شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-08-02 02:22 PM

Hellboy عزیز آیا از فصا صیدشون خبر دارید ؟
والا بدمون نمیاد امسال یه بار سراغ صیدشون بریم .شنیدم سمت بازفت و مخصوصا سد دز میشه صیدشون کرد البته مثلا برا طعمه میگند از گنجشک استفاده بشه خوبه البته یه چند روز باید زیر خاک باشه که حسابی بو دار بشه و کرم بزنه .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - salehsniper - 2013-08-02 02:39 PM

اتفاقا من از همین استاد پرسیدم میگفت گنجیشک مرده و مونده هم خوب جواب میده ولی اکثرا با طعمه ماهی نیم جون و کوچیک (حدود 100تا200گرم) صید شدن. انشاالله اگه دوباره دیدمشون ازشون اطلاعات کاملی میگیرم چون واقعا در این زمینه خیلی اطلاعات دارند و از قدیمیترین و کهنه کارترین ها هستند.Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-08-02 04:15 PM

(2013-08-02 02:22 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Hellboy عزیز آیا از فصا صیدشون خبر دارید ؟
والا بدمون نمیاد امسال یه بار سراغ صیدشون بریم .شنیدم سمت بازفت و مخصوصا سد دز میشه صیدشون کرد البته مثلا برا طعمه میگند از گنجشک استفاده بشه خوبه البته یه چند روز باید زیر خاک باشه که حسابی بو دار بشه و کرم بزنه .

دادا فصل صید این ماهی اواخر اسفند تا اواخر اردیبهشت هست
همونتور که گفتین دز جای خوبی برای صید هست البته مناطق زیادی وجود داره و رودخانه هایی که از عراق وارد ایران در اردیبهشت تعدادی زیادی از این ماهیان رو برای تخم ریزی وارد ایران میکنند که خیلی از این رودخونه ها به خاطر شرایط مرزی و امنیتی کشور دسترسی وجود نداره
من قبلا در استان لرستان چند بار سونگ صید کردم لذت صید و جنگیدن این ماهی مثال زدنیه
در مورد طعمه تنوع زیاده از گنجشک و قمریو کبوتر گرفته تا دل و روده مرغ و لاشه مرغ ماهی زنده تیکه ماهی و حتا یه تیکه بزرگ خمیر
اصولا در فصل تخم ریزی به هر چیزه خوردنی واکنش نشون میدن
اینم بگم تجهیزات صید این ماهی در کشور خیلی محدوده و اکثر صیدهایی که عکساشون رو دیدین به روش سنتی صید میشن و خبری از چوب و چرخ نیست
من خودم دوتا از چوب و چرخام رو در صید این ماهی از دست دادم
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2013-08-02 04:46 PM

ماهی سونگ(در خوستان بَچ،نربچ،عَنزِه) فصل خاصی برای صید نداره،فعالیتش از اواخر بهمن ماه تا اردیبهشت بیشتر میشه
بهترین طعمه در رود کارون ماهی صبور هست(ماهی صبور در زمستان همزمان با زیاد شدن آب برای تخم ریزی از دریا به سمت رود کارون و دز! حرکت میکنه)
با روده مرغ،ماهی،گنجشک،خون،نون پیچ،خمیر و خیلی طعمه های دیگه قابل صیده
دز،کرخه،کارون(ارمند،بازفت،خرسان)،سیمره،زهره

(2013-08-02 11:01 AM)salehsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راستش درست نمیدونم فرقشون چیه؟
حالا شما به بزرگی خودتون ببخشید.
دوست عزیز خرسان چه ارتباطی به بازفت داره؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - salehsniper - 2013-08-02 05:04 PM

تا جایی که من میدونم هر دوشون یکین.
چاکر آقا شاهین اصلا هرچی شما بگی.
عکسای دریاچه ذوب آهن اصفهان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aghajoon - 2013-08-02 05:31 PM

دوستان اصفهانی ، ماهیگیری تو دریاچه ذوب آهن ممنوع شده ؟ هفته پیش چندتا از دوستام واسه گرفتن ساردین رفته بودند و میگفتند بدجوری گیر بازار بوده حالا نمیدونم جای خاصی باید رفت که گیر ندند یا اون روز اینطور بوده ، راستی آقا شاهین این عکس ماهی سونگ که توی ارسال آخر گذاشتی به نظرت چند کیلو ؟ سر اون آقایی که بغلش وایساده راحت میره تو دهن ماهی !! این ماهی های غول آسا وقتی به قلاب میزنه چطوری یا چند نفری بالا میکشند ؟ یه قزل 3 کیلویی اینقدر زور میزنه که آدمو از نفس میندازه ، دیگه خدا به داد اینا برسه !!

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2013-08-02 05:50 PM

(2013-08-02 05:31 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اصفهانی ، ماهیگیری تو دریاچه ذوب آهن ممنوع شده ؟ هفته پیش چندتا از دوستام واسه گرفتن ساردین رفته بودند و میگفتند بدجوری گیر بازار بوده حالا نمیدونم جای خاصی باید رفت که گیر ندند یا اون روز اینطور بوده ، راستی آقا شاهین این عکس ماهی سونگ که توی ارسال آخر گذاشتی به نظرت چند کیلو ؟ سر اون آقایی که بغلش وایساده راحت میره تو دهن ماهی !! این ماهی های غول آسا وقتی به قلاب میزنه چطوری یا چند نفری بالا میکشند ؟ یه قزل 3 کیلویی اینقدر زور میزنه که آدمو از نفس میندازه ، دیگه خدا به داد اینا برسه !!
اون آقا پدرم هستند،عکس قدیمی،ماهی وزن نشده و تخمین زدند بالای 70
در منطقه ممنوعه دز یکی از دوستان(ماهیگیران اهواز) چندین سال پیش سونگ 180 کیلویی گرفته،در گچساران کسی با دینامیت ماهی به وزن 240 گرفته بوده،البته این ها مال قدیمه ولی هنوزم پیدا میشه،من از بالای تاج سد شهید عباسپور ماهی هایی دیدم که از اون فاصله باورکنید جا خوردم!هنوز تا وزن 20 کیلو صید میشه ولی بیشتر دوروبر همون سدهای کارون
ماهی ها به صورت سنتی و با نایلون های بالای 50 صید میشن،این ماهی هم بعد صید اول چاقوی شکاری تیغه بیست سانت رو در سرش فرو کردند و دو نفری بیرون کشیدند،من خودم تا 17 کیلو صید کردم و نایلون تمام انگشتهامو برید تا بیرون اومد
لذت خاصی داره و قابل قیاس با قزل نیست دوست منKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2013-08-03 01:10 AM

راجب رودخانه خرسان ،بازفت و ارمند (شاخه های اصلی کارون)هم بگم که کاملا فرق میکنند،الان ارمند و بازفت از دو راه مختلف به کارون چهار میریزند و خرسان به کارون سه

[تصویر: 13754807821.jpg]

[تصویر: 13754807832.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-08-03 08:44 AM

سلام
جایی که شاهین عزیز راجع به سونگ حرف بزنه یه بچه مثل من بی ادبیه نظر بدهKhansariha (8)
اینو بگم علیرضا جان توی سیمره حدود 8 سال پیش یه ماهی نخ 80 منو مثل اب خوردن برید دستمم تا یک ماه باند پیچی بود
در بعضی از مناطق که ابور و مورور کمتره یک گنجشک رو با یک نخ بالای 80 شب توی ای رها میکنن و یکسر اون رو به وسیله یک تیوب ماشین به تنه درخت وصل میکنن این خاصیت کشسانی تیوب باعث خسته شدن ماهی میشه و صبح قلاب رو جمع میکنن
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - baracuda - 2013-08-03 09:02 AM

ببخشید دوستان باچه روشهایی این ماهی رو صید میکنن آیا هنوزم با این وزن پیدا میشن یا اینا مال چند سال پیشه ممنون میشم جواب سوالاتمو بدید آخه هرچی فکر میکنم تو کلم نمیره که اینارو با قلاب بشه گرفت