شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-04-02 07:43 AM

سلامKhansariha (8)
کاش از ماهیاتون یه عکسی میذاشتید خیلی لذتبخش بودKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2014-04-04 07:47 PM

سلام
این هم ماهی گیری من در خلیج همیشه فارس
طعمه:ماهی مرکب
ریسه:ریسه معمولی با دو انشعاب
مکان دقیق:بندر امام حسن
نوع قلاب و سرب: قلاب کپور گیری سایز 2 (فکر کنم) سرب شماره 2
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-04-05 08:26 PM

سلام Khansariha (8)
چند روز پیش این نوشتم نمیدونم ارسال نکردم یا پاک شد یا چیز دیگه ای به هرحال دوباره مینویسمKhansariha (399)
برای صید ماهی ممنوعیتی وجود داره؟منظور من نژاد(مثل خاویاری)، سایز ماهی، مکان ماهیگیری یا هر دلیل دیگه ای هست.
لطفأ دوستان تجربیات خودشون و قوانین خودشون در این باره در اختیارمون بذارن.
ممنونKhansariha (8)Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2014-04-05 09:22 PM

(2014-04-05 08:26 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام Khansariha (8)
چند روز پیش این نوشتم نمیدونم ارسال نکردم یا پاک شد یا چیز دیگه ای به هرحال دوباره مینویسمKhansariha (399)
برای صید ماهی ممنوعیتی وجود داره؟منظور من نژاد(مثل خاویاری)، سایز ماهی، مکان ماهیگیری یا هر دلیل دیگه ای هست.
لطفأ دوستان تجربیات خودشون و قوانین خودشون در این باره در اختیارمون بذارن.
ممنونKhansariha (8)Khansariha (256)
محمد جان
ماهیگیری قانونمند هم نیاز به پروانه داره که عمومآ بعد فصل تخمریزی ماهیها توسط محیط زیست همون منطقه صادر
و بسته به شرایط محیطی زمانش گاهی کمی متغیره مثلآ تو گیلان قبلآ از نیمه دوم اردیبهشت اقدام به صدور میکردند
برای دریافتش هم یه سری مدارک واریز وجه بحساب سازمان و عکس جزو پیش نیاز بود
یه سری قوانین و محدوده ها و طرق مجاز و غیر مجاز صید هم پشت اون درج شده بود ولی الآن دیگه جدیدآ نمیدونم چطور شده
حتی گاهی اوقات مامورین محیط زیست در محل ماهیگیری هنگام بازرسی پروانه های قدیمی و تاریخ گزشته ماهیگیرا رو در محل با صدور قبض تمدید میکردند و برخورد خوبی هم داشتند این موارد تا حوالی سال 77 یادمه Khansariha (399)خخخ
اما جدیدآ دیگه نمیدونم و باید منتظر بود تا چی پیش میاد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-04-06 12:43 AM

سلام آقا بهروز عزیز
البته دوران خوش رویی و برخورد مناسب گذشت.
الان برای پروانه روزانه یه روز باید بری در به در دنبال مسئول محترم تا شاید ساعت 9 10 مجوزت و بگیری و برگردی فرداش بری ماهیگیری.
اخلاقشونم که ماشاءا... صد رحمت به دشمن. اگر مجوز نداشته باشی که چوب و چرخت و میگیرن و مثل قدیم هم نیست که تعهد بدی و پس بگیری. برخورد با ماهیگیران غیر قانونی خیلی شدید شده.
البته این مربوط به سد لار و همون منطقه در سال گذشته بود.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2014-04-06 03:39 AM

گناه دارن زورشون به شکارچیا نمیرسه سر ما ماهیگیرای بیچاره خالی میکنن ، چوب و چرخ کجا Khansariha (399)، اسلحه شکاری Khansariha (58) (مورد اسلحه جنگی هم داشتیم) کجا

حالا برگردیم به اصل تاپیک ، دوستان یه دریاچه مصنوعی آب شور کنار شهر ما (خوزستان - ماهشهر) هست که از خور تغذیه میشه . مساحت زیادی هم داره عمقش هم از 2 متر کمتره و اکثر جاها حدود 1.5 متره . کف آب هم چون راکده جلبکی هست . دیگه اجبارا از ریسه انشعابی تک قلاب استفاده میکنیم .
اینم یه عکس از اون محل که از یه سایت پیدا کردم Khansariha (399)

[تصویر: DSC_2371.jpg]

البته مشخصه که این جوونا بار اوله میان چون این قسمت ماهی نداره زیاد Khansariha (144)
اینم چندتا ماهی ما تو یه روز بادی
سایز نخ : 20 ، سایز قلاب : خیلی ریز :D تو عکس مشخصه ، طعمه : تیکه های کوچیک میگو

[تصویر: abf27e2132ebde611.jpg]
[تصویر: 7498e3d5e1ce4fdb1.jpg]

اون بزرگه که شانکه ، به بقیشون هم اینجا میگن شیر ، البته نسبتی با اون شیر ماهیا دریا ندارن گمونم :D طفلکی ها وقتی به قلاب میوفتن اصلا زوری نمیزنن ، اما شانک بدجور وحشیه :D
از اون قلاب فقط 3 تا توی یه مغازه ای اتفاقی پیدا کردم . کسی از دوستان تو این سایز از این مدل قلاب ها ندیده جایی ؟ یه 50 تا میخوام :D

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-04-06 07:32 AM

سلامKhansariha (8)
متأسفانه من نتونستم عکس ماهیارو ببینم ولی عکس دریاچه دیدم.
شانک خیلی قوی و وحشی هستش و عاشق میگو هست و از لحظه ای که قلاب به شدت میکشه تا لحظه ای که از آب بیرون میکشیش و نگاش میکنی خیلی لذتبخشهKhansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-04-06 03:12 PM

سلام به بچه های ماهیگیر .... انشاالله امسال رکورد سالهای قبل رو بزنید Khansariha (8) [تصویر: 13967843941.jpg]
ماهی کپور . وزن 9 کیلو گرم . طعمه کرم خاکی .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-04-06 11:16 PM

دوستان
تا کی این تخم ریزی ماهیها ادامه داره؟
الان اگر بریم سد 15 خرداد به نظر دوستان میشه کپور گرفت یا نه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2014-04-07 12:17 PM

دوستان يه آبگير سراغ دارم كه توش تعداد زيادي ماهي آمور حداقل 3 كيلو وجود داره ! اين ماهي ها الان حدود 7 ساله تو اين آبها مشغول بازي هستند و تا بحال كسي موفق به صيدشون نشده ، البته ماهيگير زيادي هم جاش رو بلد نيست ، خودمم انواع روشها و انواع طعمه هارو امتحان كردم ، به هيچ وجه به طعمه نميزنند. اگه كسي ميتونه كمكي كنه ممنون ميشم اطلاعاتي داره در اختيار ما بزاره . . .
ممنونم