شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-22 03:28 PM

سلام
ممنون از میثم عزیز
دادا کاویان این تازه یه گوشه از زیبایی های نگهداری از محیط زیست ماست من و خیلی های دیگه چیزهای عجیب زیادی دیدیم که جایی برای بحث پیرامون اونها نیست شاید این برای شما عجیب باشه اما مکانهایی هستن که من خودم ارزو میکنم که همین برنامه پیاده بشه بجای کارهای دیگه ای که میکنن فوقش 200 قلاب قاچاق روزانه توی منطقه میندازند و 1000 تا ماهیم میگیرن اما حد اقلش اینه که بچه ماهیا زنده میمونن و خیلی چیزای دیگه که جای گفتنش نیست
بر خلاف شما من سالهاست که فاطحه محیط زیست ایران رو خوندم مگه اینکه شرایط تغییر کنه تا وقتی دید مردم به ماهی و شکار صرفا لذت خوردن اون هستش ازین بهتر نمیشهKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahin - 2013-07-22 05:53 PM

دوست عزیز سد شهید عباسپور را در روز حداقل یکبار خروجی آبش رو کم و زیاد میکنن،طوری که ارتفاع آب رودخانه در بعضی جاها تا هشت متر تغییر میکنه
فکر کنم شما در زمان بالا بودن آب اونجا بودید،ماهی های اونجا بخاطر همین تغییراات روزانه، رفتارشون فرق میکنه
یک ساعت هم برای ماهیگیری و جواب گرفتن کمه،حتما باید شب رو اونجا بگذرونی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2013-07-22 06:50 PM

دروود !

دوستان چند تا سد بزرگ شناسائی کردم که ماهی ها توش رژه میرند ولی به هر روشی عمل کردیم جواب نگرفتیم . . .

از آنجائیکه ما زیاد تخصص تو ماهیگیری ندارم خصوصاً تو جاهای بزرگ لطف کنید دوستان بگید چاره کار ما چیه و اینکه از کجا بفهمیم کدوم قسمت سد برای ماهیگیری مناسبه ؟! یه روش مناسب و راحت هم واسه طعمه پاشی بگید اگه راهش طعمه پاشیه . . .

نوغرم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-07-22 07:27 PM

دوست عزیز اگر سد ها ماهی دارند باید ببینید چه ماهی ای دارند و با چه طعمه ای جواب میده .گاهی اوفات شما نیاز دارید طعمه های مختلف را تست کنید یا در همون سد ها مکانهای مختلف را تست کنید .
بطور کلی یادتون باشه که ماهیگیری یعنی صبور بودن و قرار هم نیست همیشه ماهی صید بشه .

در مورد طعمه پاشی معمولا جو خیس خورده خوب جواب میده .از آب همون جو خیس خورده هم میشه به همراه آرد و کمی زردچوبه خمیر خوبی برای طعمه درست کرد و در بعضی مکانها هم نیاز هست کمی خمیر شیرین بشه که میشه از عسل و یا شکر استفاده کرد .نکته طلایی هم در تهیه این طعمه این هست که خمیر را حتما قبل از استفاده در همون محل درست کنید و اول حسابی ورزش بدید تا چگالی خمیر بالا بره .با این روش خمیر مدت طولانی روی قلاب میمونه .Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-07-23 09:27 AM

(2013-07-22 07:27 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اگر سد ها ماهی دارند باید ببینید چه ماهی ای دارند و با چه طعمه ای جواب میده .گاهی اوفات شما نیاز دارید طعمه های مختلف را تست کنید یا در همون سد ها مکانهای مختلف را تست کنید .
بطور کلی یادتون باشه که ماهیگیری یعنی صبور بودن و قرار هم نیست همیشه ماهی صید بشه .

در مورد طعمه پاشی معمولا جو خیس خورده خوب جواب میده .از آب همون جو خیس خورده هم میشه به همراه آرد و کمی زردچوبه خمیر خوبی برای طعمه درست کرد و در بعضی مکانها هم نیاز هست کمی خمیر شیرین بشه که میشه از عسل و یا شکر استفاده کرد .نکته طلایی هم در تهیه این طعمه این هست که خمیر را حتما قبل از استفاده در همون محل درست کنید و اول حسابی ورزش بدید تا چگالی خمیر بالا بره .با این روش خمیر مدت طولانی روی قلاب میمونه .Khansariha (8)

سلام رفيق
ضمن تشكر از توضيحات شما در تكميل عرايضتون بايد عرض كنم تجربتا به اين نتيجه رسيده ام كه اگر در خمير خود از تخم مرغ استفاده مي كنيد حتما يك هفته قبل آنرا تهيه كنيد و بگذاريد در يخچال تا مواد به خوبي آميخته و به خورد هم بروند. در مورد آب هم شخصا بارها تست كرده ام اوائل تصور مي كردم آب هاي شير خانگي بدليل وجود كلر باعث بيزاري و فرار ماهي خواهد شد اما پس از مدتي با سعي و خطا متوجه شدم تاثير زيادي ندارد ماهي اگر گرسنه باشد حمله خواهد كرد و اگر بخواهد ناز كند و ميل زيادي به غذا نداشته باشد بهترين طعمه را هم نخواهد زد. اما در مورد خمير بدون تخم مرغ حق با شماست بهتر است 1 روز قبل و يا همان روز تهيه شود. يك فوت كوزه گري: خمير را چند ساعت درون پلاستيك جلوي آفتاب قرار دهيد تا كمي به قول دوستان ترش شود. خانواده كپورها به طعمه هاي تخميري كه بول الكل مي دهند واكنش خوبي نشان مي دهند.
در مورد سدهايي كه بر روي بسترهاي گياهي ساخته شده بايد عرض كنم بعلت وجود وفور غذا و عادت غذايي ماهيان با طعمه هاي دست ساز به سختي مي توان آنها را صيد نمود. در اين حالت بهتر است حدود1 الي 2 متري انتهاي ريسه را با گياهاني مانند پيچك، شبيه سازي كنيم تا ماهي را بهتر فريب دهيم. ماهي كه عادت دارد صبح هاي زود و عصر براي تغذيه به كنار آب نزديك شود در طول روز با ديدن اين صحنه در زير آب به سمت آن جلب مي شود. هرچند كه اين فن هم وحي منزل نيست و كلا اكوسيستم منطقه شرط نهايي صيد خوب مي باشد كه فقط با تجربه و آزمون و خطا بدست خواهد آمد بنابراين هرگز نمي توان نسخه واحدي پيچيد.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-07-23 10:08 AM

با سلام خدمت شما و با تشکر از توضیحاتتان من فقط یه نکته اضافه کنم .
معمولا در سدهای ایران ماهی کپور و زردپر بصورت بومی وجود دارند .زمانی که شما تخم مرغ به خمیر میزنید دیگه زردپر به اون نمیزنه و فقط کپور میزنه .
ما از تخم مرغ معمولا زمانی استفاده میکنیم که بچه زردپر در آب زیاد هست و سریع طعمه ها را میخورند و وقتی تخم مرغ میزنیم دیگه اونا نوک نمیزنند و کپورها فرصت میکنند به طعمه ها سر بزنند .

دوستان کسی تجربه استفاده از این طعمه های ایرانی Easy Bait را داشته ؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-23 11:35 AM

سلام
ممنون از توضیحات کامل دوستان
دادا من در یک برنامه با دوستان از ایزی بایت استفاده کردین چند حسن داشت و چند بدی
محاسن:
قیمت مناسب تر از جنس خارجی
حالت معلقی خوبیداره و در اب خوب شناور میشه
برای بسترهایی که سنگی هستند و گیاه زیاد دارند مناسبه

بدیهاش
دوستان هرچی گشته بودند سایز ریز اون رو نتونسته بودند پیدا کنند
یکم نسبت به بویله خارجی خشک تره و دیرتر بوی اون در محیط پخش میشه
تنوع طعم کمی داره
نسبت به بویله هایی که من داشتم زمان ماندگاری کمی داره و زود سفت میشه

در کل بنظرم نسبت به قیمت شاید مناسب باشه و بشه روش حساب کرد اما من خودم بویله دست ساز خودم رو بیشتر قبول دارم چون بهتره نسبت به محیطی که خودتون همیشه ماهیگیری میکنید بویلرو خودتون تهیه کنید هم ارزونتره هم همیشه در دسترسه هم سایزش دست خودتونه هم به اندازه درست میکنید و ..............
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2013-07-23 11:37 AM

nobody2000

دادا ممنون جواب دادي ، فدايي داري به مولا مرسي . . .

يه زحمتي بكش در رابطه با طعمه پاشي هم يه توضيح بده يه روش ساده و راحت و مختصر . . .

خيلي نوغرم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2013-07-23 11:41 AM

محسن جان ایزی بایت رو یکی از دوستان من که برادر رئیس کمیته ماهیگیری کرج هست درست میکنه.اگر سایز خاصی دوستان خواستند بصورتی که به تعداد باشه و براش صرفه تولید داشته باشه میزنه.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-23 11:46 AM

سلام دادا علی دربس چاکرم روی تخم چشمام حتما ماکه همیشه زحمتم رو دوش شماست ببخشید اگه جسارتی کردم فقط تجربه شخصیم بود اگه اشکال داره شما اسلاح کنید ممنون میشمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)