شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2013-10-06 09:54 AM

به نظر من فصل سرما روی 15 خرداد زیاد تاثیر نداره،شایددوستان توجه کرده باشن که آب دریاچه بخاطر چشمه های آب گرم
منطقه خیلی گرمه(فکر کنم بخاطر آتشفشانی بودن سمت محلات)،شایدم بخاطر همینه که چند وقت پیش کلی ماهی اونجا تلف شد!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-10-06 10:33 PM

کی و به چه دلیل اونجا ماهی تلف شد؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-10-09 01:18 PM

لانسه كشي
آشنايي با اسپينرها
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-10-12 10:27 AM

اتفاقات ديروز در درياچه ارم و عسل:
floatfishing.blogfa.com

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-10-12 11:25 AM

با سلام
کاویان عزیز ممنون از مطالبتون اما کاش خود مطلب رو با ذکر منبع در قسمت لانسه کشی میزاشتین لینک مطلب زیاد جالب نیست
دوم با اینکه مطالب علمی و کارامد بود اما هر مطلب علمی در هر کشور و اب و هوا کاربرد نداره ونکته بعدی خواننده رو با ناهمهای عجیب گیج میکنه مثلا لانسه برگ بید دیگه چیه و ............ این برای یک مبتدی ایجاد یک علامت سوال بزرگ میکنه و بهتره همراه با تصویر اراعه بشه
در مورد رنگ و طرح لانسه همیشه نمیشه از یک لانسه استفاده کرد ومطمعن به صید بود مهمترین اصل در لانسه کشی تجربست وشناخت درست محیط مثلا همین برگ بید که دوستمون فرمودند نوع رنگ و خالش خیلی تغیرات ایجاد میکنه و اینکه اگه درست حدایت نشه احتمال گیر کردنش زیاده
بهترین روش تست چند نوع لانسه با سرعتهای مختلفه و اینم بگم شاید با لانسه ای که صبح هیچ صیدی باهاش نداشتین توی ظهر بهترین صید روانجام بدین
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-10-12 08:52 PM

دوستانی که تجربه ماهیگیری در فصل پاییز در سد 15 خرداد رو دارن کپور تا چه زمانی توی ای سد به طعمه میزنه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-10-13 08:07 AM

سلام دادا
من خیلی وقطه که 15 خرداد نرفتم اما به طور کلی میگم که با استفاده از طعمه مناسب و پیدا کردن مکان مناسب ماهیان و طعمه پاشی و............ در زمستان و دریاچه یخ زده هم میشه کپور گرفت درسته که میزان صید به مراتب پایینتره و در خیلی از روزها حتی صیدی انجام نمیشه اما بازهم شدنه
در کل در فصل سرد برای کپور از طعمه با طعم گرم استفاده کنید مثل طعم قهوه و یا نسکافه و یا...........

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-10-13 10:55 AM

من 5 شنبه هفته پیش اونجا بودم خیلی سرد بود باد خیلی شدیدی هم میومد توی مدت 24 ساعت 3 تا کپور بالای 1 کیلیو تونستم بگیرم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-10-14 04:19 PM

(2013-10-12 11:25 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
کاویان عزیز ممنون از مطالبتون اما کاش خود مطلب رو با ذکر منبع در قسمت لانسه کشی میزاشتین لینک مطلب زیاد جالب نیست
دوم با اینکه مطالب علمی و کارامد بود اما هر مطلب علمی در هر کشور و اب و هوا کاربرد نداره ونکته بعدی خواننده رو با ناهمهای عجیب گیج میکنه مثلا لانسه برگ بید دیگه چیه و ............ این برای یک مبتدی ایجاد یک علامت سوال بزرگ میکنه و بهتره همراه با تصویر اراعه بشه
در مورد رنگ و طرح لانسه همیشه نمیشه از یک لانسه استفاده کرد ومطمعن به صید بود مهمترین اصل در لانسه کشی تجربست وشناخت درست محیط مثلا همین برگ بید که دوستمون فرمودند نوع رنگ و خالش خیلی تغیرات ایجاد میکنه و اینکه اگه درست حدایت نشه احتمال گیر کردنش زیاده
بهترین روش تست چند نوع لانسه با سرعتهای مختلفه و اینم بگم شاید با لانسه ای که صبح هیچ صیدی باهاش نداشتین توی ظهر بهترین صید روانجام بدین

-------------

سلام دوست من
ضمن تشكر از انتقاد سازندتون، به اطلاع مي رسانم اين متن صرفاً يك متن ترجمه شده هست و تلاشي براي آموزش نداشتم حتي عكس را با اينكه خودم طراحي كردم ولي دقيقاً برگرفته از عكس سايت مي باشد و مورد دوم اينكه كشيدن لانسه را نمي توان با عكس نشان داد! فرد بايد خودش همت كند و تجربه كند و ياد بگيرد و اگر جايي از كارش ايراد داشته باشد فقط با آزمون و خطا و ايستادن و همراه شدن با افرادي كه تجربه بيشتري دارند، مي توان آموخت. با تمام اين تفاصيل انتقاد شما كاملاً‌ وارد است ..
ارادتمند
كاويان اميني

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-10-14 05:21 PM

زنده باشی کاویان عزیز
خیلی خوشحالم که شما هم تجربیاتتون رو برای دوستان میزارید تا من و دیگر دوستان استفاده کنیم
امسال یکسری فیلم از ماهیگیری خودم تهیه کردم که کلا مطالب رو توش توضیح دادم از شناخت وسایل بگیر تا گره و طعمه پاشی ریسه لانسه کشی و ............ که حدود 8 ساعت فیلم تهیه شد و میخاستم هم دوستان رو سوپرایز کنم هم اولین فیلم مرجع ایرانیرو تولید کرده باشم که فعلا بنا به دلایلی کامل نشده و یکسری گیر داره که اگه مرتفع بشه برای دوستان میزارم تا شاید کمی برای دوستان مفید باشه
برای تهیه این 8 ساعت فیلم کلی خون دل خوردم ولی........
توی فیلم حدود دو ساعت راجع به انواع لانسه و بشقابک و ......... و روشهای لانسه کشی توضیح دادم که خیلی از ابهامات رو برطرف میکنه و بر خلاف کلیپهای خارجی کاملا جنبه اموزشی داره ومناسب ماهیگیری در ایرانه امیدوارم مشکلات حل بشه..........
باز هم ممنون دادا مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)