شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-03-24 09:49 AM

امروز بر خلاف دیروز دریا هیچ خبری نبود دریغ از یه نوک! دیشب طوفان شدیدی امده بود برای همین از ماهی خبری نبود.
زمان 6:30 تا 9صبح
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستانی که تو خصوصی در مورد روش صید زردپر سوال کرده بودن

به این صورت باید قلاب دروست کنید یه فنر که دور ها دورش چند تا قلاب میبندیم بعد یه خمیر بزرگ روش رو میگریم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-03-24 08:34 PM

به این صورت باید قلاب دروست کنید یه فنر که دور ها دورش چند تا قلاب میبندیم بعد یه خمیر بزرگ روش رو میگریم
[/quote]
سلام دوست عزیز
میشه درمورد استفاده از فنر و دلیل اون بیشتر توضیح بدید ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-03-24 08:42 PM

چون طعمه ماهی مورد نظر خمیر هست و به قصد صید ماهی بزرگ طعمه رو دروست میکنیم باید خمیر بزرگی به قلاب بزنیم که در حالت عادی اگه یه خمیر به اندازه یه گردوی سبز به قلاب بزنیم هم در میاد موقع انداختن هم اینکه چون حجم زیادی از خمیر دور چنگک گرفته باعث در رفتن ماهی میشه بعد خوردن طعمه برای همین از فنر استفاده میکتن که هم خمیر به خوبی لای فنر گیر کنه هم اینکه تو خمیر چندتا چنگک جاسازی میکنن که به فنر متصل هست.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-03-24 10:00 PM

از چه قلاب و چه شماره ای برای این ریسه استفاده میکنید ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-03-24 11:19 PM

همه این ها بستگی به وزن حدودی ماهی که میخواین بگیرین داره که باید نصبت به محدوده تخمین زده بشه

عکس از نت.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ali123 - 2014-03-24 11:35 PM

(2014-03-24 11:19 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همه این ها بستگی به وزن حدودی ماهی که میخواین بگیرین داره که باید نصبت به محدوده تخمین زده بشه

عکس از نت.
دوست عزیز نخی که در عکس دیده میشه ظاهرا نخ بافته شده است . ایا شما هم از این نوع نخ استفاده میکنید ؟
ببخشید که زیاد سوال میکنم .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-03-25 12:02 AM

نه من به روش شماتیکی که خودم کشیدم دروست میکنم این عکسم برای درک بیشتر گذاشتم.
روش دیگه هم پیچیدن لواش نیم پز به چنکگ بعد خوب با نخ باید محکمش کرد ین روشم جواب میده بین روش های معمولی.
البته برای طعمه پاشی هم 6کیلو گندم خیس خوره از روز قبل پاشیده شد خمیر هم داخل همون اب گندم گرفته شد. با تمام این وجود بسته به شانس ادم داره یه روزخوب یه روز...
سد منجیل تو چند سال قبل خیلی وضعش بهتر از این بود برای ماهیگیری دیگه به شخصه سالی شاید بیشتر از 4دفعه وقتمو برای ماهگیری نمیذارم.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-03-25 12:21 AM

دوستان سلام
امین جان دیروز توی رودخانه سپیدرود دوتا زردپر دوکیلویی زدم با یه نیم کیلویی
باورکن 8تا قلاب بیشتر ننداختم که 4تاش زردپر زد یکیش موقع بالا آوردن در رفت . طعمه من روده اردک محلی بود و روده مرغ محلی.
از بس بوش شدیده زردپرو از توی مخفیگاهش بیرون میکشه حتما امتحان کن.راستی روده مرغ ماشینی که میفروشن اصلا نمیزنه!!!!!!
من با ترازوی دیجیتالی وزنشون کردم که 3 روز دیگه عکسشون میذارم روسایت
به اعداد و ارقامی که هوایی میگن توجه نکنن اگه قبل وزن کردن ماهیام ازمن می‌پرسیدن. حدس بزن چند کیلویی هست میگفتم سه و نیم کیلو!!!!
ایشالا بچها صید های خوبی داشته باشن ولی خداوکیلی بچه ماهی گرفتید بندازینشون توی آب بزرگ بشنKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-03-25 12:34 AM

سلام کدوم قسمت ماهی گرفتین ؟ بمینم من ندیدمتون خخ انقد از این ور اون ور ماهی گیر میاد که نگو... امروز 6 صبح که رفتم دیدم 5 نفر تو اون سرما کنار اب بودن از دیشب.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-03-25 09:09 AM

بین پل آستانه و پل بیرون شهر آستانه که به پل لاهیجان معروفه. با گوگل ارث اون مکان پیدا کردم
از لاهیجان که به سمت رشت میای از مسیر بیرون شهر آستانه اشرفیه بری می رسی به یه پل خیلی طولانی که از کنار پل یه جاده خاکی با شیب تند میره کنار رودخانه بعد برو سمت راست جایی هست آبش خیلی جریان تندی داره. یه بدی داره شلوغه اون روز حدود دهتا ماهیگیر اونجا بودن که داشتن مگس میپروندن تازه بالاش هم یه جاده هست!!!!داشتم ماهی خسته میکردم دیدم سروصداست برگشتم نگاه کردم یه زنه با دوتا بچش و یه مرد مسن نگاه میکردن منتظر بودن ماهی بکشم بالا!!!!!
دیروز میرفتم لاهیجان دیدم 3 نفر با فاصله یک متر از همدیگه دقیقا جایی که نشسته بودم داشتن قلاب میزدند!!!