شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2013-08-11 03:36 PM

گیله مرد عزیز ببخشید اینجوری میگم ولی من از ریشه این آدم رو قبول ندارم.نه خودش رو نه اطلاعاتش رو.آدمی که دچار رفتارهای نابهنجار اجتماعی هست و در تمامی مراحل سعی در بزرگمایی های کاذب داره و خودش رو پدر ماهیگیری ایران معرفی میکنه زیاد قابل استناد نیست.کلا مطالب وبلاگهای ماهیگیری در حد 10 % قابل استاد هستند.یک مشت بچه شدن وبلاگ نویس که حد نهایت تجربشون پارک ارم یا رازی هست.دیگه از صبوری که بالاتر نیستند.ایشون الان کتابش 4 5 بار تجدید چاپ شده و هر کسی میخواد ماهیگیری شروع کنه اول میره اون رو میخره.با افتخار هم عنوان میکنه تجریه شخصیم بوده.تا وقتی که یکی از دوستان رفرنس اصلی رو گذاشت جلوشون.فقط ترجمه.تنها چیزی که اضافه شده بود مثلا بجای رودخانه فلان در کانادا نوشته بود رودخانه فلان در استان فلان.
خلاصه بعد از این همه سال بالا پایین کردنشون بهت عرض میکنم داداش بچسب به تجربه خودت.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gilemard - 2013-08-11 11:41 PM

(2013-08-11 03:15 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دادا شما یه سر به تاپیک کتاب ماهیگیری بزن بعد کتاب رو دانلود کن و مطالعه کن بعد یه مقایسه با اون کتابا بکن
ماهیگیری یک روش تجربیه توی ایران و هیچ کتابی کامل نیست ما همین در همین سایت بدون هیچ پولی کتاب رو در اختیار دوستان قرار دادیم که به حتم میگم خیلی از روشهاش به مراتب از کتابها اون بهتره
ایشون کتاباشون بیشتر در زمینه فلای متمرکزه و به خیلی از ماهیان نپرداختند شما یک فصل از کتابشون رو به من نشون بدین که مثلا راجع به اسبله توضیح داده یا زرد پر یا سونگ یا اردک ماهی و ...............
کتاب نوشتن راجع به ماهی مثل قزل که به همه چی حمله میکنه زیاد سخت نیست اینارو نمیگم که ارزش کار ایشون رو کم کنم من بیشتر از شما ایشون رو میشناسم و تمام مطالبشون رو خوندم اما یک سایت که فرد محور باشه نقایص زیادی داره و هیچوقت اشکالات برطرف نمیشه
من و خیلی دیگه از دوستان مثل علی اقا و شاهین عزیز مدتها در سایتهای دیگه ماهیگیری فعالیت کردیم اما برای من این تاپیک خیلی پربارتر و بهتر بود چون سوال پاسخ داره و همه در رفع اشکالات شریکم
بهرحال ممنون از شما Khansariha (8)Khansariha (48)
hellboyعزیز کاملأ حق با شماست.ولی در روش سوأل و پاسخ یک چیز واقعأ اذیت کننده هست و اون هم گفتگو های بیهوده درون تاپیک هایی هست که هدفش ارائه ی مطالب آموزشی هست و داشتن یک کتاب کامل بهترین گزینه هست که توی لاهیجان ندارن هیچ وقتی میگی کتاب ماهیگیری دارید مسخره هم میکنن.در مورد موضوع کتاباش هم باید گفت متأسفانه فقط روی فلای متمرکز بود.ولی واسه من برای شروع بد نبود.و یه نکته دیگه که باعث شد کتاب هاش زیاد برام مفید واقع نشه نداشتن تجربه ماهیگیری توی دریای شمال بود که یه خورده نا امیدم کرد.مخلص دوستان گیله مرد.

(2013-08-11 03:36 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گیله مرد عزیز ببخشید اینجوری میگم ولی من از ریشه این آدم رو قبول ندارم.نه خودش رو نه اطلاعاتش رو.آدمی که دچار رفتارهای نابهنجار اجتماعی هست و در تمامی مراحل سعی در بزرگمایی های کاذب داره و خودش رو پدر ماهیگیری ایران معرفی میکنه زیاد قابل استناد نیست.کلا مطالب وبلاگهای ماهیگیری در حد 10 % قابل استاد هستند.یک مشت بچه شدن وبلاگ نویس که حد نهایت تجربشون پارک ارم یا رازی هست.دیگه از صبوری که بالاتر نیستند.ایشون الان کتابش 4 5 بار تجدید چاپ شده و هر کسی میخواد ماهیگیری شروع کنه اول میره اون رو میخره.با افتخار هم عنوان میکنه تجریه شخصیم بوده.تا وقتی که یکی از دوستان رفرنس اصلی رو گذاشت جلوشون.فقط ترجمه.تنها چیزی که اضافه شده بود مثلا بجای رودخانه فلان در کانادا نوشته بود رودخانه فلان در استان فلان.
خلاصه بعد از این همه سال بالا پایین کردنشون بهت عرض میکنم داداش بچسب به تجربه خودت.
sadra خان عزیز در مورد خلق و خو ابی فیشر با شما موافق هستم که یه خورده نا میزون میزنه ولی خوب اگه کتاب داستانش رو بخونید. میفهمید که زندگی داغونی داشته و حتی یه مدت در بیمارستان روانی بستری بوده و به گفته خودش ماهیگیری اون رو از اونجا نجات داده و تا حدودی میشه گفت معتاد ماهیگیری هست تا جایی که با پای شکسته هم به ماهیگیری میرفت.در مورد تجربه هم باید گفت استفاده از تجربه کسانی که واقعأ عاشقانه ماهیگیری میکنن خیلی مفیده ولی خوب اگه خودت کسبش کنی بهتره چون با شنیدن تجربیات دیگران چم و خم کار دست آدم نمیاد و کاملأ با شما در این مورد موافقم.در مورد سایت ها هم حق با شماست.واقعأ در امر آموزش ماهیگیری کم کاری میکنن و اکثر سایت های آموزشی رو که به شخصه دیدم بیشتر شبیه فروشگاه بودن.به هر حال خود آدم بره ماهیگیری یه چیز دیگه هست که هر چی زور میزنم که یه ماهیگیری درست و حسابی برم نمیشه که نمیشه.
مخلص دوستان گیله مرد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-08-12 09:20 AM

دوستان در مورد موضوعات غیر مربوط به ماهیگیری خوب پست خورده میشه ولی من 2 سوال در مورد مکان ماهیگیری کردم کسی جواب نمیده ؟؟؟
حالا مثلا ابی فیشر آدم دغل کاری یا کپی کاری باشه یا ... برا من و شما و دیگر دوستان این در ماهیگیری بکار میاد ؟؟؟ Khansariha (226)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - gilemard - 2013-08-12 09:53 AM

(2013-08-12 09:20 AM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان در مورد موضوعات غیر مربوط به ماهیگیری خوب پست خورده میشه ولی من 2 سوال در مورد مکان ماهیگیری کردم کسی جواب نمیده ؟؟؟
حالا مثلا ابی فیشر آدم دغل کاری یا کپی کاری باشه یا ... برا من و شما و دیگر دوستان این در ماهیگیری بکار میاد ؟؟؟ Khansariha (226)
چشب برادر من.سعی میکنم یه چند تا جای خوب پیدا کنم واسه شما و توی تاپیک مربوط به خودش ذکر کنم.ناراحت نشید،واسه منم پیش اومده توی سایت سوألی مطرح کنم و کسی بهش جواب نده.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-08-12 10:22 AM

موضوع فقط سوال من نیست .بحث در مورد مسایلی هست که دونستن یا ندونستنش برای دوستان ماهیگیر فایده ای نداره .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2013-08-12 10:58 AM

(2013-08-12 10:22 AM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موضوع فقط سوال من نیست .بحث در مورد مسایلی هست که دونستن یا ندونستنش برای دوستان ماهیگیر فایده ای نداره .
اتفاقا به نظر من بحث راجب رفرنس های ماهیگیری هم مهمه،اینکه اطلاعاتی که در فلان سایت هست چقدر علمی یا عملی یا هردو هست مهمه،منتها نباید با حاشیه کشیده بشه
در مورد سئوال، منم چند بار پیام خصوصی دادم به شما جواب ندادی دوست عزیز!هنوزم منتظرم
دوستان کسی تجربه ماهیگیری در گهر رو داره؟مکان های ماهیگیریش،ساعت های صید،ماهی ها،طعمه ها و شیوه صید
در وب لاگ های دیگه دیدم ولی اینجا هم باشه بد نیست
ارادتKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-08-12 11:17 AM

(2013-08-12 10:58 AM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-12 10:22 AM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اتفاقا به نظر من بحث راجب رفرنس های ماهیگیری هم مهمه،اینکه اطلاعاتی که در فلان سایت هست چقدر علمی یا عملی یا هردو هست مهمه،منتها نباید با حاشیه کشیده بشه
در مورد سئوال، منم چند بار پیام خصوصی دادم به شما جواب ندادی دوست عزیز!هنوزم منتظرم
دوستان کسی تجربه ماهیگیری در گهر رو داره؟مکان های ماهیگیریش،ساعت های صید،ماهی ها،طعمه ها و شیوه صید
در وب لاگ های دیگه دیدم ولی اینجا هم باشه بد نیست
ارادتKhansariha (8)

شرمنده شاهین جان چند روز هست سیستم پیغام خصوصی من بطور کامل از کار افتاده و در حال پیگیری با مدیریت هستم برای رفع این مشکل Khansariha (367)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-08-13 08:20 AM

نوبادی عزیز من جواب دادم فکر کردم به دستتون رسیده
دوباره اینجا میگنم
من اخرین باری که پالنگان رفتم 2 ماه پیش بود اب زیاد بود و سدی هم ندیدم ماهیم عالی میزنه و میشه صید خوبی داشت
سمت سیروان هم عالیه فقط باید حتما 4 دف داشته باشین و راه بلد وگرنه بیخوده
دریاچه گهر و سراب کهمان الشتر هم خوبه میشه صید خوبی داشت
توی استان فارس قزل زیاد پیدا میشه و خیلی از استانهای دیگه فقط باید راه بلد باهاتون باشه
شما همون اطراف تهران میتونید قزل خوب زیاد بگیرین نمیدونم چه اصراریه جای دیگه باشه

در اخرم بگم به نظر من دفاع از متالب این سایت وضیفه هممونه اونم وقتی که از خیلی جاهای دیگه بهتره اگرم سوالی بی جواب میمونه چون در ماهیگیری روز فصل و ........... دیگه در صید موثره پس کسی ریسک نمیکنه و به شما ادرس بده که اگه وقت گزاشتین و صیدی نداشتین حرفشو بشنوه

شاهین جان گهر برای صید قزل خال قرمز و رنگین کمان و زرد پر خوبه
چند ساعت پیاده روی داره
توی این فصل اول صبح و غروب خوب ماهی میشه گرفت
با لانسه فلای و طعمه طبیعی میشه راحت ماهی گرفت بهترین طعمه ماهی کیلکاست ولی اونجا ممنوعه با هر روشیم بگین من امتحان کردم در تمام موارد صید داشتم پس زیاد دنبال روش نباش داداKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-08-18 02:15 PM

(2011-08-06 02:01 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-08-06 01:16 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
hellboy عزیز نظرت راجبه چرخهای بی نکس کره ای و چوبهای کربنی یانگ سونگ کره ای چیه ؟؟؟؟Khansariha (8)

سلام دادا مسیح گل
راستش من فقط یک مدل از چرخ بینکس دیدم که مخصوص قزل الا بود که نسبت به قیمتش فوقلاده بود اصولا کالاهای کره به راحتی نیاز رو براورده میکنن اماراجع به چوب یانگ سونگ و اوکومو که هردو ساخت کره هستند کیفیت عالی دارند درست که بپای محسولاتایتالیا مثل دام یا کولمیک یا.... نمیرسند اما تمام مشخصات یک چوب خوب رو دارند به شخصه چوب مخصوص قزل الای خودم یک چوب اوکومو هستش که الان حدود 6 سال کار میکنه و هنوزم نو نو هست وتوی بهترین تجربیات شخصیم همراهم بوده اما متعصفانه چند سالی هست که مثل چوب خودم رو تو بازار ندیدم
اما دادا مسیح خوبه بدونی که چرخ مناسب برای هر ماهی باید چه خصوصیاتی داشته باشه
یکی از فاکتورهای مهم چرخ تعداد بولبرینگ چرخه که بهتره برای ماهیان محاجم مثل قزل الا یا اردک ماهی چرخیرو انتخواب کنید که بلبرینگ بیشتری داره مثلا 9 بلبرینگ که به راحتی از پس تکانهای ماهی بر بیاد و کلاج ماهی راحت باشه و برای ماهی مثل کپور 2 بلبرینگ مناسب و استاندارده
یک نکته دیگه هم سایز خود چرخ هستش برای قزلالا سایز کوچیک بهتره و برای کپور بین 4000 تا 6000 کافیه
در بست در خدمتیم دادا مسیح اگه اطلاعات کافی نیست تا بیشتر توضیح بدم دادا

سلام بر Hellboy عزيز
داشتم يكبار ديگر از ابتدا پست ها را مطالعه مي كردم كه به اين پست برخوردم. به نظر در مورد بلبرينگ معكوس مرقوم فرموديد. يعني بلبرينگ هاي بيشتر براي نرم تر و قدرتمند تر شدن چرخ است كه مخصوص صيدهاي سنگين مي باشد براي قزل 1 و نهايتاً 2 بلبرينگ كافيست و زياد هم هست. البته شما استاديد و قطعاً به دليل سرعت تايپ جابجا نوشتيد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-08-18 06:06 PM

سلام دادا یک نکترو فراموش کردین اونم اینه که در چرخهای چدید سیستم جدید جایگزین تعداد بلبرینگ شده البته حق با شماست استفاده از بلبرینگ بیشتر برای قلبه بر فشار بیشتر هست و فشار رو تقسیم میکنه اما در کل برای قزل بالای 4بلبرینگ ساخته میشه اینم چند چرخ اسپینینگ با مشخصات
Rear drag spinning reel with High-Power gearing

In the BLACK MASTER Series we now offer also the rear drag version with the known exclusive features.

7 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Finely adjustable rear drag
Aluminium long cast spool
Aluminium spare spool
CNC cut aluminium handle
Aluminium / hard EVA handle knob
PowerBail
Lifetime bail spring
Large anti-twist line roller

BULL FIGHTER 5AiF
Front drag reel with top features

Great features, small price - this reel is very trendy. Great design and reliable quality. The features satisfy high demands.

4 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Finely adjustable spool drag
Lifetime bail spring
Nylon / ABS spare spool
Aluminium handle
Ergonomic handle knob
Thick bail

CORCAST 8Pi Spin
Rear drag spinning reel with PowerBail

Except the rear drag, the CORCAST-8Pi is same in construction as the front drga version and offers the same high quality features. The rear drag is oversized to provide perfect drag function.

7 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Finely adjustable drag
Aluminium spare spool
CNC cut aluminium handle
PowerBail
Lifetime bail spring

UL-GT 5PiF

Spinning reel with micro-fine adjustable front drag

Designed for ultra light fishing with artificial lures, these reel is also the perfect choice for match- and bolognese fishing.

4 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Micro adjustable front drag
Aluminium long cast match spool
Aluminium long cast match spare spool
Soft-Touch handle knob

RX 6PiF

Aluminium front drag spinning reel

Why do most top class reels feature a body of aluminium? The answer is robustness and wear resistance, because these materials provide a solid gear assembly. Unfortunately an aluminium body is much more expensive than a plastic body. Therefore the RX-6PiF is the ideal reel for fishing with light carbon fiber rods.

5 Steel ball bearings
Infinite anti-reverse
Finely adjustable spool drag
Nylon / ABS spare spool
CNC cut aluminium handle
Soft-Touch handle knob
PowerBail
Lifetime bail spring

همونتور که میبینید بالای 4 بلبرینگ دارن که همشون دارای سیستم Infinite anti-reverse هم هستند که همین سیستم کار چند بلبرینگ رو انجام میده مخلصیم Khansariha (8)Khansariha (48)