ماهيگيري چوب و چرخي انتخاب كنم كه بشه باهاش در جاهاي مختلف ماهيگيري كرد ( رودخونه ، سد ، درياچه و ماهي هاي سنگين مثل ماهي هاي جنوب ) ، چه چوب و چرخي پيشنهاد مي كنين ؟
البته عرض كنم من كاملا مبتدي هستم ولي ترجيح ميدم چوب و چرخي بگيرم كه خوب باشه
با تشكر فراوون