شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-09-23 09:07 AM

سلام
دادا چند نکته میگم بعد جواب سوالاتتون رو میگم
اول در روش انتظاری حتما باید کلاج باز باشه به چند علت یکی اینکه چوبتون داخل اب پرت نشه دوم ماهی فرصت لازم واسه بلعیدن طعمرو داشته باشه و با مقاومت نخ مواجه نشه که باعث فرارش میشه سوم شما فرسط کافی برای واکنش رو داشته باشین
نکته دوم نوع طعمه پاشی و مواد طعمه پاشی در هر منطقه فرق میکنه و بهتره بیشتر با توجه به فصل و نوع تغذیه ماهی انتخواب بشه
اما جواب شما
اینکه شما با چه روشی برای طعمه پاشی استفاده میکنید زیاد مهم نیست مهم اینه که طعمرو در اطراف نقطه ای که انتخاب کردین پخش کنید واسه اینکار اول سطح بستر نقطه هدف باید برسی بشه که چه پوشش و چه عمقی داره وفاصله تا ساحل چقدره بعد یک فلوت رو در محل پرتاب کنید و اطراف اونرو به صورت یک بادبزن طعمه پاشی کنید برای طعمه پاشی میتونید از موشک مخصوص یا قایق و یا با دست این کار رو انجام بدین
برای پرتاب بلد چند نکته وجود دراره اول اکشن چوب دوم طول چوب سوم وزن صرب که نه باید سنگین ویا کم باشه
بعد نحوه صحیح پرتاب شما چوب رو پشت سر ببرید بعو با شدت اونرو به وضعیت ساعت 10 برسونیدو تا افتادن ریسه به اب در همین وضعیت نگهدارید
نوع ریسه هم در پرتاب موثره ریسه هلیکوپتری برای پرتاب بلند بهتره

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - royal - 2013-09-25 11:46 PM

[تصویر: 13801400841.jpg]

اینم از اولین ماهیگیری های من برای من یه رکورد محسوب میشه چون تازگیا ماهی گیری رو شروع کردم واقعا لذت بخشه

صیدقزل سیروان - fishing - 2013-09-26 11:02 AM

سلام چند هفته پیش با آقا بهنام و پسردایی عزیزم شایان رفتیم سیروان.ابسیرون بسیار کم شده بود .من با خمیردست ساز شایان و نشون دادن یک جای خوب تونستم قزل به وزنه ۵.۸۰۰ و طول ۶۵سآنتیمتر رو صید کنم
[تصویر: 30502953164412162721.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-09-26 03:18 PM

آقا مکان عکستون خیلی آشنا هست .اون سمت راست عکس احتمالا آبشار نبود که از پرورش ماهی میامد ؟
من هم 3 هفته پیش اونجا ماهیگیری کردم .رکورد من در اون محل قزل 7 کیلویی هست .البته یکی از محلی ها میگفت رکود کلیشون 15 کیلو بوده Khansariha (226)
این دفعه بزرگترین ماهیمون 4660 گرم بود .

راستی کمی هم در مورد این خمیر دست ساز آقا شایان اگر امکان داره یه توضیح بدید .

من اونجا با لانسه ماهیگیری میکردم .جالبه از بالا آبشار ماهی بزرگ مثل این که شما گرفتید معلوم بود ولی به لانسه نمیزد .اگر تفنگ همراهم بود به راحتی میشد از بالا آبشار ماهی ها را زد .Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - royal - 2013-09-26 07:19 PM

دوستان یه سوال دارم ایا ماهیگیری تو رودخونه با قلای مجوز لازم داره یا نه ؟؟؟ محیط زیست میتونه گیر بده ؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2013-09-26 07:43 PM

100% نیاز به پروانه ماهیگیری هست
البته برای قزل آلا جداگونه پروانه صادر میشه که از پروانه ی عادی گرونتر هست

سد ساوه - kavian - 2013-09-28 11:43 AM

سلام دوستان
ديروز به اتفاق 3 نفر از دوستان راهي سد ساوه شديم. ساعت 9 صبح پاي آب بوديم. 10 تا چوب انداختيم و تا 4 بعدازظهر آنجا بوديم! دقيقا 20 نوع طعمه مختلف را تست كرديم! دريغ از يك نوك! اما طعمه ها:
ذرت معمولي - ذرت كنسروي - ذرت تخميري 2 مدل - شاهدانه تخميري - خمير شاهدانه - جو - جو تخميري - خمير با جو - خمير و عسل و شكر - خمير باگت معمولي - خمير باگت طعم دار - 5 مدل خمير با تركيبات مختلف و اسانس هاي مختلف - 5 مدل بويله مختلف دست ساز و خريداري شده - پلت رد رابين - پلت خريداري شده از D.A.M - scopex - blood worm - ماگوت - كرم خاكي - صدف - بچه ماهي !!!
مكان: بال دوم كنار تاج سد
انواع ريسه ها با طعمه هاي فوق تست شد!
گير زير آب خيلي زياد است بطوري كه 5 ريسه از دست داديم.
ديروز نه فقط ما بلكه 5 ماهيگير ديگري كه آنجا بودند هيچ كدام ماهي بالاي 200 گرم صيد نكردند! البته زردپر 100 گرمي زياد صيد شد ولي همه بلافاصله رهاسازي شدند.
من اسم آن را فاجعه مي گذارم ... سد ساوه هم به خاطره ها پيوست ...
توركش هاي بي وجدان و محيط بان هاي شل و ول، دست در دست هم باعث چنين اتفاقي شده اند!
وضعيت ماهيگيري در ايران متاسفانه به حد بحراني رسيده است ... فقدان مديران لايق و باكفايت در سنوات قبل از عمده دلايل بوجود آمدن اين وضعيت در ايران كنوني است .. به اميد روي كار آمدن مديران خردورز و مدبر و بازگشت محيط زيست به وضعيت اسبق.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fishing - 2013-09-28 06:11 PM

(2013-09-26 03:18 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا مکان عکستون خیلی آشنا هست .اون سمت راست عکس احتمالا آبشار نبود که از پرورش ماهی میامد ؟
من هم 3 هفته پیش اونجا ماهیگیری کردم .رکورد من در اون محل قزل 7 کیلویی هست .البته یکی از محلی ها میگفت رکود کلیشون 15 کیلو بوده Khansariha (226)
این دفعه بزرگترین ماهیمون 4660 گرم بود .

راستی کمی هم در مورد این خمیر دست ساز آقا شایان اگر امکان داره یه توضیح بدید .

من اونجا با لانسه ماهیگیری میکردم .جالبه از بالا آبشار ماهی بزرگ مثل این که شما گرفتید معلوم بود ولی به لانسه نمیزد .اگر تفنگ همراهم بود به راحتی میشد از بالا آبشار ماهی ها را زد .Khansariha (399)
سلام دوست عزیز شما عکسهای ماهی‌ تونو‌ بذارین که ازینجا صید کردین بعدش درمورد خمیر حرف می‌زنیم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2013-09-30 12:24 AM

امسال وضعیت سد چادگان فوق العاده بد شده شیلات پروانه به صیاد های توری داده اونها هم دامهای 500 متری میریزند و میشه گفت ماهی باقی نگذاشتن 2 بار تو ماه قبلی رفتیم که نصیبمون 1 گپور 300 گرمی بود .

[تصویر: 13804880301.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - salehsniper - 2013-09-30 03:53 PM

(2013-09-30 12:24 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امسال وضعیت سد چادگان فوق العاده بد شده شیلات پروانه به صیاد های توری داده اونها هم دامهای 500 متری میریزند و میشه گفت ماهی باقی نگذاشتن 2 بار تو ماه قبلی رفتیم که نصیبمون 1 گپور 300 گرمی بود .

آقا ما جمعه این هفته رفتیم 15 خرداد حالمون گرفته شد هیچی نگرفتیم چند جای مختلف دریاچه هم امتحان کردیم ولی کلا هیچ خبری نبود. 3 هفته پیش یه آشنامون رفته بود حدود 4 تا ماهی سوف گرفته بود حدود 1 کیلویی و میگفت کپور هم از بس زیاد بود که دیگه تو سر کله هم میزدند. ما هم به سفارش همون دوستمون و به همراه خودش رفتیم ولی دریغ از یه ماهی با 5 مدل طعمه مختلف به هیچ کدوم نگاه هم نمیکردند. حالا میخواستم بدونم شما تازگی رفتی اونجا نکنه اونجا هم به ماهیگیران توری پروانه دادند؟؟؟؟؟ کلا آلان وضعیتش چطوره اونطرف؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)