شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-08-19 07:42 AM

(2013-08-18 06:06 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دادا یک نکترو فراموش کردین اونم اینه که در چرخهای چدید سیستم جدید جایگزین تعداد بلبرینگ شده البته حق با شماست استفاده از بلبرینگ بیشتر برای قلبه بر فشار بیشتر هست و فشار رو تقسیم میکنه اما در کل برای قزل بالای 4بلبرینگ ساخته میشه اینم چند چرخ اسپینینگ با مشخصات
Rear drag spinning reel with High-Power gearing

سلام رفيق
در همان صفحه چرخ هاي زير را مي بينيم:

CORCAST 4Pi Spin

Rear drag spinning reel with excellent line lay

Compact and smooth running spinning reel with classical spool sizes for spin and all-round fishing for predators and coarse fishing. This reel series is standing out due to its proven quality and functionality as well as its excellent line lay and its smooth running.

3 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Finely adjustable rear drag
Aluminum long cast spool
Nylon / ABS Spare spool
Soft-Touch handle knob
Line Guard System
PowerBail
Large anti-twist line roller
Lifetime bail spring

CORCAST 4Pi Super Jet

Rear drag spinning reel with Super Jet spool

Compact and smooth running spinning reel with our Super Jet spools, which enable much longer casts than normal spools with small diameters and guarantee an excellent working drag - the larger the spool diameter, the smoother the line draws from the spool which results in less losses. Another advantage is the large line retrieval, which normally only can be achieved with a gear with high transmission, which is much less stressable than normal gears.

Size 2500: The perfect reel for fishing for trout, perch etc. - also very well suited for drop shot fishing.
Size 3000: Well suited for fishing with thin braids and monofilament for zander, perch, asp and naturally pike.

3 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Aluminum long cast spool
Nylon / ABS Spare spool
Soft-Touch handle knob
Line Guard System
PowerBail
Lifetime bail spring

CORCAST 4Pi Super Jet Match
Rear drag match reel with shallow Super Jet spool

The CORCAST Super Jet Match reels are legendary among international match, pole and competition fishermen. But it’s also perfectly suited for fishing for trouts with a sbirolino rod and thus also legendary in Italy – the motherland of sbirolino fishing. Equipped with our shallow Super Jet Match spools, which enable extremely long casts and ensure an excellent drag functioning – this is most important when fishing with thin lines. The great line retrieval is an additional advantage when time is crucial – a lbait can only catch fish in the water.

3 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Aluminum long cast spool
Nylon / ABS Spare spool
PowerBail
Line Guard System
Soft-Touch handle knob
Lifetime bail spring

BULL FIGHTER 4Pi

Classy designed rear drag reel

Great design, proven quality, excellent price - these rear drag reels are in fashion. This series is equipped with a precise Infinite System, a distortion proof aluminum handle and a great, double anodized aluminum spool. The BULL FIGHTER 4Pi is one of the best within this price category and looks like a much more expensive reel.

3 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Aluminum long cast spool
Nylon / ABS Spare spool
Aluminum handle
Soft-Touch handle knob
PowerBail
Lifetime bail spring

و .........
كه حتي 1 بلبرينگه نيز دارد ...
در اين صفحه فقط 2 چرخ هستند كه 6 و 7 بلبرينگ دارند كه آنهم طبق توضيحات براي هرگونه موقعيتي ساخته شده و بيشتر مخصوص اردك ماهي و كلا ماهيان جنگنده بزرگ است .. و براي قزل و اردك هاي معمولي 1 بلبرينگ هم زياده چون چرخ كار خاصي را انجام نمي دهد! فقط كشش ماهي است كه معمولا در زمان خستگي ماهي انجام مي شود بنابراين خريد چرخ هاي با تعداد بلبرينگ زياد نه تنها اشتباه و ضرر است بلكه خرابي اين نوع چرخ ها سريعتر اتفاق مي افتد . شما اگر به مغازه هاي تعميرات مرتب سربزنيد مي بينيد كه اكثر چرخ هايي كه در دست تعمير هستند يا چيني و يا از همين بلبرينگ زيادها هستند ..
اما برعكس چرخ، چوب كار خيلي مهمي انجام مي دهد كه اصلا با چرخ قابل مقايسه نيست .. شما در سيستم فلاي مي بينيد كه چرخ اصلا كاري انجام نمي دهد و فقط شلاق هاي چوب است كه نخ را به موقعيت مناسب مي رساند.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-08-19 09:48 AM

دادا شرمنده ها اما کاش یکی دو نمونه تک بلبرینگ که تعیید شده باشرو بهم معرفی میکردین
در مورد تعمیرات من خودم چرخ تعمیر میکنم و تا حالا ندیدم که علت خرابی زیادی بلبرینگ باشه تازه تمام نمونه هایی که معرفی کردم سیستم ورم شفت دارن و مگر ماهیگیر ناشی باشه که با مشکل مواجه بشه
تعداد بلبرینگ باعث رون کار کردن چرخ میشه و اگه تعداد بلبرینگ اضافی کار اشتباهیه پس شرکتهایی مثل dam& cormoran&daiwa عملا دارن اشتباه میکنن شما به تاپیک کاتالوگهای شرکتها یه سر بزن و چرخهای این شرکتها رو ببین و خودت قضاوت کن من حرفی ندارم
دوم اینکه شما نمیتونید با یه چوب خوب و یه چرخ چینی صید راحتی داشته باشین واسه همینه که پولی به اندازه همون چوب برای خرید چرخ پرداخت میکنین اگه چرخ فقط نقش جمع کردن نخ رو داشت که این همه چرخ متفاوت تولید نمیشد و ادم هزینه بیخود نمیکرد الان یه چوب خوب قزل مثل کالیبر حدود 250 تومنه در حالی که چرخ کالیبر حدود 350 پس دیگه نیازی نیست ادم یه چرخ خوب بخره و همون چرخ البا استار کار رو انجام میده و شرکت د ای ام دیونست که چرخی تولید میکنه که قیمتش از چوبش بیشتره
در مورد فلای هم قضیه کاملا متفاوته من الان یه چرخ فلای دارم که 450 پولشه حتی یک چرخ ساده فلای 100 تومن پولشه اگه اونم تعصیری در فلای نداشت یه چرخ چینی میگرفتم 30 تومن
در فلای خود نخ خیلی از ارتعاشات ماهیرو میگیره واسه همینه که چرخ صادست اگه شما تونستید با یه نخ معمولی فلای کار کنید حق با شماست کلا در فلای قضیه فرق میکنه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-08-19 12:18 PM

(2013-08-19 09:48 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا شرمنده ها اما کاش یکی دو نمونه تک بلبرینگ که تعیید شده باشرو بهم معرفی میکردین
در مورد تعمیرات من خودم چرخ تعمیر میکنم و تا حالا ندیدم که علت خرابی زیادی بلبرینگ باشه تازه تمام نمونه هایی که معرفی کردم سیستم ورم شفت دارن و مگر ماهیگیر ناشی باشه که با مشکل مواجه بشه
تعداد بلبرینگ باعث رون کار کردن چرخ میشه و اگه تعداد بلبرینگ اضافی کار اشتباهیه پس شرکتهایی مثل dam& cormoran&daiwa عملا دارن اشتباه میکنن شما به تاپیک کاتالوگهای شرکتها یه سر بزن و چرخهای این شرکتها رو ببین و خودت قضاوت کن من حرفی ندارم
دوم اینکه شما نمیتونید با یه چوب خوب و یه چرخ چینی صید راحتی داشته باشین واسه همینه که پولی به اندازه همون چوب برای خرید چرخ پرداخت میکنین اگه چرخ فقط نقش جمع کردن نخ رو داشت که این همه چرخ متفاوت تولید نمیشد و ادم هزینه بیخود نمیکرد الان یه چوب خوب قزل مثل کالیبر حدود 250 تومنه در حالی که چرخ کالیبر حدود 350 پس دیگه نیازی نیست ادم یه چرخ خوب بخره و همون چرخ البا استار کار رو انجام میده و شرکت د ای ام دیونست که چرخی تولید میکنه که قیمتش از چوبش بیشتره
در مورد فلای هم قضیه کاملا متفاوته من الان یه چرخ فلای دارم که 450 پولشه حتی یک چرخ ساده فلای 100 تومن پولشه اگه اونم تعصیری در فلای نداشت یه چرخ چینی میگرفتم 30 تومن
در فلای خود نخ خیلی از ارتعاشات ماهیرو میگیره واسه همینه که چرخ صادست اگه شما تونستید با یه نخ معمولی فلای کار کنید حق با شماست کلا در فلای قضیه فرق میکنه

سلام رفيق
قطعا بي تاثير نيست ... ولي به نظر من كار اصلي را چوب انجام مي دهد ...
در مورد توليد چرخ هاي متنوع و با قيمت هاي مختلف، بنظر براي سردرگم نمودن مشتري و رقابت بين رقبا مي باشد كاري كه همه در توليداتشان انجام مي دهند .. قطعاً جنس قطعات مصرفي در داخل چرخ نيز يكي از فاكتورهاي تغيير قيمت ها مي باشد. پرايد را ببينيد: با چندين آپشن مختلف ارائه مي شود ولي در كل اعتبارش به اندازه كيفيت كلي اش مي باشد هرچند كه آپشن هايش متفاوت باشد. من از ساختار و قطعات مصرفي داخل چرخ ها اطلاعي ندارم اما اين را هم متوجه نميشوم كه فرق بين 6 بلبرينگ با 7 بلبرينگ در چيست! چرخ هاي قزلي خودم 1 بلبرينگه مي باشد Cormoran و براحتي و با لذت با آنها كار مي كنم .. متوجه اين مسئله نميشوم كه چرخ 7 بلبرينگه قرار است چه كاري انجام دهد كه 1 بلبرينگه نمي تواند؟!؟! جز اينكه آپشن محسوب شده و قرار است جيب مشتري را خالي كند! برفرض كه به جنگ ماهي بزرگي برويم اگر ماهيگير، ماهيگير باشد با همان تك بلبرينگه ولي با تكنيك و تجارب قبلي مي تواند موفق باشد .. منكر راحتي بلبرينگ هاي بيشتر نيستم اما چرا 7؟؟ نهايتا 3 كافيست ... البته اين نظر من است و عقيده ام را تحميل نمي كنم ...

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2013-08-19 08:19 PM

کاویان عزیز والا منم با دوستمون هلبوی موافقم.البته اینا نظر شخصی هست.حتی من بیش از این هم به چرخ معتقدم.به نظر من ماهیگیر حرفه ای رو باید از روی چرخش و نخی که انتخاب میکنه شناخت نه از روی چوبش.چوب مناسب مبارزه رو آسون میکنه و بعد از مدتی شخص با رفتار چوبش هماهنگ میشه.مهمترین نقش چوب واکنش اولیه به نوک ماهی هست.در بقیه لحظات چوب رفتار خمشی ممتد داره.در واقع چوب تکیه گاه نخ هست و این نخ هست که ماهی رو میگیره.و ارتباط مستقیم یک ماهیگیر از طریق دست هاش بر روی چرخ هست که میتونه نیرو رو به نخ کنترل شده اعمال کنه.این اعمال نیرو اصل ماجرا هست.هرچقدر کیفیت چرخ بالا باشه و دقت انتقال نیرو به اسپول کنترل شده تر باشه خوب این چرخ کارایی بالاتری داره.من خودم همیشه برای چوب ارزش زیادی قائل بودم و همیشه سعی میکردم بهترین چوب رو بگیرم.ولی بعد از سالها به این بینش رسیدم نقش چرخ بالاتر از چوب هست با اینکه هنوز عشق چوب از بین نرفته و از جلو مغازه های شکار رد بشم چوبهارو ببینم دست و پام میلرزه.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-08-20 08:52 AM

علی جان منم با مشکل لرزش مواجهم با اینکه کلی چوب و رخ دارم که سالی یکبارم ازش استفاده نمیکنم اما تا جوب میبینم میخرم صدای همه درومده این همون خوره ماهیگیریهKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-08-20 10:08 PM

اینم 3 تا خال قرمز خوشکل بعد از 2 ساعت ماهیگیری کنار رودخانه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-08-21 08:24 AM

دوست عزیز محل صید هم اگر امکان داره ذکر کنید .Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-08-21 06:27 PM

طالقان

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-08-24 07:52 AM

(2013-08-21 06:27 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طالقان

سلام
لانسه كشي؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-08-24 10:52 AM

(2013-08-24 07:52 AM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-21 06:27 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طالقان

سلام
لانسه كشي؟

لانسه صبح یکی هم با کرم حدود ساعت 11 صبح