شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-05-06 02:00 PM

[/quote]

------------------------
با سلام مجدد
در آب هايي با بسترهاي مذكور، ريسه فوق هم مرتباً گير مي كند و نه تنها صدمات جدي به ريسه وارد مي كند بلكه هنگام زدن ماهي نيز به سهولت نمي توان آنرا كنترل كرد و هر آن احتمال مي رود ماهي لاي درختچه ها بپيچد و مشكل چندبرابر شود. بجز روش شناوري، شما چه پيشنهادي براي اين نوع بسترها داريد؟
برخي دوستان معتقد هستند كه مي توان سرب انتها را با كش پول به ريسه متصل كرد تا به محض گيركردن و برخورد با مانع به سهولت جدا گردد اما بايد توجه داشت كه سرب ماده اي سمي و خطرناك براي اين نوع اكوسيستم هاست و بهتر است سرب در آب نماند.
متشكرم

[/quote]
سلام
درسته ولي در هر روشي يك سري مشكلات هستش بايد باهاش كنار بياي
ريسه در 90 درصد موارد احتمال خيلي بالايي دارد كه گير كند
ريسه اصولا براي درياچه هاي مصنوعي مناسب است كه مطمئن باشيد هيچگونه درخت و بوته اي در بستر نيست
جمعه گذشته به سد طالقان رفته بودم اب سد حدود 20 متر كاهش پيدا كرده شايد هم بيشتر
به كنار اب كه رفتم در نقاطي كه قبلا اب بوده تنه درختان خشك شده و خود درختان چند متري بود كه بيا و ببين به اندازه چندين سال (سرب ، قلاب و هرزگرد ) از كنار تنه ها و بوته ها جمع كردم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - rkh.hunter - 2014-05-06 02:19 PM

(2014-05-06 12:31 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-05 12:03 PM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-05 11:20 AM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میشود ......... فنر هم با نخی به هرزگرد وصل است 2- این ریسه پس از پرتاب کف آب میخوابد 3- زاویه چوب باید 80 درجه نسبت به آب باشد ( یعنی از پایه ای استفاده کنیم که نوک چوب دقیق رو به آسمان باشد ) و سفتی نخ زیاد باشد و نکته دیگر ماهی که نوک میزند احتیاج به تو دهن زدن ندارد و ماهی خود به خود گرفته میشود و چنان ضربه میزند که تا تکه سوم چوب خم میشود و آن موقع فقط باید ماهی را از اب بیرون آورد

-------------------------
ضمن تشكر، 2 نكته:
1- نخ هاي قلاب نيز بايد درون خمير پنهان گردند؟؟
2- در مكان هايي كه كف آب گير و گور زيادي دارد (مثل وجود درختچه و ...) چه روشي را معرفي مي كنيد؟

سلام 1- احتیاج نیست نخ قلاب مخفی شود فقط باید قلابها مخفی شوند 2-در مکانهایی که کف آب گیردارد باید از ریسه گوشواره ای تک قلاب و وزنه استفاده شود ....
(2014-05-05 12:34 PM)rkh.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این روش فک نکنم تو جاهایی که زیر اب گیر داره جواب بده مخصوصا تو گیلان اینجا ماهیها همه ادم میگیرن خخخخخ اگه یه کم نخ از خمیر بیرون باشه فرار میکنن چه تو این حالت که توتمام زوایا نخ بیرون میمونه این روش برای جاهایی مناسبه که ماهیها عقب افتادن مث پشت سدها خخخخخخ
بعد اینکه اگه قلاب دوازده باشه پس نخش چنده؟ با قلاب دوازده کپور چند کیلویی صید میشه؟
Khansariha (8)

سلام شما که امتحان نکردی چطور نظر میدی که پشت سد جواب نمیده اتفاقا این روش فقط و فقط و فقط پشت سد جواب میده ...... ماهی 12 کیلو همه 7 قلاب رو غورت میده و طوری این ماهی مهار میشه که مجال بازی کردن رو از دست میده و صید میشه

سلام
بنده هم گفتم که این روش برای پشت سد کارایی داره چون بیرون از سد تورودخانه یا مرداب ماهی زرنگتر از این حرفها هست لطفا پستها رو با دقت بیشتری بخونید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-05-06 03:47 PM

سلام
انگار دوستان به روشهای علمی زیاد اعتقادی ندارن اینقدر که راجع به این روش بحث شد راجع به روش بویله یا فلوتینگ یا روش ازاد یا ریسه هلیکوپتری یا ریسه سرب ثابت یا متحرک بحث نشد و این برای من خیلی جالبه علم روز ماهیگیری مخصوصا صید کپور لوازمیرو طراحی کردن که در هر بستری بشه صید خوبی داشت و خطای کار رو کم کرد خیلی از این وسایل توی بازار موجوده خیلیارم خودتون میتونید بسازید
من نمیخوام هیچ روشیرو نفی کنم اما با تجربه من بخدا انتخواب حتی یک قلاب ساده در صید کپور بزرگ خیلی مهمتر از خود طعمست شاید عجیب باشه اما خودتون امتحان کنید دوتا چوب رو توی اب بندازید یکی با قلاب روشن و براق یکی تیره و مات اونوقط منظور حرفم رو میفهمید
بارها گفتم کپور همیشه یک قدم از شما جلوتره من ریسم رو با نخ 016 مونو درست میکنم و حاضرم به همه ثابت کنم که همین نخ نازک با تک قلاب به مراتب بهتر از این ریسه هفت قلاب با نخ قرمز و کلفته وقتی که قراره نخ اصلی چند شماره کلفت تر از نخ ریسه باشه وقتی نخ ریسه سایز 40 باشه نخ اصلی چند میتونه باشه 60.
یکم علمی برخورد کنید بهترین نخهای کپور نهایت سایزشون 035 تا 040 است و بت رنگ لجنی وقتی این همه شرکت دارن روی سایز نخ نوع رنگ نخ و کلی چیزه دارن کار میکنن اونوقت خودمون بیایم با یه ریسه عجیب کل کار رو خراب کنیم
خیلی روشها ممکنه در مواقعی جواب بدن اما ایا شما با این روش و ریسه میتونید توی زمستون هم کپور بگیرید یا توی بستری که گیاه داره هم جواب میده یا..............
این همه بحث توی این تاپیک شد که همه به روز باشیم وگرنه روز اول میگفتیم این خیلیا یه سرب ته ببندید چند انشعاب بزنید نخ 1000 ببندید بعد یکمنونو خمیر کنید بعد برید اوان و یه کپور 30 کیلویی بگیرین
حرف اخرم اینه با این حرفا فقط داریم از مسیر دور میشیم ببخشید اگه کسی ناراحت شد اما نفی علم روز دنیا یعنی مسیر اشتباه صید و قتل عام کلی کپور 1 کیلویی یعنی همینی که الان واسه کشور اتفاق افتاده دریاچه ها و رودخانه های بی ماهی
چند نفر از ما وقتی میخاد بره صید کپور هنوز امید داره یه کپور 10 کیلویی بگیره
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-05-06 06:37 PM

با سلام به دوستان عزيز Khansariha (8)
محسن جان بنده خيلي وقت بود كه ماهيگيري نميرفتم
به علت برق .تور هاي سر تاسري.سم زياد و روش هاي جديد ماهيگيري با تور ووو.........
به لطف اين سايت با دوستاني آشنا شدم كه اهل ماهيگيري هستن الانم با هم ميريم ماهيگيري
خدا رو شكر دست خالي هم بر نمي گيرديم
با اينكه مي دونم بهترين طعمه براي ماهي كپور كرم مردار و كرم و خاكي و ووو هست
بازم دارم بويله رو امتحان مي كنم و بيشتر هم دوست دارم با روش هاي جديد آشنا بشم
اين روش هم كه آقاي shekarmi و kuzey زحمت كشيدن گذاشتن بالاخره روشه ديگه
يه مثل هست كه ميگن دنيا ديده به ز نديده Khansariha (8)
اينم يه روش جديد هست
حالا شما يك روش جديد يا يك بويله جديد به بنده و دوستان ياد بده كه بريم واسه جمعه امتحانش كنيم Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehrdadmn - 2014-05-06 08:11 PM

(2014-05-05 06:34 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسانی که تجربه دارند هفت برم چه طعمه ای ببریم و برم چندم واسه ماهیگیری بریم؟؟

دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-05-07 07:41 AM

(2014-05-06 06:37 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوستان عزيز Khansariha (8)
محسن جان بنده خيلي وقت بود كه ماهيگيري نميرفتم
به علت برق .تور هاي سر تاسري.سم زياد و روش هاي جديد ماهيگيري با تور ووو.........
به لطف اين سايت با دوستاني آشنا شدم كه اهل ماهيگيري هستن الانم با هم ميريم ماهيگيري
خدا رو شكر دست خالي هم بر نمي گيرديم
با اينكه مي دونم بهترين طعمه براي ماهي كپور كرم مردار و كرم و خاكي و ووو هست
بازم دارم بويله رو امتحان مي كنم و بيشتر هم دوست دارم با روش هاي جديد آشنا بشم
اين روش هم كه آقاي shekarmi و kuzey زحمت كشيدن گذاشتن بالاخره روشه ديگه
يه مثل هست كه ميگن دنيا ديده به ز نديده Khansariha (8)
اينم يه روش جديد هست
حالا شما يك روش جديد يا يك بويله جديد به بنده و دوستان ياد بده كه بريم واسه جمعه امتحانش كنيم Khansariha (256)

سلام
امیدوارم همیشه خوش باشید منم اینجا دوستانی پیدا کردم که موندنم اینجا بخاطر اونهاست
نمیدونم تا حالا از چه روشهایی استفاده کردین واسه همین راجع به انواع بویله یک توضیحاتی میدم
1.بویله 2نوع داره یکی مدلی که داخل فریزر باید نگهداری بشه دوم مدل بیرون فریزر که بخاطر همین هیچ وقط از مدل اولی نخرین چون قبل اینکه به دست شما برسه فاسد شده و کارایی نداره
2.بویله سایز بندی داره و این به این معنا نیست که هرچی بزرگتر صید بزرگتر تازه برعکس بویله خیلی بزرگ باید ساعتها توی اب بمونه که واسه ماهیا قابل خوردن بشه بهترین سایز برای ایران سایز 16 تا 20 است
3.بویله ها در طعمها و رنگهای مختلف درست میشن که علت این کار استفاده در فصلهای مختلف و بسترهای مختلفه به همین علته که یک بویله در یکجا خوب جواب میده جای دیگه نه
واسه توضیح بهتر یکم تقسیم بندی میکنم
بویله های بهاری:
رابین رد. رازیانه . جلبک دریایی . تایگر ناتس . توت فرنگی. موز.و عسل.....
بویله تابستانه
از بویله های بالا میشه استفاده کرد و در مواردی بویله ساردین و Squid Octopus و یا Fresh Fish
در پاییز و زمستان
بویله ها با طعم گرم هم قابلیت انتقال بهتر هم جذب بهتر ماهی رو دارن مثل شوکولات یا نسکافه یا The Source
4.بویله ها در دو مدل کف خواب و شناور ساخته میشن که بسته به نوع ریسه و نوع بستر اب قابل انتخوابند یه نکته اینکه بویله های کف خواب رو با شناور کن بویله و یا کمی چوب پمبه هم میشه شناور کرد
5.نوع ریسه مهمترین فاکتور در استفاده از بویلست برای مثال برای بویله سایز 16 بهتر قلاب سایز 6یا 4 استفاده بشه مدل ساق کوتاه رنگ مشکی مات بدون خوار بدنه و چشمی روی بیرن نخ هم یا براید لجنی 010تا 016 یا مونو 016 البته در استفاده از نخ مونو این نکترو بگم که بعد از چند پرتاب باید کل ریسه عوض بشه چون بعد از چند پرتاب لایه روی نخ سابیده شده و به راحتی پاره میشه قابلیت نخ مونو اینه که در زیر اب قابل رویت نیست مدلهای دیگری از نخ بویلههم هست که روکش دار هستند که هم نخ رو استتار میکنن هم مقاومت نخ بالا میره و فقط باید قسمتی که دور قلاب پیچیده میشه و محل قرار گرفتن بویله اون روکش رو بردارید
نکته بعدی در ریسه طول ریسه است که بین 15تا 30سانت متغیره
نکته بعد معمولا ریسه بعد ار سرب بسته میشه بجز ریسه هلیکوپتری و سعی کنید سرب متحرک باشه
سر چوب نباید بالا باشه و باید نزدیک سطح اب باشه و اسپول هم ازاد باشه
نکته بعد تا جایی که میتونید هرزه گرد و سرب رو استتار کنید حتی یک بازتاب کوچیکنور میتونه ماهیرو فراری بده
در سیستم بویله طعمه پاشی نقش مهمی داره که قبلا توضیحات کامل داده شده استفاده از تور پی وی ای هم میتونه خیلی کمک کنه
در اخر برای موفقیت در این سیستم باید ماهیان منطقرو به بویله عادت بدین و بویلرو وارد جیره غذایی بکنید اگه همیشه در یک منطقه ماهیگیری میکنیددر طعمه پاشی برای یک مدت از خود بویله هم استفاده کنید
اگه بازم سوالی باشه در خدمتم
(2014-05-06 08:11 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-05 06:34 PM)mehrdadmn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسانی که تجربه دارند هفت برم چه طعمه ای ببریم و برم چندم واسه ماهیگیری بریم؟؟

دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟

دادا من چند سال پیش اونجا ماهیگیری کردم توی هفت برم 1 میشه از کرم خاکی ذرت و انواع بویله استفاده کرد من خودم ذرت رو پیشنهاد میدن و نزدیک نیزارها جای خوبی برای ماهیگیریه
توی تاپیک مناطق ماهیگیری استان فارس توضیحات کاملتری هست
مخلصیم Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-05-07 09:09 AM

سلام جناب hellboy ظاهرا با این تفاصیل که در بالا بیان میکنید نباید جرات کنیم طرح جدیدی ایده جدیدی در اختیار کاربران و دوستان قرار بدیم خوب باشد ظاهرا این تاپیک هم در انحصار در اومد ...... در حال حاضر با توجه به این که در اثر خشکسالی اکثر رودخونه ها در تابستان خشک میشن نسل ماهی داره از بین میره و فقط بچه ماهیها میمونن !!! پس تنها در سد ها که آب زیاد است ماهی مجال زندگی داره اون هم با اجازه شما شیلات تعاونی راه میندازه و تا انجایی توان دارن با تور های 400 متری ماهی ها رو جمع میکنن و ..... حالا شما چه انتظاری داری که طعمه بویله ای که میگی جواب بده !!!!!!!!!! بله در کشورهایی که تور و اقلام صیادی ممنوعه خشکسالی نداره کسی ماهی رو برا خوردن نمیگیره ( بگیر و رها کن )آنقدر تراکم ماهی سنگین زیاده که طعمه ای مثل بویله جواب میده ... موفق باشید Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-05-07 10:06 AM

(2014-05-06 03:47 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
انگار دوستان به روشهای علمی زیاد اعتقادی ندارن اینقدر که راجع به این روش بحث شد راجع به روش بویله یا فلوتینگ یا روش ازاد یا ریسه هلیکوپتری یا ریسه سرب ثابت یا متحرک بحث نشد و این برای من خیلی جالبه علم روز ماهیگیری مخصوصا صید کپور لوازمیرو طراحی کردن که در هر بستری بشه صید خوبی داشت و خطای کار رو کم کرد خیلی از این وسایل توی بازار موجوده خیلیارم خودتون میتونید بسازید
من نمیخوام هیچ روشیرو نفی کنم اما با تجربه من بخدا انتخواب حتی یک قلاب ساده در صید کپور بزرگ خیلی مهمتر از خود طعمست شاید عجیب باشه اما خودتون امتحان کنید دوتا چوب رو توی اب بندازید یکی با قلاب روشن و براق یکی تیره و مات اونوقط منظور حرفم رو میفهمید
بارها گفتم کپور همیشه یک قدم از شما جلوتره من ریسم رو با نخ 016 مونو درست میکنم و حاضرم به همه ثابت کنم که همین نخ نازک با تک قلاب به مراتب بهتر از این ریسه هفت قلاب با نخ قرمز و کلفته وقتی که قراره نخ اصلی چند شماره کلفت تر از نخ ریسه باشه وقتی نخ ریسه سایز 40 باشه نخ اصلی چند میتونه باشه 60.
یکم علمی برخورد کنید بهترین نخهای کپور نهایت سایزشون 035 تا 040 است و بت رنگ لجنی وقتی این همه شرکت دارن روی سایز نخ نوع رنگ نخ و کلی چیزه دارن کار میکنن اونوقت خودمون بیایم با یه ریسه عجیب کل کار رو خراب کنیم
خیلی روشها ممکنه در مواقعی جواب بدن اما ایا شما با این روش و ریسه میتونید توی زمستون هم کپور بگیرید یا توی بستری که گیاه داره هم جواب میده یا..............
این همه بحث توی این تاپیک شد که همه به روز باشیم وگرنه روز اول میگفتیم این خیلیا یه سرب ته ببندید چند انشعاب بزنید نخ 1000 ببندید بعد یکمنونو خمیر کنید بعد برید اوان و یه کپور 30 کیلویی بگیرین
حرف اخرم اینه با این حرفا فقط داریم از مسیر دور میشیم ببخشید اگه کسی ناراحت شد اما نفی علم روز دنیا یعنی مسیر اشتباه صید و قتل عام کلی کپور 1 کیلویی یعنی همینی که الان واسه کشور اتفاق افتاده دریاچه ها و رودخانه های بی ماهی
چند نفر از ما وقتی میخاد بره صید کپور هنوز امید داره یه کپور 10 کیلویی بگیره
-----------------------------
با سلام و سپاس از هل بوي عزيز
بله حق با شماست اما ذكر چند نكته را لازم مي دانم:
1- استفاده از سيستم بويله در همه جا امكان پذير نمي باشد.
2- استفاده از نخ سايز بسيار نازك و فلوروكربن براي كپور آنچنان ضرورت ندارد. در واقع استفاده از نخ 0/16 براي كپور 2 كيلو به بالا اصلاً پيشنهاد نمي شود به اين دليل كه با اولين فشار زياد، نخ قطعاً پاره خواهد شد و كپورهاي زير 2 كيلو هم به سيستم انشعابي سريعتر مي زنند تا بويله.
3- استفاده و دانش كاربرد ساير روش ها نيز بر آموخته هاي ماهيگير مي افزايد و من به شخصه ايرادي در آن نمي بينم خصوصاً اينكه اين بحث اينقدر باز شده و چه خوب است كه ساير روش ها نيز به اين خوبي با ذكر كوچك ترين جزئيات باز مي شد! كل پست هاي قبلي اين تاپيك و هر سايت و وبلاگ ديگر را كه مطالعه نمائيم، هرگز نحوه ساخت دقيق با جزئيات كامل يك بويله را نمي بينيد در حالي كه ماهيگيران تشنه دانستن چنين جزئياتي هستند و اين بحث براي اولين بار در مورد اين ريسه (كه در حرفه اي نبودن آن شكي نيست) اجرا شده است و چه خوب است كه همه استقبال كنند تا بلكه ساير روش ها نيز به اين خوبي تشريح گردد. پست بعدي شما در مورد بويله قامل تامل مي باشد اما شما نيز آموزش عمومي بويله را فرموديد نه ذكر جزئيات آنرا. دوستان بايد بدانند درصد نمك و شيريني بويله چه مقدار باشد، اين بويله چه زماني قبل از ماهيگيري تهيه گردد، بويله چه مقدار در آب جوشانده شود، آيا پس از جوشاندن فريز گردد (اگر بله نهايتاً چه مدت مي تواند فريز بماند) و جزئياتي از اين دست كه در هيچ منبعي به آن پرداخته نشده است و دوستان انتظار دارند از اساتيدي چون شما اين نكات را بياموزند.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-05-07 10:43 AM

سلام دادا شکاشرمی عزیز بنده همچین جسارتی نکردم و هرگز هم نه به خودم این اجازرو میدم نه در حدی هستم که بخام یک فریم شخصی ایجاد کنم
در مورد جواب دادن بویله هم اگه جواب نمیداد پیشنهاد نمیکردم نه من بلکه خیلی از دوستان دارن با همین روش در ایران ماهی میگیرن یه گشت توی اینترنت بزنین میبینین با بویله هم توی ایران صید خوبی دارن مثل رکورد ایران که کپور 27 کیلویی توی اوان است.

کاویان عزیز مثلا کجا امکان پذیر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی گفته نخ 016 برای کپور ضعیفه شما تا حالا نخ ریسه کپور بالای 016 دیدین که بمنم نشون بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی گفنه با نخ 016 نمیشه ماهی بالای 2 کیلو گرفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد میشه بگین نخ فلورو کربن اصولا برای چه سیستمی و چه نوع ماهی ساخته شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد بحث اخر من اون روش رو نفی نکردم اما گفتم بهترین روش نیست و قطعا روش هایی هستند که به مراتب بهتر عمل میکنند
در مورد ساخت بویله اون هم با جزعیات اصلا عملی نیست چون هر بویله برای مکان خاص شرایط خاص و ................ دیگه ساخته میشه من روی بویله های اماده بحث کردم نه دست ساز

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-05-07 10:50 AM

ممنونم سپاس بر شما
والله اغلب روش هايي كه بين دوستان هست و در نت ديدم رو اجرا مي كنم بستگي به موقعيت جغرافيايي اون محل داره
خب محسن جان من بويله آماده استفاده نمي كنم البته ممنونم بابت اطلاعات مفيدت
خب بنده دارم براي فصل تابستان بويله درست مي كنم اونم از سير يا وانيل و يا روغن ميگو يا زردچوبه يا ژله هاي آماده
جايي كه مد نظر هست واسه ماهيگيري جلبك سبز داره و اغلب قلاب گير ميكنه و و همراه با جلبك بيرون مياد
قلاب مورد استفاده بنده هم 4 تا 6 هست خوشبختانه .سايز 16 بويله منظور همين قالب هايي كه از خمير بويله گرد ميگيرن ديگه ؟
در مورد اين بويله كف خواب رو شناور كنم يعني اينكه اول ميشه قلاب بعد 15 تا 30 سانت بشه نخ بعد هرزه گرد و بعد سرب متحرك؟
يا ابنكه بالاي سرب شناور نصب كنم يا سرب و خذف كنم ؟
اي كاش با عكس توضيح ميدادي يا لينكي قرار ميداديد كه بشه مطلب رو دقيق تر هضم كرد Khansariha (8)