شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-03-27 12:19 PM

با سلام خدمت دوستان Khansariha (8)
مکان: رودخانه سپیدرود
طعمه: روده اردک و روده مرغ محلی
قلاب: شماره 3 نروژ
زمان: 3 فروردین 93 (روز تولدم!!!!!!!!)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اون ترازو هم هدیه تولدم بود که صبح همون روز خانومم بمن کادو داد و منم بعدظهر افتتاحش کردم و بابت همه زحمتهاش هم ازش تشکر می کنم.
عکسارو کاهش رزولوشن کردم امیدوارم صفحه سایت بخاطر عکس ها سنگین نشده باشه به همین خاطر عکسای کپورهایی که قبل برف انزلی گرفته بودم هم توی صفحه بعد میذارم.
خوش باشیدKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-03-27 12:39 PM

سلام دوست عزیز
تولدتون هم مبارک
ماهی های خوبی گرفتید
فقط اگه امکان داره مکانشو دقیقتر معرفی کنید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-03-27 03:17 PM

(2014-03-27 12:39 PM)ali123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
تولدتون هم مبارک
ماهی های خوبی گرفتید
فقط اگه امکان داره مکانشو دقیقتر معرفی کنید

سلامKhansariha (8)
خیلی ممنونم بابت تبریکتونKhansariha (8)
از لاهیجان به سمت رشت میخوای بیای میرسی به یه میدون بزرگ که اول شهر آستانه اشرفیه میشه از بلوار بیرون شهر بری(سمت چپ) میرسی به یه پل خیلی طولانی که بپرسی بهت نشون هم میدن. در قسمت شروع پل یه جاده خاکی با شیب زیاد هست که میره پایین و رسیدی زیر پل برو سمت راست که جاده خاکی سربالایی هست. یکم بری جلو میرسی به جاییکه رودخونه پیچ داره و معمولا همونجا چندین نفر قلاب میزنن. متأسفانه اینجا (محل کارم) گوگل ارث ندارم مکانش دقیق نشونتون بدم.
در کل توی این فصل بهتره جایی قلاب بزنی که آب جریان تندی داره و پایینترش عمق آب زیاد باشه و اگه درخت هم توی آب باشه که عالی میشه. سرب سنگین استفاده کن تا قلابت توی جریان آب تند بمونه حتی بخواد چوبت 3تا تیکه بالاش بخاطر فشار آب به نخت خم بشه.
فلسفش اینه که زرد پر ماده از مخفیگاهش(آب عمیق) میاد بسمت آب تند بالا یا پایین رودخونه(بیشتر بالا میاد) و اونجا شکمش به کف رودخونه می ماله تا دونه های خاویارش که بهم چسبیدن از هم جدا بشن تا موقع تخم ریزی راحت از بدنش خارج بشن. نرها هم با بوی ماده ها میان همونجا خب اینکار هم نیاز به انرژی داره که باعث میشه اونجا غذا بخورن.
هرجای رودخونه با شرایط بالا بری میتونی زردپر بگیری. من خودم با اینکه میتونستم روزهای بعدش برم و بگیرم نرفتم چون دوست ندارم من در انقراض نسلشون سهیم بشم. اندازه حق خودم گرفتم و تا آخر تابستون هم دیگه نگیرم ناراحت نمیشمKhansariha (219)
چیزهایی هم که گفتم بر اساس تجربه خودم بود که از کودکی زردپر میگیرم اگه جایی از صحبتهام با نظر دوستان جور در نیومد به بزرگی خودشون ببخشن و اصلاحش کنن.
و در آخر سعی کنیم ماهی کوچیک گرفتیم بندازیمش توی آب تا بزرگ بشنKhansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-03-27 04:17 PM

سلام دادا ممنون از توضیحاتتون
تولدتونم مبارک
ببخشید اگه جسارت میکنم با تجربیات من وزن زیاد سرب مشکل ایجاد میکنه چون زرد پر با طعمه بازی میکنه و اگه احساس مقاومت کنه فرار میکنه واسه جبران این خطا این روش رو امتحان کنید طول ریسرو 30 تا 40 سانت بگیرید بعد یک هرزه گرد ببندید بعد 50 تا 100 سانت نخ براید ببندید (این طول رو بر اساس موانع احتمالی زیر اب انتخواب کنید تا احتمال گیر کردن نخ کم بشه) بعد وزنرو بصورت ازاد روی نخ براید بزارید جوریکه نخ ازاد حرکت کنه بهد با یه هرزه گرو نخ براید رو به نخ اصلی متصل کنید استفاده از نخ براید بخاطر اینه که بر اثر سایش نخ زود پاره نشه و اینکه کشش ماهیرو جذب کنه
توی این فصل میتونید از بچه قورباقه و کرم خاکی هم استفاده کنید
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-03-27 04:51 PM

به این صورت که چنگک اخر از همه باشه سرب بالاتر از چنگک باشه ؟
یه شماتیک هم بزارید خیلی بهتر میشه
زردپر واقعا ماهی تیزی هست و سخت جون به صورتی که من ساعت 12 شب صید کردم و گذاشتم تو یخچال روز بعدش ساعت 2 رفتم دیدم هنوز زنده هست هیچ ماهی ندیدم که انقد سخت جون باشه.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kingzax - 2014-03-27 05:43 PM

سلام
فکر کنم منظور دوستمون طرحی بود که من چند صفحه قبل گذاشته بودم
[تصویر: 22_14139551808562631.jpg]

البته شماتیک من طرح جدا شونده سرب از ریسه هست. اگر ریسه از سوراخ سرب رد بشه , هم سرب از دست نمیره و هم ریسه موقع بلعیده شدن طعمه آزاده

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2014-03-27 08:42 PM

به به بوی خوش ماهیگیری میاد.علیرضا جان این روش شما تو این 2 جا جواب نمیده.تو ارس جواب میده ولی تو قزل اوزن و سپید رود خیر.سرعت آب در این رودخونه ها بالاست.این فصل هم اوج زمان تند آب هست.من تو قزل اوزن 3 تا سرب 5 میبستم با بویله پرت کن مینداختم به 2 ثانیه نمیکشید میومد بغل میخوابید.بخاطر شدت جریان زردپر این مناطق حالت مهاجم دارند و با یک ضربه طعمه رو میگیرن و به اصطلاح بازی در کار نیست.بهترین روش همون روش قلاب سنگی بومی ها هست.بعد وزن زباد مشکلی در احساس نوک ماهی ایجاد نمیکنه.فشار آب اونقدر زیاد هست که کشش روی نخ رو کامل حس میکنید.و در زمان نوک زدن شما نه تنها نوک رو حس میکنید بلکه کشش پر قدرتی رو میبینید.الان وقت فوف العاده ای برای ماهیگیری در گیلوان هست.
وای خدا بگم چیکارتون کنه کرم انداختید به جون من.وقتم ندارم ماهیگیری هم برم.
در ضمن smart عزیز این حیوون پر تخم هست.به نظرم بهتر بود به آب برمیگشت.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-03-27 09:49 PM

تو جاهای که جریان خیلی زیاد هست مثل رودخونه جمال اباد-زیر پل علی اباد- زیر پل گیلوان- رودخونه درام، اگه تو اون جریان زیاد رودخونه هر سربی ببندی کلا جواب نمیده میاره لب اب سریع ولی جاهای از همین رودخونه ها هم هست که جریان اب کمتری داره که میشه اونجا راحت قلاب انداخت، فعلا جریان رودخونه این مناطق که گفتم در کمترین جریان خودشون تو سال هستن مخصوصا جمال اباد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-03-28 07:22 AM

سلام Khansariha (8)
من با نظر کاربر خوبمون sadra9496 موافقترم و برای ماهی مهاجمی همچون زردپر در اون فشار آب زیاد، وزن اون سرب تأثیر بدی نداره و اون زردپر 2.3 کیلویی چوب 3 متری منو با یه ضربه انداخت روزمین(روی چوب گذاشته بودم).
من از سیستم زیر استفاده می کنم

درمورد یخچال امین آقا هم باید بگم که عالیه (شوخی) چون زردپر زود می میره و از جمله ماهیایی هست که نیاز به اکسیژن زیادی داره. باز کپور بگید یه چیزی. البته زردپر واقعأ ماهی قوی هست.
در مورد تخم داشتن ماهی هم آره یکیش تخم داشت که بنده خیلی بابتش ناراحتمKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-03-28 09:36 AM

سلامی دوبارهKhansariha (8)
مکان:مرداب انزلی
طعمه: خمیر نون باگت+نون بربری
قلاب: 10 طلایی
سایز نخ:20
زمان: زمستان قبل برف سنگین92
سیستم: شناور روآبی

روز اول(بعدظهر تا غروب)

روز دوم با تمام قوا!!!!!!(قبل ظهر تا غروب)

مکان ماهیگیری

اینم اردک ماهی که در برگشت از انزلی توی بازار بزرگ خریدم(جای تور دور کمرش مشخص میکنه با تور شکار شده)

سایز ماهی ها کوچیک بود ولی چون همسرم از شکارشون لذت می برد منم نگهشون داشتم(نصفشون خودش گرفت!!!) ازطرفی برام جای تعجب داشت که در زمستان ماهی میگرفتم چون تا قبل اون تجربه ماهیگیری نداشتم مخصوصأ کپور.
جالبه بعد برف هم رفتم که اونجا هنوز برف روزمین بود و تونستم یه کپور یکمی بزرگتر از اینا بگیرم.