شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-08-26 07:44 AM

(2013-08-24 10:52 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-24 07:52 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-21 06:27 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طالقان

سلام
لانسه كشي؟

لانسه صبح یکی هم با کرم حدود ساعت 11 صبح

اي كاش رهاسازي مي كرديد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gilemard - 2013-08-26 02:42 PM

(2013-08-26 07:44 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-24 10:52 AM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-24 07:52 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-21 06:27 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طالقان

سلام
لانسه كشي؟

لانسه صبح یکی هم با کرم حدود ساعت 11 صبح

اي كاش رهاسازي مي كرديد.

آی گفتی دادا.اگه دوستان بدونن ارزش رهاسازی این ماهی ها چه قدره یه دونه هم بر نمیدارن.قزل آلا در منابع آبی کشور ما بسیار کم شده.دوستان اگه از اون همه تخمی که ماهی میزاره فقط 50 تا ماهی ازش در بیاد میدونید در طی چند سال چه قدر تعداد این ماهی ها زیاد میشه.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - میثم کماسایی - 2013-08-26 04:52 PM

دوستانی که علاقه به گرفتن ماهی با چوب کاسی دارن از کفالچه های ساحل زیبای کیاشهر قافل نشن که اونجا خوب کاسبن Khansariha (8)
عکس ها مربوط به چند روز پیش

[تصویر: 14.jpg]

[تصویر: 15.jpg]

[تصویر: 16_1.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - rezamohammadi - 2013-08-30 02:06 AM

سلام دوستان عزیز و علاقه مند به ماهیگیری
من محل کارم جنوب هستش و تقریبا" هر روز که اونجا باشم میرم و یه چند تا قلاب میندازم و البته به لطف دریای خلیج پربرکت پارس هیچوقت هم دست خالی بر نمیگردم ، در ضمن باید اضافه کنم که ماهیگیری توی دریا خیلی راحتر از رودخانه هستش ، حالا اگه خدا بخواد واسه اخر شهریور میخوام برم انزلی واسه صید اردک ماهی :kha[تصویر: 13778143791.jpg][تصویر: 13778144641.jpg]nsariha (256):

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - rezamohammadi - 2013-08-30 03:17 AM

(2013-05-19 10:34 PM)عمو نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بالاخره خوندن 131 صفحه واسم تموم شد.مطالب بسیار جالبی بود و خیلی چیزهای مفیدی هم آموختم.من 15 سال در استان هرمزگان وبندر جاسک زندگی کردم.هل بوی عزیز ماهی آخری که اسمش معمولا همه جا شیره ولی قبل آخری رو در جاسک که یکی از قطب های ماهیگیری کشوره به اون کودر میگن که دندان های تیزی داره و حتما باید قلاب رو اول به سیم ببندی بعد به نخ.قدرت جنگندگی بسیار بالایی داره و باوزن 2کیلویی زور یک ماهی 10 کیلویی رو میزنه البته در اعماق زیاد آب.
من تجربه گرفتن ماهیان عجیب بزرگی همچون همین کودر ، شیر ، سفره ماهی بزرگ ،مار ماهی ، گلو ماهی ، کوسه و لاک پشت رو هم دارم.البته در وسط دریا در اعماق بین 25 تا 45 متری.
اما نکته جالب اینجاست که این نکاتی که دوستان متخصص تو 130 صفحه قبل عنوان کرده بودند رو من نه میدونستم نه بیشترشون رو عمل کردم و بیشتر از طریق مردم بومی اونجا و بصورت تجربی یاد گرفتم ولی حالا میبینم که فوت های استادی زیادی داره .البته بیشتر اطلاعات دوستان مربوط به سد ، دریاچه و رودخونه هست و دریا کمتره.
جمله آخر اینکه به دوستان توصیه میکنم حتما به ماهیگیری دریا هم بروند مخصوصا دریای جنوب و باز هم مخصوصا دریای عمان.چون هم ماهی هایش تنوع بیشتری داره ( به اقیانوس هند مرتبطه ) هم سایزهاشون متفاوته.
تنها روشی هم که همیشه با اون ماهیگیری میکردم بدون چوب و چرخ و هرزه گرد و شناور بود و فقط با یک نخ شماره 70 تا 100 و یک وزنه و یک قلاب به سر نخ.به پایین ترین قسمت نخ قلاب و بعد ازاون به فاصله 50 سانت وزنه رو وصل میکردم.البته در ماهیگیری لب ساحل فاصله قلاب و نخ رو 20 یا 25 سانت میکردم چون ماهی هاش کوچیکتره و زودتر بتونم نوک زدنشون رو متوجه بشم.
موفق باشید دوستانKhansariha (48)

سلام دوست عزیز
اینائی رو که گفتی رو من هم تجربه کردم ، من هم 5 سال به دلیل شرایط کاریم بندر لنگه زندگی میکردم و اونجا با ماهیگیران بومی و با قیق موتوری برای صید میرفتیم به سمت جزیره ابو موسی ، یعنی حدودا" 3 مایلی جزیره ابوموسی و اونجا روشهای مختلفی رو که مربوط به فصل خاص صید نوع مخصوصی ماهی بود رو امتحان کردم ، مثلا" واسه صید همون کودر یا باراکودا از همون روش سنتی تو عمق بالای 80 متری فقط با 250 یارد نخ 150 و 2 تا قلاب و یه سرب 200 گرمی و طعمه ماهی طلار مرده که درسته میزدیم سر قلاب عمل میکردیم و انصافا" ماهی زیر 5 کیلو نمیگرفتیم ، واسه صید ماهی شیر روش خاصی بود که یه لور ( طعمه مصنوعی ) 25 سانتی با نخ 250 و بکسل که نخ را به فاصله 250 متری پشت قایق میبستیم و به صورت سلو قایق رو حرکت میدادیم که یهو ماهی شیر میزد به لور و تکونی به قایق میداد که واقعا باور نکردنی بود و تقریبا" بالا آوردنش 10 دقیقه طول میکشید و اکٍثرا" تو فصل آخر زمستون ( اسفند ماه ) وزنشون تا 55 یا 60 کیلو هم میرسید ، اما به قول معروف ماهی اورجینال اون طرفا شهری بودش که توی تمام فصول میشد گرفت ، اون ماهی گلو که شما فرمودین از نوع گربه ماهی ها هستش و خیلی هم خار پشت کمرش سمی و خطرناکه و فقط توی مواقع جذر آب دریا به قلاب میوفته و قابل خوردن هم نیستن ، یعنی من ندیدم بومی های منطقه بخورن و من هم نخوردم اما خیلی به قلاب میوفتاد زمانی که نزدیک ساحل قلاب مینداختیم ، جالب اینجا بود که اهالی بومی اون منطقه اصلا" به هیچ وجه از لانسر و اینجور چیزا واسه صید استفاده نمیکردن و قبول هم نداشتن این روشها رو .
موفق باشید .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2013-08-30 07:57 PM

سلامKhansariha (48)
ما چند روز دیگه میخایم بریم طرف کردستانKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
کسی جایی برا ماهیگیری سراغ داره اونجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-08-30 08:44 PM

(2013-08-30 07:57 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (48)
ما چند روز دیگه میخایم بریم طرف کردستانKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
کسی جایی برا ماهیگیری سراغ داره اونجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

والا اونطرفا جا زیاد داره .برای چه ماهی ای میخواید برید ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - whitewolf - 2013-08-31 12:10 PM

(2013-08-30 08:44 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-30 07:57 PM)whitewolf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (48)

والا اونطرفا جا زیاد داره .برای چه ماهی ای میخواید برید ؟

هرچی بود کپور قزل
ممنونمKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kuzey - 2013-09-02 09:05 PM

(2013-08-07 03:53 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطالب ارسالی توسط دوست عزیز kuzey که انتقال پیدا کرد
که راجع به نحوه صید هیچ توضیحی ندادند مثل محل صید و نوع ریسه طعمه و .........
صید کپور رودخونه ارس
[تصویر: 13757954465.jpg]
[تصویر: 13757306861.jpg]

محل صید ارس
نوع ریسه 3انشعاب بعلت فشار اب
نوع طعمه کرم خاکی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-09-03 07:11 PM

دوستان با تجربه توی مازندران کدوم شهر ساحلش به درد ماهی گیری میخوره میشه خوب ماهی تقریبا درشت توی ساحل زد؟