شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-17 01:32 PM

سلام ارگان عزیز
اول چند سوال و بعد چند نکته
سوالها:
1. مدل چوب و چرختون چیه
2. نوع ریستون چیه
3.کجای خوزستان ماهی میگیرین
4.کدوم نژاد ماهی مد نظر شماست

چند نکته
نوع چوب و چرخ و قیمت اون هیچ ربطی به گرفتن ماهی ندارهو فقط کار رو سخت میکنه واسه همین تنوع زیادی در چوب و چرخ داریم به عنوان مثال چند وقت پیش از روی کنجکاوی در روزی که برای صید کپور رفته بودیم بعد از طعمه پاشی و انداختن ست کپور به سرم زد که با چوب و چرخ فلای و پشه های دست باف خودم یه امتحان بکنم در عین ناباوری در پرتاب سوم یه کپور 2.100 به قلاب زد و مجبور شدم که بیش از 45 دقیقه کنار اب راه برم تا ماهی خسته بشه راضی بودم نخ پاره بشه تا چوب نشکنه که اگه به چوب مخصوص میزد راحت بیرون میومد
دوم برای هر ماهی در هر فصل و در هر مکان یک طعمه بهتر جواب میده من اهواز و دزفول زیاد ماهیگیری کردم و فقط برای کپور اما در کل بهتره از یک طعمه عام استفاده کنید مثل کرم خاکی یا ملخ و یا دل و روده مرغ
سوم در مکانهایی که گیاه در بستر زیاده بهتره از شناور استفاده کنید که شانس بالا بره
و راه فرار از پشه زیاده
1.استفاده از روغن‌ ها و عصاره‌ هاي طبيعي چون اوکاليپتوس، دارچين و روغن کرچک هم براي دفع نيش پشه‌ ها به کار برده مي ‌شوند. براي استفاده از اين روش، 10 تا 25 قطره از اين روغن‌ ها را درون دو قاشق غذاخوري حلال، مخلوط کرده و به بدن بپاشيد.
2.ستفاده از اسپري سرکه سيب و يا سرکه سفيد هم مي‌ تواند پشه‌ ها را دور کند.
3.مالیدن مقداری الکل سفید بر روی پوست می تواند شما را در برابر نیش پشه بیمه کند.
و.............
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2013-07-17 02:59 PM

(2013-07-17 10:53 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام والا من این چوب رو از نزدیک ندیدم اما یه سرچ زدم و عکسش رو دیدم کاش مشخصاطی که روی چوب زده شده رو بگین شاید یکم بتونم کمکتون کنم مثل طول و اکشن و وزن پرتاب
راستی دادا اینم بگم که xceller x یکی از بهترین چرخهاییه که من دیدم واقعا کیفیتش بالاست و بنظرم از تمام مدلهای کورموران بهتره و در حد دام کالیبره قیمتم کاش میگفتی دادا

دادا طول چوب 170cm هست
وزن پرتابش از 3gr تا 8gr هست
وزن تحملش هم از 1.8kg هست تا 4.5kg
جنس کل بدنش از کربنه اما بالاترین تیکه چوب که خیلی ظریفه از جنس الیاف شیشه هست برای افزایش قدرت توی این قسمت چوب
جنس بدنه حلقه هاش هم از استیل مشکیه داخل حلقه هاشم از اکسید آلومینیوم هست
دسته رو هم زده EVA grips که نمیدونم یعنی چی دادا
دادا اون چرخ Exceller مارکش دایوا هست
والا تو سایت خودش قیمتو زده 750 اما من خریدم 450
اینم لینک چرخ:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (219)
خیلی گلی دادا
پس چرخ میشل هم شما تایید میکنید؟
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Argan - 2013-07-17 03:11 PM

(2013-07-17 01:32 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ارگان عزیز
اول چند سوال و بعد چند نکته
سوالها:
1. مدل چوب و چرختون چیه
2. نوع ریستون چیه
3.کجای خوزستان ماهی میگیرین
4.کدوم نژاد ماهی مد نظر شماست

چند نکته
نوع چوب و چرخ و قیمت اون هیچ ربطی به گرفتن ماهی ندارهو فقط کار رو سخت میکنه واسه همین تنوع زیادی در چوب و چرخ داریم به عنوان مثال چند وقت پیش از روی کنجکاوی در روزی که برای صید کپور رفته بودیم بعد از طعمه پاشی و انداختن ست کپور به سرم زد که با چوب و چرخ فلای و پشه های دست باف خودم یه امتحان بکنم در عین ناباوری در پرتاب سوم یه کپور 2.100 به قلاب زد و مجبور شدم که بیش از 45 دقیقه کنار اب راه برم تا ماهی خسته بشه راضی بودم نخ پاره بشه تا چوب نشکنه که اگه به چوب مخصوص میزد راحت بیرون میومد
دوم برای هر ماهی در هر فصل و در هر مکان یک طعمه بهتر جواب میده من اهواز و دزفول زیاد ماهیگیری کردم و فقط برای کپور اما در کل بهتره از یک طعمه عام استفاده کنید مثل کرم خاکی یا ملخ و یا دل و روده مرغ
سوم در مکانهایی که گیاه در بستر زیاده بهتره از شناور استفاده کنید که شانس بالا بره
و راه فرار از پشه زیاده
1.استفاده از روغن‌ ها و عصاره‌ هاي طبيعي چون اوکاليپتوس، دارچين و روغن کرچک هم براي دفع نيش پشه‌ ها به کار برده مي ‌شوند. براي استفاده از اين روش، 10 تا 25 قطره از اين روغن‌ ها را درون دو قاشق غذاخوري حلال، مخلوط کرده و به بدن بپاشيد.
2.ستفاده از اسپري سرکه سيب و يا سرکه سفيد هم مي‌ تواند پشه‌ ها را دور کند.
3.مالیدن مقداری الکل سفید بر روی پوست می تواند شما را در برابر نیش پشه بیمه کند.
و.............
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
دست شما درد نکنه
واقعا از کمکتون ممنونم
والا نوع چرخ از شرکت کورموران مدل seacor-s5500
و مدل چوب هم از شرکت کورموران مدل Black Bull HC
اسم ریسه رو نمی دونم فقط می تونم بگم که به شکلیه که ته آن یک سرب و بالای آن هرزه گرد و بین این دو دو قلاب با دوتیکه نخ وصله می شه
من بهبهان هستم و رودخانه مارون وزهره رو داریم
نوع ماهی هم هرچی خدا بخواهد
ولی اصلش همون کپوره

با تشکر از شما دوست عزیز

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-17 04:05 PM

دارک من عزیز مبارک باشه معلوم چوب خوب و حرفیه ای هست میشلن هم نسبت به قیمت خیلی خوبه ایشالا باهاش صید خوبی داشته باشی
ارگان عزیز در بخش مقالات ماهیگیری مقاله سایت رو دانلود کن و مطالعه کن اگه بازم سوالی بود که بی جواب مونده بود من در خدمتم چوب و چرخ تونم عالیه نگران اونا نباشKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2013-07-17 04:44 PM

(2013-07-17 04:05 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دارک من عزیز مبارک باشه معلوم چوب خوب و حرفیه ای هست میشلن هم نسبت به قیمت خیلی خوبه ایشالا باهاش صید خوبی داشته باشی
ارگان عزیز در بخش مقالات ماهیگیری مقاله سایت رو دانلود کن و مطالعه کن اگه بازم سوالی بود که بی جواب مونده بود من در خدمتم چوب و چرخ تونم عالیه نگران اونا نباشKhansariha (8)

دادا واقعا ممنون از اینکه اینقدر با صبر و حوصله جواب سوالارو میدین
دستت درد نکنه بابت راهنمایی های خوبتون
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aghajoon - 2013-07-18 12:10 AM

این هم از روزی دیروز عصر ، البته من که ماهیگیر نیستم بیشتر کوله کشی دوستان را میکردم و از هوای خنک رودخانه زاینده رود لذت میبردم نتیجه 6 ساعت پیاده روی و ماهیگیری این شد .
[تصویر: 13740061801.jpg]
آب زاینده رود را بستند و بهتره دوستان حتما این هفته واسه ماهیگیری برند چون ممکنه تا چند روز دیگه محلی ها با تور و دام و موتور برق نسلشون را منقرض کنند

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2013-07-18 12:22 AM

علی جان تیغ برا صید عالی بوده دادا چراغ خاموش میری 1 خبری میدادی میومدیم . Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2013-07-20 07:20 PM

سلام دوستان.
دیروز یه فرصت کوتاه هی پیش اومد یه سر به سد شهید عباس پور زدیم ، البته رودخونه کارون بعد از سد که تو نقشه با شماره 1 مشخص کردم.
اون قسمت تا دلتون بخواد ماهی روی آب میپرید .یک ساعتی که اونجا بودیم چندتا ماهی واقعا بزرگ هم اومدن روی آب ، که یکیشون صدایی داد که فکر کردم یه کسی شیرجه زده تو آب !
لب رودخونه هم که پر از از بچه ماهی تا 10 سانت.
روش های کف خواب ، شناور و لانسه کشی با مپس و ماهی مصنوعی رو تست کردم ، روش کف خواب که بخاطر گیا های بلند کف رودخونه جواب نمیداد و طعمه لابلای گیاه ها محو میشد کلا :D اما روش شناور تا دلتون بخواد نوک میزدن ، اما متاسفانه فقط ار حد همون نوک زدن بود . آخر سر فقط یه ماهی 14 سانتی همون لب آب با روش کف خواب گرفتم Khansariha (290)
لانسه کشی هم جواب نداد کلا Khansariha (290)
راستی طعمه هم روده مرغ و خمیر بود.
یه سری ماهیا بودن که تا 3 متر روی سطح آب شنا میکردن ، واقعا منظره قشنگه بود ، عرض رودخونه حدود 150 متر بود ، آبش هم واقعا تمیز و حسابی سرد بود .
کسی از دوستان تجربه ماهیگیری حول حوش اون منطقه رو داره ؟ اونجا بنظرتون قزل هم داره ؟
راستی تو نقشه محل شماره 2 رو که مشخص کردم بنظر شما محل مناسبی واسه ماهیگیری هست ؟

[تصویر: 2t2yo6qfmxz8dlqzu70.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - meysamkainy - 2013-07-22 02:42 PM

سلام به همه دوستان.
تاحالا با واژه آدمای حیوان صفت مواجه شدید؟در عین ناباوری من با چنتاشون روبرو شدم.
4شنبه به اتفاق یکی از دوستان به سد لار در پلور برای ماهیگیری رفتیم.سری دوم ارائه مجوز بود که ما 2شنبه نتونستیم بریم و قسمتمون همون 4شنبه شد.
خلاصه سد مملو از قزل آلا بود.بابت هر چوب یک مجوز و 5 قطعه ماهی.
جالب اینجاس که محیط بان با قایق گشت میزد و یکبار به مام سر زد و دید 2 مجوز و 2 چوب طبق قانون.در نقطه اول ماهی خوب نک نمیزد و ما جامونو با کلی مشقت عوض کردیم و به سمت دیگه رفتیم که سمت چپمون 3 نفر با 20 چوب و سمت راستمون 5 نفر با 5 چوب.
اول کلی برامون سوال بود یعنی اینا 200000 تومان پول مجوز دادن؟و ازکیلکا استفاده میکردنکه در لار ممنوع است و در 1 ساعت اول ما 2 قزل گرفتیم و اون پنج نفر 7 تا و این 3 نفر بالای 40 تا و ما Khansariha (172)
اما جالب اینجا بودکه این حیوانات با اون حیواناتی که خیلی شبیه محیط بانان بودن که با قایق در نقطه اول ماهیگیریمون به ما سر زدن دوست و رفیق بودن و محیط بانا با قایق اومدن پیششونو باهم یه سیگار کشیدن و اون ماهیهای قتل عام شدرو (با کیلکا) گرفتن و رفتن و دوباره 2 ساعت بعد اومدن و حدود 40 تا دیگه!!!!!!!!!
مام با کلی تعجب و مامولک بازی خودمونو به اون نسل کشا نزدیک کردیم و با تعارف میوه و آب که کوفتشون بشه از زیر زبانشون حرف کشیدیم>>>> اوما حتی 1 مجوزم نداشتن!!!!!
از بومیا و رفقای اون دزدان محیطبان بودن و ماهیای بدبخت برای فروش به رستوران لبه جاده پلور گرفته میشدن و اون محیط خواران از حیوانترین آدمها بودن که در تمام عمرم دیده بودم.
تازه در آخر ماشینو میگشتن که مبادا کسی 1 ماهی اضافه ببره که سهم دزدیشان کمشه.
تا تهران از عصبانیت فقط بهشون لعنت میفرستادم .فکر کنم تا آخر هفته دیگه هیچ قزلی تو سد نباشه.Khansariha (367)
ای کاش نظارت کاملی به برنامه بازگشایی سدها و ارائه مجوزها بود.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-07-22 03:17 PM

(2013-07-22 02:42 PM)meysamkainy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان.
تاحالا با واژه آدمای حیوان صفت مواجه شدید؟در عین ناباوری من با چنتاشون روبرو شدم.
4شنبه به اتفاق یکی از دوستان به سد لار در پلور برای ماهیگیری رفتیم.سری دوم ارائه مجوز بود که ما 2شنبه نتونستیم بریم و قسمتمون همون 4شنبه شد.
خلاصه سد مملو از قزل آلا بود.بابت هر چوب یک مجوز و 5 قطعه ماهی.
جالب اینجاس که محیط بان با قایق گشت میزد و یکبار به مام سر زد و دید 2 مجوز و 2 چوب طبق قانون.در نقطه اول ماهی خوب نک نمیزد و ما جامونو با کلی مشقت عوض کردیم و به سمت دیگه رفتیم که سمت چپمون 3 نفر با 20 چوب و سمت راستمون 5 نفر با 5 چوب.
اول کلی برامون سوال بود یعنی اینا 200000 تومان پول مجوز دادن؟و ازکیلکا استفاده میکردنکه در لار ممنوع است و در 1 ساعت اول ما 2 قزل گرفتیم و اون پنج نفر 7 تا و این 3 نفر بالای 40 تا و ما Khansariha (172)
اما جالب اینجا بودکه این حیوانات با اون حیواناتی که خیلی شبیه محیط بانان بودن که با قایق در نقطه اول ماهیگیریمون به ما سر زدن دوست و رفیق بودن و محیط بانا با قایق اومدن پیششونو باهم یه سیگار کشیدن و اون ماهیهای قتل عام شدرو (با کیلکا) گرفتن و رفتن و دوباره 2 ساعت بعد اومدن و حدود 40 تا دیگه!!!!!!!!!
مام با کلی تعجب و مامولک بازی خودمونو به اون نسل کشا نزدیک کردیم و با تعارف میوه و آب که کوفتشون بشه از زیر زبانشون حرف کشیدیم>>>> اوما حتی 1 مجوزم نداشتن!!!!!
از بومیا و رفقای اون دزدان محیطبان بودن و ماهیای بدبخت برای فروش به رستوران لبه جاده پلور گرفته میشدن و اون محیط خواران از حیوانترین آدمها بودن که در تمام عمرم دیده بودم.
تازه در آخر ماشینو میگشتن که مبادا کسی 1 ماهی اضافه ببره که سهم دزدیشان کمشه.
تا تهران از عصبانیت فقط بهشون لعنت میفرستادم .فکر کنم تا آخر هفته دیگه هیچ قزلی تو سد نباشه.Khansariha (367)
ای کاش نظارت کاملی به برنامه بازگشایی سدها و ارائه مجوزها بود.

سلام دوست من
باور اين مسئله خيلي سخته .. جايي مثل لار كه شديدترين مسائل حفاظتي و امنيتي در آن اجرا مي شود، آيا ممكن است؟؟ البته حرف شما را رد نمي كنم اما واقعا هضمش سخت مي باشد. اگر محيط باني در لار اينگونه باشد، بايد فاتحه كل محيط زيست ايران خوانده شود!!