شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-05-08 12:44 PM

سلام
اقا من غرور خودمو کنار گذاشتمKhansariha (219)
حالا یه سوال از اساتید وبه خصوص جناب صدرا و جناب هلبوی دارم: بهترین قلابی که برای صید کپور میشه توی ایران تهیه کرد چه مارکی هست . اگه سایتی یا جایی که بشه غیر حضوری خرید کرد رو هم معرفی کنید خیلی خوب میشه. اخه من تقریبا چند سال که دنبال قلاب خوب هستم ولی اینجا گیر نیاوردم .تا حالا هر قلابی که گرفتم یه مشکلی داشتن . یکی رنگ تیره بوده ولی تیز نبوده ، یکی تیز و پایه کوتاه بوده ولی خیلی براق بوده و . . .
باورتون نمیشه که اکثر فروشنده های اینجا چقدر اطلاعاتشون کمه. مثلا بهشون میگم یه قلاب برای کپور میخام طرف میره یه قلاب پایه بلند براق شماره 1 میاره میگه این برای کپور عالی جواب میده.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-05-08 05:21 PM

البته يه چيز بگم ماهيگيري يه كار فني و دقيق هست .كه متاسفانه من بلد نيستم Khansariha (8)
با حرف آقا علي( sadra9496 ) كاملا موافقم تا پا دست استاد نه ايستي و دقت نكني چيزي ياد نميگيري
بايد حتما كنار دست استاد ايستاد .استاد هم كمكاري بكنه ياد بده
اتفاقا دارم مي گردم دنبال قلاب پايه كوتاه و نخ برايد لجني 016 .........
بويله هام هم آماده كردم واسه جمعه برم تستي بزنم
خلاصه زورمون رو مي زنيم كه با روش هاي جديد آشنا بشيم حالا ماهي 10 كيلويي نشد بگيريم ماهي 750 گرمي ميگيريم خخخخخ
اگر هم ماهي نگرفتيم حتما بويله دست سازم مشكل داره خخخخ Khansariha (8)
راستي يه مقاله اي داشتم مي خوندم به يك نكته بر خوردم واقعا نمي دونم چقدر صادق باشه
ماهي كپور اگر گرفتيد دوباره در آب نگه داري نكنيد(در تور فلزي مخصوص ماهي) چون ماهي به دام افتاده به ماهي هاي ديگه اطلاع رساني مي كنه !!!!
حالا از طريق امواج يا پالس يا ...... Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gafor - 2014-05-08 05:53 PM

(2014-05-08 12:44 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
حالا یه سوال از اساتید وبه خصوص جناب صدرا و جناب هلبوی دارم: بهترین قلابی که برای صید کپور میشه توی ایران تهیه کرد چه مارکی هست . اگه سایتی یا جایی که بشه غیر حضوری خرید کرد رو هم معرفی کنید خیلی خوب میشه. اخه من تقریبا چند سال که دنبال قلاب خوب هستم ولی اینجا گیر نیاوردم .تا حالا هر قلابی که گرفتم یه مشکلی داشتن . یکی رنگ تیره بوده ولی تیز نبوده ، یکی تیز و پایه کوتاه بوده ولی خیلی براق بوده و . . .
باورتون نمیشه که اکثر فروشنده های اینجا چقدر اطلاعاتشون کمه. مثلا بهشون میگم یه قلاب برای کپور میخام طرف میره یه قلاب پایه بلند براق شماره 1 میاره میگه این برای کپور عالی جواب میده.

سلام برعزیزان خواستم عرض کنم خودتونومحدودبه این تایپک نکنیدبنظربنده سایتهایی مانندماهیگیران تبریزبمدیریت جناب وحیدقلی پورکه بچه تبریزهستن وقدیمهاسایتی بنام ابی فیشربودمطالب خوبی برایادگرفتن دارن.ولی مهمترازهمه داشتن یک دوست واردبه ماهیگیری باشه .بهترین وسایل ابزاروادوات داشته باشین ولی بلدنباشین چطوراستفاده میشه فایده ای نداره حتی باخوندن هزاران مطلب اگه کارعملی نباشه محاله نتیجه ای حاصل بشه.بنده تجربه ای عرض کنم خدمت عزیزان واون اینکه وقتی خواستم دوربین واسه شادو بگیرم ازجلفافروشنده فقط دونوع دوربین داشت یکی تاسکوودیگری اسنایپربنده اسنایپروبرداشتم که بعدافهمیدم دقیقاشبیه دوربین لایپزره.فروشنده اسلحه باتجربه 15 ساله که برای نظرسنجی دوربینوپیشش بردم میگفت این دوربین اسنایپربدردت نمیخوره ریتکلش میریزه کوچیکه تنظیمش بهم میخوره.بنده باوجودمخالفت ایشون دوربین روگرفتم ومجبورشدم خودم نصبش کنم باورکنیدتاحالااصلادوربین هدفگیری ندیده بودم تازه بخوام نصب و تنظیمش بکنم.خلاصه پس ازنصب وتنظیم باورکنیددوست اسلحه فروش تعجب کرد.کیفیت دوربین هم عرض کنم باوجودشلیک حداقل 2500 ساچمه حتی یکبارازتنظیم درنیامده .الغرض دوستان اگه بخواهیدکاری رویادبگیریدحتمااستین هاروبزنیدبالا.مطلب دیگه اینکه فرداصبح قبل ازطلوع خورشیدانشااله میرم کناررودارس درمرزایران ونخجوان باسه نوع طعمه کرم خمیرودل مرغ شایدهم لانسه کشی دعاکنیددست خالی برنگردم.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-05-08 07:23 PM

این هم صید دیروز من ( ماهی سونگ _ وزن 4 کیلو _ طعمه روده مرغ _ قلاب vmc شماره 03 _ ریسه کف خواب قلاب جلو -) تقدیم به استاد معرفت جناب old.hunter
[تصویر: 13995642771.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-05-09 12:31 PM

به به دست خوش ماشاالله ماشاالله
آقا shekarmi بنده کوچیک شما هستم Khansariha (8)
این هم تقدیم به شما
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ببخشید دیگه فقیرونست
ماهی اسبله 4 فروند

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-05-10 08:36 AM

(2014-05-08 12:44 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام
برو به ادرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(جناب اقاي رضا خدادادي ) اقلام خوب و قابل قبولي ميتوني پيدا كني
خريد اينترنتي و ارسال هم داره
قبل از خريد هم ميتوني ازش مشاوره بگيري

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-05-10 09:27 AM

(2014-05-10 08:36 AM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
برو به ادرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(جناب اقاي رضا خدادادي ) اقلام خوب و قابل قبولي ميتوني پيدا كني
خريد اينترنتي و ارسال هم داره
قبل از خريد هم ميتوني ازش مشاوره بگيري

------------

سلام دوست من
البته مشاوره معروف ايشون اينه: اينو بخر ببر، ماهي مخالفت نمي كنه!!‌ (((:
آدم خوب و محترميه و براي ماهيگيري خوب وقت و انرژي مي ذاره و خالصانه فرد رو راهنمايي مي كنه البته اگر سرش خلوت باشه!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-05-10 10:03 AM

سلام دوستان،دیروز به همراه چند تا از دوستان رفتیم هفت برم واسه ماهیگیری.... اولا که خیلی شلوغ شده... دوما متاسفانه بعضیا با تور آمده بودند ماهیگیری که چند بار هم بهشون گفتیم که کارتون درست نیست که متاسفانه گوش ندادند....
از صبح ساعت 6:30 تا 4 بعد از ظهر که بودیم فقط یدونه ماهیه 500 گرمی گرفتیم ساعت 9 صبح که اونم آخر سر رها سازی شد و از ساعت 10 تا 4 دریغ از یدونه حتی نوک فقط لابستر میومد سر قلاب...
طعمه هم خمیر+زردچوبه و خمیر+پودر سیر بود
این اتفاقات توی برم 2 افتاد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-05-10 03:28 PM

(2014-05-08 11:33 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب فلای عزیز دقیق نفهمیدم در مورد چه قسمت بویله شما هم موافقید اگه اینجوری که شما میگید پس منکه چند ساله فقط با بویله صید میکنم دیگه نباید برم ماهیگیری
برای اینکه یه وقط فریم انحصاری نشه یا خدای نکرده فکر نکنم اینجا مال منه تنها دیگه توی این بحث ها شرکت نمیکنم که یه وقط اطلاعات غلط به دوستان نداده باشم
همگی موفق باشید و سربلند
یا علیKhansariha (8)Khansariha (48)

سلام دوست عزيز
نظر من در مورد بويله اين كه ممكنه كپور هر منطقه به بويله زياد اشتياق نشون نده مخصوصا سدها و رودخانه هاي طرف كرمانشاه كه همه به طعمه خمير نان علاقه نشون ميدن و حتي با تعجب ميگم خودم شخصا از طعمه كرم استفاده كردم ولي به خمير بيشتر علاقه نشون ميدن توي رودخونه هم كه نميشه از بويله استفاده كرد به اون صورت
به اين خاطر گفتم
و گرنه شما كه در اين زمينه تجربه داري و حتما هم موفق بودي و خواهي بود
چون در مكانهايي صيد ميكني كه هم ماهي اون منطقه به بويله جواب ميده و هم شرايط و وقت كافي را داري
موفق باشي

(2014-05-10 10:03 AM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان،دیروز به همراه چند تا از دوستان رفتیم هفت برم واسه ماهیگیری.... اولا که خیلی شلوغ شده... دوما متاسفانه بعضیا با تور آمده بودند ماهیگیری که چند بار هم بهشون گفتیم که کارتون درست نیست که متاسفانه گوش ندادند....
از صبح ساعت 6:30 تا 4 بعد از ظهر که بودیم فقط یدونه ماهیه 500 گرمی گرفتیم ساعت 9 صبح که اونم آخر سر رها سازی شد و از ساعت 10 تا 4 دریغ از یدونه حتی نوک فقط لابستر میومد سر قلاب...
طعمه هم خمیر+زردچوبه و خمیر+پودر سیر بود
این اتفاقات توی برم 2 افتاد

سلام دوست عزيز بهت توصيه ميكنم در 9 ماهه اول سال هرگز از پودر سير در طعمه هات اتفاده نكن چون تمام ماهي ها در فصل گرم از اين بو فراري هستند ولي در زماني كه اب خيلي سرد ميشه بطوري كه هيچكس حتي فكر كپور گيري هم به سرش نميزنه با طعمه پودرسير ميتوني كپورهاي حسابي صيد كني
ميگي نه امتحان كن
البته بگم هميشه استثنا هم وجود داره ها ممكنه يك كپور لاشي هم پيدا بشه وسط تابستون از زور گرسنگي طعمه با پودر سير هم بخوره Khansariha (172)

(2014-05-08 12:09 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علیرضا جان چرا ناراحت شدی برادر.با اینکه من ارادت خاصی به کاربر فلای که همون دوست عزیزم آرین هست دارم ولی با گفته های علیرضا جان موافقم.دوستان ماهیگیری 2 روش داره.یا سنتی یا تخصصی.معمولا تا به امروز دیدم صید سنتی همیشه موفق بوده ولی حد و مرز داشته.داستان از یه جایی شروع میشه که شما دنبال ماهی هدف هستید.اینجا دیگه روش سنتی جواب نمیده.شما باید اول از همه ماهیگیری بلد باشید یعنی به روش بیرون کشیدن یک ماهی سنگین اشراف کامل داشته باشید.ولی این کافی نیست.شما جمیع مواردی که باعث صید میشه رو بدونید.استفاده از ریسه و قلاب مناسب.شناخت بستر.شناخت محیط.شناخت تغذیه ماهی.روش دست یابی به طعمه طلایی.و خیلی از مواردی که شاید حتی تصورش رو نکنید.جمله ای علیرضا گفت که برام جلب توجه کرد در مورد قلاب که گفت براق یا مات باشه.شاید شما بگید چقدر باید حساسیت داشت.عرض کنم قضیه از این هم حساس تر هست.چندین سال پیش من میرفتم سد 15 خرداد.با دوستی میرفتم که ماهیگیر حرفه ای بود و من خیلی چیزها ازش یاد گرفتم.دقیقا سیستم رو شبیه اون میبستم.از یک نخ.یک ریسه.یک بویله.ولی همیشه اون میگرفت ولی قلاب من که 2 متر با اون فاصله داشت نمیگرفت.یک روز دیگه غرورم رو شکستم گفتم بابا راستش رو بگو ببینم چیکار میکنی.گفت منتظر این بودم غرورت رو کنار بگذاری بپرسی بهت بگم.اولین مورد قلاب هست.آب این سد خوردنده هست.من قلابم رو (اون موقع )دونه ای 7000 میخرم ولی تو یک بسته 10 تایی رو 5000 میخری.قلابت بعد یک مدت کوتاه کند میشه و وقتی ماهی میزنه به قلاب نمیوفته.ولی مال من تا 6 7 ساعت تیز هست و دقت بکنی هر بارم که ریسه رو بیرون میکشم که بویله رو شاژ کنم قلاب رو هم عوض میکنم.دومین نکته هر بار که میخوام به بویله ها دست بزنم و به قلاب بکشم دستم رو گل میمالم تا بوی دستم بره.وای تو ریسه رو میگذاری تو دهنت تا خم نشی رو زمین ببندی.سوم پایه چوب من از پلاستیک هست.مال تو فلزی هست.وقتی فلزی هست یعنی ارتعاش حرکت ما کنار ساحل رو به چوب منتقل میکنه.حالا بیا از پایه من استفاده کن.و اینم قلاب خوب.امتحان کن.برام باور کردنی نبود که اولین صید سنگینم تو اون سد که نزدیکه 8 کیلو بود رو بعد از 2 ساعت تجربه کردم.غرور رو کنار بگذاریم و از هم یاد بگیریم

سلام اگه از كاربر FLY منظورتون من هستم سو تفاهم نشه من آرين نيستم علي هستم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gafor - 2014-05-10 06:15 PM

(2014-05-08 07:23 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم صید دیروز من ( ماهی سونگ _ وزن 4 کیلو _ طعمه روده مرغ _ قلاب vmc شماره 03 _ ریسه کف خواب قلاب جلو -) تقدیم به استاد معرفت جناب old.hunter
[تصویر: 13995642771.jpg]

جناب شکارمی دستت دردنکنه ازبابت عکسهایی که گذاشتین ولی بنظرت بهترنیست پس از بارگذاری عکسهای جالب ازماهیگیری درموردریسه ونخ قلاب استفاده شده هم توضیح بدهیددرصورت امکان نحوه ساخت طعمه وحتی زدن قلاب به ریسه ویانحوه گره.راستشوبخوای اینترنت پراست ازعکسهای ماهی وماهیگیری ولی دریغ ازمطالب بدردبخور.علتش هم چیزی نیست بجزاینکه اساتیدفن ماهیگیری که اغلب افرادی هستندکه باوجودتجربه فراوان اینتر نت ندارندیااصلاازان سردرمیارن که بخوان تجربیاتشون رودراختیارمابگذارن.