شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - salehsniper - 2013-07-24 12:02 PM

دوست من اونایی که شکمشون باز و بزرگ و سوراخ نخشون کج هست مخصوص کپور سانان و اونایی که ساق بلند و شکم جمع دارند مخصوص ماهی های دریایی و شیر و ساردین هستندKhansariha (399)Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - babakashemih - 2013-07-25 01:09 AM

قزل آلا خال قرمز به وزن 850 و 780 گرم در آخرین روز (دوشنبه 92/4/31) صید امسال در سد لار طعمه لارو و کرم
[تصویر: 13747014281.jpg]
[تصویر: 13747014282.jpg]
[تصویر: 13747014283.jpg]
[تصویر: 13747014294.jpg]
[تصویر: 13747014295.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2013-07-25 01:54 AM

سلام دوستان Khansariha (399)

تو این شهر ما که هر چی گشتم یه نخ با کیفیت پیدا نکردم ،100 متر نخ 30 بی نام و نشون با تحمل 7 کیلو رو میفروشن 30 تومن ! همین نخ های سمس هم که 6 تومنه همین وزنو تحمل میکنه که Khansariha (290) الان نخ خوب که بعد از باز شدن از اسپول فر نشه و توی آب شور هم مقاوم باشه و سایز 30 بتونه حداقل 8 کیلو تحمل کنه چه برند هایی تو بازار گیر میاد ؟ قیمتش حدودا چنده ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-07-28 12:36 PM

(2013-07-23 10:08 AM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت شما و با تشکر از توضیحاتتان من فقط یه نکته اضافه کنم .
معمولا در سدهای ایران ماهی کپور و زردپر بصورت بومی وجود دارند .زمانی که شما تخم مرغ به خمیر میزنید دیگه زردپر به اون نمیزنه و فقط کپور میزنه .
ما از تخم مرغ معمولا زمانی استفاده میکنیم که بچه زردپر در آب زیاد هست و سریع طعمه ها را میخورند و وقتی تخم مرغ میزنیم دیگه اونا نوک نمیزنند و کپورها فرصت میکنند به طعمه ها سر بزنند .

دوستان کسی تجربه استفاده از این طعمه های ایرانی Easy Bait را داشته ؟؟

سلام بر دوست گلم
البته كم نيستند كساني كه با خمير تخم مرغ زردپر گرفته اند و با سرچ اينترنتي هم مي توان اين قضيه را اثبات نمود. امكان دارد در آن محل خاصي كه پاتوق شما مي باشد، زردپرها چنين رفتاري داشته باشند كلا خوراك اين دو ماهي تقريباً مثل هم مي باشد با اين تفاوت كه زردپرها طعمه هاي گوشتي (البته در آب سرد) را بيشتر مي زنند.
در مورد Easy Bait هم من 2 پك خريداري كرده ام كه قرار است روز سه شنبه تست كنم .. حتماً خبرش را مي دهم.
قربان تو
كاويان

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aghajoon - 2013-07-30 02:42 PM

این هم چندتا ماهی فسقلی که بالاخره یه وعده ناهار من و دوستام را جور کردند . خیلی جالب بود اونجا قزل ها یه خمیر میزدند و کپورها به ساردین و کرم خخخ ..
[تصویر: 13751822731.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Tomcat14 - 2013-07-30 02:46 PM

عالی بود اقا علیرضاKhansariha (8)
در موررد پخت توضیحی نمیدید؟چقدر تو اتیش باشه؟چی بهش اضافه کردین و...

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aghajoon - 2013-07-30 03:10 PM

خواهش میکنم دوست عزیز
در این تاپیک پاسخ دادم .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2013-07-30 05:16 PM

علیرضا جان عکس رو میکنی بالام جان!
موشک جواب موشک
[تصویر: 13751912911.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - AIRKING - 2013-07-30 05:27 PM

ای دم افطاری حالا هی روزه خواری مجازی کنید خخخخخخخخخخ.دهنمون آب افتاد Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - esijoon - 2013-07-30 08:37 PM

دوستان یه سوال کاملا مبتدیانه

من تا حالا ماهیگیری نکردم...بلد هم نیستم...لوازمش هم نمیشناسم....

میشه یه نفر به صورت کاملا قدم به قدم برای یکی مثل من که بودجه زیاد نداره برای خرید جنس خاص و گرون و تا حالا ماهی نگرفته و بلد نیست توضیح بده باید از کجا شروع کنم و یه چوب ماهیگیری ارزون در حد 50 تومن هم معرفی کنید که بتونم باهاش یاد بگیرم و تفریحی صید کنم؟؟؟

در مورد چوب و طول و قطرش...در باره نخ و انواع و کاربردش...در باره قلاب و طعمه و کلا هر چی برای شروع لازمه....

اگه ممکنه نزدیک شیراز هم یه جایی معرفی کنید که ماهی داشته باشه و صیدش آزاد باشه و گیر ندن

خیلی دوست دارم ماهیگیری رو یاد بگیرم

ممنون از لطفتون...تو این ماه رمضونی دعاتون میکنمKhansariha (8)