شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - HiTLER - 2013-10-28 07:20 PM

من شخصا كرم رو واسه اغلب ماهي ها كه امتحان كردم جواب داده.كرم رو امتحان كن انشاالله جواب ميده.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2013-10-29 02:26 AM

کرم رو چندبار قبلا هم امتحان کردم نزدیکش میشن اما مزش نمیکنن :D ، این رودخونه رو تا حالا حدود 8 بار رفتم انواع طعمه هم امتحان کردم ، با خمیر کرم روده مرغ تونستم ماهی بگیرم
با خمیر و کرم هر کدوم 1 دونه ، با روده مرغ حدود 6 تایی گرفتم اما کلا این طعمه ها روی ماهیای بزرگتر از 15 سانت جواب نمیده ، این ماهی هم حتما خیلی گرسنه بوده :D

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - iamdead - 2013-10-30 05:27 PM

دوستان شرمنده که اینجا میپرسم گفتم تایپکهای دیگه رو الکی از زیر خاک در نیارم.Khansariha (8)
نمیدونم تا حالا کسی از دوستان اینجا رفته عسلویه برای ماهیگیری یا نه.
ما معمولا هر هفته با بچه های فوقالعاده پرسروصدای فامیل میرم عسلویه اسکله بهمن کنار مجتمع پالایشگاه مروارید برای ماهیگیری.
این اسکله سنگی هستش و به صورت مصنوعی هم ساختنش،منظورم اینه که به ریختن سنگهای بزرگ و پر کردن قسمتی از دریا ایجادش کردن.
توی این قسمت ماهی های "هامور" و "حلوا" خیلی زیاده یه نوع ماهی دیگه هم هست که یه خال روی بدنش داره و ما بهش میگیم "تک خال" و یه نوع دیگه هم هست که دراز و کلفته که ما بهش میگیم "دوار" میخواستم بدونم توی این فصل برای این ماهی ها باید از چه طعمه ای استفاده کنیم؟
جوشانده براشون خوبه؟اگه اره چه نوع جوشانده ای؟
اگه بخوایم از تکه های ماهی به عنوان طعمه استفاده کنیم باید از چه نوع ماهی استفاده کنیم؟
از قلاب با چه سایزی استفاده کنیم؟
پیشاپیش تشکرKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-10-31 08:27 AM

(2013-10-30 05:27 PM)iamdead نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان شرمنده که اینجا میپرسم گفتم تایپکهای دیگه رو الکی از زیر خاک در نیارم.Khansariha (8)
ما معمولا هر هفته با بچه های فوقالعاده پرسروصدای فامیل میرم عسلویه اسکله بهمن کنار مجتمع پالایشگاه مروارید برای ماهیگیری.
این اسکله سنگی هستش و به صورت مصنوعی هم ساختنش،منظورم اینه که به ریختن سنگهای بزرگ و پر کردن قسمتی از دریا ایجادش کردن.
توی این قسمت ماهی های "هامور" و "حلوا" خیلی زیاده یه نوع ماهی دیگه هم هست که یه خال روی بدنش داره و ما بهش میگیم "تک خال" و یه نوع دیگه هم هست که دراز و کلفته که ما بهش میگیم "دوار" میخواستم بدونم توی این فصل برای این ماهی ها باید از چه طعمه ای استفاده کنیم؟
اگه بخوایم از تکه های ماهی به عنوان طعمه استفاده کنیم باید از چه نوع ماهی استفاده کنیم؟

سلام دادا دقیقا جای سوالتون همینجاست
من درحد توانم چند نکترو میگم البته قبلا تماما تو همین تاپیک به صورت پراکنده گفته شده
اول برای ماهیان دریایی جوشونده خوب جواب نمیده به چند دلیل 1. اینکه جزع جیره غذایی خیلی از ماهیان دریا نیست2. سیستم کف خواب در بستره صخره ای یک فاجعست 3. ماهیان مهاجم کمتر به کف اب میرن و ..............
برای صید هامور حلوا و باراکودا یا همون دوار شما بهترین طعمه ماهی زنده تکه ماهی و یا تیکه ماهی مرکبه برای ماهی زنده هم میتونید از بچه تک خال و جک و ......... استفاده کنید و بهتره زنده و زخمی باشه
برای تک خال از خمیر زرد چوبه و یکم پنبه استفاده کنید و سیستم شناوری
قلاب هم برای گوشت خواران سایز 2 تا 4 پایه بلند سه خوار به همراه پیش بند سیمی
برای تک خال سایز 6 تا 8 پایه کوتاه
اگه بازم سوالی باشه در خدمتم مخلصیم Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - bikhyal - 2013-10-31 11:15 AM

سلام.شاید باورتون نشه ولی ما اینجا میریم توی اب وبا دست ماهی میگیریم.البته اب رود خونه. ما با دست زیر ریشه های درخت یا سنگهای بزرگی که توی اب هستن رو میگردیم و بیشتر وقت ها سوراخ هایی که زیر این ریشهها یا سنگ هاست پر از ماهیه و ماهیها رو یکی یکی در میاریم.البته به این راهتی ها هم نیست که من میگم.ولی ما با دست بیشتر ماهی میگیریم تا با تور .البته فقط تابستونا

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arash1324 - 2013-11-01 05:51 PM

[/quote]
(2013-11-01 09:18 AM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-31 08:27 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-30 05:27 PM)iamdead نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-30 05:27 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
خمیر نون باگت رو تکخال عالی میزنه
برای بارکودا و... اگر بتونی گرفه 10سانتی یا 15 گیر بیاری عالیه قلاب رو از پشتش رد کن طوری که نمیره بعد پرتابش گن
بدرود موفق باشید
ياسر جان پست شما ديده نشد بهمين خاطر نقل و قول كردم .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - seymare - 2013-11-02 12:47 PM

سلام کسی از دوستان تجربه ماهیگیری تو بندر گناوه رو داره اطلاعاتی در مورد اونجا میخواستم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fishing - 2013-11-02 10:12 PM

(2013-10-27 11:01 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممنون از ارین عزیز بخاطر عکس زیباشون هرچند دادا بیخبر باز رفتی و ندا ندادی اما افرین
با توجه به عکس فکر کنم حدود 14 تا 15 کیلو باشه که واسه اوان جزع ماهیان متوسط محسوب میشه اما بالا کشیدن همینم نیاز به علم بالای کپور گیری و تجهیزات کامل داره که دادا ارین همیچی تمومه افرین
ما که چند ساله حسرت اوان رو داریم اما به تعداد محدود پروانه صید میدن اونم با مکافاتKhansariha (8)Khansariha (48)
سلام ببخشید دیر شد رفته بودم صید اردک ماهی‌ انشالا عکساشو بدن میزارم

بله وزنه ماهی‌ ۱۶.۸ بود در اون روز به جز من و آقای عبدلاه و ۱دوست عزیز چیزی نگرفتن تازه ما بدترین جا بودیم

RE: تصاویر ماهیگیری - Kalashnikov - 2013-11-04 12:23 PM

(2011-05-28 05:07 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فعلا یه عکس میزارم تا بعد که ببینیم Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام.

اقا نميشه يكاي ديگه اپلود كنيد ؟

با تشكر.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Tomcat14 - 2013-11-04 12:32 PM

مشکلی نیست دوست عزیز،عکس باز میشه!Khansariha (8)