شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-05-04 10:42 AM

(2014-05-04 08:06 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
این روش چند ایراد داره
1.نوع نخ استفاده شده بزرگه و قابل دیده شدن که باعث فرار ماهی میشه
2.ارزش غذایی طعمه با مواد طعمه پاشی فرقی نمیکنه در صید کپور طعمه اصلی باید بهتر از طعمه پاشی باشه
3. طول ریسه کوتاهه
4. ممکنه در هنگام پرتاب یا طعمه جدا بشه و یا قلابها خارج بشن و شما متوجه نشید
5.کپور عادت داره که طعمرو ورداره و به جلو حرکت کنه که وزن زیاد طعمه یک مقاومت ایجاد میکنه و باعث فرار ماهی میشه
6.کپور طعمرو قورت میده و توف میکنه که این طعمه بزرگ امکان این کار رو کم میکنه
و..............

سلام دوست عزیز قبل از استفاده از این روش من هم مثل شما فکر میکردم ......!!!!!!! 2 سال پیش یه بار که ماهیگیری رفته بودم یه شبانه روز پای سد بودم 3 عدد کپور نیم کیلو گرفته بودم رفتم پیش یه اکیپ ماهیگیر که 100 متر پایینتر از بنده بودن سر زدم ببینم چه کردن دیدم 75 عدد کپور با دو تا چوب و چرخ گرفتن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! با همین روش خوشه ای !!!!!!!!!!! به شما پیشنهاد میدم امتحان کنید امتحان کردن هیچ ضرری نداره

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-05-04 11:47 AM

حتمأ اونا یکی دو گونی خمیر مصرف کردن!!!!!!
حالا جدا از طعمه، در چه جاهایی توی رودخونه کپور بهتر به قلاب میاد؟اگه عکس بذارید عالی میشهKhansariha (8)
یا آب رودخانه زیاد بشه بهتر به قلاب میان یا آب کمتر باشه؟
کسی که اولین بار با هدف صید کپور میره رودخونه، باید چه انتظاری از نتیجه ماهیگیری داشته باشه تا درصورت نتیجه نگرفتن ناامید نشه؟ مثلأ من وقتی برای شکار زردپر میرم، بسته به شرایط حاکم محیطی یه توقع معقولانه ای از صید اون روزم دارم.
در رودخانه سمت ما ندیدم کسی برای صید کپور ماهیگیری کنه بخاطر همین نمیتونم اتمال بدم که کپور بزرگ هست یا نه هرچند شاید کپورهای غول پیگری باشه!!!!
ممنونKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-05-04 03:14 PM

(2014-05-04 11:47 AM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتمأ اونا یکی دو گونی خمیر مصرف کردن!!!!!!
حالا جدا از طعمه، در چه جاهایی توی رودخونه کپور بهتر به قلاب میاد؟اگه عکس بذارید عالی میشهKhansariha (8)
یا آب رودخانه زیاد بشه بهتر به قلاب میان یا آب کمتر باشه؟
کسی که اولین بار با هدف صید کپور میره رودخونه، باید چه انتظاری از نتیجه ماهیگیری داشته باشه تا درصورت نتیجه نگرفتن ناامید نشه؟ مثلأ من وقتی برای شکار زردپر میرم، بسته به شرایط حاکم محیطی یه توقع معقولانه ای از صید اون روزم دارم.
در رودخانه سمت ما ندیدم کسی برای صید کپور ماهیگیری کنه بخاطر همین نمیتونم اتمال بدم که کپور بزرگ هست یا نه هرچند شاید کپورهای غول پیگری باشه!!!!
ممنونKhansariha (8)

سلام به شما جناب smart در پاسخ به سوالات شما به ترتیب 1- اگر ماهی به قلاب دهن بزند و فصل صیدش باشد بله باید به اندازه یه گونی جا برنج 10 کیلویی (برنج تبرک ) خمیر درست کنی !!! اما ممکنه یه وقت ماهی دور و بر قلاب نیاد اونموقع فقط یه پرتاب خمیر احتیاج داری 2- تراکم مکان ماهی کپور تو رودخونه بسته به اکوسیستم رودخونه داره بعصی رودخونه ها درخت داخل آب هست بعضی رودخونه ها نیزار داخل آب هست و بعضی رودخونه ها هیچی نداره صاف صاف !!!!! 3- در مورد زیاد وکم بودن آب برای صید کپور آن هم بسته به اون روخونه داره بضی رودها که آب زیاد باشه ماهی صید نمیشه تا وقتی اب بره پایین و برعکس بعضی رودها تا آب رود بالا نباشه ماهی کپور به گردش در نمیاد باید باید در همه وقت بری ماهیگیری تا روند ماهیگیری اون مکان به دست بیاد
باز هم اگه جوابها نا مفهوم بود بگید که آدرس سایت بزرگ ماهیگیری خودم را برایتان ارسال کنم در آنجا توضیحات کامل هست

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-05-04 05:19 PM

ممنونKhansariha (8)
نیکی و پرسش؟؟؟!!! صبح شرف یاب شدم توسایتتون استفاده کردیمKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohajr - 2014-05-04 09:23 PM

سلام به دوستان عزیز .
نوع ماهی < شیر و زردپر و قزل >
مکان :بازفت
طعمه :کرم خاکی
وزن بزرگترین ماهی 750گرم
تعداد 19 عدد
url=http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/][تصویر: 13992258942.jpg][/url
url=http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/][تصویر: 13992259811.jpg][/url

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-05-04 10:08 PM

سلام به همه دوستان
اینم یه نمونه از ریسه خوشه ای پارسال از تبریز خریدم 3تومن 10تا خریدم.
این ریسه توی سد ماکو خیلی خوب جواب میده
[تصویر: 13992285411.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - old.hunter - 2014-05-05 08:26 AM

يك نخ اصلي داره كه نخ هاي ديگه بهش گره خورده ؟
اون دانه پلاستيكي حكم نگه دارنده فنر رو داره ؟
پشت فنر يك قطعه پلاستيكي داره كه اونم نگه دارند هست ؟
قلاباش چه سايزي هست ؟ Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2014-05-05 08:29 AM

(2014-05-04 10:42 AM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز قبل از استفاده از این روش من هم مثل شما فکر میکردم ......!!!!!!! 2 سال پیش یه بار که ماهیگیری رفته بودم یه شبانه روز پای سد بودم 3 عدد کپور نیم کیلو گرفته بودم رفتم پیش یه اکیپ ماهیگیر که 100 متر پایینتر از بنده بودن سر زدم ببینم چه کردن دیدم 75 عدد کپور با دو تا چوب و چرخ گرفتن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! با همین روش خوشه ای !!!!!!!!!!! به شما پیشنهاد میدم امتحان کنید امتحان کردن هیچ ضرری نداره
------------------------
سلام
با تشكر از توضيحات و وقتي كه بابت ارسال عكس ها مي گذاريد.
لطفاً نحوه اتصال اين ريسه به نخ اصلي را مختصر توضيحي بفرمائيد. آيا در انتهاي نخ قرار مي گيرد و پس از پرتاب، كف بستر مي خوابد؟ يا بصورت انشعابي حدود 20 سانت بالاتر از سطح بستر قرار مي گيرد؟ زاويه چوب و سفتي نخ در چه حدي باشد؟
با تشكر

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-05-05 11:20 AM

(2014-05-05 08:29 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-04 10:42 AM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
------------------------
سلام
با تشكر از توضيحات و وقتي كه بابت ارسال عكس ها مي گذاريد.
لطفاً نحوه اتصال اين ريسه به نخ اصلي را مختصر توضيحي بفرمائيد. آيا در انتهاي نخ قرار مي گيرد و پس از پرتاب، كف بستر مي خوابد؟ يا بصورت انشعابي حدود 20 سانت بالاتر از سطح بستر قرار مي گيرد؟ زاويه چوب و سفتي نخ در چه حدي باشد؟
با تشكر

[تصویر: 13991038051.jpg]سلام .ممنون . در بالا نگاه کنید نخ همه 7 قلاب از داخل فنر عبور داده شده و حلقه ای به یه هرزگرد متصل شده است و هرزگرد هم که به نخ اصلی وصل میشود ......... فنر هم با نخی به هرزگرد وصل است 2- این ریسه پس از پرتاب کف آب میخوابد 3- زاویه چوب باید 80 درجه نسبت به آب باشد ( یعنی از پایه ای استفاده کنیم که نوک چوب دقیق رو به آسمان باشد ) و سفتی نخ زیاد باشد و نکته دیگر ماهی که نوک میزند احتیاج به تو دهن زدن ندارد و ماهی خود به خود گرفته میشود و چنان ضربه میزند که تا تکه سوم چوب خم میشود و آن موقع فقط باید ماهی را از اب بیرون آورد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2014-05-05 11:32 AM

quote='old.hunter' pid='192339' dateline='1399265807']
يك نخ اصلي داره كه نخ هاي ديگه بهش گره خورده ؟
اون دانه پلاستيكي حكم نگه دارنده فنر رو داره ؟
پشت فنر يك قطعه پلاستيكي داره كه اونم نگه دارند هست ؟
قلاباش چه سايزي هست ؟ Khansariha (8)

سلام
به ترتیب سوالتونو جواب میدم
نه 6تا نخ هستش که بالا گره خوردن
نه اون یه لوله نرم پلاستیکی هست که از وسط لوله در چهار جهت مختلف سوراخ کردن از اون سوراخ نخ رد کردن تا قلابها در 4جهت مختلف باشن
فنرو هم از بالا به نخی که دونه تسبیح داره گره زدن
اگه اشتباه نکنم سایز 12 اگه اشتباه بود دوستان اصلاح بکنن
[تصویر: 13992767351.jpg]