شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lvlahdi - 2013-12-20 02:32 PM

باعرض ادب و احترام خدمت شما عاشقان عزيز.
يه تقاضا و خواهشي كه از شما دارم ، و اگه لطف كنيد همراه با عكس هاي ماهيگيري تون كه ارائه ميكنيد براي آموزش هم كه شده يه توضيح درمورد نوع ريسه (شناور، سرب ثابت يا متحرك ، تك قلابه يا چند قلابه ، طول ريسه ، طول انشعاب )، نوع طعمه (خمير يا بويله - سايزبويله) ، شماره قلاب ، فصل صيد ، و نوع بسترماهيگيري خودتون بدين ممنون ميشم.

من بيشتر تايپيك هاي داخلي رو ديدم ولي متاسفانه اكثرشون- كپي ، پيست - ميكنن و توتايپيك هاي خارجي هم ماشاالله اژدها ميگيرن.(البته بماند كه كپور يك كيلويي دريا وحشي تر از كپور بيست كيلويي كه اونا ميگيرن)

با راهنمايي شما شايد بفهمم بهترين طول ريسه و قلاب براي كپور نيم تا سه كيلويي توفصل گرم يا سرد تو بستر سنگي يا ماسه يا گيردار چقدره.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-12-21 11:41 AM

سلام
جواب تمام سولاتون توی همین تاپیک به صورت پراکنده وجود داره اما توضیح اجمالی اینکه
اولا فعالیت کپور در اب سرد خیلی کم میشه و اکثرا ثابته ولی طعمه گرم بازم جواب میده میتونید از بویله قهوه یا نسکافه استفاده کنید به همراه اسانس خودش اگه همیشه در یک مکان ماهیگیری میکنید اون مکان رو چند روز قبل خوب با همین بویله جو خیس خورده و شاهدانه طعمه پاشی کنید اینجوری تراکم ماهی بالا میره
ریسه هم ریسه بویله تک انشعاب با صرب جدا شونده و بویله شناور بهترینه گزینه میتونه باشه
در فصل گرم هم بویله تایگرناتس و رابین رد خوب جواب میده
در کل طعمه پاشی و عادت دادن ماهی به استفاده از بویله مهمترین فاکتوره
قلای سایز 4 و 6 خوبه و بویله سایز 14 تا 18
موفق باشید Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-01-04 10:20 AM

باسلام
خدمت دوستان
ممنون از ارسال هاي خوبي كه داريد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fly - 2014-01-05 12:13 PM

سلام
از بچه كسي سمت رودخانه كهمان الشتر رفته براي ماهيگيري ؟
اگه توضيح بديد ممنون ميشم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shekarmi - 2014-01-05 12:19 PM

(2014-01-05 12:13 PM)fly نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
از بچه كسي سمت رودخانه كهمان الشتر رفته براي ماهيگيري ؟
اگه توضيح بديد ممنون ميشم

اره از یکی از دوستان شنیدم که قزل داره اما گفت باید با یکی از آشناهای آن محل بری !!!!!!!!!!احتمالا منظورش از لحاظ امنییییت بود ..

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-01-05 01:48 PM

سلام
دادا امنیت مشکل نداره من خیلی اونجا رفتم واسه ماهیگیری بر خلاف جاهای دیگه مردمان خیلی خوبی داره اما چند نکته
اول باید حتما مجوز داشته باشین
دوم باید اون منطقرو خوب بشناسید چون همه جاش ماهی بزرگ نداره چون در دسترسه و کنار جادست با تور زیاد میرن سراقشون
سوم نزدیکای پرورش ماهی ها مراقب صاحبانش باشین بعضیاشون خیلی گیرن
در کل میشه صید خوبی اونجا داشت ایشالا موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2014-01-07 04:18 PM

سلامKhansariha (8)
کسی میدونه که آب و هوا چه تأثیری در ماهیگیری از ساحل در جنوب داره؟
توی این فصل که خدارو شکر خوب بارون میاد و هوا هم سرده، چطور و چه وقت باید از ساحل ماهی صید کرد؟
با تشکرKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2014-01-13 03:36 AM

سلام دوستان
میخوام یه ست سبک اسپینیگ جمع جور کنم و چرخ و چوب های زیر رو انتخاب کردم :
چرخ Cormoran SPORTLINE LC 1SF که 2000 هست با قیمت 40 تومن
و 4 مدل چوب 2 تیکه که تو انتخابشون موندم
Cormoran BULL FIGHTER X LIGHT SPIN بطول 1.8 متر و 145 گرم و اکشن 28-5 با قیمت 96 تومن
Cormoran BULL FIGHTER X LIGHT SPIN بطول 1.95 متر و 125 گرم (از 1.8 سبک تره) و اکشن 25-5 با قیمت 100 تومن
Cormoran BLACK MASTER SPIN 5-25g بطول 1.8 متر و 95 گرم و اکشن 25-5 با قیمت 90 تومن
Cormoran BLACK MASTER SPIN 5-25g بطول 2.1 متر و 110 گرم و اکشن 25-5 با قیمت 98 تومن
بنظر شما کدوم مدل از این 4 چوب رو بخرم ؟ و اینکه چرخی که انتخاب کردم خوبه ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - akhahir - 2014-01-13 07:53 AM

(2014-01-13 03:36 AM)xoncegame نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
میخوام یه ست سبک اسپینیگ جمع جور کنم و چرخ و چوب های زیر رو انتخاب کردم :
چرخ Cormoran SPORTLINE LC 1SF که 2000 هست با قیمت 40 تومن
و 4 مدل چوب 2 تیکه که تو انتخابشون موندم
Cormoran BULL FIGHTER X LIGHT SPIN بطول 1.8 متر و 145 گرم و اکشن 28-5 با قیمت 96 تومن
Cormoran BULL FIGHTER X LIGHT SPIN بطول 1.95 متر و 125 گرم (از 1.8 سبک تره) و اکشن 25-5 با قیمت 100 تومن
Cormoran BLACK MASTER SPIN 5-25g بطول 1.8 متر و 95 گرم و اکشن 25-5 با قیمت 90 تومن
Cormoran BLACK MASTER SPIN 5-25g بطول 2.1 متر و 110 گرم و اکشن 25-5 با قیمت 98 تومن
بنظر شما کدوم مدل از این 4 چوب رو بخرم ؟ و اینکه چرخی که انتخاب کردم خوبه ؟

براي چه نوع ماهي مي خواستين؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2014-01-13 09:11 AM

سلام
دادا تمام مدل ها اسپینینگ وبیشتر برای قزل هستند من خودم بولفایتر هم دارم چوب بدی نیست در کل چوب مقاومیه اما بلک مستر یکم ضریفتره در کل تفاوت زیادی ندارند چرخ هم چرخ بدی نیست اما این قیمتا که گفتی کلا خیلی خوبه از کجا این قیمتا رو گرفتی نکنه رفتی تو کار 30 درصد تخفیف خدادادی خخخخخخخخخخخخخخخخKhansariha (8)Khansariha (48)
مخلصیم