شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2013-07-08 10:19 PM

دوست عزیز طعمه پاشی هم شرایط و قوانین و گونه خاص داره.معمولا برای کپور استفاده میشه چون شرایط تغذیه این ماهی متفاوت هست.ولی این ماهی که پدر گرامی صید کردند و الان دیگه باید یاد و خاطرش رو گرامی بداریم چون دیگه شده خواب و رویا ماهی سونگ هست.این ماهی رو معمولا با طعمه زنده و با روش های کمی خشن صید میکنن البته بهتره بگیم میکردند.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2013-07-08 11:15 PM

علی اقا میشه گفت با گذشت زمان ماهی گیری خیلی سختر شده از گذشته یادمه 7 سال بیشتر نداشتم که با چوب پنبه ای لب دریا همراه دایم روزی 20تا ماهی میگرفتم به راحتی تو اون سن وقتی میخاستم ماهی ریزه بگیرم از لب اب با سبد سبزی خوردن به راحتی از کنار اب ماهی ریزه میگرفتم ولی الان با طور دسته دار 1 متری با زور میشه ماهی ریزه گرفت یا اینکه دیگه ماهی به قلاب نمیزنه مثل گذشته ها.قبلا این سدو هر 4 سال یک بار کلا ابشو تخلیه میکردن زردپرای میگرفتیم که نمیشد تکی جابه جاشون کرد به قدری بزرگ بودن این ماهی زردپر وقتی بزرگ میشه شبیه دقیقا سونگ میشه حتی اگه یادتون باشه من یه بار عکس ماهی سونگو گذاشته بودم تو همین سایت فکر میکردم زردپر هست چون زردپرای اینجا وقتی به اون اندازه میرسن با سونگ نمیشه تشخیص داد.
تو همین سد منجیل قبلا ماهی سوف داشت پدرم میگفت ما با نخ ریسمان تو همین سد چه سوفای که نگرفتیم ولی الان چی مونده... الان خیلی ماهی کمتر میوفته نسبت به گذشته ها واس همین خیلی کمتر دیگه به ماهیگری میرمKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2013-07-09 03:23 AM

(2013-07-08 08:27 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز الان بیش از 10 سال هست حرفه ای ماهیگیری میکنم و حدود 20 تا هم چوب حرفه ای ماهیگیری دارم البته هنوز وقتی بعضی دوستان رو میبینم میفهمم بسیار تازه کار هستم پیششون .برای کپور به مارک نگاه نکن (در ایران) .چوب را باید دست بگیری و ببینی چی هست البته من هم مثل شما چوبهای D.A.M را برای کپور قبول ندارم .

الان یه چوب خوب برای کپور قیمتش 200 300 به بالا هست البته چوب خوب و درجه یک وگرنه چوب 150 تومانی یا کمتر هم هست .

ممنون که جواب دادید
آقا برای چوب این چوب مد نظرم هست:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای چرخ هم این چرخ:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما این آقای خدادادی از مهر پارساله که تو سایتش زده به زودی اما هیچ خبری نیست
Khansariha (226)

در مورد بازر نمیتونید کمکم کنید؟
بازر های اسپرو چجورین؟
[/quote]
دوست عزیز سلام
عزیزم من تمام وسایلم رو پیش اقای خدادادی خریدم
من هم مثل شما از توی سایتشون انتخاب کردم ورفتم تهران برای خرید . اما 2 تا نکته
1-ممکنه چیزی که تو سایت نوشته موجود است نداشته باشه و خیلی از چیزهایی که نوشته بزودی میاد تو مغازه دارن
2-تقریبا تمام وسایل قیمت متفاوت تری دارن(الان 1 ساله که توی سایت قیمت وسایل ثابت هستش)
علتش هم اینه که خودشون فرمودن به علت مشغله فرصت بروز کردن سایت رو ندارن وسایت صرفا جهت اشنایی هستش
شما هم شماره فروشگاه و یا موبایلشون رو بگیرین و قبل رفتن هماهنگ کنین چون بعضی اوقات بسته هستن
یه چیز دیگه
2 برابر پولی که برای خرید در نظر گرفتین با خودتون ببرین چون قطعا 2 برابر خرید میکنینKhansariha (219)
بازر رو هم بی خیال شو فعلا چون از نظر اقتصادی نمی صرفه . جاش می تونی 2 تا ست چرخ و چوب بگیری
امیدوارم کمک کرده باشم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-09 08:03 AM

سلام
چه بحث گرمی شد یه روزه
خیلی از دوستان جواب خیلی از سوالات رو دادن منم در حد شاگردیم چند نکته میگم که امیدوارم ببخشین
اول darkman عزیز
بازر فقط باید سگ جون باشه چون کار خاصی نباید بکنه فقط نباید صدای خیلی بلند و ترسناکی داشته باشه من دو مدل بازر اسپرو دیدم که خداییش به قیمت خیلی خوب بودن یکی 25 یکی 40 که هردو تا عمق ده متر ضد اب هستند
در مورد چوب و چرخ هم درسته کی کارپ جزع بهترینهای دنیا توی کپوره اما با این قیمت نجومی اصلا به درد ایران نمیخوره مگه باش بری اوان که اونم در این وضعیت خواب دیدنشم جرمه
من خودم چوب akx دارم و ازش راضیم برای تهیه هم بهتره از مغازه دارانی بگیری که از خدادادی جنس میبرن من چنتاشونو میشناسم که هنوز چوب و چرخ دارن و قیمت خوب میدن
در مورد چرخ هم endless چرخ عالیه اما بعید میدونم گیر بیاد اما مدهای دیگه هم هست که ممکنه پیدا بشه مثل بلک مستر که خوب جواب میده
درمورد چوب کپور dam هم کیفیت خوبی داره امادر حد همون کورموران با این تفاوت که قیمتش 2 برابره
دوم salehsniper عزیز
همونتور که استاد علی گفتن طعمه پاشی شرایط خاصی داره اما در کل در هر منطقه روش های محلی بهتر جواب میدن چون ماهیان اون منطقه شرطی شدن و به یک طعمه خاص بهتر میزنن
سوم lokal عزیز
بله مواد رو با هم قاطی کنید و به شکل خمیر در بیارین
چهارم علی اقای گل که فقط میگم نوکرم دادا
پنجمم ارش عزیز همه صحبتهاتون کاملا درست فقط یک نکته که بازر با قیمت خوب هم هست که نیاز نباشه ست 600 تومنی از خدادادی خریداری بشه
در اخرم مخلصیمKhansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2013-07-09 09:43 AM

(2013-07-09 08:03 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
چه بحث گرمی شد یه روزه
خیلی از دوستان جواب خیلی از سوالات رو دادن منم در حد شاگردیم چند نکته میگم که امیدوارم ببخشین
اول darkman عزیز
بازر فقط باید سگ جون باشه چون کار خاصی نباید بکنه فقط نباید صدای خیلی بلند و ترسناکی داشته باشه من دو مدل بازر اسپرو دیدم که خداییش به قیمت خیلی خوب بودن یکی 25 یکی 40 که هردو تا عمق ده متر ضد اب هستند
در مورد چوب و چرخ هم درسته کی کارپ جزع بهترینهای دنیا توی کپوره اما با این قیمت نجومی اصلا به درد ایران نمیخوره مگه باش بری اوان که اونم در این وضعیت خواب دیدنشم جرمه
من خودم چوب akx دارم و ازش راضیم برای تهیه هم بهتره از مغازه دارانی بگیری که از خدادادی جنس میبرن من چنتاشونو میشناسم که هنوز چوب و چرخ دارن و قیمت خوب میدن
در مورد چرخ هم endless چرخ عالیه اما بعید میدونم گیر بیاد اما مدهای دیگه هم هست که ممکنه پیدا بشه مثل بلک مستر که خوب جواب میده
درمورد چوب کپور dam هم کیفیت خوبی داره امادر حد همون کورموران با این تفاوت که قیمتش 2 برابره
دوم salehsniper عزیز
همونتور که استاد علی گفتن طعمه پاشی شرایط خاصی داره اما در کل در هر منطقه روش های محلی بهتر جواب میدن چون ماهیان اون منطقه شرطی شدن و به یک طعمه خاص بهتر میزنن
سوم lokal عزیز
بله مواد رو با هم قاطی کنید و به شکل خمیر در بیارین
چهارم علی اقای گل که فقط میگم نوکرم دادا
پنجمم ارش عزیز همه صحبتهاتون کاملا درست فقط یک نکته که بازر با قیمت خوب هم هست که نیاز نباشه ست 600 تومنی از خدادادی خریداری بشه
در اخرم مخلصیمKhansariha (48)
دستتون درد نکنه دوست عزیز
ممنونم از اینکه اینقدر با حوصله جوابمو دادین
Khansariha (48)

(2013-07-09 03:23 AM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-08 08:27 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز الان بیش از 10 سال هست حرفه ای ماهیگیری میکنم و حدود 20 تا هم چوب حرفه ای ماهیگیری دارم البته هنوز وقتی بعضی دوستان رو میبینم میفهمم بسیار تازه کار هستم پیششون .برای کپور به مارک نگاه نکن (در ایران) .چوب را باید دست بگیری و ببینی چی هست البته من هم مثل شما چوبهای D.A.M را برای کپور قبول ندارم .

الان یه چوب خوب برای کپور قیمتش 200 300 به بالا هست البته چوب خوب و درجه یک وگرنه چوب 150 تومانی یا کمتر هم هست .

ممنون که جواب دادید
آقا برای چوب این چوب مد نظرم هست:

برای چرخ هم این چرخ:

اما این آقای خدادادی از مهر پارساله که تو سایتش زده به زودی اما هیچ خبری نیست
Khansariha (226)

در مورد بازر نمیتونید کمکم کنید؟
بازر های اسپرو چجورین؟
دوست عزیز سلام
عزیزم من تمام وسایلم رو پیش اقای خدادادی خریدم
من هم مثل شما از توی سایتشون انتخاب کردم ورفتم تهران برای خرید . اما 2 تا نکته
1-ممکنه چیزی که تو سایت نوشته موجود است نداشته باشه و خیلی از چیزهایی که نوشته بزودی میاد تو مغازه دارن
2-تقریبا تمام وسایل قیمت متفاوت تری دارن(الان 1 ساله که توی سایت قیمت وسایل ثابت هستش)
علتش هم اینه که خودشون فرمودن به علت مشغله فرصت بروز کردن سایت رو ندارن وسایت صرفا جهت اشنایی هستش
شما هم شماره فروشگاه و یا موبایلشون رو بگیرین و قبل رفتن هماهنگ کنین چون بعضی اوقات بسته هستن
یه چیز دیگه
2 برابر پولی که برای خرید در نظر گرفتین با خودتون ببرین چون قطعا 2 برابر خرید میکنینKhansariha (219)
بازر رو هم بی خیال شو فعلا چون از نظر اقتصادی نمی صرفه . جاش می تونی 2 تا ست چرخ و چوب بگیری
امیدوارم کمک کرده باشم
[/quote]
ممنونم آرش جان از اینکه راهنمایی کردین
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - salehsniper - 2013-07-09 01:32 PM

آقای sadra9496 و hellboy جان طبق گفته شما طعمه برای این ماهی و روش صید این ماهی متفاوت است پس حالا ممکن هست که طعمه پاشی و طعمه برای کپور و روش صید کپور را به طور کامل توضیح بدید خیلی ممنون از راهنماییتونKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-09 03:31 PM

سلام
داداش توی مقاله ای که برای دانلود توی تاپیک مقالات ماهیگیری گزاشتم این مطلب بطورمفصل هست توی همین تاپیک هم بطور پراکنده قرار داره
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alaolmolk - 2013-07-09 03:39 PM

جدول دریاچه ها , رودخانه ها و آبگیرها و زمان و تعداد مجاز صید و بهاء پروانه ویژه صید قزل آلا با تک قلاب در سال 1392

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2013-07-09 06:02 PM

آقا من رفتم سه تا بازر SPRO خریدم
دوتاش مدل WP-1 هست که این لینکشه:

و یکیشم مدل WP-2 که این لینکشه:

دوست داشتم سه تاشو از مدل WP-2 بگیرم که متاسفانه از این مدل فقط یکی داشت

فروشنده بهم مارک ((( کورموران ))) و ((( لاین اف ))) رو هم نشون داد
کیفیت این بازرهای SPRO یه چیز دیگه بود
در باتری اون دوتای دیگه(( کورموران و لاین اف )) کشویی بود که یعنی ضد آب نبودن
اما در باتری این بازر های SPRO به صورت پیچی هست که یعنی ضد آب هست
توی لینکی که گذاشتم نگاه کنید منظورمو از نوع در باتری بازر ها متوجه میشید
علاوه بر کیفیت بالاتر و تفاوت ظاهری مدل WP-2 این مدل یعنی WP-2 حساسیت بالاتر و دقت بیشتری نسبت به مدل WP-1 داره
اما اینقدرا که فک کنید خیلی فرق دارن نه
تقریبا میشه گفت یکین
قیمتشم دونه ای 50 باهام حساب کرد
اگه خواستید 5 تا دونه از مدل WP-1 براش مونده
بهم خصوصی بدین براتون بگیرم بفرستم
تا چند وقت دیگه هم سایت فروش اینترنتی راه میندازه این فروشگاه مذکور
هروقت سایتش راه افتاد براتون آدرس سایتشو هم میذارم که اگه خریدی دارین مستقیم از سایت همین آقا خودتون خرید کنید
خیلی مخلصیم دوستان
کوچیک همه بچه های سایت
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - salam - 2013-07-09 08:56 PM

دوستان سلام بویله رابین رد و تایگرناتس هر کسی سراغ داشت ممنون میشم خبر بدینKhansariha (8)