شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-01-13 10:25 AM

سلام Khansariha (48)
اون زمان که ما چوب 4.5 دایوا میخواستیم از درصد مرصد خبری نبودKhansariha (367)
حالا که جنسها کم شدن درصد هم اومد!!!! میگم دلیل کاهش قیمت چیه؟؟
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2014-01-13 01:21 PM

ممنون از دوستان ، بیشتر برای همون قزل میخوام ، بله همون تخفیف 30% هست :D اگه قیمت های خود Cormoran رو با دلار 3 تومن حساب کنید از قیمت های تو سایت بیشتر میشه :D

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-01-21 08:51 PM

این تصویریه که هر روز تو مسیر رفتو امدم تو بازار منجیل میبینم صید فيتوفاك ماهی قول اسا که با دام میگرنشون این ماهیای تو تصویر هر کدوم 1متری هستن که خودم تو سد منجیل چند برابر اینارو دیدم دو ماهی که از همه بیشترو بزرگتر هستن تو سد منجیل اسبله و فيتوفاك هست که میشه گفت رکورد های ایران تو این سد هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-01-21 11:39 PM

دوستان من دنبال یه چوب 4 متر به بالا هستم که کیفیت خوبی داشته باشه دوستان تا 150 تومان چی پیشنهاد میدن برای پرتاب بالای 80 متر میخوام
دوستان با تجربه از نخی استفاده کنم که پرتاب طولانی تری نسبت به نخهای دیگه داشته باشه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-01-22 12:36 AM

(2014-01-21 11:39 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من دنبال یه چوب 4 متر به بالا هستم که کیفیت خوبی داشته باشه دوستان تا 150 تومان چی پیشنهاد میدن برای پرتاب بالای 80 متر میخوام
دوستان با تجربه از نخی استفاده کنم که پرتاب طولانی تری نسبت به نخهای دیگه داشته باشه؟

سلام با این قیمت که گفتید میتوانید چوب تلسکوپی کربن دار از خانواده آلبااستار ( کربو استار - فالکون - آلبا ) را خریداری کنید بسیار چوبهای خوبی بوده و اکثرشان دارای اکشن 80 تا 200 g هستند...........Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-01-22 11:08 AM

(2014-01-22 12:36 AM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-21 11:39 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام با این قیمت که گفتید میتوانید چوب تلسکوپی کربن دار از خانواده آلبااستار ( کربو استار - فالکون - آلبا ) را خریداری کنید بسیار چوبهای خوبی بوده و اکثرشان دارای اکشن 80 تا 200 g هستند...........Khansariha (48)

سلام
در بکمیل گفته های داداش گلم چند نکته گفتنش بد نیست
چوب بالای 4 متر برای دریا مناسبه اونم ماهیگیری در ساحل برای پرتاب حدود 80 متر یک چوب 360 هم به راحتی همین کار رو انجام میده اما
1. چوب چند تکه به مراتب پرتاب بلند تری از تلسکوپی داره اونم بخاطر نقاط شکست کمتر چوب بهترین گزینه چوب 2 تکست اما حمل و نقلش مشکله من خودم از 3 تکه استفاده میکنم
2. نخ هرچی باریکتر باشه پرتاب راحت تره اما وزن سرب باید توری انتخاب بشه که هنگام پرتاب نخ اصلی پاره یا ضعیف نشه با اکثر نخ های موجود در بازار همچین پرتابی غیر ممکنه مگه نخ خوب بگیرین که اونم کلافی 50 تومن به بالا اب میخوره من نخ سامورایی سایز 35 شرکن dam رو پیشنهاد میدم
3.نوع ریسه در پرتاب ازخیلی چیزای دیگه مهمتره حتی از خود چوب چون ریسه نا مناسب باعث پیچ خوردگی نخ یا پارگی اون میشه بهترین ریسه هلیکوپتری هستش

در مورد ماهی فیتوفاک گرفتنش با قلاب اونم با روش های معمول محاله چون کلا پلانگتون خواره و به هیچ طعمه ای جواب نمیده فقط یک راح داره که اونم درست نیست
مخلصیم Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-01-22 12:16 PM

مگه من گفتم با قلاب گرفتن؟ گفتم با دام میگرنشون یه جور پره هست. برای این ماهی ها حتی تور هم جواب نمیده چون خیلی راحت تورو پاره میکنن. این ماهی اصلا به قلاب نمیزنه هرگز فقط یه طمعه مخصوص داره که خیلی کم یاب هست به اون میزنه به طمعه معمول در بازارو دست ساز نمیزنه.صید این ماهی فقط به دو روش انجام میشه یکی دام که 1نفر بیشتر تو سد منجیل این کارو انجام نمیده یکیم وقتی سدو زیراب میزنن این ماهی ها ازاون ور سد میان بیرون چون گیج هستن از رو سطح حرکت میکنن جوری که شما ماهی 2متریو با دست میتونین بگیرین موفق باشید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-01-22 02:10 PM

(2014-01-22 12:16 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مگه من گفتم با قلاب گرفتن؟ گفتم با دام میگرنشون یه جور پره هست. برای این ماهی ها حتی تور هم جواب نمیده چون خیلی راحت تورو پاره میکنن. این ماهی اصلا به قلاب نمیزنه هرگز فقط یه طمعه مخصوص داره که خیلی کم یاب هست به اون میزنه به طمعه معمول در بازارو دست ساز نمیزنه.صید این ماهی فقط به دو روش انجام میشه یکی دام که 1نفر بیشتر تو سد منجیل این کارو انجام نمیده یکیم وقتی سدو زیراب میزنن این ماهی ها ازاون ور سد میان بیرون چون گیج هستن از رو سطح حرکت میکنن جوری که شما ماهی 2متریو با دست میتونین بگیرین موفق باشید.

سلام امین جان من نوکرم دادا منظور من این نبود که شما گفتین با قلاب صید میکنن منظورم این بود که همونتور که خودتونم گفتین کلا با قلاب نمیشه صید کرد
اگه باعث ناراحتی شدم شرمنده ببخشید منو مخلصیم دربسKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2014-01-22 07:32 PM

(2014-01-22 12:36 AM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون
دوست من میدونید کدوم مغازه تو فردوسی این چوبها رو داره؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2014-01-22 08:51 PM

ما کوچیک شما هم هستیم این چه حرفیه داداشKhansariha (8) ممنون بابت راهنمایات تو این رشته.
آلبااستار حرف نداره تنها چوبی هست که تو بادو طوفان منجیل به راحتی دوام میاره من خودم سالهاست که از این چوب استفاده میکنم.